společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

Marty713

Téééda! Dámy a pánové, já jen zírám!  :o :o :D ;)

Celou dobu sleduji váš postup a mám velkou radost z toho, jak to nakonec vše zapadlo do sebe a vytvořilo jeden úžasný celek. :o :)

I když jsem se bohužel nemohl zúčastnit, díky moc za takovéhle akce! Moc mě to bavilo. ;)

milanv

Album s projektem je hotové, viz výše. Jsou to vlastně dvě sady fotek "celý projekt zleva doprava" - základní, co jsem dal i do příspěvku výše, a podrobnější.

Řeknu vám, je to krása. Bavilo mě i si to znova projít na fotkách, jak se projekt povedl. Levá část je fakt dobře seskládaná k sobě, velký posun oproti perníčkům v celkové kompozici. Ty vyšší moduly vzadu a nižší vepředu to fakt vylepšují pro oko diváka hodně. No a v pravé části mi udělalo radost jak skvěle dopadlo naše spojení modelů, že fungují jako jeden celek. Výtečně dopadl "poMOCníkův realitní byznys s parcelami" - celek působí naprosto jednotně a nádherně terénně, klobouk dolů před všemi majiteli parcel. A moc se mi líbí, jak do toho všeho zapadla letištní věž: na jedné straně do terénu a na druhé k letišti. Které se taky povedlo, perfektně spojilo a sladilo sluj a kopec.

Jenom podmínky pro focení jsou a zůstaly šílené, bohužel - extrémní nasvětlení, obrovské odlesky od výlohy, křiklavý plakát v pozadí, škvíra s bordelem za kopcem... Zkrátka, dělal jsem, co jsem uměl, a stejně se raději pojedu do CČM podívat znovu naživo :)
Pán na Žlutém hradě

Hana129

Úžasné dílo, obdivuji všechny co se projektu zúčastnili a dali to takto dohromady.

Stimpi

Milane, nejsem fotograf, a moje ne-umění začíná až u Photoshopu, ale nedaly by se ty odlesky odfiltrovat třeba polarizačním filtrem?

hobby

Milí kostkaři, máte to opravdu moc hezké. Tolik motivů na koukání a pozorování  má snad jen ještě Třebechovický betlém. A to je pravda, že sklo výlohy bude trochu víc upatlané od dětských rukou, než je běžné.
PS:
A teď už sem smíme postnout i něco jiného, než je elfí vesnička? (tedy ne, že bych něco měl) ;D

milanv

Citace od: Stimpi kdy 04.11.2021, 10:08:59
Milane, nejsem fotograf, a moje ne-umění začíná až u Photoshopu, ale nedaly by se ty odlesky odfiltrovat třeba polarizačním filtrem?
Ono je to složitější, odstranil jsem, co šlo. Polarizák totiž odstraní vždy jen odlesky přicházející z jednoho směru světla a jednoho typu odrazu/lomu. Schválně si to doma zkus: nasviť model jednou lampičkou a zkoušej s polarizákem. V jednom otočení zabere. Ale jak nasvítíš model dvěma lampama z různých směrů, nikdy neodstraníš odlesky od obou. No a tady těch "lamp" bylo asi tak deset, patnáct, možná víc.
V tom obchoďáku bys musel postavit ateliér, to nejde. Bohužel, takhle veliké projekty ve vitrínách či za výlohou budou na tom na fotkách vždycky "bité".
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Se spožděním prezentuji svůj kousek skály se stromem  :D Napravo už je zabydlena Chikosova továrna.
Celá galerie z instalace zde, snad budeme mít časem možnost instalovat bez skla, ať se to dá pěkně nafotit.
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157720116550952







YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Vánoční výlohy bude potřeba odinstalovat do cca poloviny ledna (pokud bude C19 "normální" situace),

Perníčky a skřítky chceme určitě protáhnout výstavami v ČR (nově se budou instalovat zase konec října 2022).
Nově bychom chtěli vyrazit i do Dánska. S tím souvisí:
- zabalení modelů umožňující bezpečnou přepravu modelu
- oprava/úprava některých modelů které se rozpadají
- uskladnění modelů


Perníky mám u sebe.
Je to seskládané vesměs na baseplate 32x32 takže je více větších modelů (z prvotní instalace v  OC Černý MOST). Modely jsou v krabicích. Bez sjezdovky je to cca to co je nyní v OC Chodov + pár modulů u mne na "skladě".

