(Vlastní) Moje vignetty

Založil FilipS, 23.05.2010, 16:35:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel

#480
Při prvním pohledu na fotku se musím přiznat, že jsem to nepoznal. Ale když jsem si přečetl, co to má být, tak je to přece jasný - veliká paráda! ;) Jo a výborně nafoceno s tím stínem.

Nevím jak v tomto případě, ale páčka v hnědé určitě existuje - stačí kouknout na BL http://www.bricklink.com/search.asp?colorID=8&itemID=1287

FilipS

Díky moc.
Citace od: germik kdy 16.03.2013, 23:15:18
To už existuje hnědá páčka, nebo Photoshop? >:D
Jak psal Dan hnědá páčka existuje, ale je hodně vzácná, takže sem se uchýlil k photoshopu :-[

Tomafas

Vrta mi hlavou, kde se hneda packa vzala. BL neukazuje zadny set, ve kterem by mela byt obsazena.

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

FilipS

Prométeus
Našel sem si čas nafotit další microscale vignettu na téma Stargate. Jedná se o první scénu, když se objevil Prométeus v celé své kráse.


Petronel

Dobré! Hodně dobré! Promethea jsem poznal hned i kdybys tam nenapsal že se jedná o Star Gate. Super že stavíš podle tohoto seriálu, jen tak dál.  >:D

Hardegon

Taky jsem to hned poznal. Skvělá práce :)

FilipS

Díky moc, sem rád, že se líbí. :)

FilipS

Každý má v sobě monstrum
Po týdnu jsem měl trochu času, tak sem se odhodlal vignettu vyfotit, bohužel, sluníčko se neukázalo a tak sem se musel spokojit s tmavší fotkou. Na téhle vignette sem si vyzkoušel pár nových technik. Například zešikmenou silnici, kabelku a okno. Vnitřek okna je inspirován tímhle.


danyboy

Paráda. Nejvíc se mi líbí to okno.

TUKE

Paráda. Má to byť tieň,však?  :)

A tá MP5-ka nemá chybu  ;)

FilipS

Díky moc za reakce, jojo je to stín. :)

FilipS

#492
Opilý mnich
Bratr František v tichosti studuje starobylý svitek. Je do něj tak zabraný, že vůbec nevnímá nepravidelné kroky bratra Štěpána, který to opět přehnal s klášterním vínem. Najednou Štěpán ztratil poslední zbytky své koordinace a upustil číši se zbytkem vína. Ta hlasitě cinkla o roh podlahy, což vyděsilo chudáka Františka, který si až teď všiml Štěpánovi přítomnosti. Františkův šok se ještě prohloubil, když viděl, jak víno z číše ničí vzácný svitek.
Plná velikost

Izmael10

Skvelé! Najmä detaily ako sviečka.  :)

danyboy


phoenicis

Tí jo - ten zvitok vyzerá úplne perfektne ;)

Bard

Ty barbare! Kvůli tomu, abys předvedl, jak skvělý jsi stavitel, necháš klidně zničit drahocenný svitek.
Ale skvělý stavitel jsi...

FilipS

Díky moc za pozitivní reakce. Kdyby byl zájem, můžu udělat návod, jak postavit stůl se svitkem.

Citace od: Bard kdy 06.05.2013, 13:30:51
Ty barbare! Kvůli tomu, abys předvedl, jak skvělý jsi stavitel, necháš klidně zničit drahocenný svitek.
Ale skvělý stavitel jsi...
;D Díky moc.

danyboy

Citace od: FilipS kdy 06.05.2013, 14:34:48
Díky moc za pozitivní reakce. Kdyby byl zájem, můžu udělat návod, jak postavit stůl se svitkem.

Citace od: Bard kdy 06.05.2013, 13:30:51
Ty barbare! Kvůli tomu, abys předvedl, jak skvělý jsi stavitel, necháš klidně zničit drahocenný svitek.
Ale skvělý stavitel jsi...
;D Díky moc.

Klidně. Já bych si ten návod přál. ;)

otaznik

#499
Citace od: FilipS kdy 06.05.2013, 12:19:23
Opilý mnich
Bratr František v tichosti studuje starobylý svitek. Je do něj tak zabraný, že vůbec nevnímá nepravidelné kroky bratra Štěpána, který to opět přehnal s klášterním vínem. Najednou Štěpán ztratil poslední zbytky své koordinace a upustil číši se zbytkem vína. Ta hlasitě cinkla o roh podlahy, což vyděsilo chudáka Františka, který si až teď všiml Štěpánovi přítomnosti. Františkův šok se ještě prohloubil, když viděl, jak víno z číše ničí vzácný svitek.
Zajímavá situace a pěkné některé detaily (svitek, schody). Právě u nich je ale, podle mého, škoda, že i první schod není tvořen panelem 1 x 2 x 1, a že je tak výrazně nižší než ostatní.
Mezery mezi dlažbou se mi také moc nelíbí (jestli nemají nějaký skrytý smysl, který jsem nepochopil).

