Shmade's Lego Collection

Založil Shmade, 12.05.2009, 13:38:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shmade

To co mě k zavedení tohoto tématu vedlo, bylo nalezení toho co jsem od doby co jsem se k Legu vrátil hledal. A to krabic od všech setů, které jsem dostal v dětsví. Věděl jsem, že jsem je schovával, ale když jsem se po nich ptal rodičů, tak mi řekli, že už jsou vyhozené. No a dnes při úklidu sklepa jsem je našel, měl jsem hroznou radost, protože jsem se s nimi už rozloučil, každopádně návody mám všechny a troufám si tvrdit, že dílků by mi chybělo celkově tak deset ze všech setů jejichž krabice uvidíte na fotkách.


Takže zatím zde nečekejte žádný ucelený výčet všeho lega co mám, ale pouze fotky několika krabic. :)  Postupně se to tu budu snažit doplňovat jak novými přírustky, tak postavenými sety které už mám, jestli je tedy postavím...

Shmade

Také jsem našel několik katalogů v dobrém stavu + takovou hromádku torz...

5o

No nádherné škatule. :) Niektoré majú excelentný stav a k tomu veku to je naozaj zberateľská lahôdka. Normálne si ma potešil.
Preto lebo Lego...

Shmade

Díky taky z toho mám radost.

Jinak jsem se nějak pustil do úklidu, když už jsem ty staré krabice dotáhl ze sklepa, tak jsem se rozhodl, že k nim přidám i ty nové, co jsem je měl doma a opět je na několik let zakonzervuju. Tak tady fotky konzerv z domova...   Tím vlastně ukončím výčet setů ke kterým mám krabice...

dědek

Hezká sbírka.Tenkrát se kupovalo co zrovna bylo .Já na rozdíl od Tebe,jsem všechny krabice vyhodil.Ze setu 740 jsem motorek používal k vláčku 7715,po úpravě koleček.

rukay

To je vážně pěkná sbírka. :) Taky už jsem se krabic zbavil...kde to taky skladovat? Ale návody pořád mám!
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

5o

Citace od: Shmade kdy 12.05.2009, 14:30:52
a opět je na několik let zakonzervuju.

Toto ma zaujalo. Ako konzervuješ krabice ? Len ich odložíš mimo dielikov, napr. do pivnice?
Preto lebo Lego...

Věšák

No....fakt párádní sbírka...a co živý modely krom krabic? :)
Já teda krabice skladuju napůl...vystříhám strany s obrázkama a ty nepotřebný strany(jako třeba strana plná textu) vyhodim a ty pěkný schovám do velkejch krabic který nechávám vcelku...

Shmade

No všechny dílky mám smíchané, respektive roztříděné, ale ne podle setů, ale podle typu, mám v plánu jednou postavit vše k čemu mám návod, ale zatím ne, nechce se mi to pak zas všechno rozebírat a třídit...

Jinak konzervování krabic, no naskládám je tak, že malinkaté dám do menších,ty do malých, ty do středních, ty do velkých a ty pak do největších :) No a všechno pak zavřu do papírové krabice, kterou dám do sklepa, teď se mi tam ale vše nevešlo, tak jsem zbytek krabic naskládal tak, aby to mělo nějaký tvar a zamotal jsem je do potravinářské folie...

Věšák

Citace od: Shmade kdy 12.05.2009, 16:51:31
No všechny dílky mám smíchané, respektive roztříděné, ale ne podle setů, ale podle typu, mám v plánu jednou postavit vše k čemu mám návod, ale zatím ne, nechce se mi to pak zas všechno rozebírat a třídit...
Nápodobně...taky dělim dílky podle typu...do kufříků na nářadí :)
Taky sem se nejdřív nemoh odhodlat, ale nakonec sem asi před 2 lety všechno k čemu mám návod(nebo aspoň kus krabice) postavil....zabralo mi to půl pokoje a to mi od tý doby ještě pár věciček přibylo... :) nechci jednou vidět kolik to zabere potom :)
Hodně štěstí v přidávání setíků :P

peter

Citace od: Vesak kdy 12.05.2009, 16:34:20Já teda krabice skladuju napůl...vystříhám strany s obrázkama a ty nepotřebný strany(jako třeba strana plná textu) vyhodim

Jo, tak přesně tuhle chybu jsem také udělal, když jsem byl malý a teď toho moc lituji. Naštěstí to bylo v době, kdy jsem měl jen pět stavebnic, ale i tak mě to dnes hrozně mrzí.

Jinak pěkná sbírka krabiček. Docela mě překvapilo, že z těch starších mám jen jedinou stejnou stavebnici.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.