*TOP* (Vlastní) Skalní hrádek

Založil Hardegon, 31.01.2011, 01:02:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

V tématu Severské království II. jsem psal o hrádku, který jsem stavěl kolem Vánoc. Stačil by den, abych ho ještě přihlásil do CCC. Bohužel, nestihl jsem. Tak zůstal během zkouškového na stole jako krásná kulisa. Zkoušky skončily, hrad se okoukal a nápadů na nové stavby je spousta. Demolice začne brzy.

Základem hradu byla od počátku centrální věž. Ta jediná je od počátku cíleně stavěna do této podoby. Vše ostatní tak nějak vyplynulo.

Po zkušenostech s předchozím Dračím hradem, který byl v zásadě jeden velký kus, jsem tento nový hrádek konstruoval v šesti nezávislých částech. Manipulace je o 100% lepší.

MOCpages
Brickshelf
Flickr


Luky1987

Za mě palec nahoru, je to pěkně učesané - nikde žádné study ;), pořádně masivní a není to nijak přeplácené. Mě jako stavaři se to moc líbí. Dobře je trefen poměr mezi starou a novou šedou ve zdivu, kde i velké plochy nepůsobí nudně. Pěkný je i vršek hlavní věže, který zejména na první fotce působí opravdu jako ze dřeva. Dobře by možná vypadali i černé střechy...

Rhox

Na můj vkus je tam příliš málo detailů, ale jak řekl Luky, učesaný to máš moc hezky...

linhi

Mě se tenhle hrad z tebou stavěných věcí líbí úplně nejvíc! Je to mohutné a takové opravdové! Závidím vám teď čas na stavění,já jdu třídit kostky. Je někde více fotek?

gearcs

Mě se to taky líbí, obzvlášť dřevěné cimbuří na věži a pěkná bosáž. Nikde žádný stud, tak to má být.  ;)

Drakyr

Prostě  nádhera   :o :o :o :o !!!! Co dodat!!!!

Ryxe

#6
Hrádek pěkný, jen co je pravda ;). Líbí se mi arkýře a vůbec, celá dispozice, škoda, že jsi to nestihl do soutěže přihlásit. Jsem rád, že se tu po čase objevila takto pěkná stavba, snad to nakopne i jiné stavitele a Castle téma zase ožije.

Hardegon

Děkuji za komentáře. Jsem rád, že se hrádek líbí. Další fotky naházím do galerií jakmile je stihnu upravit.  :)

FilipS

Parádní stavba, je fakt, že pár detailu navíc by neškodilo. To je ale otázka vkusu. Těším se na další fotky.  :)

cendix

Nádherná inspirace! Co je malé, to je hezké. Líbí se mi, že tam nejsou study. Hrad působí kompaktním dojmem.
Jenom otázka, nezkoušel si udělat na paláci stanovou střechu?

Hardegon

Citace od: cendix kdy 31.01.2011, 20:47:20
Nádherná inspirace! Co je malé, to je hezké. Líbí se mi, že tam nejsou study. Hrad působí kompaktním dojmem.
Jenom otázka, nezkoušel si udělat na paláci stanovou střechu?

Děkuju. A zkoušel (pokud myslíš sedlovou střechu), ale palác tak ztratil trochu ze své robustnosti a v kompozici s tou masivní věží to nevypadalo dobře. Navíc, myšleno v reálu, by mi štvala voda sváděná k centru hradu, která by odtékala kdo ví kam.

Vlada

#11
Pěkná stavba, která si určitě označení *TOP* zaslouží. Věř nebo nevěř, ale zrovna dnes jsem si v práci ráno říkal, kdy asi tak bude uveřejněn Tvůj hradní MOC, o kterém jsi se zmiňoval v threadu Severské království II.. Přihlásím se na Kostky a Tvůj hrádek je zde v plné své kráse prezentován. Že by telepatie...  :D

Nicméně musím se přiznat, že po prvním shlédnutí fotografií ve mně Tvůj MOC evokoval pocit spíše nedobytné hradní tvrze, než libozvučného pojmenování Skalní hrádek. Ale to je jen můj subjektivní pocit. Stavba je to vskutku mohutná, pochvalu si zaslouží sladěné navázání zdiva na skalní horizont a perfektní proklad LG a LBG bricků, takovouto koncepci si představuji a je to pochopitelné i z reálného hlediska, kdy některé hrady ve skutečnosti postupem času získaly takovouto omítkovou mozaikovitou podobu. Arkýře decentně rozbíjejí onu celistvost stěn a hradu dodávají příjemný vzhled, jakožto i zakryté study bricků a plate.

