Společný projekt: Mistři světového filmu

Založil milanv, 05.09.2015, 19:37:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Pěkné a elegantní, Mirku! Díky za pěkný příspěvek do projektu, už se na něj těším.
A co ta kolečka pro vláček? Taky dodáš?
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milane, kolečka jsem vyzkoušel (jsou z dalekohledu ). Při použití jak je díl konický a nesouměrný, není to hezký pohled.
Na tom odkazu co jsi poslal kombinuje stavitel právě dalekohledy a brick round 1x1. Já použil pouze bricky.

milanv

Na tom odkazu podle mě používá kolečkové brusle - a ty jsou symetrické a nejsou kónické. S těmi by to mohlo vypadat pěkně.
Pán na Žlutém hradě

mirek

Tak to jsem blbě viděl...to jsem nepoznal. Díky Milane.

yanice

Potřebovala bych poradit s levou stranou...nevím, jak ukončit panorama

milanv

yanice: to jsi mi dala, špekuluju už druhý den nad co nejlepší odpovědí. Předně se vrátím k tomu, co jsi taktně zamlčela: perfektní scénka, díky ti za ní. Smál jsem se a film jde bezpečně poznat. Přidal bych jen pár detailů, třeba víc propracovat telefon, protože to je tam klíčová rekvizita. Aspoň bych vedle té desky "pověsil" sluchátko.

S tím levým krajem bych využil faktu, že i ve filmu je to na úpatí kopce, příchozí cesta vede údolím mezi dvěma kopci - takže bych je tam oba naznačil. Dozadu a vlevo (tj. "přes roh") velký kopec a jen pár řad bílé oblohy nahoře, vlevo vepředu jen malý náznak pod tím korytem na vodu. Tím už by se to mělo vizuálně "rozbít" a přitom vypadat přirozeně. Na ten zadní kopec bych se nebál použít strmé slopes, je to něco jako reliéf takže zkrácená perspektiva.

Otázka pro všechny: byl by někdo ochotný půjčit kozu?
Pán na Žlutém hradě

šipka


milanv

Stěhování filmových scén do Prahy

Zařídím kompletně já, převezu je z Lipna, uskladním a následně přidám nové scénky v Praze (na nový podstavec) a vystavím. Nemusíte na Lipno jen kvůli filmovému modulu.

Samozřejmě budu rád za pár dobrovolníků na balení a hlavně v říjnu na stavění do vitríny v Praze, pište kdo byste byl ochotný pomoct.


Odměny za projekt

Za tento projekt nebudou klasické odměny, ale osobní dárečky ode mě. Těším se, až vám je předám a poděkuju za vaši (pokračující) účast na projektu. Ale je otázka: kdy a kde? Tradiční posezení na Lipně nebude, ale můžeme si udělat vlastní malé. Druhá vlna bude při stavění Prahy. A kdo se nezúčastní ani jednoho, tak si domluví předání. Takže prosím pište: Kdo přijedete na Lipno? Kdo budete na stavění Prahy v říjnu?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: šipka kdy 19.08.2016, 14:11:28
Kozu klidně zapůjčím  ;)
Díky, píšu si! :)
yanice: tak, ta mi tam ještě chyběla :)
Pán na Žlutém hradě

yanice

Citace od: šipka kdy 19.08.2016, 14:11:28
Kozu klidně zapůjčím  ;)

mnohé díky :), ta mi chybí a na bricklinku stojí od cca 500 CZK nahoru.

yanice

Citace od: milanv kdy 19.08.2016, 14:13:28
Citace od: šipka kdy 19.08.2016, 14:11:28
Kozu klidně zapůjčím  ;)
Díky, píšu si! :)
yanice: tak, ta mi tam ještě chyběla :)

já se právě na ní chtěla zeptat, až někdo zareaguje :D, abych zbytečně nedávala nápovědu.
Ještě si tedy pořídím nějaké slopes, už jsem s tím něco vymýšlela - stavím zásadně při sledování pohádky a pořád jsem to pauzovala a kreslila si, jak bych ti kopce měla naznačit, až jsem z toho úplně zblbla a šla shlédnout všech 10 řad Friends.

