Zbierka Villa Legina

Založil Villa Legina, 14.05.2013, 12:39:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

danyboy

Okolo, tak 6074 v takovým stavě a ještě k tomu dvakrát. :o
Moc ti ho závidím. Já ho mám zatím pouze ve stavu: díly některé
ohrané, některé like new a to všechno s dost zničenou krabici. ::) :'(

Villa Legina

#121
Ďalej kompletné veci s boxami, dieliky detto like new... atď. Fotky samotných stavieb inokedy.

6039 Twin Arm Launcher, 1988-92

...rozkošný, veľmi estetický setík.

6034 Black Monarch´s Ghost, 1990-96

...tiež veľmi jednoduchý ale pútavý set.

6059 Knight´s Stronghold, 1990-96

...statočná stavba, mám i v zbierke ďalšiu verziu s prevrátenými farbami (LG-Black), teda modifikácia setu 6059 pre potreby mojich najmilších Black Falcon rytierov  :)

Villa Legina

#122
A nejaké drobnosti...dieliky super, návody OK, bez boxov: 

6055 Prisoner Convoy, 1985-91

6011 Black Knight´s Treasure, 1985-86

Villa Legina

#123
A dnešok uzatváram poslednými rokmi zlatej éry Castle, tie veci sú tiež vo vynikajúcom stave:

6086 Black Knight´s Castle, 1992-96

6082 Fire Breathing Fortress, 1993-96

...snáď ešte kúsok a tieto sety by sa mohli dotýkať hranice môjho súčasného vkusu, ale i tak ma presvedčili a sú v mojej zbierke.

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 11.10.2013, 13:34:56
6074 Black Falcon Fortress, 1986-1990
6075 Wolfpack Tower, 1992 -1996
6066 Camouflaged Outpost, 1987-1992

Nic ve zlém, ale těm setům chybí plastic inner tray.  ;)

...a koukám, že i těm dalším.

Villa Legina

#125
Nemám s tým problém ;)

kulich007

Tak jsem si celé téma prohlédl a pročetl a až teď se mi podařilo zavřít spadlou čelist. To je prostě nádhera.........ten classic space, to úplně srdíčko poskočí. A ty staré sety i s krabičkami, je to úžasné, vůbec nemám slova. Díky za takovou prezentaci Tvé sbírky. Co nás ještě čeká?

Villa Legina

#127
Ďakujem kulich007, Tvoj príspevok ma potešil, pripomenulo mi to, že so space-om ešte zďaleka nie je koniec a tak som dnešné ráno strávila s týmto, čo tiež v takej skromnej a podĺa mňa aj výstižnej vzorke reprezentuje jedno pekné vesmírne obdobie prvej polovice 90-ych rokov:

6811 Pulsar Charger, 1990-92

6833 Beacon Tracer, 1990-92

6851 Tri Wheeled Tyrax, 1991-96

6852 Sonar Security, 1993-96

6834 Celestial Sled, 1993-95

6835 Saucer Scout, 1994-96

Villa Legina

A tu sú k tomu i veľmi pekné krabičky:

Villa Legina

#129
K týmto setíkom boli pribaľované i letáčiky, ktoré po rozložení majú formát A4.

Hlavná téma Space Police II a Blacktron II:
101583-EU/OS označ. v ľav. hor. rohu na pred. str., r. 1992 udaný na zad. str.

Hlavná téma Ice Planet:
109983-EU/OS označ. v ľav. hor. rohu na pred. str., r. 1993 udaný na zad. str.

Hlavná téma Spyrius a Unitron:
991583-EU označ. v ľav. hor. rohu na pred. str., r. 1994 udaný na zad. str.

Villa Legina

#130
Formát A1, jednostranný poster Paradisa (1992), tento konkrétne bol pribalený aj k setu 6411 Sand Dollar Café

Formát A1, jednostranný poster Pirates (1993), tento konkrétne bol pribalený aj k setu 6271 Imperial Flagship

kulich007

Plakátky a katalogy, to je moje  ;) Moc hezké. I když ranná 90.léta už jsou mimo můj aktivní zájem, tak si takto  prohlédnout nějaké ucelené období vždy potěší. Je to úžasná nostalgie. Těším se na další tvoje příspěvky a fotky.

winring

Krásná sbírka, blahopřeji.
Jedno prosbu si ale neodpustím :) Psala jsi, že když vidíš nějaký super set, který už máš, tak neodoláš a koupíš ho. Nech prosím některé i nám, kteří některé sety ještě nemají v té kvalitě jako ty :) Díky!

