(Vlastní) Pražské metro

Založil peter, 12.01.2005, 21:15:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Tak jsem také něco splichtil v MLCAD-u. Už dlouho jsem chtěl postavit metro, tak jsem zkusil to naše. Ještě to sice není finální verze, ale prezentovat to už jde ;) Do finální verze ještě potřebuji vyřešit pár drobností jako vybavení strojvůdcovské kabiny, interiér a také bych chtěl trošku přepracovat ty zaoblené rohy.
Rád bych to také postavil v originálu, ale bohužel nemám tolik mříškatejch dvojek v šedé barvě a také těch čirých oken mám velmi málo, ale něco snad nakonec splichtím.
Tak a teď je také řada na Vaše nápady a připomínky, tak směle do toho ...

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Pane jo :o Konečně kloudné obrázky. Když jsem hledal podklady tak jsem jich našel fakt málo, ale tohle je úplně super.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rasik8

To metro je fakt hezké
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Rob

Citace od: peter kdy 12.01.2005, 21:15:24
Jinak je mi také záhadou proč ten LDView některé LEGO komponenty nechce renderovat - zde například ty koleje ???

Nech si vyjet seznam chyb, ten možná napoví..

(v LDView je to menu View/Errors, ctrs+shift+E)

Jinak je fakt super! Vidět to brácha tak slintá blahem!  (je cvok do metra)
Rob

peter

#5
Především jsem čekal nějakou kritiku, ale koukám, že se Vám to naopak líbí :D Jen co dokončím vnitřel a postavím skutečný model tak dám další obrázky a i zdrojový soubor do CADu ;)

Hmm, tak bohužel - NO ERRORS :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Micho

Tento model som hneď zaregitroval a veľmi sa mi páči. Pre mňa je to ako pre vlakára veľmi šteklivá téma. Už som sa pohrával s myšlienkou zaobstarať si 2-3 krabice stavebnice http://guide.lugnet.com/set/4855 a prerobiť ich ako fukčné na Lego koľajnice. Nejaké tie voľné podvozky mám.

peter

#7
Pokud chcete, tak si můžete stáhnout již kompletní model. Doplnil jsem jak kabinu, tak i trochu interier samotného vozu.

Dále díky Robovi byl přidán zevrubný postup stavění a také byl celkově model upraven do použitelnější podoby - ještě jednou díky Robe ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Martina

pěkné, pěkné pěkné :D

Micho

Teraz keď si ho točím, mi farebnými prvkami pripomína rušeň Santa Fe klasik - tá farba žlto červená. S tými menšími oknami je to aj celkom reálne ralizovateľné. Pri kolmom pohľade sa mi páči ešte viac. Výborná práca.

KLF

Pekne! Chcel som to vyrenderovat s LEGO kniznicou, ale neviem preco, ale Train Windows 1x2x3 mi POV-Ray hlasi ako chybu ! ;( Nechapem to, lebo pri tych mojich voznoch ich renderuje spravne !
Terminated.

peter

Hmm, tak to nevím proč, tak ty moje vymaž a dej tam ty tvoje a mělo by to být v pořádku :)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

KLF

No, tak skusil som to zrenderovat, ale musel som tie dva celne panely nahradit. ;/ Ale zistil som, ze chyba bola pri vytvarani toho modelu v ML-Cade. Dost zle su centrovane tie dva celne panely a keby sa ten model cely prerobil, nebol by problem. Mozno by stacilo len tu chybnu cast (treba ju presne najst). Mne sa to enchcelo prerabat, tak som si dovolil to aspon takto skusit, s tymi nahradami. Takze tu je ten Tvoj model. ;) Inak vcelku pekny - viem si predstavit model celej supravy prazskeho metra ! ;)
Terminated.

peter

 :o no já koukám jak blázen. To je paráda, takhle se mi to mé metříčko líbí ještě víc. Díky KLF za ten render, je to fakt super :D

Bohužel ale nevím, kde by mohla být chyba :-[ , protože u mě to je naprosto v pořádku. Třeba by mohl Rob poradit co Robe? ;) Jinak nechápu proč to funguje s těmi tvými okny a ne s těmi většími - zkoušel jsi ty moje smazat a dát tam tvoje?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Rob

až rob odškrtá asi sedmnáct položek ze svýho TODO listu, tak si stáhne .dat a podívá se.

u vás nezačíná semestr či co??
Rob

Martina

 :o týýýý jofka :-) super, jak pravý :-) hned bych nasedla a jela :-)
Peter....dobrá prácička, tleskám, jásám a smekám. ;)

Jindroush

Semestr, to je něco s těhotenstvím?  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 02.02.2005, 15:26:08
Semestr, to je něco s těhotenstvím?  ;D ;D ;D

Jojo, taky netuším, o čem je řeč  ;D

... ale možná spíš  :'(

Rob

#18
Citace od: peter kdy 02.02.2005, 13:45:00
Bohužel ale nevím, kde by mohla být chyba :-[ , protože u mě to je naprosto v pořádku. Třeba by mohl Rob poradit co Robe? ;) Jinak nechápu proč to funguje s těmi tvými okny a ne s těmi většími - zkoušel jsi ty moje smazat a dát tam tvoje?

