Stavba lokomotivy Union Pacific

Založil Mates, 05.05.2005, 08:37:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mates

Tak i tento Union Pacifik se mi líbí...  :D

Více zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=33128

muzzo

To teda boduješ ta je moc roztomilá. :D

Mates

No to jsem rád, že alespoň ta se ti líbí....  ;D ;)

peki

#3
1)  proč Union Pacific
Když jsem při brouzdání na Brickshelf gallery narazil na lokomotivu Union Pacific zaujala mne samotná realizace, tak barevné provedení - kombinace žluté barvy se ,,starou" šedou (dark gray). Žluté barvy je bohužel  v originálních vlakových setech jako šafránu. Pokud mne paměť (respektive internet) neklame, tak je poslední ve žlutém provedení lokomotiva ze setu 4564 .

2) Stavba
Stavba lokomotivy je hodně podobná stavbě lokomotivy BNSF . Kompletní návod na stavbu Union Pacifik je dokonce publikován v knížce lego trains.

Na prvním  a druhém obrázku je vidět zatím ještě ne úplně dokončenou stavbu . Vzhledem k nedostatku některých dílků v dark gray je zatím provedena záměna za černou. Také jsem oproti návodu provedl a ještě provedu několik drobnějších úprav – tiles na střeše, přidání dvířek,dodělání zábradlí atd. Pro porovnání přikládám také obrázek skutečné lokomotivy a modelu .


3) Co mne při stavbě zaujalo

Použití starých žlutých oken  Yellow Window 1 x 1 x 2 na kabině. Kabina vypadá o mnoho lépe než obdobná realizace kabiny pomocí window plane 1 x 2 x 2 u  BNSF. Okno se klem je prostě okno  :o, škvíra zůstane jen škvírou :'(.

Špunt na nádrži jednoduchý nápad, jednoduché provedení současně přidání detailu do části, která je na detaily poměrně chudá.

Uchycení volantu geniální nápad. Nenapadlo mne, že na    Tap 1x1
:
              -   se dá nasadit volant
              -   dílek končí studem a při výšce jeden brick jde krásně navázat s následující vrstvou (jako by se pracovalo s brickem 1x1x1). 

Tvorba vlastních samolepek v této oblasti jsem na úplném začátku, ale po shlédnutí například ukázka dotvoření detailů pomocí samolepek se do jejich tvorby co nevidět pustím.

Jarmila

Jsem to včera viděla na vlastní oko.  ;D Musela jsem dávat pozor, abych tu mašinku hned neposlintala. Moooooc hezká.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

grohl

Aniž bych nějak blíže ohledával předlohu, musím uznat, že  je to skvělý model  s výborným designem.

Slick7

Moc hezká, ale ještě bych ji trochu prodloužil, aspoň o dva bricky, srovnej délku nadrže na předloze a na hotovém MOCu   :)

hobby

Také jsem ji viděl na vlastní oko a mohu potvrdit, že se Pekimu povedla. Zkrátta, pro šikovného stavitele jsou tyhle typy lokomotiv pro Lego jako stvořené; oč lepší dieslovky a elektriky, o to horší páry, jak už jsem tu kdysi psal.
Citace od: peki kdy 19.06.2008, 17:28:25
Žluté barvy je bohužel  v originálních vlakových setech jako šafránu. Pokud mne paměť (respektive internet) neklame, tak je poslední ve žlutém provedení lokomotiva ze setu 4564 .
Pro mne je ještě "žlutá" tahle 4459. Respektive vysoký podíl žluté barvy ji pro mě dělá žlutou.
Citace od: Slick7 kdy 20.06.2008, 08:31:19
Moc hezká, ale ještě bych ji trochu prodloužil, aspoň o dva bricky, srovnej délku nadrže na předloze a na hotovém MOCu   :)
Pokud má jezdit, k čemuž je právě postavená, tak tahle délka je již maximálně možná (je ještě o 2 study delší než Santa Fé). Na tom jsme se s Pekim shodli. Protože díky lego - trainsgeometrii by se v oblouku již dostávala dost mimo koleje a to není nikterak hezké. Něco jiného je ovšem vitrínovka, ale takové vlaky, alespoň mě, příliš nelákají.

peki

Citace od: hobby kdy 20.06.2008, 09:00:26
Pokud má jezdit, k čemuž je právě postavená, tak tahle délka je již maximálně možná (je ještě o 2 study delší než Santa Fé). Na tom jsme se s Pekim shodli. Protože díky lego - trainsgeometrii by se v oblouku již dostávala dost mimo koleje a to není nikterak hezké. Něco jiného je ovšem vitrínovka, ale takové vlaky, alespoň mě, příliš nelákají.

