Společný projekt: Mistři světového filmu

Založil milanv, 05.09.2015, 19:37:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Aki kdy 19.02.2016, 10:07:44
A nebylo by lepší, kdyby kolo právě projíždělo-směřovalo do pootevřených vrat?

Předtím to kolo vyniklo lépe a odpovídalo to i scénce vy filmu (pokud si vybavuji takto tam nejedou). V jedné stěně (na pravo) bych udělal otvor pro vrata. Stěna tím bude zajímavější a bude to pecka.

Mamut

Alebo môžeš skúsiť umiestniť tu radu s bicyklom na tuto točnu, potom by mohli smerovať hocikam.

http://rebrickable.com/parts/3680c02
TECHNIC občas CREATOR

milanv

Citace od: HorcikDesigns kdy 19.02.2016, 08:48:10
Kolo jsem naklonil, ještě zvažuji natočení kukaně. Nápis sekce 1 je dodělán photoshopem pro představu, co plánuji. Co vy na to?
Jo, a můžu dole zanechat baseplate? A nebude vadit přesahující dým ze svařovny?
Celkově se mi moc líbí, jak jsi to pojal. Dýchá z toho atmosféra starých továrních hal. Otázka už je tedy jen jak s konkrétními detaily. Původně jsem si myslel, přiznávám, že tam je toho místa tolik, že tam dáš o pár věcí víc (vysokozdvižné vozíky, ty sloupce beden, Svěrákův šéf na vozítku ála ještěrka, různá zábradlíčka, výtahy...). Ale jak na to koukám, tak už se tam toho nevejde tolik, když má být pořádně vidět hlavní děj.

Ve stručnosti tedy: zvážil bych "překlopení" pyth. trojúhelníku na směr trojkola a svařovně bych udělal pootevřená vrata s vyjíždějícím pluhem. Aby bylo poznat, co to je. Ze stejného důvodu natočit scénku s kukaní - jinak je hlavní hrdina zády k publiku. A to už věděl i Cimrman, že se používá jen na simulaci usedavého pláče...

Milan

P.S.: Podrobný rozbor následuje. Kdo je z mladší generace a text delší než SMS nebo tweet ho budí ze spaní, tak ať nečte dál :)


Mimochodem, ve filmu žádný celkový záběr není, jede to sestříhaný detail za detailem. Takže to bych nechal na tvůrčí svobodě autora legoscénky. Účel je, aby to z toho lidi co nejlíp poznali. Proto některé detaily jsou dokonce nežádoucí a je nutné je udělat jinak. Např. právě to kolo - ve filmu mizí v uličce mezi vysokými sloupy beden.

Kolo: točna samotná nepomůže (vysvětluju pro Mamuta), protože potřebuješ kolo uchytit ve dvou bodech. Proto to má HD na pythagorejském trojúhelníku 3-4-5  a jediná jiná možnost je trojúhelník 4-3-5, tedy poloha víc podél přední hrany. HD: co by ale bylo možná pěkné, kdybys ty točny využil na kompletní kolo v úrovni podlahy. Musel bys jich ale potom asi použít do podlahy víc, na různá místa, aby ten vzor čtverce s kruhem vypadal víc jako záměr, protože v DBG nejsou. Takže je otázka, jestli to za to stojí.

Svařovna: vyšší než ve filmu, ale to asi nevadí. Chybí mi na ní charakteristická světla nade vraty a pro pochopení diváky by to podle mě chtělo pootevřít vrata a naznačit vyjíždějící pluh či co to tam měli.

Kukaň je v originále prosklená až k podlaze, ale podle mě takto vypadá dobře. Jen pokud by se ti díky odbourání spodního pruhu kukaně podařilo významně snížit celou vinětu, tak by to stálo za úvahu. Jinak bych to nechal tak, jak to je.

Baseplate: než zelená, to raději žádná. Pokud bys měl DBG a naopak ti to ušetřilo jednu vrstvu plate v podlaze, tak by to bylo super. Další vrstva plate by se dala ušetřit možná pod tím pravým bokem, tam jsou dvě plate pod těmi nosníkovými díly.
Pán na Žlutém hradě

peter

#123
No jak jsem na to koukal, tak to kolo asi jakš takš drží samo pospolu a tedy stačí uchycení jen vtom jednom stojánku (předním). Druhý polovina je chycaná (i když asi jen na dobré slovo) pomocí těch černých ARMs dílů, nebo se pletu? Pokud to tak je, tak by měla stačit jen ta jedna točna.