Villa Legina

#133
:)

Keďže mám rada seriál Sponge Bob..., skončili tieto 3 sety tiež v mojej zbierke:

3833 Krusty Krab Adventures, 2009
3834 Good Neighboors At Bikini Bottom, 2009
4981 The Chum Bucket, 2007

Posledný obrázok ukazuje detailné zábery na vybraných hlavných hrdinov z týchto setov, tiež s rôznymi výrazmi, pre tých, ktorí nevedia o čo ide, bližší popis ich charakterov:

-SpongeBob SquarePants. Žltá špongia v šortkách. Žije v mori. Býva v ananáse. Je kuchárom v podniku pána Krabsa. Je naivný, veselej povahy a hlavne je absolútne dobromyseľný.

-Patrick Stars. Morská hviezdica. Sponge Bob-ov najlepší kamarát. Je lenivý, bojazlivý, neinteligentný, nepestuje hygienu, pod oblou skalou kde býva väčšinou vylihuje a pozerá televízor.

-Squidward Tentacles. Chobotničiak. SpongeBob-ov sused. Veľký mrzút. Samoľúby, pracuje za kasou vo fastfoode kde i Sponge Bob. Na rozdiel od neho, prácou nie je nadšený a radšej podriemkáva. Myslí si, že má hudobný a maliarsky talent. Nie je to pravda. Jeho susedia a vlastne všetci mu večne idú na nervy. Je dokonalý mizantrop.

-Mr.E.H.Krabs. Rak. Podnikateľ. Majiteľ fast foodu Krusty Krab v Bikini Bottom. Inteligentný, vypočítavý, bezohľadný, posadnutý peniazmi. Býva v kotve s dcérou Perlou (veľryba).

-S.J.Plankton: Planktón. Mrňavý organizmus. Strašne militantný. Chcel by vládnuť svetu. Vlastní podnik ChumBucket (smetiak). Neustále sa snaží ukradnúť svojmu konkurentovi Krabsovi tajnú formulu na výrobu "krabbyburgerov". Planktonova manželka Karen je pc systém, ktorý Planktón sám vytvoril.

-Gary. Slimák. Domáci miláčik SpongeBob-a. Hlási sa typickým: "mau"

Musím spomenúť ešte jednu výraznú postavičku zo seriálu - Sandy - ale jej figúrka mi ešte v zbierke chýba.

-Sandy Cheeks - veverica pochádzajúca z Texasu, býva v domčeku so záhradkou v mori, ktorý chráni sklenený zvon, aby mohla dýchať. Cvičí karate, je veľmi silná a múdra.

arnold

Citace od: Villa Legina kdy 10.10.2013, 19:46:10
Citace od: arnold kdy 10.10.2013, 18:53:57
Je neuvěřitelný,jak velkou a krásnou máš sbírku...
Na tohle už by to chtělo opravdu velký a kvalitní trezor:-)

No vieš čo Arnold, keď tak pekne píšeš, ja Ťa už nebudem dlhšie napínať, ak zajtra stihnem pofotím nejakých šesťnulaxx miláčikov, hoci nebudem mať určite čas na stavanie, tak to budú len krabice s obsahom...ale bude to stáť za to, sľubujem  :)

Ahoj,díky díky  :) Já už jsem své forestmeny uklidil...
Ale konečně jsem se dostal ke stavbě 6066,sehnal jsem ho i s krabicí a návodem,který je v pěkné stavu.Pořídil jsem si konečně zrcadlovku,až to postavím tak udělám pár fotek a hodím to do mé sbírky  ;) Dalé bych  chtěl sehnat 6071,který by byl komplet a v hezkém stavu,ale nevím,jestli se mi to někdy povede.Je jich jak šafránu...
Ješte takový dotaz,jak si říkala,že občas koupíš set který už máš...tak kdyby si se náhodou chtěla nějakého toho setu z castle edice zbavit,tak dej vědět  ;)

Villa Legina

#135
Citace od: arnold kdy 23.10.2013, 16:15:28
...tak kdyby si se náhodou chtěla nějakého toho setu z castle edice zbavit,tak dej vědět  ;) ..Dalé bych  chtěl sehnat 6071,který by byl komplet a v hezkém stavu,ale nevím,jestli se mi to někdy povede.....
Nie, nie, nedôjde k tomu, to čo tu raz dám do zbierky, tak to i ostane :) Aj mne sa páči 6071, ale nemám k nemu hlboký vzťah, lebo som o ňom v mladosti ani netušila, takže až tak veľmi netúžim...Ale nebolo by odveci si naň posvietiť...má to len háčik, ešte som nenakupovala z USA, nemám s tým skúsenosti...