V říjnu na stavění v Praze můžu, mám na konci září dovolenou a 1. října se vracím do Prahy.

jetaM

Tak jsem to dodělal, nějaké připomínky? Snad je to poznatelné  :D

MÍLA


peter

Citace od: jetaM kdy 21.08.2016, 15:19:05Tak jsem to dodělal, nějaké připomínky? Snad je to poznatelné  :D

Určitě to poznatelné je. Pokud mohu, tak bych měl jen jednu drobnou připomínku k jednomu detailu. U těch vrat bych přeskládal tiles tak, aby uprostřed zůstala po celé délce spára oddělující levé a pravé křídlo ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

jetaM

Citace od: peter kdy 22.08.2016, 08:06:15
Citace od: jetaM kdy 21.08.2016, 15:19:05Tak jsem to dodělal, nějaké připomínky? Snad je to poznatelné  :D

Určitě to poznatelné je. Pokud mohu, tak bych měl jen jednu drobnou připomínku k jednomu detailu. U těch vrat bych přeskládal tiles tak, aby uprostřed zůstala po celé délce spára oddělující levé a pravé křídlo ;)

díky, upraveno, je to lepší  ;)

Pool

#525
Dovoluji si vám představit moji první filmovou scénku. Scénka je to spíše pro mladší, tak určitě nebude potřeba nic napovídat  ;D A samozřemě jsem zvědavý na vaše připomínky a jen doufám, že jich moc nebude  >:D.



Edit:

Vylepšení se zasněženým sloupem lampy  :)

Pool

#526
Moje druhá filmová scéna, taková Americká klasika pro pány. Tak snad to vůbec někdo uhádne a bude to použitelné  ;D. Více obrázků najdete po kliknutí na foto.

Edit: Podle připomínek trochu upraveno - verze 4 - finální připomínky už nepřijímám  ;D




_Beny

Něco v těch stromech je ...... a začalo to lovit členy komanda. Pěkný  :).

milanv

xPool: zajímavá série na téma "dva minifigové a listí", verze "zima" a "léto"  >:D Ale dopadlo to dobře.

První je už hodně odladěná co se hlavních postav týče, pěkné detaily. Terénbych ještě propracoval. Je sice na první pohled zimní, ale chybí mi tam víc detailů, realističnosti - víc opravdových stromů s kmeny (i v pozadí), víc "drobotě" na spojení dojmu sněhu (různé plates, tiles v bílé na listí i na zemi) atp. Kdybys měl čas, tak tím bych to ještě vylepšil. Jo a určitě zahladit horní hranu.

Druhá scénka má trochu bohatší terén, ale i tam bych ho obohatil ještě víc, aby nebyly tolik vidět ty velké plates na pozadí. Samotná scénka je pro znalce filmu asi dostatečná, já na tenhle žánr nejsem, takže jsem pohořel a nechám se podat v SZ. Minifigy bych kousek "roztáhl od sebe", aby byla víc vidět akce.
Pán na Žlutém hradě

milanv

JetaM: Dobré! O těch vratech už ti napsali, jinak bych řekl, že opravdu dobré, takové "akorát". Za skupinu nás natvrdlejších bych ještě hlasoval pro větší názornost kopnutí do hromady: nohu spíš dopředu, až k hranici. Nějak mi nedošlo, že kope a ne jenom jde. (Říkám, že jsem z těch natvrdlejších :) )
Pán na Žlutém hradě

milanv

Odvoz z Lipna

Ještě jednou připomínám, že odvoz všech filmů zařizuji přímo já, není třeba si pro ně jezdit , naopak - nechte mi je prosím všechny pohromadě, abych je nemusel dohledávat před Kostkolandem. Zařídím jim měkký a pohodlný dovoz do Prahy, slibuju :)

Stavění pro Prahu

Naopak v Praze uvítám šikovné dobrovolníky na pomoc se stavěním. Díky za vaše první nabídky v SZ, jsou víc než vítané. Další pár párů rukou ještě uvítám.

