2408 Police Car (unofficial!)

Založil Jindroush, 09.09.2007, 14:56:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Jedna z balíčku věcí, kterou dostal každý návštěvník AFOL dne na TSL 2007, byl i tento neoficiální policejní setík. Jak je vidět z krabičky, jedná se o číslovanou signovanou mini edici o 300 ks.

Návod je luxusní, tištěný sešitek. Barvy jsou zvládnuty snesitelně. K pořadí kroků a srozumitelnosti návodu bych měl výhrady, ale zjevně se jedná set určený pro AFOLy, takže by neměl nastat problém při stavbě.

Na zadní straně návodu je upozornění, že se nejedná o výrobek firmy LEGO.
Předposlední strana návodu je věnována tuningu výsledného modelu (prakticky se jedná o záměnu nových stříkaných dílů za starší chromové).

Obsaženy jsou i samolepky, které pocházejí ze setu 4854. Jako obvykle jsem je nelepil. Dílků je zhruba 180 (počítal jsem je jen podle návodu).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Zde je vidět průběh stavby, překvapil mě pěkný interiér. Některé stavební techniky jsou pochybné, ale efektní - prolomení masky, kde grily drží jen na půl studu, zpětná zrcátka narvaná do chňapek, nože opět napůl v chňapkách...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Dokončený automobil.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Vytuněný automobil.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Závěr: Velmi pěkné městské auto, které se díky použitým technikám hodí spíše jako statický model do vitríny, než na hraní. Škoda, že v rámci propagace Kostek je takováto aktivita neufinancovatelná v českých podmínkách...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 09.09.2007, 14:58:41
Zde je vidět průběh stavby, překvapil mě pěkný interiér. Některé stavební techniky jsou pochybné, ale efektní - prolomení masky, kde grily drží jen na půl studu, zpětná zrcátka narvaná do chňapek, nože opět napůl v chňapkách...

Chtělo by to trošku AFOL vyjadřování.  :)

Ale jinak jsou recenzička i model pěkné, asi bych auto měl taky postavit.  ;D

Jarmila

Citace od: otaznik kdy 09.09.2007, 16:15:00
[Chtělo by to trošku AFOL vyjadřování.  :)

My Češi jako poleno jsme svého Nejjasnějšího pochopili. Jen jsem nechápala slovo "nože" dokud jsem neprobádala obrázky. Jak prosté: nože jsou opravdu nože.  ;D
Asi by se mi kroutily palce, kdybych viděla v návodu, jak mám "polovičatě" stavět, ale výsledek je kouzelný.

A Otazníku: nestav to sám doma, přines to do hospůdky a postav za našeho nadšeného jásotu.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Petrjr

#7
   Mimochodem, set je neoficiální, ale co to číslo - jsou nějak domluveni s TLC, aby se ani v budoucnu nekrylo? Ne že by TLC samo nenadělalo pár stejných čísel, ale to bývalo spíše dříve, teď si dává pozor.

Hansel

Auto vypadá velmi dobře. Ale maska a zrcátka jsou brrr!
Nemám rád takové nedržící nysmysly.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

nesquick

to auto je nádhera :) nejhezčí je ale ten zadek :)

JardaL

Jelikož jsem ten set dostal jako svatební dar od Mtrona, díky MTRONe - jak originální., tak mohu komentovat vlastní poznatky. Jsou tři:
1) jednak skvělý custom set, moc se mi zamlouvalo krátké ale poučné stavění a ocenil jsem mnohdy zajímavé nápady, stavební techniky, ale ..
2) nechápal jsem, že němečtí AFOLové používají techniku napůl zacvaknutých studů.
3) Ty nože jako nárazníky jsou ale koží nápad. :-)))
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

grohl

Auto je moc hezké, ale taky mne odrazuje ta technika "vezmi tohle a nacpi to do nejbližší skuliny"  ;D Jakoukoliv dvojsmyslnost věty v uvozovkách popírám.