Přílohou posílám můj tip. Trojkolo by bylo skoro v původní pozici jen by bylo mírně na točně natočené směrem ven a aby to mělo logiku, tak by uprostřed v popředí mohla být nějaká bedna, kterou jako objížděli. Nevím jestli ve filmu nějaká taková překážka byla, ale i kdyby nebyla, tak si myslím, že to vůbec nevadí. Chybějící světla nad svařovnou už zmínil milan ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

No, zítřek bude patřit zlepšování kompozice. (Kolo půjde určitě ještě jinak)

Na světla se chystám, je to stále ještě ve výstavbě :) Nicméně, díky za připomenutí (řečeno hlasem, který dává až parodicky najevo že mě se taková věc stát rozhodně nemůže)
Točny jsem si před zatím poslední úpravou vypreparoval z ostatních výtvorů, ale nakonec jsem je nepoužil ve prospěch dílů obyčejnějších. Kolo drží pohromadě silou vůle a za výrazné pomoci spodního plate. Při vhodném natočení vůči působení tíhy a za současného vypuštění zadního minifiga, by se teoreticky moho něco o něco zaseknout. Ale spíše ne.
Baseplate (2×162) jsem použil kvůli pevnosti základny - stavím s ohledem na převozuodolnost. Proto také tolik vrstev desek.

Na pluh (pozdržím se kódového označení, všichni určitě víme, o čem je řeč) nemám odvahu. (přestože představa by byla - je v ní ale obsaženo tolik ručiček figurek, trubiček a dalších horko-těžko nalezitelných dílů, že sám nevím, jestli by výsledek byl ku tak výraznému pozvednutí celé věci)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

JardaL

Citace od: milanv kdy 13.02.2016, 23:06:26
Citace od: šipka kdy 13.02.2016, 14:31:44
Hlásím hotovo. Myslím, že je to snad poznatelné. Může být ale klidně nápověda ;D
Díky, šipko. Na to se nedá snad nic jiného říct. Tvoje scénka bude ozdobou projektu, máš to krásně postavené se spoustou detailů.

Co se týče "režisérské stránky věci", taky jsem nejdřív váhal, jestli tě nepožádám o změnu nějakých částí, hlavně jsem se bál, jestli dostatečně vyniká hlavní hrdinka, aby si jí vůbec lidi všimli. Ale to stačilo chvíli počkat a tato otázka je úspěšně zodpovězena :D
Takže už jen gratulace a díky.

Edit: Víš co, vrtá mi to hlavou, tak ať je nás na to přemýšlení víc: jediná věc, co mi tam chybí, je akce hlavní hrdinky, je moc statická. Nešlo by ji udělat aktivnější? Jen naznačit, jak se po té klobáse natahuje. Tím by se i krásně opticky "vypíchla".
Vím, že můžeš namítnout, že v tomto zlomku vteřiny filmu je ještě nenápadná, aby si jí Carter nevšiml, ale to bych ignoroval. Z hlediska akce a pochopení viněty jako takové by to bylo podle mě ku prospěchu věci.
Zdravím Šipko,
připojím se s pochvalou...  moje úcta.. .... a také s komentářem.... já si naopak myslím, že hlavní hrdinka by snesla býti trochu více dominantní v té scéně...  já osobně bych ještě několik listů doplnil, aby ke květu tvořili žádané pozadí, ať už s využitím těch stejných velkých listů nebo třeba světle zelených minifig ploutví..
J.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

milanv

Zdravím všechny režiséry!

V prvním příspěvku je nově plánek vitríny s umístěním už známých scének. Tam budu postupně doplňovat další, jak budete svá díla zveřejňovat. Také jsem pro vaši lepší představu udělal jednoduchý 3D model, jak to bude ve vitríně vypadat, tak se už můžete těšit.

A hlavně se pochlubte, co už máte, ať se mapička pěkně plní...

Váš producent

P.S.: Na různých místech byl náš společný projekt označován různě, a tak jsem název sjednotil. Nový zároveň lépe vyjadřuje cíl i úroveň našeho projektu :)
Pán na Žlutém hradě

HD

Ahoj,
počítáš v 3-D modelu s výjimkami?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Citace od: HorcikDesigns kdy 25.02.2016, 07:35:49
počítáš v 3-D modelu s výjimkami?
Jasně - počítám s každou výjimkou v tom smyslu, že podle toho umísťuju scénky. A např. volné strany jsou v mapě vyznačeny červeně. Ale pokud chceš mít celou scénku ve 3D modelu zcela věrně, dodej ji v LDraw a já ji začlením :D
Pán na Žlutém hradě

