Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

V Albertu jsem u pokladny neodolal a koupil si Epizodu VIII. I přes několik skvělých scén se můj dojem ze špatného filmu nezměnil. Abrams bude mít spoustu práce, aby to nějak smysluplně zakončil.

Faire

#811
Pokušení je příliš silné...

Finn nebyl uklízeč, patřil mezi elitní Stormtroopery. Pilotování stíhače a pilotování speederu jsou asi tak odlišné jako řízení auta a malého letadla.

Rey, stáří, síla - s tím měli vždycky problém :). To je tak, když se ně co strčí do kánonu jen protože je to kůl, a další příběhy kolem toho musí opatrně tančit (midichloriany). Jediové vždycky byli rozkročení mezi "je třeba celoživotní trénink" a "stačí se otevřít síle", trpěla tím už OT.

Ben byl v souboji s guardy zcela rozhodnutý, zrálo to v něm dlouho, ale tady věděl přesně, co chce dělat. S Rey je to samozřejmě bez vysvětlení - bojový trénink očividně měla, ale s holí, její ovládání světelného meče je prostě nadpřirozené. Space Magic.  :-\

Plasma je tam nadbytečná - ale v tomhle je reminiscencí Boby...

Snoke - téma VIII byla subverze očekávání, tohle byl jen jeden z příkladů. Mě to přišlo dost super :).

Leia bez komentáře - mě se scéna celkem líbila, vtipné je, že fyzikálně je celkem realistická.

Luke - klíčový bod, a bod, na kterém se lidi nikdy neshodnou. Pro mě to dávalo smysl. Luke byl ve filmech popisovaný jako impulzivní, měl problém se ovládnout - stejně jako jeho otec. Jeho hrdinství spočívalo v tom, že to nakonec dokázal (konec konců s Vaderem bojoval v EV i VI). Mezi tím viděl celou galaxii v křeči válečného utrpení - a jsem si jistý, že by dal cokoliv za to, aby se galaxie tomu utrpení vyhnula. Obětoval celý svůj život tomu, aby se Galaxie z toho bodu dostala dále. V tom okamžiku s Kylem viděl, že se utrpení vrací, že se vrací válka, a zmar a zkáza. Na chvíli byl připraven udělat cokoliv, aby tomu zabránil. A pak si uvědomil, jak strašnou chybuby to udělal.

Samozřejmě chápu, že mnoho lidí mělo pro Luka vysněnou jinou budoucnost, o tom nelze diskutovat.

Určitý typ logických přehnatů je zase pro SW příběhy typický, mám podezření, že je tam instalují s rozmyslem a záměrně - byť bych se bez nich sám rád obešel :). Nezapomeňme, že Hvězdu smrti se podařilo do vysvětlit až po desítkách let od premiéry, a těch memů, co na tohle téma dodnes přetrvalo, není málo :). Tohle prostě k SW filmům patří, jsou to vesmírné pohádky a staví na jiných věcech, než je přísná racionalita (jinak by nikdy nevznikla ani první hvězda smrti, navíc s takovou chybou, nemluvě o fiasku na Endoru, Lukově šíleném plánu na osvobození Jabby v EV atd atd). Od větší uvěřitelnosti tady byly a jsou nekanonické příběhy, které si můžou dovolit žánr trochu změnit a stavět příběhy jinak, dospěleji - konec konců mají taky jinou cílovou skupinu.

Bomby dolů - přijde mi vždycky strašně vtipné, když si někdo stěžuje na špatnou fyziku ve hvězdných válkách :).  Tím spíše, že zrovna tady se implikuje použití gravitačních generátorů jako běžné technologie - je primitivní je použít k vymetení bomb, tím spíše, že jen kopírují vektor umělé gravitace na palubě bombardéru. Vzpomeňme si na zvuk stíhaček (a všeho ostatního) ve vesmíru, na nesmyslný design lodí s můstky otevřenými k zásahům zvnější, zaměňování laserů a plasmy a jednotek délky a  času, nesmyslná křídla stíhaček ve vesmíru a jejich pohyb imitující WW2 souboje, obřího červa obývajícího asteroid, generujícího vlastní atmosféru (a gravitaci, aby si ji udržel), a stovky dalších věcí... BTW víte, jak se liší nejvyšší rychlost stíhačky a pomalého transportéru ve vesmíru?  ;) To nás vede dále:

Budeme prchat co největší rychlostí - copak ve vesmíru je nějaká nejvyšší rychlost, kromě limitace rychlosti světla? :) Ve skutečnosti se lodě liší pouze rychlostí akcelerace, danou sílou motorů a hmotností lodi. Už tady byla celá premisa toho stíhání ve vesmiru nesmyslná, nebo nedovysvětlená - jak by mohly mít právě stejnou akceleraci? Náhoda, že?

