(Vlastní) Plachetnice

Založil bejver, 13.07.2005, 12:35:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bejver

Tak tohle je moje amatérská plachetnice na vysílačku. Je to dělaný bez jakýchkoliv návodů (ty jsou pro poseroutky), jen od ruky. Vysílačka ovládá 2 serva - kormidlo a ovládání Lego motůrku s navijákem na přitahování a povolování plachet. Přehazování plachtoví dělá vítr.

Trup je poskládaný z balzových proužků nalepených na U profily z poslepovaných čtvrtek, vevnitř zakydaný epoxidem a zvenku pořádně prolakovaný "Lakem na Lodě". Plus nastříknutý oranžovou, kterou jsem našel doma. Celý volný prostor trupu je naplněn polystyrenem.

Kdekoliv při plavbě něco netěsní - zakydám to tou nejhustší vazelínou jakou jsme sehnali. Takže celá loď je jaksepatří upatlaná.

Byli jsme plout zatím 4x, a vždy se loď vrátila kam jsme potřebovali - to myslím mluví za vše.

Myslím, že jsem za materiál neutratil víc než tři stovky (musíte mít ovšem vysílačku).
(Balza 3x 35 Kč, Lak na Lodě 70 Kč, Vazelína 45 Kč, odpad sháněný po všech známích 0 Kč)

Pokud by někoho zajímalo víc, rád se o zkušenosti podělím.
Tak ať se líbí.

(Mimochodem: Loď je pojmenovaná Nicole des Jardins, což je hrdinka z A.C.Clarkovy tetralogie Setkání s Rámou.)

Honza

Jak je řešeno napájení celé lodi a propojení servo - motor ? Jaká RC sada je použita ?

bejver

Přijímač a serva mají svoje nabíjecí baterky (takové 4 tužkovky zatavené k sobě) a motor navijáku má svoje 3 klasické tužkovky (moc jsem to neřešil: na konce drátů jsem přivázal matičky, vzal dva plíšky, poskládal to a omotal řádně izolačkou.).
Servo 2 ovládá takový amatérský přepínač. (Mimochodem slabé místo celé lodi.)
Vysílačku mám čtyřkanálovou Hitec asi za 7000Kč se vším. Původně jsem totiž letecký RC modelář, ale v tomto oboru se zatím nepodařilo vše dotáhnout.

otaznik

Citace od: bejver kdy 13.07.2005, 12:35:55
Tak tohle je moje amatérská plachetnice na vysílačku. Je to dělaný bez jakýchkoliv návodů (ty jsou pro poseroutky), jen od ruky. Vysílačka ovládá 2 serva - kormidlo a ovládání Lego motůrku s navijákem na přitahování a povolování plachet. Přehazování plachtoví dělá vítr.

Trup je poskládaný z balzových proužků nalepených na U profily z poslepovaných čtvrtek, vevnitř zakydaný epoxidem a zvenku pořádně prolakovaný "Lakem na Lodě". Plus nastříknutý oranžovou, kterou jsem našel doma. Celý volný prostor trupu je naplněn polystyrenem.

Kdekoliv při plavbě něco netěsní - zakydám to tou nejhustší vazelínou jakou jsme sehnali. Takže celá loď je jaksepatří upatlaná.

Byli jsme plout zatím 4x, a vždy se loď vrátila kam jsme potřebovali - to myslím mluví za vše.

Myslím, že jsem za materiál neutratil víc než tři stovky (musíte mít ovšem vysílačku).
(Balza 3x 35 Kč, Lak na Lodě 70 Kč, Vazelína 45 Kč, odpad sháněný po všech známích 0 Kč)

Pokud by někoho zajímalo víc, rád se o zkušenosti podělím.
Tak ať se líbí.

(Mimochodem: Loď je pojmenovaná Nicole des Jardins, což je hrdinka z A.C.Clarkovy tetralogie Setkání s Rámou.)

Čoveče, ty jsi úplný Leonardo da Vinci. Smekám pomyslný klobouk, všechny tvoje výtvory mají něco do sebe a jsou skvělý.

chadzi

jj mel by ses tim zivit (pokud uz to nedelas)

Mates

Citace od: chadzi kdy 13.07.2005, 13:44:42
jj mel by ses tim zivit (pokud uz to nedelas)

Možná by si se mohl podívat na ty inzeráty, které má LEGO do výroby v Kladně. Myslím, že by tě měli vzít všema deseti...  ;D 8)