HD

Mě jde o výjimku výškovou - s výškou 10br nemám šanci vytvořit pevnou tovární halu.  ::)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Jasně, to máš přeci schválené. Jen musíš dodržet hloubku (16 studů), alespoň v horní části, aby se tam ta scénka dala zastrčit.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: HorcikDesigns kdy 20.02.2016, 00:13:12
Na pluh (pozdržím se kódového označení, všichni určitě víme, o čem je řeč) nemám odvahu. (přestože představa by byla - je v ní ale obsaženo tolik ručiček figurek, trubiček a dalších horko-těžko nalezitelných dílů, že sám nevím, jestli by výsledek byl ku tak výraznému pozvednutí celé věci)
Napadlo mě, že ten černý spodek "pluhu" by nemusel být tak přesný a dokonalý, dal by se nahradit třeba kulatými díly jako Ondrej udělal u Zetoru. diváci nepotřebují přesně stejný stroj, co by ze svařovny vyjížděl. Ale bylo by pěkné, podle mě, aby nějaký vyjížděl. Takhle je to jen velká šedá plocha (vrat).
Pán na Žlutém hradě

šipka

Citace od: JardaL kdy 22.02.2016, 13:15:52
Citace od: milanv kdy 13.02.2016, 23:06:26
Citace od: šipka kdy 13.02.2016, 14:31:44
Hlásím hotovo. Myslím, že je to snad poznatelné. Může být ale klidně nápověda ;D
Díky, šipko. Na to se nedá snad nic jiného říct. Tvoje scénka bude ozdobou projektu, máš to krásně postavené se spoustou detailů.

Co se týče "režisérské stránky věci", taky jsem nejdřív váhal, jestli tě nepožádám o změnu nějakých částí, hlavně jsem se bál, jestli dostatečně vyniká hlavní hrdinka, aby si jí vůbec lidi všimli. Ale to stačilo chvíli počkat a tato otázka je úspěšně zodpovězena :D
Takže už jen gratulace a díky.

Edit: Víš co, vrtá mi to hlavou, tak ať je nás na to přemýšlení víc: jediná věc, co mi tam chybí, je akce hlavní hrdinky, je moc statická. Nešlo by ji udělat aktivnější? Jen naznačit, jak se po té klobáse natahuje. Tím by se i krásně opticky "vypíchla".
Vím, že můžeš namítnout, že v tomto zlomku vteřiny filmu je ještě nenápadná, aby si jí Carter nevšiml, ale to bych ignoroval. Z hlediska akce a pochopení viněty jako takové by to bylo podle mě ku prospěchu věci.
Zdravím Šipko,
připojím se s pochvalou...  moje úcta.. .... a také s komentářem.... já si naopak myslím, že hlavní hrdinka by snesla býti trochu více dominantní v té scéně...  já osobně bych ještě několik listů doplnil, aby ke květu tvořili žádané pozadí, ať už s využitím těch stejných velkých listů nebo třeba světle zelených minifig ploutví..
J.

díky, Adéla se již hladově natahuje, upraveno  ;)

HD

#133
@Milanv - Něco zkusím vymyslet, ale obávám se, že na pluh už není místo - jestliže má být hlavní hrdina být i nadále hlavní. (do tohoto komentáře přidám za chvíli aktuální fotku)

EDIT: tak nakonec jsem pluh spatlal, ještě na něm budu pracovat.



A jeden bonus:



_________________

@Šipka - jen doufám, že se nebude Adélka natahovat příliš, aby nepoškodila ten perfektní nábytek.  ;D (Obzvláště zásuvkovou skříňku na stole).
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hardegon

Konečně jsem se i já odhodlal něco postavit. Jen prosím o upřímnou odpověd, jestli je to aspon trochu podobné. Je to první nástřel, tak abych věděl, co upravit...


HD

A nemohla by ještě koukat z okna ruka?
Takto je to super, ale pak, i za cenu narušení anatomie by to bylo dokonalé.
Jo, a osobně bych se ještě asi poohlédl po hnědém rámu dveří (ale nevím, jestli vůbec existuje)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Hardegon

Hnědý rám existuje, jen ho musim někde nalézt. Během stěhování se systém na skladování lega trochu promíchal. Ruku snad ani nevím, jak provést. Navíc myslím, že ve hře mávala ruka kapesníčkem  >:D

matka

Já se přiznám, že mě na první pohled napadlo přesně to samé - mávající ruka v okně. Ale poznat to rozhodně je i bez ní, to je jasné.
Paní na Žlutém hradě

HD

Osobně bych se klidně uchýlil v tomto případě i k nepříliš čistým řešením... Ale sám nevím, které vyjde nejlépe.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: Hardegon kdy 25.02.2016, 19:24:36Jen prosím o upřímnou odpověd, ...

