Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Villa Legina

jerzeeg: vôbec by som sa neznepokojovala. Ten článok je typické zdvorilostné klamstvo v rámci predstierania ekologických aktivít. Neslúži to na nič iné len na marketing a PR - upokojenie a uchovanie si sympatií u časti kriticky zmýšľajúcich zákazníkov. Zožerú im to ako vždy, aj s navijakom a s pokojným svedomím budú ďalej nakupovať s myšlienkou - kupujem u firmy čo jej ekológia nie je ľahostajná. Kocky ale budú vždy z plastu.

milanv

Oznamují záměr začít mnohaletý výzkum, nic víc a nic míň. Rozhodně jim věřím, že to berou vážně, že tu miliardu dánských korun nevyhazují jen tak, aby jim to pár ekologistů "sežralo i s navijákem", jak píše Villa Legina. TLG už několikrát v minulosti ukázalo, že vývoj jak plastů, tak forem, potisku atp. berou velmi vážně. Mimo jiné jsme se na Kladně v rámci exkurze dozvěděli, že používají 16 různých plastů, část z nich je nová (buď vylepšené staré nebo zcela nové).

A taky je hned na začátku věta:

CitaceLego also plans to make its packaging more environmentally-friendly.

Takže nejen kostičky. Ale je potřeba to vidět pragmaticky. Ani tak velký koncern jako TLG nemá tiskárnu na peníze, i oni musí pečlivě zvažovat dilema mezi ekologií a např. prodejností. Když to vezmu do důsledků: velký krok k ekologii by bylo zmenšit krabice na třetinu, udělat je celé z hnědého recyklovaného papíru a potisk omezit jen na centimetr velké číslo setu v jednom rohu. Jen by se to pak vůbec neprodávalo... A tohle všechno v TLG vědí a balancují mezi tím vším, jak nejlíp umí.
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

Ano, milanv treba to vidieť pragmaticky, však toho roku sa topia v peniazoch ako nikdy predtým. Tak musia niečo vymyslieť ako to investovať. Výskum je úžasná vec, toľko sa tam dá s peniazmi všeličo porobiť. Nehovorím, že je to zlá investícia, iba hovorím, že ja osobne neverím, že tie reči o ekologickom cítení sú úprimné, skôr či z toho nebudú plynúť nejaké daňové výhody ;)

bubutymmy

Tak hlavně, aby to nebyl nějakej snadno rozložitelnej ekopolymer z kukuřičnýho škrobu nebo tak něco... To by teprve posílilo prodeje každou sezonu, když by kostky vydržely jen tři roky :)

MÍLA

Sice to není článek ale je to video o historii Lega, nejlepší část začíná v čase 02:42 záběrem na moje modely v modulárním městě, pokračuje to i dalšími záběry z Lipna a krátkým rozhovorem s českým Lego ambasadorem. Konec videa by mohl být lepší protože se tam píše jen o tom co poskytlo LEGO ale ani řádka o tom co si sami natočili na Lipně, když nepočítám ten záběr na velký plakát Kostkománie.

https://www.stream.cz/slavne-znacky/10006123-lego#nejnovejsi

BlueRose


tomas.


pěkně Mtron  :)

(Nezasloužilo by si první lego 6811 oprášit?)

Mtron

Citace od: otaznik kdy 19.07.2015, 18:30:46
Citace od: tomas. kdy 19.07.2015, 13:52:28

pěkně Mtron  :)

Tak to abych mu od příště vykal.  ;D
já si myslím, že z tohohle pšenka nepokvete, tak jsem si odbyl 5 minut slávy a teď zpět na zem a stavět do Brna na výstavu. Každopádně fotky jsou moc hezké, ale článek je trošku no více chaotický :D od 12 let stavím základnu ? To bych o tom musel něco vědět :D Ale co :D :D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

drSEBY

Citace od: tomas. kdy 19.07.2015, 13:52:28

pěkně Mtron  :)

(Nezasloužilo by si první lego 6811 oprášit?)

