Ebay - Do Ceska nedodavame

Založil werrac, 13.12.2005, 13:41:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

werrac

Posledni dobou se cim dal vice zacinam setkavat v popisech
aukci s napisy tohoto typu, obcas snad jeste lepsimi, typu
dodavame az po zaplaceni, plati zejmena pro CR a podobne,
tak me jen zajima, kdopak to asi dela dobrou reklamu ???

Raistlin M

Dražil jsem teď čtyři dny v kuse (měl jsem to zapnutý a sledoval co kde...ne že bych u toho seděl) a podobné věci měla tak polovina mnou zkoumaných aukcí.
Na jednu stranu se nedivim, neboť k tomu určitě nějaký důvod mají (bohužel se jako jednotlivci občas nepresentujeme dobře...to si přiznejme).
Na druhou stranu, je to tak trochu žalovatelné. Tuším, že by se v zákonech dotýkajících se podobných záležitostí ten správný paragraf našel.

Já osobně si pořizuju embossovanou kartu a jen tak pro srandu něco budu dražit s komentářem: "Nach Fritzland...nicht angegeben"

(Upozorňuji, že mám v Německu pár vzdálenějších přátel a proti této zemi a jejím obyvatelům nic nemám. Nerad bych byl obviňen z národnostní nesnášenlivosti. Hanlivé "Fritzland" je vzpomínkou na jednoho kolegu z práce, který na dopis označený "Tschechai", odpověděl za firmu s označením "Fritrzland" a došlo to a nikdo nic nenamítal ;D)

otaznik

To je snad normální, že se věci posílají až po zaplacení, ne?
Nemá cenu propadat skepsi, já žádný předsudky vůči ČR na Ebayi nepociťuju.

Jindroush

Nemyslím si, že by to bylo tak, že by nás helmuti přestali mít rádi, ale lehce se změnil interface Ebay.

Takže v poštovném se to rovnou snaží vybrat cenu podle země uživatele... No a tam kde dřív bylo napsaný '4.50 do Němec', teď je tam napsaný 'Do Čech neposíláme', když je to 'Nur nach Deutschland' aukce.

I ve výpisech třeba přibylo označení 'z Rakouska' apod.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 13.12.2005, 14:05:25
Nemyslím si, že by to bylo tak, že by nás helmuti přestali mít rádi, ale lehce se změnil interface Ebay.

Takže v poštovném se to rovnou snaží vybrat cenu podle země uživatele... No a tam kde dřív bylo napsaný '4.50 do Němec', teď je tam napsaný 'Do Čech neposíláme', když je to 'Nur nach Deutschland' aukce.

I ve výpisech třeba přibylo označení 'z Rakouska' apod.
Jo, to je pravda, ale toho si vůbec nevšímám  ;D ;D.

cembry

Citace od: Jindroush kdy 13.12.2005, 14:05:25
Nemyslím si, že by to bylo tak, že by nás helmuti přestali mít rádi, ale lehce se změnil interface Ebay.

Takže v poštovném se to rovnou snaží vybrat cenu podle země uživatele... No a tam kde dřív bylo napsaný '4.50 do Němec', teď je tam napsaný 'Do Čech neposíláme', když je to 'Nur nach Deutschland' aukce.

I ve výpisech třeba přibylo označení 'z Rakouska' apod.

Presne toho jsem si taky vsimnul. Co se tyce nejakych narodnostnich nesnasenlivosti nebo neceho podobnyho, tak u lega nic takovyho nepocituju. Ale v posledni dobe jsem drazil i nejaky hry na PS2 a nevedel jsem v jaky jazykovy verzi prislusna hra je. Na skromny dotaz formulovany celou vetou v nemcine, jsem dostal pouze strohou odpoved "deutsch", coz mi nebylo moc prijemny, chapu ze jsem dostal informaci, kterou jsem chtel, ale zdalo se mi to trosku namysleny. Jakoby prodavajici vyjadroval "jasne ze v nemcine, si pis, copak je nekdo kdo by to chtel jinak???". Mozna je to jenom muj pocit, kterymu predchazi mirna podrazdenost pri jakykoliv komunikaci v nemcine s nemecky mluvicim clovekem.

Raistlin M

To Jindroush: Takže se mi u jenNěmecké aukce jako čechovi automaticky zobrazuje, že do Čech ne a maďarovi zase, že do Maďarska ne?

otaznik

Citace od: Raistlin M kdy 13.12.2005, 14:14:44
To Jindroush: Takže se mi u jenNěmecké aukce jako čechovi automaticky zobrazuje, že do Čech ne a maďarovi zase, že do Maďarska ne?

Přesně tak.

Jindroush

Zkus se odhlásit a uvidíš... (i když jim furt nic nebrání to uhodnout z ip nebo jazykových preferencí browseru).

Ještě jsem si všim, že se mi 'beobachten' items zobrazují hned na 'kaufen' rozcestníku, to imo taky dřív nebylo...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

neni to spise od toho, ze si zalogovanej a jakou mas vyplnenou home adresu?

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 13.12.2005, 14:30:08
neni to spise od toho, ze si zalogovanej a jakou mas vyplnenou home adresu?
Je to od "home" adresy.

hobby

 Samotný název tematu je špatně. EBAY (to je snad pouze server) nic nedodává , natož do Česka. Dražba přes EBAY je vždy záležitost mezi dvěma subjekty. Ten kdo nabízí si může stanovit podmíky, že posílá jen do Německa (nur nach Deutschland), nebo po Evropě, případně do celého světa (Weltweit). Že by tam nějaký hlupák napsal, že "do Česka nic", tak to jsem opravdu neviděl. Hlavně by byl sám proti sobě, neb je mu jedno, kdo koupí. Až po ukončení aukce mu server pošle moji adresu.
Chce to znát německy.

Raistlin M

#12
Citace od: hobby kdy 13.12.2005, 17:48:32
Samotný název tematu je špatně. EBAY (to je snad pouze server) nic nedodává , natož do Česka. Dražba přes EBAY je vždy záležitost mezi dvěma subjekty. Ten kdo nabízí si může stanovit podmíky, že posílá jen do Německa (nur nach Deutschland), nebo po Evropě, případně do celého světa (Weltweit). Že by tam nějaký hlupák napsal, že "do Česka nic", tak to jsem opravdu neviděl. Hlavně by byl sám proti sobě, neb je mu jedno, kdo koupí. Až po ukončení aukce mu server pošle moji adresu.
Chce to znát německy.
Německy znám dostatečně, abych si přeložil že do Česka někdo nenabízí (slovník být má dobrá kamarát).
Kdyby jsi si pořádně přečetl celou diskusi, možná by jsi zjistil, že na začátku bylo lehké nevědomí o novém interface ebay. Pak nám to Jindroush objasnil a už víme, že je to hláška vyvolaná systémem, nikolivěk osobou.  ;)

hobby

Na EBAY jsem "zalogovanej" přes tři roky, ale už jsem asi rok nic nedražil, takže neznám případné novoty a nové pořádky. V pionýrských časech jsem na EBAY vydražil asi 25 položek, celkem od osmi majitelů. Většinou doplňky jako oknénka dveře, ale i celé sety. Všechno trains.
Jednou jsem vydražil onu položku "nur nach Deutschland", protože jsem si toho nevšiml (myslím, že to tam dává majitel z pohodlnosti, aby neměl komplikace s úposíláním do cizí země) a tak jsem se omluvil. Obchod proběhl ochotně a bez komplikací.