Transportéry naopak vysvětlené byly, FO by je musel aktivně hledat, vsadili na to, že to neudělají, v čemž měli pravdu. Nebýt zrady, vyšlo to. Pro SW typické.

Dělo, Finn a Rose taky nepatří k mým oblíbeným částem, k tomu nemám, co říct. Někomu se to líbí, ale logika tam trochu dostává zabrat (už je protože zachránit někoho tím, že ho ve velké rychlosti donutím nabourat není úplně efektivní taktika).

Podezřívat Rose z toho, že tam je jen proto, aby tam byl asiat, presumuje protibělošský rasismus. Kdyby tam opravdu chtěli jen nějak dostat asiata, daleko jednodušší by to bylo udělat na místě adm. Holden, které je exponovanější. Rose tam je kvůli Finnově story-arcu, který byl o hledání vlastní odpovědnosti a schopnosti se obětovat, to je celý účel Canta. Jasně, provedení nebylo bez skřípání, ale tohle je myslím zřetelné. Celá EVIII byla o osobních příbězích Poa, Finna, Luka, a Rey, a o jejich vývoji (ať už si o něm myslíme, co chceme). To, jakou má barvu kůže, výšku nebo tloušťku (hodně lidí si stěžuje na její vzhled, což mě nepřestane udivovat) je irelevantní.

DJ byl myslím jen boční produkt, způsob, jak svázat linky Poa a Finna okořeněný špetkou subverze.


Hmm, tak jsem neodolal  :( A přitom vím, že je to zbytečné, protože dojem z filmu se tím nikomu nezmění...

Matthes_CS

Citace od: Faire kdy 09.05.2018, 07:57:36
Hmm, tak jsem neodolal  :( A přitom vím, že je to zbytečné, protože dojem z filmu se tím nikomu nezmění...

Ale jo, nějak pořádně nevím co si o tom myslel, mám to rozpolcené, proto sem se do diskuze zapojil. S tím Finnem teda nechápu, proč říkal, že byl uklízeč, chápu, že to bylo vtipné, ale pokud to není pravda a už se k tomu nikdy nikdo nevrátí a nepozastaví se na tom, tak mi to přijde jak z nějaké americké parodie jako Scary Movie (spíš ty horší, než Scary Movie).
S tím Lukem je to dobrý názor, musím si udělat maratón, abych to posoudil lépe  ;D
S tou fyzikou ve vesmíru je to koukám stále a stále složitější, že lodě vlastně nemají maximální rychlost mě nenapadlo, asi bude lepší se s ní tolik nezabývat, ale...
Citace od: Faire kdy 09.05.2018, 07:57:36
Leia bez komentáře - mě se scéna celkem líbila, vtipné je, že fyzikálně je celkem realistická.
... rád bych si nechal fyzikálně tu scénku vysvětlit.

Faire

Fyziku v SW vesmíru vůbec neřeš, tam je namístě suspension of disbelief :). Úmysleně je dělaná esteticky tak, aby připomínala dog-fighty v 2. sv. v. Celé SW jsou analogové, jsou tam nedořešené problémy s umělou inteligencí a mechanizací čehokoliv. Už dnes probíhají souboje stíhačů na desítky kilometrů a rozhoduje je kvalita senzorů, to je úplně jiný svět :).

Co se týče Lei a vaakua, shodou okolností by takhle nějak mohl kontakt lidského těla s vaakuem vypadat (pokud nezapomněla vydechnout při dekompresi). Žádné exploze těla při kontaktu se vzduchoprázdnem, rychlozmrznutí nebo vařící krev ve skutečnosti nehrozí. V tomto ohledu byla scéna celkem realistická. No, a pak je tady její použití síly, které je... zajímavější. Mě osobně nijak nevadilo, ale z pohledu příběhu by možná dávalo větší smysl nechat ji tam zemřít s chudákem Ackbarem.