jen bych zkusil trochu polemizovat, Jardo.
V r 1990 že by se ještě kupovalo za bony ? trochu mi to nesedí....  proto se ptám  ;D

jinak přesně ten set 6811 mám také doma, od babičky k vánocům a stál 40 Kčs ..... stvrzeno propiskou na krabičce  :-[

Mtron

Citace od: drSEBY kdy 19.07.2015, 22:12:44
Citace od: tomas. kdy 19.07.2015, 13:52:28

pěkně Mtron  :)

(Nezasloužilo by si první lego 6811 oprášit?)

jen bych zkusil trochu polemizovat, Jardo.
V r 1990 že by se ještě kupovalo za bony ? trochu mi to nesedí....  proto se ptám  ;D

jinak přesně ten set 6811 mám také doma, od babičky k vánocům a stál 40 Kčs ..... stvrzeno propiskou na krabičce  :-[

Ano bony byly, dalo se již kupovat i za československé bankovky. Osobně si pamatuji 3 bony a na krabičce mám 60,- Kčs u pulzaru a u setu 6923 patricle ionizer byla cena 690,- Kčs. Krásné časy.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

MiHo


drSEBY

Citace od: Petrjr kdy 20.07.2015, 01:24:29
Tuším, že bony ještě byly.

Ostatně ani neomezená volná směnitelnost s markou nebyla -  bylo omezené. Pokud si vzpomínám, psali mi do pasu poznámky, kolik už jsem za rok směnil.


ano, to plati, vim ze jsme nekdy v kvetnu 90 vyrazili do Rakouska a psalo se to do pasu, ale ta volna smenitelnost začalo cca od září 1990 ? Dnes už je to historie ale ty nadšené časy z překročení hranic  ;D

znouzectnost

#462
Moc pěkné M:trone, hezky se to čte a ještě líp kouká.
Hlavně když vím kdo vlastnil jednu z těch krabic za tebou  >:D


Málem by to prošlo bez povšimnutí tak přidávám další mediální hvězdu:
http://hradec.idnes.cz/jan-cerny-z-chvaletic-stavi-z-lega-vlakove-nadrazi-v-hradci-kralove-108-/hradec-zpravy.aspx?c=A150709_2175881_hradec-zpravy_pos

otaznik

Citace od: znouzectnost kdy 20.07.2015, 19:24:46

Málem by to prošlo bez povšimnutí tak přidávám další mediální hvězdu:
http://hradec.idnes.cz/jan-cerny-z-chvaletic-stavi-z-lega-vlakove-nadrazi-v-hradci-kralove-108-/hradec-zpravy.aspx?c=A150709_2175881_hradec-zpravy_pos
Tento odkaz se včera objevil hned pod Mtronem. Ale jak se ukázalo, článek o cendixovi tu už na kostkách odkázaný je, tak to bylo promazáno.

Mtron

Já Vám všem moc děkuji za Vaše hřejivá slova. Ovšem musím podotknout, že bez klubu a Vás co pomáhají všemi způsoby by nebyl rod Mtronu tak daleko. Takže díky. Moc si toho vážím.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mrs.Tygris


blindmelon

Hezký den, Blindmelon

Sharkey


Ondrej

S články na iDNES se roztrhl pytel, osobně ho neznám a ani o výstavě tu podle mě nikde není psáno tak to asi ani není kostkař.

http://usti.idnes.cz/vystava-lego-muzeum-usti-nad-labem-sberatel-vaclav-dius-pjk-/usti-zpravy.aspx?c=A150805_2182201_usti-zpravy_alh

JardaL

Citace od: Ondrej kdy 08.08.2015, 16:08:08
S články na iDNES se roztrhl pytel, osobně ho neznám a ani o výstavě tu podle mě nikde není psáno tak to asi ani není kostkař.

http://usti.idnes.cz/vystava-lego-muzeum-usti-nad-labem-sberatel-vaclav-dius-pjk-/usti-zpravy.aspx?c=A150805_2182201_usti-zpravy_alh
Když jsem to v pátek četl, tak mě narazilo to jméno LEGO v názvu výstavy...

Jinak osobně ho také neznám, i když má být z Ústí....asi vlk samotář.