Pokud mohu osobní názor vyjádřit, nemám moc sympatie k sytě červeným střechám tohoto typu, to už raději bych zvolil např. Dark Red barvu, ale černá barva je černá barva a myslím, že též by byla vhodná k zakomponování do tohoto MOCu. Pokud by hrádek byl dotvořen okolím, mám na mysli různé travnaté porosty a stromy, tak by to na žádný pád nemělo doslova chybu, jak se říká  ;).

Díky za tuto prezentaci, jsem za ní rád, ostatně za jakoukoliv tohoto tématu. Sám mám v úmyslu na jaře tohoto roku započít projekt hradního stavení. Ještě ale nejsem rozhodnutý, zda hrad se bude rozprostírat na baseplate o velikosti 96x144 stud, či jen na baseplate o velikosti 64x128 stud. Drtivou většinu stavebního materiálu mám už sehnanou, ještě mi zbývá sehnat pár kostek na vytvoření skály a vodní kompozice. Tak uvidím, co z toho vznikne...  ;) 

Hardegon

Střechy jsou stále to, co se snažím nějakým způsobem řešit a stále se nedaří, tak jak bych chtěl. Rudá střecha byla nutností. Nemám jiné střešní díly v takovém množství se všemi potřebnými typy dílů. Nejraději bych se ale úplně červených střech zbavil, ale alternativu sehnat je těžké. Mé oblíbené žluté už je všude dost, černou zde užívá spousta stavitelů a všechny hrady s černou čepicí být nemusí, hnědých konstrukcí mám všude plno další barvy jsou jen znouzecnost. Telepatické schopnosti jsem používal i v minulém Lugbulku, abych dokázal protlačit na seznam nějaké neotřelé barvy Slope (například Dark Orange), ale neprošla přes TLC.

Daniel

Z tvých hradů se mi líbí jednoznačně nejvíc, ale stejně mám od tebe nejradši civilní stavby, kde jsou na menším prostoru více vidět detaily a je to takové pestřejší a nápadité :-*.

Mizu


Mizu

Citace od: Hardegon kdy 31.01.2011, 21:41:16
Střechy jsou stále to, co se snažím nějakým způsobem řešit a stále se nedaří, tak jak bych chtěl. Rudá střecha byla nutností. Nemám jiné střešní díly v takovém množství se všemi potřebnými typy dílů. Nejraději bych se ale úplně červených střech zbavil, ale alternativu sehnat je těžké. Mé oblíbené žluté už je všude dost, černou zde užívá spousta stavitelů a všechny hrady s černou čepicí být nemusí, hnědých konstrukcí mám všude plno další barvy jsou jen znouzecnost. Telepatické schopnosti jsem používal i v minulém Lugbulku, abych dokázal protlačit na seznam nějaké neotřelé barvy Slope (například Dark Orange), ale neprošla přes TLC.

a co hovoria historici na tuto "strechovu" temu? ake materialy pouzivali v stredoveku? ake boli najcastejsie farby striech?

Hardegon

Jak kde a jak kdy. Střechy se měnily v průběhu doby i v různých koutech Evropy. Od dřevěných došků až po klasické tašky. Nejvíc se hodí právě dílky v Dark odstínech. Těch je ale všude poskrovnu.

Jonas

Hrad je pěkný, moc se mi líbí.

Citace od: Hardegon kdy 31.01.2011, 21:41:16
Střechy jsou stále to, co se snažím nějakým způsobem řešit a stále se nedaří, tak jak bych chtěl. Rudá střecha byla nutností.
Nemám jiné střešní díly v takovém množství se všemi potřebnými typy dílů.