Matthes_CS

Citace od: Faire kdy 10.05.2018, 12:32:12
Fyziku v SW vesmíru vůbec neřeš, tam je namístě suspension of disbelief :). Úmysleně je dělaná esteticky tak, aby připomínala dog-fighty v 2. sv. v. Celé SW jsou analogové, jsou tam nedořešené problémy s umělou inteligencí a mechanizací čehokoliv. Už dnes probíhají souboje stíhačů na desítky kilometrů a rozhoduje je kvalita senzorů, to je úplně jiný svět :).

Jednak, aby připomínala tyto letecké souboje a hlavně, aby to vypadalo dobře ve filmu. Takže ve skutečnosti by byl asi záběr na X-wing, jak mu tam něco zapípá, že je na radaru nepřítel a hned by vystřelil, což by nebylo ve vesmíru slyšet. A pak by byl záběr na nějaký Tie-fighter kdesi daleko, ke kterému by leteli odnikud neslyšně střely :D

Citace od: Faire kdy 10.05.2018, 12:32:12
Co se týče Lei a vaakua, shodou okolností by takhle nějak mohl kontakt lidského těla s vaakuem vypadat (pokud nezapomněla vydechnout při dekompresi). Žádné exploze těla při kontaktu se vzduchoprázdnem, rychlozmrznutí nebo vařící krev ve skutečnosti nehrozí. V tomto ohledu byla scéna celkem realistická. No, a pak je tady její použití síly, které je... zajímavější. Mě osobně nijak nevadilo, ale z pohledu příběhu by možná dávalo větší smysl nechat ji tam zemřít s chudákem Ackbarem.

Tohle sem ani nemyslel, i když sem si teď vzpomněl na Total Recall s Arnoldem, co se tam jim dělo ve vakuu. :D Spíš to, jak jí dostali zpátky na loď, bez toho, aby je to všechny vemrštilo ven. A nechat ji zemřít, by bylo asi jednodušší i z pohledu záběrů v dalším filmu, takhle tam budou používat staré záběry, nebo zase budou lidi nadávat na CGI postavy.

Faire

Já jsem si v RO CGI Leii nevšiml. Tarkina jo, u ní mě napadlo jenom "kde vzali tak podobnou herečku" :). Co se týče vstupu Leii na loď jsou tam dvoje dveře, takže to šlo bez problému, pokud se nepletu - i kdyby tam nebyly, tak některé štíty dokáží atmosféru udržet (vstupy do hangárů), je dobře myslitelné, že je měli na kritických místech jako nouzové přehrady. S tím bych si zrovna hlavu nelámal.

Matthes_CS

Citace od: Faire kdy 11.05.2018, 07:35:14
Já jsem si v RO CGI Leii nevšiml. Tarkina jo, u ní mě napadlo jenom "kde vzali tak podobnou herečku" :). Co se týče vstupu Leii na loď jsou tam dvoje dveře, takže to šlo bez problému, pokud se nepletu - i kdyby tam nebyly, tak některé štíty dokáží atmosféru udržet (vstupy do hangárů), je dobře myslitelné, že je měli na kritických místech jako nouzové přehrady. S tím bych si zrovna hlavu nelámal.

CGI sem si nevšiml ani u Tarkina a ani mě nenapadlo, že je to CGI, u obou sem si myslel, že je to podobný herec/herečka.
Tady byl problém, že to kus lodi odstřelilo, takže jí vzali dovnitř vnitřními dveřmi, mezi chodbou a můstkem, který tam už nebyl, takže jedině, že by měli nějaký chytrý štít, který se může zapnout i jinde, než na okraji lodi, nebo štít všude.

Faire

Tyhle dveře myslím zůstaly za ní - ale raději se na to podívám ještě jednou :). Bezp. štít kolem můstku by zrovna smysl dával (pro ochranu můstku) - ale to už je celkem nepodstatné.