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

blindmelon

#470
Otázka je, jestli si může nějaká společnost, která vyrábí něco, co dalo vzniknout svým způsobem obecnému pojmenování, byť samozřejmě Lego je jen jedno, může dopředu vynucovat nepoužívání názvu jejího produktu v obecné rovině. Nejsem právník, to by byla otázka na ně. Ale např. Made in Lego nebo Made in LEGO je podle mě rozdíl. Formálně dávám odkaz na stránku muzea http://www.muzeumusti.cz/v1272/Made-in-Lego Není použito oficiální logo, já myslím, že to ta kurátorka konzultovala a že to prošlo.
Hezký den, Blindmelon

papluh

Myslím že sa to riešilo všeobecne pri automobilkach a kluboch a názor súdu niekde v EU bol, že výrobca ti nemôže zakázať použiť meno výrobku pokiaľ je jasné, že sa nejedná o zneužitie mena (vydávanie sa za výrobcu,  použitie na iné vyrobky, atď)  alebo nejaké to ohováranie a pod.
To že LUG s podporou TLG má obmedzenia neznamená že sa vzťahujú na nezávislú osobu.
Takže nebuďte "pápežskejší ako pápež" a nechajte to na TLG.

peki

Citace od: blindmelon kdy 10.08.2015, 16:15:19
Otázka je, jestli si může nějaká společnost, která vyrábí něco, co dalo vzniknout svým způsobem obecnému pojmenování, byť samozřejmě Lego je jen jedno, může dopředu vynucovat nepoužívání názvu jejího produktu v obecné rovině. Nejsem právník....

Na tuto otázku je odpovězeno zde. Pro RLUG a jeho akce platí nějaká pravidla při jejichž dodržování je garantovaná určitá podpora. Ti co se akcí účastní nemají problém ani s dodržováním pravidel tak s čerpáním podpory.

V minulosti mně kontaktovalo několik pořadatelů podobných akcí (výstava setů).  Řekl jsem jim co je ze strany Lega požadováno, doporučil na koho se v Legu obrátit, ve snaze předejít zbytečným problémům.  K nějaké komunikaci mezi Legem a ostatním (mimo kostky.org) světem také dochází. Znám několik lidí co se kolem Lega nějakým způsobem pohybují a také přejmenovávali název společnosti či akce. Čili Lego si nějakým způsobem tyto věci monitoruje a řeší samo. Tím bych asi diskusi na toto téma ukončil. Předchozí reakce zkrátil a máznul.

Puclik

V časopisu Junior článek o KidsFestu a rozhovory. Viz http://rf-hobby.cz/?casopis=junior-92015-2

Ondrej


Igorus

Dnes se s články na téma Lego na Idnesu roztrhl pytel:

Lego ničí kreativitu dětí, tvrdí psychologové

;D >:D

skmaand

Možno sa mýlim, ale nie je tam foto z niektorej výstavy kostky.org . ;D

Ondrej

Citace od: skmaand kdy 18.08.2015, 09:20:48
Možno sa mýlim, ale nie je tam foto z niektorej výstavy kostky.org . ;D

Je to z Kidsfestu plus je tam ještě Mtron, který tam měl taky článek. Na Mtronovi asi ukazují jak mu Lego od dětství zničilo kreativitu.

otaznik

Citace od: Igorus kdy 18.08.2015, 09:15:28
Dnes se s články na téma Lego na Idnesu roztrhl pytel:

Lego ničí kreativitu dětí, tvrdí psychologové

;D >:D
Ale apríla ještě není, ne?  >:D

janopr

Citace od: Igorus kdy 18.08.2015, 09:15:28
Dnes se s články na téma Lego na Idnesu roztrhl pytel:

Lego ničí kreativitu dětí, tvrdí psychologové

;D >:D

Správně by měl mít výzkum 3 skupiny dětí, první s lego kostkama bez návodu, druhou se stavebnicí lego s návodem a třetí, kontrolní skupinu, bez lega. Kdo by pak byl kreativnější, druhá nebo třetí?
Z článku ale nevyplývá, že lego ničí kreativitu, jen je lepší koupit dítěti krabici lego classic než sety star wars, superheroes a pod.