*TOP* (Vlastní) Dobývací stroje

Založil Rhox, 01.02.2011, 18:22:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rhox

V tomto tématu je spousta překrásných hradů, ale nějak je nemá co dobývat:)

Už před nějakou dobou jsem postavil trébuchet. Snažil jsem se ho ztvárnit co nejrealističtěji podle dobových kreseb, ale obávám se, že v minifig měřítku by měl být ještě o něco větší. Každopádně stavba to byla velice zajímavá, je to něco úplně jiného než stavět hrady, protože ty se mu jen tak samy od sebe nezřítí ;) Do určité fáze stavby byl dokonce schopnej vystřelit nějakej ten malej brick.

Později jsem začal stavět i menší prostředí - palísádu s příkopem, ale nakonec jsem od toho upustil, začal jsem stavět něco jiného a tak jsem to nedokončil, nástřel je v galerii na Brickshelfu.

Zbytek obrázků zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=459390

Daniel

#1
Super prace-uz jsem vcera na BS obdivoval. Jen skoda, ze jsi nedotahl diorama do konce - mohl to byt pekny vyrez bojiste/oblehani :)
edit: upraveno bez diakritiky - snad bude lepsi. Nejak mi blbnou Kostky a vubec nevim cim to je - driv mi Skype neco kazil, tak ze by zase? :-X

linhi

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 01.02.2011, 18:54:27
Super pråce-uŞ jsem v�era na BS obdivoval. Jen ťkoda, Şe jsi nedotåhl diorama do konce - mohl to být p�kný vý�ez bojiťt�/oblÊhåní :)

Naprosto s tebou Dane souhlasím,jen mě prosím napiš na sz co si tím sakra myslel?
Jinak obléhací stroj se velice povedl a doufám že se pokusíš i o nějaké jiné,bude sešrotován?

Rhox

#3
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 01.02.2011, 18:54:27
Super prace-uz jsem vcera na BS obdivoval. Jen skoda, ze jsi nedotahl diorama do konce - mohl to byt pekny vyrez bojiste/oblehani :)
Díky, dotáhnout sem to chtěl, ale pak nebyl čas, byl sem línej a mezitím sem vymyslel další stavby, do kterých sem se chtěl pustit a dotáhnout to bojiště do konce se mi zoufale nechtělo...
Já musím vždycky rychle postavit to, na co mám právě chuť, jinak mě napadne něco jinýho a na předchozí myšlenku se už nedostane.

Citace od: linhi kdy 01.02.2011, 20:03:12
Jinak obléhací stroj se velice povedl a doufám že se pokusíš i o nějaké jiné,bude sešrotován?
Sešrotován už je :) Dobře jsi mě odhadl, chtěl bych právě udělat sérii obléhacích zbraní, ještě si dělám zálusk na mangonel, balistu a nějaký to beranidlo...

Meduin

PhDr. Durdík by z Tebe měl radost.  :)

Rhox

Citace od: Meduin kdy 01.02.2011, 22:30:27
PhDr. Durdík by z Tebe měl radost.  :)
Google mi vyplivl dva- jednoho filosofa, psychologa, estetika, překladatele a kdoví co ještě a druhýho archeologa  :) Takže myslím, že asi spíš ten druhej ;D

Gibur

Tak trebuchet je skvlej,ale ty rytíři,to jsou lazariti?
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Rhox

Citace od: Dog-Čum kdy 02.02.2011, 14:42:26
Tak trebuchet je skvlej,ale ty rytíři,to jsou lazariti?
Tak,tak...

Rhox

Změnil sem thread o trébuchetu na thread o dobývacích strojích. Mám jich v plánu ještě pár. Takže tady je druhej a sice šípomet (pokud někdo ví, jak se jmenuje zbraň v angličtině, tak budu rád, sám jsem to nezjistil). Tenhle zvláštní stroj sem viděl jen v jedné publikaci od Eduarda Wagnera - Středověk - oděv,zbroj,zbraně. Zbraň vypadá docela zvláštně, ale mě se hned zalíbila...