STARHAWK

Sokujuce odhalenie. Ruin Johnson je SITH a planoval znicis STAR WARS uz od zaciatku.
https://youtu.be/v8z1VWS9OGk

Darth

Citace od: STARHAWK kdy 08.05.2018, 12:31:32
Poprosim vsetkych SW fanusikov, ktory by chceli do buducna aby sW prosperovalo, pridajte sa k rebelli a bojkotujte Sola v jeho uvodny den+vikend.
Ak mu chcete dat sancu a pozret si tento film, urobte tak prosim az po prvom vikende.
Tymto dame jediny signal ktoremu kravataci rozumeju a zaceme hovorit ich recou - peniazmi. To ze sa rozculujeme, klabosime, pozerame alebo robime YT videa a nadavame je im celkom uprdele ale to ze Solo nedosiahne uvodny vikend 160 Mil USD ale niekde hlboko pod tak to uz si sakra zacnu vsimat.
Odporucam doleuvedene videa.

Ja osobne pojdem s kamosom na Dead Pool 2 cez uvodny tizden sola. Mozno bude Mat DP2 prvenstvo cez uvodny Solov vikend :)

Boycott SOLO opening

https://youtu.be/5_zsstrbqQo
https://youtu.be/b7iwFBf27lo

Solovi dám šanci, první dojmy prý sice nejsou nějak výrazné, spíš takové vlažné, opatrné OK (v LA už byla předpremiéra), ale RO překvapil kladně, tak to risknu (horší než E7,8 to určitě nebude).

A ani neporuším ten úvodní Solo víkend, půjdu už ve čtvrtek  ;) .

Z MrtvéhoBazénu 2 jsem právě přišel, bylo to skvělé, i když už to nemělo ten Wow efekt jako první díl.

Faire

Tak Solo víkend neporuším ani já, snacha má svatbu :) Ale celkem se těším, podle prvních reakcí je to ok fan-service, s čímž se dokážu vyrovnat velmi dobře.

STARHAWK

Citace od: Darth kdy 17.05.2018, 20:53:15
Solovi dám šanci, první dojmy prý sice nejsou nějak výrazné, spíš takové vlažné, opatrné OK (v LA už byla předpremiéra), ale RO překvapil kladně, tak to risknu (horší než E7,8 to určitě nebude).

A ani neporuším ten úvodní Solo víkend, půjdu už ve čtvrtek  ;) .

Do opening sa bude pocitat 24.5. - 27.5. takze porusis :) ale nutit ta urcite nebudem.
Podla mojho skromneho nazoru je ten bojkot openingu nutny aby sa spametali - ked to bude mat slaby zarobok na opening, bude sa o tom vsade pisat, investori zneistia ci SW stale sype a da sa dobre dojit a Di$ney management sa bude musiet nad sebou zacat zamyslat.

Podla ukazok to hadam horsie ako E8 nemoze byt.

Uz sm si vypocul jednu spoilerovu recenziu kde typek prerozpraval dej postupne a boli tam podivne momenty ale asi nic co by ma totalne rozhodilo. Skor napr take ze budem porovnavat ci povodne knihy o Soovy mali lepsi pribeh/lore alebo som ochotny to preplacnut tymto novym.

U nas to zacinaju davat uz Stredu 23.5. vecer od 20:00 ale povedal som si, ze vydrzim do Utorka a potom pozrem dalsie spoilery a zhodnotim ci boycot bol uspesny a ci nahodou Di$ney neuroby nejake zaujimave prehlasenie typu na zaklade neuspesneho openingu KK zostupuje zo svojej pozicie sefky LF

STARHAWK

Citace od: Faire kdy 18.05.2018, 10:32:13
Tak Solo víkend neporuším ani já, snacha má svatbu :) Ale celkem se těším, podle prvních reakcí je to ok fan-service, s čímž se dokážu vyrovnat velmi dobře.

Parada :) aka dobra zhoda okolnosti.
Fan service tam vypada bit dobry uz teraz - Correlia kde imperialci zabrali lodenice a robia ISDcka lebo produkcia Kuatu napr nestiha pokryt rozmach imperialnej flotily.