Čiastočne aj z toho dôvodu nemám americké verzie homemaker setov: kuchyne, detskej izby, kúpeľne, obývačky...ale tam je dôvod navyše i ten, že nie sú také pekné ako európske verzie...

arnold

Tak to jsme na tom stejně,také zatím nemám žádnou zkušenost s nákupem z USA  :) Jinak k setu 6071 nemám taky nějaký hlubší vztah,ale když jsem byl děcko,tak jsem si strašně přál mít vše z Forestmen edice,tak bych si to chtěl splnit alespon ted  :)
Mé "srdcovky" jsou 6054,6066 a 6103  ;)

Villa Legina

10228 Hounted House, 2012

...keď už bol ten helloween...moja maska bola Smrť, dcéra bola Upír...

Tento set je vlastne jej...ale šanuje si to. Hrá sa len s umytými rukami a inak je stavba stále prikrytá...Čakám kým sa jej zunuje, potom definitívne zbalím a odložím na kľudné miesto  :)

TUKE

A čím prikrývate ten set? Predpokladám,že kvôli prachu  ;)

Villa Legina

Citace od: TUKE kdy 04.11.2013, 11:33:33
A čím prikrývate ten set? Predpokladám,že kvôli prachu  ;)
Normálne, igelitkou...nemám v záľube vystavovať doma Lego na viditeľných miestach. Vitríny tiež už neuznávam. 

TUKE

Citace od: Villa Legina kdy 04.11.2013, 13:05:06Normálne, igelitkou...nemám v záľube vystavovať doma Lego na viditeľných miestach. Vitríny tiež už neuznávam. 

Akože tesco igelitkou?
Ja som rozmýšľal nad plachtou. A prečo ani vitríny neuznávaš?
Ja som si jednu vyhliadol v IKEA.

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/20242277/#/70240332

Villa Legina

Citace od: TUKE kdy 04.11.2013, 14:18:36
Akože tesco igelitkou?
Ja som rozmýšľal nad plachtou. A prečo ani vitríny neuznávaš?
Ja som si jednu vyhliadol v IKEA.

Nie - normálnou veľkou, čo predávajú na smeti...
Vitríny neuznávam, lebo tam takisto sadá prach, okrem toho svetlo legu škodí, nehovoriac ak je ešte vitrína umelo osvetlená, to sa navyše popraskajú prípadné stickery...Do vitríny ako umeleckú ozdobu by som dala iba model, s ktorým by som rátala že sa môže zničiť, ako že sa i časom zničí.
Podľa môjho názoru má byť Lego rozobraté, uložené v škatuli a zavreté v skrini  :)

Izmael10

Citace od: Villa Legina kdy 04.11.2013, 15:59:11
Podľa môjho názoru má byť Lego rozobraté, uložené v škatuli a zavreté v skrini  :)

A čo potom z toho máš, keď to je všetko zavreté v skrini?  ;)

Villa Legina

Citace od: Izmael10 kdy 04.11.2013, 16:15:57
A čo potom z toho máš, keď to je všetko zavreté v skrini?  ;)

Spokojnosť na duši  :)

A okrem toho mi myseľ zamestnávajú viac veci, ktoré ešte nemám, ako tie, čo už mám.

Mr. Cube

Citace od: Izmael10 kdy 04.11.2013, 16:15:57
Citace od: Villa Legina kdy 04.11.2013, 15:59:11
Podľa môjho názoru má byť Lego rozobraté, uložené v škatuli a zavreté v skrini  :)

A čo potom z toho máš, keď to je všetko zavreté v skrini?  ;)

Je to zkrátka HC sběratelka.  8)

TUKE

Mňa to lego v skrini až tak neteší ako to, na ktoré môžem pozerať. len tá vitrína mi chýba  ::)

Ale chápem,že pri Tvojej zbierke ani nemôže byť všetko vystavené  ;)

Villa Legina

850596 Playmat Friends, 2013

Podložka je obojstranná. Takže 2 kusy.