Zbytek fotek zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=460813

FilipS

Paráda, moc se těšim na další stroje. Asi nejlepší anglický název je "Ballista". http://en.wikipedia.org/wiki/Ballista

Rhox

No právěže ta klasická ballista vypadá docela jinak :(

rukay

Tak jsem hledal a taky jsem nenašel. Otázkou je, jestli nejde jen o ryze český stroj, bez anglického ekvivalentu. (Jen domněnka)
Mimochodem velice se ti povedl. Předpokládám, že jsi měl asi takovýto (http://vstupnistranka.wz.cz/starezbrane/ostatnistroje1.jpg) vzor... Slušný! :D
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Rhox


caligula

#13
Trebuchet je perfektný  ;)

A to druhé mi tiež pripomína skôr balistu, aspoň funkciou.

Pre Medieval môžeš hladať inšpiráciu : Ballista , Catapult, Mangonel, Trebuchet, Couillard.
kanóny: Mortar, Culverin, Demi culverin, Serpentine, Bombard, Demi cannon

A pre staroveký Rím: Balista, Scorpions, Onagers.

Rhox

Funkce je stejná jak u ballisty, nebo to má alespoň stejnou munici.
Ono je s těma dobývacíma strojema a jejich názvama vůbec sranda-např. pořád nevím jaký je rozdíl mezi katapultem a mangonelem, přijde mi, že je to jedno a totéž...

caligula

Katapult by mal byť všeobecný názov, pokiaľ som to správne pochopil.

Hlavne vo filmoch sú to prevažne katapulty, aj keď v Královstvom nebeskom Saladin útočil na Jeruzalem s Trebuchet(mi), v prípade Rimanov sa hovorí tiež o katapultoch, pritom používali Onageri.


Rhox

No trebuchety jsou v Královstvím nebeském kapitolala sama pro sebe. Sice měly dostřel přes kilometr, ale v tom filmu to vypadalo spíš jak kobercový bombardování ;D

germik

Pěkný, po mé návštěvě na expozici Husitů, bych řekl že to je balista - aspoň tak to tam měli napsané - myslím že husiti to používali jako jedni z prvních, ale nechci kecat... Myslím že úplně první šípomety používal už Filip Makedonský ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Splinter

K tomu druhému stroju som našiel anglický názov "Springald".
popis na "wiki", popis aj s obrázkom na "grandhistorian.com" (obe v anglickom jazyku).

Inak oba modely sú veľmi pekne spracované, teším sa na ďalšie.

gearcs

Nějak jsem tohle téma úplně přehlédl... Můj favorit je obléhací prak, ten se ti hodně povedl. Hrady umí stavět skoro každý, ale dřevěnou konstrukci praku už ne, výborně!

PirklVlastimil

Zdravím všechny. K těm katapultům a onagerům, co jsem já vyčetl, onager je jednoramenný, katapult dvouramenný ( větší dostřel ).

Jinak obléhací stroje jsou parádní.
Vlastik

Steve23

Oba stroje jsou parádní :), k tomu druhému, To jsi je asi nějaký druh Ballisty, nic jiného mě nenapadá ???

AdamKo

Protože nejsem hradař, tak nějak nedokážu ocenit jejich věrnost originálu.
Stroje mě ale samy o sobě velice zaujaly, líbí se mi. Jsou dobře promakané. ;)

Daniel


Rhox

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 03.03.2011, 21:27:33
Congratulations! :)
http://classic-castle.com/index.html

Díky, tak to mě překvapilo a moc potěšilo :) Měl bych asi do série nafotit ballistu, co mi tu už čtyři týdny stojí ;)

Ryxe

Také gratuluji, všimnul jsem si toho už ve čtvrtek, ale nějak nebyl čas. Je to opravdu zasloužené ;).

Rhox

Díky všem za gratulace a také za *TOPku* ! Budu se snažit tohle téma ještě rozvíjet...