Podvozky a jejich design!?!

Založil Millan, 18.01.2006, 18:20:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Millan

Nevím jak to popsat,ale pokusím se o TO...

Na LEGU ocenuji to,že vsechno je propracováno tak do detajlu a nenahrazuje se žadnými VýLISKY!!!(Alespon si to ted nevybavuju).

Proto jsem tak trochu na rozpacích z vlakovych podvozku(myslím tím ty pruziny...)

Vím že se to dá řešit i jinak,viz. některé MOC z netu.Ale to je počtem kosticek uplně jinde

Bohužel zatím žádný vlak nemám :'(,snad až se stanu majitelem,změním názor.

A ted vzhůru na pranýř...

TomG

Pruziny ? To myslis ty bocni nacvakavaci dilky s imitaci odpruzeni na motorky pro vlaky ? Jaksi nemusis je pouzivat, pripadne nepouzivat motorek :)
Only the best can survive.

J_BOB

teda...ja fakt nechapem o co tu ide. nenasiel by sa dakto mily kto by mi to vysvetlil?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

rdk


Llevelyn

CitaceProto jsem tak trochu na rozpacích z vlakovych podvozku(myslím tím ty pruziny...)


Přilož sem link na ty tvý "pružiny", kde jsi to viděl. Bo tu nikdo neví, wo co go. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

peter

#5
Citace od: Llevelyn kdy 18.01.2006, 20:08:17
Přilož sem link na ty tvý "pružiny", kde jsi to viděl. Bo tu nikdo neví, wo co go. >:D

Podle mě má na mysli tato kola a myslí ty naznačené vylisované náznaky pružin. Jinak ty náznaky pružin jsou i na již zmíněných postranních krytech kol, které se používají u 9V train motoru.

- náznaky pružin jsem zakroužkoval
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

betakaroten

Toho se dá snadno zbavit: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=1438.0
Horší je, že se dá jen těžko napodobit jiná konstrukce podvozku s vnějším uložením kol (např. pensylvánský podvozek).

J_BOB

imho su tam tie pruzinky celkom fajn....ale to co mali 12 v sa mi pacilo najviac
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

Citace od: Busa kdy 18.01.2006, 18:20:17
Nevím jak to popsat,ale pokusím se o TO...

Na LEGU ocenuji to,že vsechno je propracováno tak do detajlu a nenahrazuje se žadnými VýLISKY!!!(Alespon si to ted nevybavuju).

Proto jsem tak trochu na rozpacích z vlakovych podvozku(myslím tím ty pruziny...)

Vím že se to dá řešit i jinak,viz. některé MOC z netu.Ale to je počtem kosticek uplně jinde

Bohužel zatím žádný vlak nemám :'(,snad až se stanu majitelem,změním názor.

A ted vzhůru na pranýř...

jak muze clovek, kteremu je 28, napsat prispevek, ktery v podstate nedava smysl? [/sarkasm]

Millan

Dekuji Peterovi za objasneni meho velice laicky specifikovaneho prispevku.. :-[
 
ted uz vim ze existuje vic druhu vlaku (12V,9V,4.5V...),
a ze ty kryty jsou nasazovaci.Asi to vypada lip s nimi,nez bez nich. Musim opravdu pockat ,az se mi TO dostane do ruky.

Colonelovi:vedel jsem,ze to je "trosku" zamotany,ale aspon nekdo to pochopil ;D

Micho

Citace od: Busa kdy 18.01.2006, 18:20:17
Na LEGU ocenuji to,že vsechno je propracováno tak do detajlu a nenahrazuje se žadnými VýLISKY!!!(Alespon si to ted nevybavuju).
Proto jsem tak trochu na rozpacích z vlakovych podvozku(myslím tím ty pruziny...)
Vím že se to dá řešit i jinak,viz. některé MOC z netu.Ale to je počtem kosticek uplně jinde ...

Vlakový podvozok (pokiaľ by smne mysleli na tento) Train Wheel Holder 9V ... pre jeden pár kolies je vyrobený ako jeden kus kocky a okrem estetickej funkcie plní veľmi dôležitú mechanickú funkciu, že drží spomínaný pár kolies. Aby to bolo ako celok funkčné aj po dlhodobejšom použití a nie malej záťaži, tak sa mi zdá vhodnejšie, že je to riešené ako jeden celok.

Teoreticky, keby sa podvozok skladal z pár kociek a pre jeho funkčnosť by ho bolo potrebné zostavoviť, tak pre cieľovú vekovú hranicu Lega (aj u vlakov) by to bolo dosť riskantné. Podľa mňa by sa množili problémy s podvozkami, s ich jazdnými vlastnosťami. Snáď podobne by sa dalo uvažovať, prečo Lego nevyrába zostavovacie elektromotorčeky. Proste sú to súčiastky dodávané ako jeden celok, ktoré plnia určitú funkciu a Lego pri tejto vekovej hranici nemá záujem, aby sa do toho šprtalo ... To je vyslovene môj názor.