30ti leté LEGO

Založil Lucka, 20.09.2005, 22:37:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lucka

Dnes jsem se svými rodiči vyklízela staré krabice a našli jsme lego, se kterým jsem si hrála já jako dítě, tj. je to cca 30 let staré. Zajímalo by mě, jestli to má dnes ještě nějakou cenu ?
je to :
550 - mlýn
780 - bagr a náklaďák
30 - dům
6678 - zvedák (nebo jak se to jmenuje)
20 - domky
580
Je to v krabicích a kompletní. Pak tam byla malá shell cisterna bez krabice.
Díky za radu.

Micho

Podľa mňa veľmi solídnu, pokiaľ to je v dobrom stave. Stačí to hodiť na BL a uvidíš čo ti to povie.

Mňa by hlavne zaujímalo, ako sa tie kocky tvária, čo sa týka ich funkčnosti. Držia spolu ešte dobre? Nie sú popraskané? Ako je to s fabou? Príliš veľa otázok, nie?  ;D

myth

#2
V krabiciach a kompletné? Samozrejme že to cenu. A veľkú. Sety 550 a 580 idú na BL od 65,- USD vyššie, 780 od 70,- USD vyššie.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jindroush

Hehe, skoro stejný sety, jako jsem měl já  ;) Asi nic jinýho nebylo.

Jinak třeba ten set 580 bude mít najisto polámanej ten červenej pásovej dopravník - praskal jako blázen, ale je to velmi drahá a vzácná součástka, pokud je v pořádku.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Lucka

Lego jsem nechala u našich, chci ho dát dětem "někdy". Ale až tam pojedu (snad dnes), tak se podívám a napíšu.

cembry

580 mam taky, vzpominam si jaxme si kdysi pred mnoha lety hravali s tatikem - a dopravnik rozlamanej nemam, jenom pri posouvani rad vyskakuje ven :)
Mam jeste jeden letitej kousek, sadu 105 - to byly doby kdy si se mnou tatinek jeste hraval  :'(

Lucka

Tak nám před sebou 6647 a kostičky drží dokonale, barvy jsou také OK - jestli to vybledlo nebo ne nemůžu poznat, když nemám srovnání, ale černá je pořád černá, hnědá je stále sytá, tak myslím, že jsou stále původní (taky to bylo přes 20 let zavřené v krabici na půdě). Panáček je taky kompletní a nepolámaný. Takže, Ať žije lego, resp. LEGO NÁS VŠECHNY PŘEŽIJE  ;D ;D.

Micho

Tak to je super. Mierne závidím.  Chcel by som si takýto historický set poriadne obzrieť. Stráž si to. Máš sa čím pred ostatnými pochváliť. 8)

Lucka

Takže jak jsem to tak četla, tak děti mají utrum a lego poputuje zase do krabice na půdu.  :-\

Micho

Na pudu néééééééééé! Niekde pekne do vitríny s veľkým nápisom - zberateľký kúsok s nedoziernou hodnotou.  ;D

KLF

...alebo Jindroushovi na nahradne diely.  ;D ;D >:D
Terminated.

betakaroten

Sice nesnáším spekulanty, ale v případě toho pásového dopravníku se asi bude jednat o věc, která nemá lepší využití než stát ve vitríně (jestliže je tak křehký). Tedy navrhuji dopravník střelit do ciziny a za utržené peníze koupit hromadu dětivzdornějšího Lega.