Tak se Rob konečně kouk. Stáhnul si .dat, spustil L3P a POV-ray a zjistil, že chyba není v modelu, ale v LGEO. Tak opravil LGEO knihovnu, napsal o tom report a už to jede.


Pak jsem se - čistě ze zvědavosti - kouknul v MLCadu jaks to stavěl. Hele. Ber to jako pedagogickou výtku od člověka, kterej má nemoc z povolání. Metro je krásný ale ten model byla dost prasárna.

Tak jsem ho
a) zmodularizoval
b) uspořádal logicky tak, aby se podle toho .dat dalo případně stavět
c) pro vlastní potěchu doplnil pár lidma (ten render je dost shitovej, pracuju na barvě světla a odrazech od kostek)

Posílám ten opravenej .dat, jukni se na něj. Dovolím si doplnit:

1) v menu MLCadu Nastavení/obecné/změnit si vyplň jméno autora a url tvého webu. byla by škoda, kdyby nikdo nevěděl že je to tvoje dítko.
2) nauč se dělat s .mpd modely - hodně ti to usnadní práci
3) používej funkci "snap to grid" - čela jsi skutečně měl rozhozená o 0.25 LDU

O všem se dočteš v helpu a v tutoriálu (už jsem s tím propagováním helpu otravnej, co?  ;)  )

Doufám, že se tím moc nenaštveš. My jsme učitelská rodina (ale to by byl jinej thread)


edit - udělal jsem jště render zevnitř a nazval ho poeticky "pondělí ráno"
Rob

peter

Citace od: Rob kdy 09.02.2005, 19:09:36
O všem se dočteš v helpu a v tutoriálu (už jsem s tím propagováním helpu otravnej, co? ;) )
Doufám, že se tím moc nenaštveš. My jsme učitelská rodina (ale to by byl jinej thread)

Kdepak jsem naopak moc rád, že mi někdo mé chyby, kterých se dopouštím řekne. Jinak tvůj návod jsem si četl už tříkrát :P (to jen tak okrajově), já totiž nejprve čtu návody a pak to zkouším - asi jsem vyjímka :-[ Jinak grid používám pořád, bez něj bych to nezvládl, takže nevím, kde se stala chyba. Už se ale těším až si prostuduji opravený soubor od profesora :D díky moc.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Tak jsem se po delší době vrátil ke svému metříčku. Tentokrát jsem ho zkusil postavit v reálu. Další změnu, kterou jsem provedl oproti původnímu modelu, je změna velikosti. Původních 10 studů jsem zredukoval na standartních 6 studů. Snad se i tato verze bude líbit.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

o dost lepsi nez predchozi verze.... skvele by se hodil k Vysehradu

muzzo

#22
Tak to je opravdu parada. :D Souhlasim s PC C32 je to opravdu lepsu nez model.





Promin jsem tezce prepracovanej :-\

Cavelon

Pekné. Mohol by si sem hodiť ešte bočný pohľad? Vďaka!

peter

Citace od: Cavelon kdy 25.09.2005, 21:43:34
Pekné. Mohol by si sem hodiť ešte bočný pohľad? Vďaka!

Omlouvám se za prodlevu, ale neměl jsem nějak moc času tak až dnes :-[
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

zepredu je to lepsi.... ty okna by to chtelo bud clear nebo smoke

peter

Citace od: Colonel32 kdy 28.09.2005, 12:59:27
zepredu je to lepsi.... ty okna by to chtelo bud clear nebo smoke

Já vím, že by to chtělo Clear, ale já jich tolik nemám. Proto jsem je dal jen dopředu a dozadu a zbytek je v TrLtBlue. :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

na to by se hodily tak dva ty stare townove karavany, tam jich je docela dost...

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 28.09.2005, 13:16:17
stare townove karavany
Celkom ma to zaujíma - aké číslo má ten set?

Colonel32

#29
6590

(tedka jeden mit budu, ale uz ho ma zamluvenej mates)