Len dufam ze tej SJW agendy tam pretlacili co najmenej. Zrovna teraz citam jednu znepokojujucu agendu:
https://www.huffingtonpost.com/entry/lando-calrissian-sexual-fluidity-solo-star-wars_us_5af77d59e4b00d7e4c1b37a9
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/lex-luthor-meets-porky-pig-as-dc-plans-4-new-looney-tunes-crossovers-1112524

jerzeeg

Citace od: Faire kdy 18.05.2018, 10:32:13
Tak Solo víkend neporuším ani já, snacha má svatbu :) Ale celkem se těším, podle prvních reakcí je to ok fan-service, s čímž se dokážu vyrovnat velmi dobře.
Snacha, tozn. manzelka tveho syna, ma svatbu ? Neni to nelegalni ?  >:D

Zoufalec

Haha, vy si jako někdo myslíte, že tímhle bojkotem něčeho dosáhnete? A nemělo by tedy smysl spíše bojkotovat premiéru ep. IX?

Solo podle všeho bude trochu jinde a kvalitativně snad blíže R1, takže když bych připustil nějaký úspěch bojkotu, tak docílíte maximálně toho, že se další vedlejší filmy točit nebudou.

Ale nechť si každý bojkotuje, co a jak je mu libo :)

Faire

Lol, já v tomhle vždycky trochu bloudil :) Švagrová samozřejmě, ne, abyste jí to vyzvonili.

STARHAWK

Citace od: Zoufalec kdy 18.05.2018, 16:24:28
Haha, vy si jako někdo myslíte, že tímhle bojkotem něčeho dosáhnete? A nemělo by tedy smysl spíše bojkotovat premiéru ep. IX?

Solo podle všeho bude trochu jinde a kvalitativně snad blíže R1, takže když bych připustil nějaký úspěch bojkotu, tak docílíte maximálně toho, že se další vedlejší filmy točit nebudou.

Ep 9 je daleko na bojkot, ktory samozrejme bude z mojej strany uz uplny - nemam zaujem vidiet a vediet co sa stane s tymi postavamy, takze do kina na to nepojdem.
Bojkot Sola je na to aby sa zobudili a zacali rozmyslat co chce ich cielova skupina, ktora im dava najviac penazi - takze nie len ty o si pozru film ale kupuju vsetko okolo a su verny tej znacke.

Ak toto nebudu vediet spravne precitat - staci pozret hocake video na YT kde to ludia na rovinu hovoria ako ja teraz, tak potom su to zli manageri.

jerzeeg

Pokud se umim vcitit do mysleni klasickeho managera, tak se obavam, ze takovym bojkotem, (pokud by byl uspesny ve smyslu, ze by bojkotovalo dost lidi, aby to v Disney pocitili), se nedosahne zlepseni kvality filmu, ale za to se spise dosahne toho, ze nebudou tocit uz vubec nic.  >:D

Matthes_CS

Tak sem dnes znovu zkoukl Posledního z Jediů a k té scéně s Leiou, přiletí přes chodbu s dvěmi dveřmi, takže mohla sloužit jako přetlaková komora. A to byl pro mě asi největší problém filmu, když sem si toho všiml, že tam je ta chodba, tak sem mi na to koukalo lépe.

Na Sola půjdu ve čtvrtek, bojkot možná na ep. IX, to se ještě aspoň jednou na VIII podívám.

Kubos.cz

Ja jsem videl TLJ poprve vcera, nebylo to tak strasny jak jsem cekal. Komedie hruza, sjw agenda tez ale jinak se mi to asi libilo, jen doufam ze budoucnost star wars neni narazet do veci rychlosti svetla  >:D

Luke storyarch jsem jeste nejak asi nepochopil, osobne nevim proc musel tak nutne umrit a zaroven proc clovek ktery obratil Dartha Vadera se ted pokousi zabijet spici deti  ;D

havlik.jakub666

Citace od: Kubos.cz kdy 20.05.2018, 22:35:57
Luke storyarch jsem jeste nejak asi nepochopil, osobne nevim proc musel tak nutne umrit a zaroven proc clovek ktery obratil Dartha Vadera se ted pokousi zabijet spici deti  ;D