Je toho 1 plné osobní auto. Dovedu to (bez soch) odinstalovat uložit a před nějakou výstavou se domluvit na extra dopravě. Nedovedu to přivést s rodinou a např. aukcí najednou.   

Skřítky si už vůbec nedovedu představit

moduly do velikosti 32x32 které jsou stavebně OK se asi dají u někoho uskladnit:
1) u koho
2) vyrobíme speciální jednotné krabice na modul 32x32 určité výšky ?
3) kdo by se toho ujal organizačně?

Moduly
zejména skalní
-pomocník
-Hardegon
-Milanv/Dita
-Chairudo

jak s tím to ?

Moduly které se budou muset opravit (vyztužit)
Případně atyp moduly (domky na stromě)

Dále se mi v celém projektu pohybuje velké množství skřítků, které jsem do vašich modulů zapůjčil.  To ještě musím promyslet jak s tím to.

Pak máme v modulu mašinky 4 studové od hobbyho, to budeme muset zreplikovat.

Kdo by se tohoto logisticko/organizačního projektu ujal?





Matthes_CS

Táta mi na můj modul udělal krabici, modul jsem dělal tak, aby ani žebřík nespadl, ale určitě něco může spadnout.
Možná by měli kostky koupit hlídaný sklad a dodávku >:D

milanv

Já jsem si odvezl naše krabice dělané na míru půlkám sluje, plus můžu potvrdit, že při normálním citlivém převozu se v nich sluji nic nestalo, ani po dvou cestách. Počítám s tím, že na rozebírání krabice zase dodám, příp. se budu rozebírání účastnit a sluj zabalím osobně.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 05.11.2021, 20:57:11
Já jsem si odvezl naše krabice dělané na míru půlkám sluje, plus můžu potvrdit, že při normálním citlivém převozu se v nich sluji nic nestalo, ani po dvou cestách. Počítám s tím, že na rozebírání krabice zase dodám, příp. se budu rozebírání účastnit a sluj zabalím osobně.

U mě to samý. Taky jsem udělal krabici na míru a při převozu vše přežilo v pohodě. Některé stromy a keříky ale přesahují objem krabice, takže se musí vždycky odebrat a převážet zvlášť. I tak jsou krabice dost objemné.

Instalace spočívá v těchto krocích (a deinstalace zas obráceně):
- propojení modulů vespod pomocí techic axle (lépe pak dolehnou k sobě a nevzniká tam díra)
- propojení modulů nahoře pomocí plate (stačí 1 na každý spoj)
- rozmístění asi 10 stromů / keříků
- zapojení do elektřiny
- rozmístění modulů na volné pozemky

Se skladováním jsem na tom fakt blbě. Vlastně se mi teď vejdou zbylé dokončené i rozestavěné modely do sklepa jen díky tomu, že jsem odvezl skřítky a pár krabic s domy jsem dopředu poslal do Olomouce po Chairudovi. Takže by mi hrozně pomohlo, kdyby po dobu života společného projektu mohla být skála uskladněná někde s těmi ostatními moduly.

Chairudo

Tay mám pro skálu krabice na míru a něco málo třeba pomocníkovu část bych mohl uskladnit u sebe, instalací a úklidů se rád zúčastním.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Tak potvrzuji. Byl jsem dnes na černým mostě a vitrína byla celá upatlaná ve výšce do jednoho metru  ;D Zároveň jsem viděl na vlastní oči, jak tam dvě malé děti jezdili skoro jazykem po výloze   :D

milanv

Citace od: Chikos kdy 06.11.2021, 20:36:59
Tak potvrzuji. Byl jsem dnes na černým mostě a vitrína byla celá upatlaná ve výšce do jednoho metru  ;D Zároveň jsem viděl na vlastní oči, jak tam dvě malé děti jezdili skoro jazykem po výloze   :D
Mise splněna! Aneb: "A vo tom, vo tom to je!". Díky, udělal jsi mi tím fakt radost!

