Alternativní modely

Založil Lomax, 13.11.2004, 17:02:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lomax

Asi u většiny setů jsou na mrňavých fotkách v návodech či na krabicích alternativní modely, ke kterým není v návodu postup. Zřejmě je to tím, že jsem hrozně neschopnej, ale asi 50 % z nich se mi nikdy nepodaří uspokojivě sestavit. Často dojdu k závěru, že snad použili nějaké elementy, které v samotném setu ani nejsou...

Hledám na Internetu všude možně aspoň třeba jen trochu větší obrázek nebo fotku toho modelu, jestli jej někdo postavil, procházím galerie na všemožných brick*.com... a nic.

Jak to děláte vy? Nebo tenhle problém nemáte?
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

KLF

Ano. ;) My s bratom sme od malicka stavali aj alternativne modely. Tiez sme mali velakrat pocit, ze su tam pouzite aj ine diely. Ale podla mna neboli ! Vzdy sa nam podarilo, ci uz presne, alebo aspon priblizne (vacsinou dost presne) postavit dany model. Podla mna je to dobre, ze k nim nie su navody. Na radu totiz pride vlastna fantazia a o to u LEGA prave ide !
Terminated.

gruzinec

#2
Já si přisadím, ohledně alternativních modelech. Resp co se týká novějších setů jako je 4507; 4403; 4402; 4404. Postavit jde vše. Nikdy se v alternativnich modelech nepoživají kostky, které v tom daném setu nejsou. Stačí se jen dívat :-)


(dodány linky)

Lomax

Když ony jsou ty obrázky tak mrňavé... a někdy prostě už nevím... je to šíleně frustrující, tak hledám pomoc všude možně a trochu mě překvapuje, že když už to někdo postaví, se s tím třeba nepochlubí na brickshelfu, apod. :) Často by mi myslím stačila jen ta samá fotka, co je v návodu nebo na krabici, jen v mnohem lepší kvalitě, rozlišení.

Jinak souhlasím, že v tomhle stavění se skrývá výzva a o tom to je, ale zákys je zákys, jak se říká v počítačových hrách -- a proto i tam vznikají návody nebo dokonce cheaty. ;)

Snad mi rozumíte...
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

gruzinec

Rozumim, mohl bych ti udelat navod v MLCadu, ale kdyz by to byl novy set tak to nepujde, nejsou tam ty spravne dilky...

Lomax

Citace od: gruzinec kdy 15.11.2004, 23:34:42
mohl bych ti udelat navod v MLCadu, ale kdyz by to byl novy set tak to nepujde, nejsou tam ty spravne dilky...

Díky, to jsem nečekal. :-)
Jde třeba o set 7044, což budou asi zrovna ty nové dílky. Nejde mi ten model s dvěma dvoulistými rotory, zvl. jeho zadní část trupu a ocas.
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

Anatyt

#6
Asi rekord v otvorení najstaršieho tématu. ;D Chcel som založiť túto tému, ale presne s tým istým nazvom - ako vidno - už téma je, tak to teda využijem.

Exituje niekde na nete katalóg fotografií zadných strán krabíc setov zo 70., 80. a skorých 90. rokov?

Dík.

otaznik

Na Brickshelfu se jich válí poměrně dost.

Anatyt

No dosť, ako dosť. Skôr som myslel niečo na štýl HCC Amsterdam, kde by boli tie back sides pokope.

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 24.06.2011, 17:17:31
No dosť, ako dosť. Skôr som myslel niečo na štýl HCC Amsterdam, kde by boli tie back sides pokope.

Tak to asi ne, zatím jsem na podobnou stránku nenarazil. Můžeš s podobným projektem začít, určitě bych mohl do začátku poskytnout pár fotek.  ;)

winring

Pokud by někdo náhodou začal s takovýmto projektem, byl bych minimálně za sebe vděčný, kdyby tam byly k nalezení i fotky uspořádání vnitřků. Blbě se popisuje co tím myslím, tak radši fotka pro znázornění:



Mám rád, když si do vlastních krabic můžu uspořádat dílky tak, jak byly v originále, ale často to nelze odhadnout.

Anatyt

Tak, ak by sme každý niečo poskytli, tak by sme možno dali nejakú databázu dokopy.

winring

Už se snažím nějaké obrázky stahovat z netu když vidím, ale je toho zatím hrozně málo a nekvalitní.