Tak jako hradní zdi vypadají lépe, když se v nich použije směs různých odstínů šedi, tak bych se nebál udělat střechu trochu strakatou. Tu tmavě červený díl, jinde zas hnědý, případně sand red. V tu chvíli se člověk nemusí trápit tím, že nemá celý sortiment kostek v jedné barvě. 
Jonas - Můj Brickshelf

Mizu

Citace od: Hardegon kdy 01.02.2011, 19:42:44
Jak kde a jak kdy. Střechy se měnily v průběhu doby i v různých koutech Evropy. Od dřevěných došků až po klasické tašky. Nejvíc se hodí právě dílky v Dark odstínech. Těch je ale všude poskrovnu.

hm a nebolo by dobre si zhruba urcit do ktoreho obdobia a do ktorej lokality sa hodi tento hrad? no a potom vlastne to casove zaradenie a miesto urcia farbu a prevedenie strechy  :)

Hardegon

Citace od: Jonas kdy 01.02.2011, 19:49:57
Tak jako hradní zdi vypadají lépe, když se v nich použije směs různých odstínů šedi, tak bych se nebál udělat střechu trochu strakatou. Tu tmavě červený díl, jinde zas hnědý, případně sand red. V tu chvíli se člověk nemusí trápit tím, že nemá celý sortiment kostek v jedné barvě. 

Tak jednoduché a prosté. Velmi fikané řešení. Díky za inspiraci.

Citace od: Mizu kdy 01.02.2011, 20:09:29
Citace od: Hardegon kdy 01.02.2011, 19:42:44
Jak kde a jak kdy. Střechy se měnily v průběhu doby i v různých koutech Evropy. Od dřevěných došků až po klasické tašky. Nejvíc se hodí právě dílky v Dark odstínech. Těch je ale všude poskrovnu.
hm a nebolo by dobre si zhruba urcit do ktoreho obdobia a do ktorej lokality sa hodi tento hrad? no a potom vlastne to casove zaradenie a miesto urcia farbu a prevedenie strechy  :)

Právě že to nechci. Zařadit stavbu do určitého období či místa by bylo zbytečně svazující. Proto jsem předcházející téma pojmenoval "Severské království". V zásadě tedy fantasy.  >:D

Mizu

CitacePrávě že to nechci. Zařadit stavbu do určitého období či místa by bylo zbytečně svazující. Proto jsem předcházející téma pojmenoval "Severské království". V zásadě tedy fantasy

no ale toto? taketo ulahcenia? ;) pride mi to ze ked clovek nevie "kam z konopi" tak sa vyhovori na fantasy kde je dovolene vsetko ;D

ale teraz vazne...
na svojich modeloch ma pravo kazdy ich stavitel realizovat svoje predstavy tak ako sam uzna za vhodne a tak ako sa mu pacia 8)

Mizu

k tej cervenej streche...
na prvy pohlad mi tam vcelku sadla... na pohlad druhy si myslim ze by som si ju vedel predstavit aj v inom prevedeni... mozno v inej farbe alebo v tejto farbe cervenej v prevedi ako pise Jonas... moj nazor samozrejme  ;)

Mizu

este som zabudol pochvalit tie dve vyklapacie dosky-strielne (neviem ako ich mam presne pomenovat) nad hlavnym branou (padacim mostom), myslim ze som takyto prvok este nevidel na ziadnom hrade :)

Aki

Dispozice zajímavá. Zepředu se mi to moc líbí, zezadu mi to přijde takové nedokončené.
Super jsou arkýře, prevétek i prkna v cimbuří na branou. Taky ten přechod z věže na střešní ochoz paláce je super!
Citace od: cendix kdy 31.01.2011, 20:47:20
Jenom otázka, nezkoušel si udělat na paláci stanovou střechu?
Nad stanovou střechou už doma nějaký čas mudruju, když vymýšlím zastřešení městského kostela pro Stráž, ale pořád to nějak není ono....  :-\

Hardegon

Předevčírem jsem dal konečně na net víc fotek. Dnes schválili BS galerii, tak přidávám odkazy.

MOCpages
Brickshelf
Flickr