On by ho nezabil. Ve chvíli, kdy v něm vycítil temnotu, prostě na zlomek vteřiny zapochyboval, jestli by pro galaxii nebylo lepší, kdyby to na místě ukončil (což vzhledem k tomu, jak to dopadlo, není úplně mimo), a instinktivně zapnul meč. Při poslední verzi flashbacku je na něm vidět, jak mu okamžitě došlo, že je to chyba, ale už bylo pozdě, protože se Kylo probudil.
LEGO forever

STARHAWK

Citace od: havlik.jakub666 kdy 21.05.2018, 11:01:57
Citace od: Kubos.cz kdy 20.05.2018, 22:35:57
Luke storyarch jsem jeste nejak asi nepochopil, osobne nevim proc musel tak nutne umrit a zaroven proc clovek ktery obratil Dartha Vadera se ted pokousi zabijet spici deti  ;D

On by ho nezabil. Ve chvíli, kdy v něm vycítil temnotu, prostě na zlomek vteřiny zapochyboval, jestli by pro galaxii nebylo lepší, kdyby to na místě ukončil (což vzhledem k tomu, jak to dopadlo, není úplně mimo), a instinktivně zapnul meč. Při poslední verzi flashbacku je na něm vidět, jak mu okamžitě došlo, že je to chyba, ale už bylo pozdě, protože se Kylo probudil.


1) Ked nemal problem v Vaderom, ktory vrazdil deti a postupne vyvrazdil Jediov ..... Tak snad si o tom s nim pokeca najskor v miery a skusi ho presvedcit a ked nie a on sa proti nemu postavy a zacne s nim bojovat tak ho moze zabit.

2) A si myslel ze by bolo lepsie ho zait tak uz to mal dokonat. Co si asi tak myslel ked sa uprostred noci ocitne so zapnutym mecom u niekoho postele - "To nie je tak ako to vypada" - to by hadam nemohol byt taky sprosty

Faire

Ano, Luke udělal chybu, reagoval impulzivně, dříve, než začal přemýšlet. Rozhodně to nebylo poprvé. Otázka není zda by Kyla zabil a zda by to bylo v souladu s tím, co o Lukovi víme, ale zda je možné, že by je strach nad ním na moment převzal kontrolu, zda je v souladu s jeho osobností právě ta impulzivita.

Z toho, co víme z OT , to smysl dává. Luke měl tendenci vždy být trochu zbrklý, napřed jednat, a pak přemýšlet. To se myslím jako téma objevilo dost často. A tady to udělal znovu - zhrozil se, když uviděl temnotu kombinovanou s mocí v Kylově smrti, zhrozil se, když si uvědomil, že by se galaxie mohla znovu propadnout do války, že by mohl být další Alderan, další příkaz 66, další vlna smrti a utrpení. A zhrozil se, když si uvědomil, že se to stalo na jeho stráži, že je to jeho odpovědnost. A na zlomek jednal ze strachu, ne z moudrosti.

Mr. Cube

#833
Citace od: Faire kdy 22.05.2018, 07:11:04
Ano, Luke udělal chybu, reagoval impulzivně, dříve, než začal přemýšlet. Rozhodně to nebylo poprvé. Otázka není zda by Kyla zabil a zda by to bylo v souladu s tím, co o Lukovi víme, ale zda je možné, že by je strach nad ním na moment převzal kontrolu, zda je v souladu s jeho osobností právě ta impulzivita.

Z toho, co víme z OT , to smysl dává. Luke měl tendenci vždy být trochu zbrklý, napřed jednat, a pak přemýšlet. To se myslím jako téma objevilo dost často. A tady to udělal znovu - zhrozil se, když uviděl temnotu kombinovanou s mocí v Kylově smrti, zhrozil se, když si uvědomil, že by se galaxie mohla znovu propadnout do války, že by mohl být další Alderan, další příkaz 66, další vlna smrti a utrpení. A zhrozil se, když si uvědomil, že se to stalo na jeho stráži, že je to jeho odpovědnost. A na zlomek jednal ze strachu, ne z moudrosti.

To mi přišlo právě takové jako vaření z vody, omlouvat tu jeho reakci nějakým "pure instinct". Ano, u mladého Lukea bych to čekal, u starého mistra, který zákonitě musel projít určitým vývojem (a že teda dokáže pěkné kousky s projekcí sebe sama přes půlku galaxie) mi to úplně nesedělo. Samozřejmě, " i mistr se utne", ale mě se to moc nelíbilo.