Stejně je to sranda, kolik lidí kolik týdnů maká na tom, aby obchodu způsobili vyšší spotřebu ironu...
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Když jsme instalovali, tak jedna paní prodavačka z toho byla celá špatná: "No ono se to lidem, co jdou okolo, líbí, chtějí nakupovat ty sety z výlohy a my jim tady celý dny vysvetlujeme, že to nejde..." :)

milanv

Klasický dialog z výstav:

"Pane, a kde berete návody na tyhle úžasné stavby?"
"Víte, my návody nečteme, my je píšem."
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Stimpi kdy 06.11.2021, 21:30:52
Když jsme instalovali, tak jedna paní prodavačka z toho byla celá špatná: "No ono se to lidem, co jdou okolo, líbí, chtějí nakupovat ty sety z výlohy a my jim tady celý dny vysvetlujeme, že to nejde..." :)
A proto je tam 1 tovární set elfí domek, který mají dokonce v regále. A předělaný medvídek Pú. Loď v láhvi nebo tree house jsem v regálu neviděl.

Sihaja

Vim, ze budu nadavat, ale asi bych byla ochotna se toho organizacne ujmout, pokud by nekdo byl ochoten se mnou vytvorit tym. (obzvlaste pak na instalace na vystavach).

peki

Citace od: Sihaja kdy 08.11.2021, 10:50:39
Vim, ze budu nadavat, ale asi bych byla ochotna se toho organizacne ujmout

Čeho konkrétně?

Matthes_CS


Ongon

Tento dílek existuje asi již 2 roky, ale v setu ještě nebyl to je pravda

milanv

Ahoj - pro účastníky instalace: prošel jsem už všechna místa, co mě napadla, a pořád postrádám od instalace svinovací metr a hlavně čelovku LEDLenser v černém plátěném obalu. Nenašel ji někdo, prosím?
Pán na Žlutém hradě

milanv

#502
Icewalker nakreslil krásnou mapu. Z technických důvodů (příprava prezentačního vlákna) ji sem vkládám teď já, ale všechny díky patří jemu!

edit peki : nemazat přílohy !!!!

Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Citace od: peki kdy 08.11.2021, 16:27:46
Čeho konkrétně?
Můžu zkusit najit nějaké krabice a zorganizovat deinstalaci a pak zase instalaci. Bohužel nemám skladovací prostor.

Igorus

Skladovací prostory mám. Jeden dva společné projekty navíc se tam vlezou :)

Matthes_CS

Kouknu na ty mašinky a něco zkusím postavit.

peki


peki

Budeme balit v týdnu po (17.1). Projekt bude vystaven (společně s perníkem) na výstavě v Plzni/Lysé počítáme s Dánskem pokud bude. Případně další akce kostek v ČR dle situace.

Perník (uklidím 13.1) by letos po Dánsku končil případně může mít derniéru v Olomouci (pokud bude).

Elfové budou ještě příští rok  v nějaké vánoční výloze.

Kdo se zúčastní deinstalace? Předpokládáme že většina modulů by se centrálně uložila.

Je potřeba vyřešit deinstalaci a uložení velkých celků:

Skála pomocníkm Chairudo
Sluj Milan/Dita
Obydlený kopec (Hardegon)

musíme vymyslet jiný podstavec, změříme půdorys, uděláme dřevěný, pod Hardegonův kopec.

Mašinky vrátím hobbymu.

Pokud má někdo modul na opravu a chce si ho odvést/nechat dopravit (zatím nevím jak) prosím o info.

HD

Ahoj, svoje elfy si vyzvednu na deinstalalci a dodám je až bude potřeba.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

Já počítám s tím, že přijedu a zabalím skálu do krabic na míru. Pak bych poprosil o uskladnění společně se zbytkem.