Společné posezení

Jelikož Lipno nepříjemně překvapilo, nemá smysl se tam scházet jen v pár lidech. Sejdeme se při stavění Kostkolandu a předám vám tam odměny (dárečky) za účast v našem společném projektu. Moc se na vás těším a už teď pište, kdo dorazíte.
Pán na Žlutém hradě

Foton

#531
Citace od: xPool kdy 27.08.2016, 14:59:18
Moje druhá filmová scéna, taková Americká klasika pro pány. Tak snad to vůbec někdo uhádne a bude to použitelné  ;D. Více obrázků najdete po kliknutí na foto.

Edit: Podle připomínek trochu upraveno - verze 2 :)
Já bych tam přidal i jeden "pokácený" strom.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

juraj

Druha scenka by mohla byt vo Friends farbach z pohladu neviditelneho :)

peki


Pool

#534
Zapracoval jsem připomínky k "zelené scéně", narval tam zeleně co to šlo (ono to pozadí vyniká díky blesku, jak to narychlo fotím, v reálu to "plate" pozadí tak moc vidět ani nejde), mrtvolu pošoupl a na posledních snímcích jsem vyzkoušel i velkou či menší kládu. Ale nevím, spíš se mi tam více líbí ta ustřelená kytička než ten pokácený strom. Není tam na něj pořádně místo, že tam dál (víc doleva) kde je takový plácek, to dávat nechci, tam jsou právě stříkance té cizí krve a to prostě zakrýt nejde, to by pak nikdo nepoznal :-). Tak prosím o vyjádření našeho šéfrežiséra, zda dát ustřelenou kytičku nebo velký či malý kmen (větev).

Nové fotky:
https://www.flickr.com/gp/143591213@N02/R58Wxk

Edit: Vložen link na finální verzi.

peki

Citace od: peki kdy 30.08.2016, 10:50:53
Citace od: milanv kdy 29.08.2016, 20:10:43
Odvoz z Lipna
Stavění pro Prahu
Společné posezení

]Doplním nominaci stavebnic za Koskoland II Praha

Protože to někteří nepochopili tak píšu ještě jednou. Účastnici tohoto společného projektu si také mohou  nominovat stavebnici v akci nákup se slevou viz info zde 

Izabella08

Horo, horo, otevři se pro člověka poctivýho... :)

milanv

...a vydej mu málo z bohatství svýho. Nic? Hele, je to dobře? Nemá tam být "hodně z bohatství svýho"?

No dobře, to bylo o pár scén později, s pozměněným obsazením :)

Pěkné, opět jsi překvapila. Ty stromečky a keříky... A pak že jen já používám bláznivé díly! Myslím, že jsi překonala ve stáří i můj nejstarší díl z Vesnické školy, byť jen o velmi maličko ;)

Jen jak to vyřešíš se stěnami? Chtělo by to ještě zacelit, aby nebylo vidět dovnútra. Vzadu můžeš snadno přidat zelenou stěnu za stromy, na bocích to taky zvládneš?
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

#538
Milane, já jsem schválně místo stěn volila jen obrysy stromů...jdou krásně oddělovat zprava i zleva jako jeden panel.
I když bude černé pozadí, bude to vypadat dobře.
Ano, staré dílky mám ráda moc:)

Ale Ty jsi rejža, takže pokud budeš trvat na zacelení, nějak to udělám...i když asi padnu:)

milanv

Stromy v pozadí jsou povedené. Líbí se mi a určitě je nech tak, jak jsou. Já myslel další stěnu za ně, takže by byly vystouplé před pozadí. A to můžeš buď zelené nebo světle modré nebo bílé nebo kombinace... Otázka je, jestli se s tím vejdeš i na těch šikmých bocích.
Pán na Žlutém hradě