Resumé:

mínus - :( má to nepekné štrbiny už od výroby - pokrčené v mieste kde sa jednotlivé tvrdené papierové dosky spájajú, prekladajú a keď to človek potom nechce viac doničiť a pnúť, musí dávať pozor pri spätnom skladaní v akom poradí to rozložil, skrátka je to všetko len papier. Myslím, že dostať to deti, raz dva a poškodia podložku tak, že by to už nebolo nič pre zberatela.

plus -  :) prekvapilo ma, že podložky sú po rozložení dosť rozmerné, vrchný papier podložky je aspoň matný, príjemný na dotyk, pri starostlivom zachádzaní nakoniec solídny kus - jedna podložka váži cez 1 kg.

Fotky: prvé tri zábery ako všetko pekne vyzerá na obale, ďalšie zábery už reálne, obe strany podložky, posledné - detaily záhybov v strede.

Villa Legina

#147
Totižto - Friends ma predsa zlomili...sprvoti som i boxy otvárala, postavila, pokochala sa, ale už nie je čas to ani otvárať...a Friends to berú útokom i tento rok, tak mám sa na čo tešiť...zo začiatku v roku 2012 som brala takmer všetko z nich, v poslednej dobe už len to, čo sa mi ozaj páčilo (a k tomu našťastie nikdy som nemala záľubu v koňoch a takých tých táborovo-rekreačných záležitostiach, čo mi u Friends veľmi ušetrilo peňaženku). Ešte jeden súčasný setík som si nestačila zadovážiť (41013, Emma´s Sports Car), ale ostatné čo do roku 2013 vyšlo a bolo predmetom môjho záujmu je tu:

3315 Olivia´s House, 2012
3188 Heartlake Vet. 2012
3065 Olivia´s Tree House 2012
3942 Heartlake Dog Show, 2012
3183 Stephanie´s Cool Convertible, 2012

3938 Andrea's Bunny House, 2012
3932 Andrea's Stage, 2012
3937 Olivia's Speedboat, 2012
3934 Mia's Puppy House,2012
3939 Mia's Bedroom, 2012
3933 Olivia's Invention Workshop, 2012
41002 Emma's Karate Class, 2013
3936 Emma's Fashion Design Studio, 2012
3935 Stephanie's Pet Patrol, 2012
3931 Emma's Splash Pool, 2012

3061 City Park Cafe, 2012
3187 Butterfly Beauty Shop, 2012
41006 Downtown Bakery, 2013
41007 Heartlake Pet Salon, 2013

Villa Legina

#148
Dávam to sem do mojej zbierky, lebo to tak ostane spolu v jednom sáčku. Natrápila som sa s tým dosť  :)

Mierne modifikovaný hrad 6075 pre potreby forestmenov.

Prosím ortodoxných rezanie homemaker blue podložiek nekomentovať  ;). Boli použité dve tie menšie a zrezané tak že ostala na spoj vždy iba jedna strana.

Ostatné podložky - "hrubé" t.j. Green Bricks 2x 10x20 a jedna menšia 8x8.

Vymenené vlajky, doplnená truhlica, pridaný cyprus, dva vodní vtáci, zeliny, nejaký interiér a dlážka. Strechy Dark Red.

Minifigovia vyskladaní podľa zásob a môjho vkusu.

Villa Legina

#149
A keď už - tak dám aj toto. Už dávnejšie som zhromaždila základné dieliky ktoré sa nachádzajú v sete 6071.

Najdôležitejšie, čo by robilo set setom samozrejme chýba - podložka, minifigy s ich zbraňami, návod resp. i box... ale bohužiaľ.

Napriek tomu si myslím že takáto upravená stavba aj keď nemá zberateľskú hodnotu, je pre mňa celkom milým estetickým zážitkom a tak som aj ju zaradila do mojej zbierky.

Bližší popis: z jednej strany zrezaná Blue Homemaker podložka, na nej Green Plates (po postavení stavby držia plates pokope). Stavba doplnená o zopár drobností Dark Blue prístrešok atď. (viď obrázok), navyše strom skrášlený BLO "kvetinkovými" Plates ako aj na podložke umiestnené Green 1x1 Slopes (teraz vidím jedna voľne položená na vode sa mi šmykla  :) ) Pozmená vlajočka, sedlo, ďalší koník, studňa...

Minifigovia znova, vyskladaní podľa zásob a vlastného vkusu, mám dobrý pocit, že dievča na rozdiel od originálneho nevyzerá ako pobehlica. PS: Pri fotení som zabudla, že truhlica je schovaná vnútri, ale zato doplnená o "drahé" kamene a nejaký ten lesklý peniaz.