Společný projekt: Bitka ve stylu Warhammer

Založil DarkDrago, 13.11.2014, 20:09:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaká bitka by vás zajímala

Sci-fi (nezahrnuje lego space)
3 (27.3%)
Star Wars
4 (36.4%)
Steampunk
2 (18.2%)
Orient
2 (18.2%)

Celkem hlasů: 11

DarkDrago

                                                    ZATÍM JEN VE FORMĚ NÁVRHU!!
                                                    Je místo jak pro fantasy, sci-fi, tak i Star Wars.

Už strašně dlouhou dobu se mi líbí warhammer armády (fantasy), protože v nich je snad každá bytost, kterou kdy člověk vymyslel a můžete si ji barevně zpracovat jak chcete. Jenže jedna armáda je velké hrábnutí do peněženky a není mnoho možností jak takovouto investici zužitkovat (pokud se neúčasníte turnajů).
Když jsem před pár dny narazil na jednu fotku (pod textem), tak jsem si řekl že bych něco podobného zkusil na Lipno, ale protože nechci zaplácnout celou poličku jen pro sebe, tak jsem si řekl, že by se mohlo zapojit vícero lidí, protože jak napíši níže tento projekt by byl otevřený pro více lidí, bez nějakých větších omezení (ano nějaké jsou, ale doufám že nejsou nijak zásadní).




Předem ještě zmiňuji, že toto není nijak mířeno proti Hacislavově bitvě, ani ji nijak nechci okrádat o účastníky...

Jak si to představuju?
Především to bude jednotka, zvíře, hrdina či nějaký stroj na podložce, která bude mít stanovené rozměry.
V případě jednotky (nemyslím o velikosti 100 figů, ale třeba 10 - 20 figů) se může jednat třeba o nastoupenou jednotku různorodých vojáků kde každý bude mít v ruce něco jiného, nebo třeba "zákop" s kulometem ze SW.
Hrdina bude mít nejmenší podstavec, protože nepotřebuje tolik prostoru a bude to koncipováno jako taková mini viněta. Třeba ve SW sith držící ve vzduchu nějakého vojáka, nebo čaroděj vyvolávající mocné kouzlo.
V případě zvířat to může být třeba drak s jezdcem na skále připravující se k útoku (jeden z obrázků, které jsem dával k Fantasy bitvě).
Stroj může být jakýkoliv obléhací ze středověku, nebo klidně ze SW, ale v rozumném měřítku. U větších strojů spíše něco jako SW Microfighters...

Třeba:



Nevím co k tomu ještě napsat proto ještě napíšu výhody, které podle mého tento projekt má...

1. Není zapotřebí velkého počtu figů jednoho zaměření.
2. Figové budou dobře viditelní takže se dá více vyhrát s detaily, které jináč v chumáči 1000 figů rychle zapadnou.
3. Účastník může dodat jen jedinou figurku a to hrdinu (musí být ale vyvedený), nebo nějaký stroj.
4. Snadné rozlišení stavitelů návštěvníky...u větších podstavců se dá dobře zakomponovat kostka s NICKem
Kámoš momentálně pracuje na výrobě domácího laseru, takže bych možná mohl pro účastníky tyto kostky zajistit
5. Několik oblastí do nichž se můžete zapojit (fantasy, sci-fi, SW...)



Ještě jednou pro jistotu opakuji. Zatím je to jen takový nástřel, něčeho co by mohlo být pokud se najdou zájemci a Peki proti tomu nic nebude namítat...



Předpokládám, že většina z vás ví co je to steampunk. Pro ty co nevědí tak je to viktoriánská doba, kdy je všechno poháněno parou, ozubená kola jsou obrovská, většinou je vše v měděné barvě . Super steampunkové filmy tvořil třeba Zeman.

Sci-fi chci pojat nějak tak jak je to v odkazu a myslím, že se dá obejít bez space, které by sem pořádně nezapadlo...
Dračí páni s mocí ohně...

Miketuk

U této bitvy bych zvažoval účast (fantasy). Líbí se mi, že se dají jednotky každého vystavovatele lehce oddělit a hrozí jen minimální pomíchání. Je mi i sympatičtější takovéto seřazení figů než "chumel".

peki

Každá aktivita vítána. Hlavně se domluvte mezi sebou jestli to je nebo není "konkurenční" projekt.