Faire

Jasně, to chápu, jen jsem chtěl říct, že to není tak jednoduché, jak se to někdy podává.

IMHO je to hodně ovlivněno tím, jestli je člověk odkojený EU, nebo ne. Pokud člověk zná jen filmy, je to pro něj nejspíše snazší akceptovat.
TLJ Luke se nechová jako takový ten "asijský archetyp" moudrého mistra. Není dokonalý - ve smyslu dokončeného vývoje. Stále má vnitřní boje, chybuje - ve velkém měřítku. Celá ta situace s Benem je jeho odpovědnost, stalo se to na jeho stráži - v tomhle svým způsobem kopíruje Obiho a jeho selhání Anakinem. Na krizi pak reaguje stejně, jako Yoda - útěkem na zaostalou planetu. Scénaristé pořád jedou v DNA SW trilogií, které mají shodně focus pointy, jen v jiných souvislostech. TLJ pro mě byl příjemným překvapením v tom, jak kreativně se stejnými událostmi pracoval, zvláště oproti FA. Plně chápu, že pro část fandomu bylo té kreativity přespříliš :).

Darth

Tak musím říct - byla to suprová jízda. Jak moc se mi E7 a E8 nelíbily, tak moc se mi Solo líbil. Není to tak dobré jako Rogue One, ale dost se tomu blíži. A to je od někoho, kdo SW opravdu baští (i když preferuji původní EU, ne ten sajrajt E7-8). Chybky by se našly i tady (např. že na Corellii se nikdy star destroyery nestavěly, ale jinak jsem tam moc věcí neviděl, co by mi vyloženě vadily). Čerstvá, od začátku do konce osvěžující jízda, která výrazně nevybočuje z původního EU lore.

STARHAWK

Citace od: Darth kdy 24.05.2018, 20:42:20
Tak musím říct - byla to suprová jízda. Jak moc se mi E7 a E8 nelíbily, tak moc se mi Solo líbil. Není to tak dobré jako Rogue One, ale dost se tomu blíži. A to je od někoho, kdo SW opravdu baští (i když preferuji původní EU, ne ten sajrajt E7-8). Chybky by se našly i tady (např. že na Corellii se nikdy star destroyery nestavěly, ale jinak jsem tam moc věcí neviděl, co by mi vyloženě vadily). Čerstvá, od začátku do konce osvěžující jízda, která výrazně nevybočuje z původního EU lore.

Uz je to na nete a sudiac podla titulkov co su v tom z kina tak to je od vas :) Rusi boli asi pomali ci co :)

moje prve hodnotenie je tak 50%

Urcite nie taky odpad ako E8 ani reciklat ako E7.

Ale niektore veci neviem ci prekusnem. Ta narazka od Landa koho Tobias Becket zabil to ti nevadi ? Ako mohol taku osobu zabit. Emfis je divna a dost to zavanalo SJW. L3 otras jako parodia na SJW mozno dobre ale ak to myslia vazne tak vazne uz treba hlavu KK na striebornom podnose.

Cameo neviem ci mi sedi casovo Musim skuknut timeline.

Kedy mozme zacat spoiler debatu naplno ?

Inak kto nechce byt sklamany, kuknite to na nete a rozhodnite sa ci to chcete vidiet na velkom platne. Ja este neviem, rozhodujem sa ci to vobec budem chcet vidiet na velkom platne.

Btw dost mi vadil ten rekrutovaci dostojnik na zaciatku. Ten z traileru "U gona love it" sa mi pacil omnoho viac. Preco musia z kazdeho imperiala spravit kretena.

Faire

Už teď jsem části příspěvku opatrně přeskakoval :) Myslím, že slušnost je týden od premiéry.

Matthes_CS

Taky se mi moc film líbil, ale chvílema, tohle doufám spoilery nejsou, i když Sheldon Cooper by to tak bral :D, mi to přišlo moc chaoticky natáčený a hlavně několikrát se stalo, že tam byla temná scéna a najednou tam něco bliklo (zajiskřilo či tak) a já chvíli nic neviděl, nebo sem se musel odvrátit, protože to bylo nepříjemné. Se spoilerovou debatou tedy za týden  ;)

Darth