Některé vitrínovky mají také co do sebe. Tenhle borec to navíc umí docela dobře s barvením lega, což už je více o modelařině  ;) ale výsledek stojí za to.

okerol23

#9
Pekný model lokomotívy, nikdy by som nebol povedal, že s Legom sa dá zájsť až do takých detailov, lebo s deťmi máme len Technic Lega a ja sa venujem zase modelovej železnici. Ale je to perfekt.. :)

betakaroten

Citace od: peki kdy 20.06.2008, 10:55:24
Některé vitrínovky mají také co do sebe. Tenhle borec to navíc umí docela dobře s barvením lega, což už je více o modelařině  ;) ale výsledek stojí za to.
Přesunuju citaci...
Citace od: peterAsi nejsem dost všímavý, ale kde je tam co barveného? Já na těch lokotkách vidím jen pár velmi pěkných samolepek. Stydim
Např. tahle lokomotiva má rám čelního skla přebarvený na modro.
Zrovna tady mi to připadá zbytečné. Sice nevím, jak vypadá skutečná lokomotiva, ale to okno tam evidentně výškově nesedí, na celou kabinu by bylo lepší použít SNOT.

Šejmus

Ty schůdky jsou dost luxusní
Fool of a Took!

mirek

Peki,
ano, toto je ta lokomotiva, která mne inspirovala k nátěru kostek. Pokud bych chtěl upravovat mašinky barvením, musel jsem si vyzkoušet stříkání kostek na něčem jednodušším, a to byl tunel. Tento "borec" je dál, on používá masku, aby mohl stříkat kostky dělené barvou diagonálně. Ještě nevím, zda stříkal lokotku sestavenou, nebo jednotlivé kostky. Vše nasvědčuje tomu, že stříkal dílko sestavené. Dělící čára mezi barvami a kostkami na sebe dokonale navazuje.

Jindroush

Ten Wardlaw na 100% lepí fólie. U toho čelního skla si jistej nejsem, zbytek je vidět.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

mirek

Domnívám se, že označená mezera mezi kostkami by folií byla dokonale zakryta. Zde  Slope 30 1x1x2/3 (50746)je napříč přestříkána.

peter

Citace od: Jindroush kdy 24.10.2008, 09:09:12
Ten Wardlaw na 100% lepí fólie. U toho čelního skla si jistej nejsem, zbytek je vidět.

Přesně tak, za tímhle si stojím i já, že 99% jsou velmi kvalitně provedené fólie a samolepky. Jediné u čeho zatím váhám je to přední sklo, protože to je až moc dokonalé (jemné zaoblení v rozích skel), dokonce spíš uvažuji o nějakém neoficiálním dílu (resp. díl v neoficiální barvě).

Citace od: mirek kdy 24.10.2008, 09:28:30
Domnívám se, že označená mezera mezi kostkami by folií byla dokonale zakryta. Zde  Slope 30 1x1x2/3 (50746)je napříč přestříkána.

Jsem si také jist, že modrá fólie je jen na tom prvním slopíčku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek


Aki


peki

Citace od: peter kdy 24.10.2008, 10:09:13

Jsem si také jist, že modrá fólie je jen na tom prvním slopíčku.

A žlutá fólie je zase dole. Každopádně to vypadá pěkně.

Jindroush

Autor:
Citace
Yes, I'm sorry, but in extremely rare situations I will paint.  The windshield does not come in blue, so I took a green one and painted it.  The cheese on the front is not painted.  None of the other pieces are painted.  The color effects are done with stickers.

I only have one other situation where I have painted.  For my bicycle and skateboard shop, I painted two of the bikes green.

I regret that I painted the windsheild on that train, but I could not find a better solution.  All of the models since then have used different pieces that were the color that I needed, or I put a sticker over a piece that I just had to use.  These side window shades only came in trans-clear and trans-black, but I had to have them so I placed a sticker over them:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3489102

Natřené je pouze čelní sklo.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ondrej