(Vlastní) Železniční stavby

Založil peter, 11.05.2005, 18:44:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Tak jsem zase po dlouhé době něco postavil. Tentokrát jsem si vzal za příklad Michovo zásobování fóra železničními výtvory a tak jsem postavil také něco svého. Inspirací mi je katalog železničních modelů Vollmer.

První stavbou, do které jsem se pustil je stavěcí domek, neboli hradlo. Hodí se spíše pro nádraží či větší stanice se silnějším provozem. A zde je již pár obrázků včetně skutečného modelu.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

muzzo

Hezke, tvarove ses trefil, barvicky moc nesedej, ale kdyz do toho pustis masinku tak si to uzijes :D

Aki

Barvy bych až tak neřešil. Mně se to móc líbí. Hlavně jako model.  :-*
A za zvlášť pikantní považuji skutečnost, že se jedná o model modelu!

Colonel32

no, jak jsem na to kouknul, tak jsem myslel, ze jsi spletl thread... zeleznicni hradlo omylem poslal do vlastni tvorby misto vlaku ;-)

Rob

Jak jsou udělaný ty oblouky????

nějak koukám, koukám a nemůžu na to přijít..
Rob

rdk

Řekl bych, že to jsou obyč. arche 1 x 5 x 4 a do toho zespodu nacvaklé platy 1 x něco.

peter

Citace od: rdk kdy 12.05.2005, 09:52:05
Řekl bych, že to jsou obyč. arche 1 x 5 x 4 a do toho zespodu nacvaklé platy 1 x něco.

Jo jo, správná odpověď :D jen doplním, že jsou ze spodu nacvaknuté plate 1x6. Jinak na téhle stavbičce jsem se celkem vyřádil. >:D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 11.05.2005, 18:44:04
Tak jsem zase po dlouhé době něco postavil. Tentokrát jsem si vzal za příklad Michovo zásobování fóra železničními výtvory a tak jsem postavil také něco svého. Inspirací mi je katalog železničních modelů Vollmer.

První stavbou, do které jsem se pustil je stavěcí domek, neboli hradlo. Hodí se spíše pro nádraží či větší stanice se silnějším provozem. A zde je již pár obrázků včetně skutečného modelu.


Musím říct, že je to úžasný! Fakt, moc hezký!!

rdk

Citace od: peter kdy 12.05.2005, 09:56:38
Jo jo, správná odpověď :D jen doplním, ľe jsou ze spodu nacvaknuté plate 1x6. Jinak na téhle stavbičce jsem se celkem vyřádil. >:D

Chytrej nápad. Mě by nenapadlo, že na spodní stranu archů jdou přicvaknout kostky, ale všimnul sem si toho, když jsem stavěl Breezeway Café - arch vpravo u kovboje má zespodu round plates 1 x 1.

peter

No jo, Lego je šíleně variabilní. Spoustu různých triků jak co k sobě spojit a kam co je všechno možné přichytit začínám teprve objevovat. Například technika SNOT. O té jsem dříve neměl ani šajn a teď ji využívám skoro všude, i zde na tomto modelu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Citace od: peter kdy 12.05.2005, 10:13:34
Například technika SNOT.

Pouč nás. Prosím.  :-*

rdk

Studs Not On Top - třeba tady.

peter

SNOT technika, jak jsem pochopil je stavění, při kterém se využívá toho, že se dílky skládají i horizontálně na dílky jiné. Tím se dá vytvořit např. ten tenký šedý lem kolem těch vstupních dveří. Často se této techniky také využívá při tvorbě nápisů a jiných detailů staveb. Já jsem ji poprvé použil na svém modelu Červené Lhoty, kde jsem takto dělal některá okna.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

bejver

#13
Hmm, tak tohle je moc pěkné. Jsem unesen z množství různých fint a hlavně , že jsou použitý na správných místech (třeba to "vpadnutí" tý červený plochy o půl čudlu...hmmm). Byla tam zmínka o barvách - myslím, že to je skvěle zvládnutý, protože i když to neni stejně barevný, jako vzor, působí to celkově správným dojmem. Ono vůbec chtít v Legu dodržovat barvy doslova mi přijde jako _NESMYSL_ - to by jsme pak měli každou Kostku jinak barevnou a byli v _KONCÍCH_.

admin: trošíčku jsem ti to přeformuloval při zachování smyslu  ;)

Micho

Pridám aj ja svoj obdiv do mlyna - prekrááááásnéééé.

peter

#15
A zde je má další stavbička. Tentokrát se jedná o malé zauhlování pro parní lokomotivy. Tuto stavbu jsem stavěl hlavně kvůli tomu jeřábu. Opět mi byl inspirací katalog železničních modelů Vollmer.

Na obrázcích je také vidět jedna přestavěná lokomotiva z 4,5V setu č. 7722 pro 9V koleje.



Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.