Já bohužel nevím co je to za film :-[
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: Hardegon kdy 25.02.2016, 19:24:36
Jen prosím o upřímnou odpověd, jestli je to aspon trochu podobné.
Dobře. Chceš opravdu tu nejupřímnější odpověď? Tak to se budeš muset zeptat někoho jiného:

Citace
Viděl jsem spoustu her a pamatuji ty fronty, co se stály od noci. Ale zrovna na toto jsem nikdy neměl štěstí, a tak jsem znal pouze zvukový záznam. Až včera v noci jsem si na základě tvé otázky našel a pustil video. Dost přesně po 20 letech.

Děkuji.

Trachta

A jinak platí to, co jsme se spolu bavili už na konci září: raději bych film jako film, aby to zapadlo do koncepce projektu.
Co se stavební záležitosti týká, tak to je pěkné, poznatelné. Což bych taky nic jiného od tebe nečekal :) Ale opravdu bych raději film. Postavíš tedy viněty dvě?  >:D

P.S.: Ruka je ten nejmenší problém. Klidně i s kapesníčkem. Ale do této závěrečné scény se moc nehodí, ne?
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 26.02.2016, 08:20:30
A jinak platí to, co jsme se spolu bavili už na konci září: raději bych film jako film, aby to zapadlo do koncepce projektu.
Co se stavební záležitosti týká, tak to je pěkné, poznatelné. Což bych taky nic jiného od tebe nečekal :) Ale opravdu bych raději film. Postavíš tedy viněty dvě?  >:D

P.S.: Ruka je ten nejmenší problém. Klidně i s kapesníčkem. Ale do této závěrečné scény se moc nehodí, ne?

Trochu jsem doufal, že mi divadelní hra přeci jen projde. >:D Zkusím ale tedy nějaký ten film a tohle bude jako přídavek. ;)

milanv

Citace od: Hardegon kdy 26.02.2016, 09:36:52
Trochu jsem doufal, že mi divadelní hra přeci jen projde. >:D Zkusím ale tedy nějaký ten film a tohle bude jako přídavek. ;)
Tak, to je slovo chlapa! :)
Pán na Žlutém hradě

Marty713

"Pro šafrán!?... Děvka!" >:D

Já se omlouvám, ale kde jinde by se tohle dalo na fóru napsat... Na Cimrmanech jsem vyrostl, takže mě to mile překvapilo, ale pokud bys nepostavil jeviště až k okraji a pak a ještě alespoň dvě řady hlediště, bylo by to suché a prázdné. Takto by bylo alespoň každému jasné, že jde o divadelní hru (ať záznam, nebo film "Nejistá sezóna").

Co takhle "Jára Cimrman ležící, spící" (např. scéna s českým mořem)?

"Vyhladit to habsburské plemeno! Až do kořene!"
"Přídete někdy?"
"To víš, že jo... Zašlapat do posledního, to hadí sémě!"

milanv

Ginger!
                                      Rocky!

          Uvolněte dráhu!

Pán na Žlutém hradě

Martins

Tak to nemá chybu, postavit kohouta a slepici bych si netroufl... koukám, jaké že to máš doma díly... Úžasné, vtipné.  :D

Foton

Citace od: milanv kdy 03.03.2016, 08:35:37
Ginger!
                                      Rocky!

          Uvolněte dráhu!

No bez komentáře bych to nepoznal. Slepičí úlet není v mé paměti s sekci "hledej mezi filmy" :-)
Model je to úžasný.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

matka

Stále mě dostávají slepice a nápadité použití dílků...
Paní na Žlutém hradě

milanv

Citace od: HorcikDesigns kdy 25.02.2016, 13:37:42
@Milanv - Něco zkusím vymyslet, ale obávám se, že na pluh už není místo - jestliže má být hlavní hrdina být i nadále hlavní. (do tohoto komentáře přidám za chvíli aktuální fotku)

EDIT: tak nakonec jsem pluh spatlal, ještě na něm budu pracovat.
Jak jsi dodal fotky později, tak to trochu zapadlo. A to by byla velká škoda! Možná ještě budeš dělat na pár detailech jako pluh, ale to hlavní, koncepce, kompozice a zpracování je výborné už teď. Gratuluju!
Pán na Žlutém hradě