FilipS

Otazník: Jak se schody, tak s mezerami máš pravdu, to, že sem ty mezery mohl jednoduše překrýt, zvýšením podlahy před oknem o jednu plate mě ale napadlo až před chvílí. Během stavění sem je bral jako daň za úhel. :D

Systematik

Citace od: FilipS kdy 06.05.2013, 14:34:48
Díky moc za pozitivní reakce. Kdyby byl zájem, můžu udělat návod, jak postavit stůl se svitkem.
Jen se zeptám, jsou tam brackety, nebo postranní rolky svitku jen tak leží?  ;D

FilipS

#502
Citace od: Systematik kdy 06.05.2013, 21:43:27
Jen se zeptám, jsou tam brackety, nebo postranní rolky svitku jen tak leží?  ;D
Pod Tile dec. 2x2 je 4x Headlight brick.
I tak, to asi rozeberu a vyfotím. (výhledově)  >:D

Justin

Pridávam sa s pochvaĺou, zvitok je super, rovnako aj okno (nemyslïm sklo ale to ozdobné murovanie okolo - netuším ako sa to odborne nazýva). Svietnik je super.

Ja by som tiež poprosil nàvod na zvitok.

Ďakujem

J.

blindmelon

#504
Svitek je z fotografie ve fullres celkem jasný. Ale ty sloupky u okna z plate 1x2 s hingem jsou tam jen nastrčený, co?  ;) PS. svícen aspiruje na titul nejlepší použití jednoúčelového dílku. :)
Hezký den, Blindmelon

FilipS

Díky za kladné komentáře, udělali mi velkou radost! :)

Konečně sem našel chvilku na udělání fotek.
Poslední fotka ukazuje zadní stranu, řada plates je na každé straně uchycena dvěma Bricky a ze zadu to celé spojujjí trans bricks a trans plates viz. foto. Takže to celé drží napevno (Jen modré cheese slopes z vitráže vypadávají)

Snad to stačí k objasnění, jak co drží, kdyby ne, budete mít možnost, si vignettu prohlédnout na živo, na Lipně.  :)

FilipS

#506
Snění
Našel sem v počítači fotku totálně zapomněné, před rokem postavené viněty. Byla do CMS soutěže na Eurobricks, představuje pokoj spáče. Už si ani nepamatuju, proč sem jí nikde nezveřejnil, s odstupem času se mi docela líbí.


(EDIT: Pardon, fotka přidána.)  :-[

Izmael10

Veľmi pekné! Škoda, že si to nedal do tej súťaže.

Petronel

Velmi dobré, zase plné detailů. Akorát mi trochu nesedí ta peřina, jak je takto "šíf"  ;D

To je vždycky fajn takto něco objevit a najít po dlouhé době ne? Pak je člověk mile překvapen.  :)
To já nedávno zjistil, že mám mezi těmi všemi krabicemi setů ještě jeden ani nedotčen a nerozbalen, asi po půl roce jsem zjistil že mám ještě jeden ten vánoční exclusiv a s chutí jsem si ho po objevení postavil.  >:D

FilipS

Díky za komentáře.  :)
Citace od: Petronel kdy 16.05.2013, 20:18:44
Velmi dobré, zase plné detailů. Akorát mi trochu nesedí ta peřina, jak je takto "šíf"  ;D
Peřina je docela prapodivná, to jo.  ;D I když o realistickou duchnu už se snažím dlouho a nikdy to nevypadalo hezky obzvlášť, když sem se snažil o efekt zmuchlané deky, takže to většinou řeším jako tady a holt je čerstvě ustláno.  :)

Citace od: Petronel kdy 16.05.2013, 20:18:44
To je vždycky fajn takto něco objevit a najít po dlouhé době ne? Pak je člověk mile překvapen.  :)
To já nedávno zjistil, že mám mezi těmi všemi krabicemi setů ještě jeden ani nedotčen a nerozbalen, asi po půl roce jsem zjistil že mám ještě jeden ten vánoční exclusiv a s chutí jsem si ho po objevení postavil.  >:D
Ale jo, určitě, to bylo přijemný překvapení, ale najít celej zatoulanej set by asi bylo ještě lepší! :D