Důležité je také promyslet logistiku = dopravu.  pokus se např. 10 lidí účastní projektu o rozloze 70 x 90 cm nemohou počítat s tím že bude řešeno ubytovaní, doprava atd jako pro jiných 10 AFOLů kteří každý přivezou MOC 1m2.


Píši jen aby bylo jasno na začátku  ;)

DarkDrago

Citace od: peki kdy 19.11.2014, 11:44:49
Každá aktivita vítána. Hlavně se domluvte mezi sebou jestli to je nebo není "konkurenční" projekt.

Důležité je také promyslet logistiku = dopravu.  pokus se např. 10 lidí účastní projektu o rozloze 70 x 90 cm nemohou počítat s tím že bude řešeno ubytovaní, doprava atd jako pro jiných 10 AFOLů kteří každý přivezou MOC 1m2.


Píši jen aby bylo jasno na začátku  ;)


Chápu to a souhlasím s tebou.

Jako úplně konkurenční bych to neviděl, protože Hacislav má bitvu založenou na velkém počtu, kdežto já chci aby vynikli detaily jednotlivých figů. Doopravdy konkurenční by to bylo kdybych plánoval něco tak velkého jako on ;D
Ve skutečnosti je to podobně jako kdyby se několik afolů domluvilo třeba na stavbě města nebo několika hradů a další se domluvili na vinětách s tou samou tématikou.
V nejhorším by se část "fantasy" zrušila, ale to za předpokladu, že by bylo dost v dalších částech...

Nevím jak přesně byla řešena doprava u posledních výstav, ale určitě pokud se to dá strčit do malé krabičky a poslat ať už poštou nebo po někom, tak je toto lepší řešení, pokud to tedy dotyčný nebere jen na otočku...

Dračí páni s mocí ohně...

Petronel

Citace od: darkdrago kdy 19.11.2014, 12:06:29
Citace od: peki kdy 19.11.2014, 11:44:49
Každá aktivita vítána. Hlavně se domluvte mezi sebou jestli to je nebo není "konkurenční" projekt.

Jako úplně konkurenční bych to neviděl

Je to na vás, ale mně to jako konkurenční projekt připadá, sice zde je to víc na detaily a bude potřeba míň minifigů, ale furt je to stejné téma. A nemáme tu stovky fantasy vystavovatelů, je tu sotva možná nějaká desítka. A každý si nejspíš vybere budto ten a nebo ten projekt. Tzn. ani jeden nebude tak velkolepý. To je ale jen můj názor.
Mně by se líbilo spíš to scifi, ať je to něco zcela jiného. A to i pro návštěvníky výstavy.

DarkDrago

Jako ono není problém vyškrtnout fantasy a jet to jen na zbývající témata...
Ale musí se najít dostatek lidí co by do toho šli a do teď se jich moc nepřihlásilo :(
Dračí páni s mocí ohně...

Zichi

Rád bych klidně podpořil i tento projekt, ale nevím kolik vojáků bych nastřádal  ::)

DarkDrago

Citace od: Zichi kdy 19.11.2014, 20:53:17
Rád bych klidně podpořil i tento projekt, ale nevím kolik vojáků bych nastřádal  ::)

Tak napiš co momentálně máš a uvidíme co se s tím bude dát dělat ;)
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Ještě abych upřesnil co si představuji pod tímto projektem.

NIC TAKOVÉHOTO


ALE TOHLE



samozřejmě v lego podání (nenašel jsem vhodné fotky)


Samozřejmě pokud bude fantasy, tak bych uvítal něco pořádného jako je třeba toto:

vtípky jsou vítány...

Ale klidně i toto
Dračí páni s mocí ohně...

Aki

Tohle vypadá spíš jako pořadovka, než bitva.  :-\

Hovořili jsme s Hacislavem při řešení terénu pro fantasy bitvu i o zapojení nějakých podobných modulů. Jen s tím rozdílem, že ty které by měly být konečné (autor by dodal podložku i s naaranžovanými figurkami), tak by musely mít nějaký děj. Tedy zachycovaly by nějakou bitku, střet čarodějů atd. Samozřejmě by byl větší problém je pospojovat do jedné velké bitvy, tak aby to dávalo smysl, ale o to by to mohlo být zábavnější.
Osobně bych nerad aby fantasy bitva dopadla jako bitva na prvním Lipně. Také jsme kvůli tomu rezervovali dostatečně velký prostor.
A taky by mi přišlo líto, kdyby tato aktivita odvedla potenciál od fantasy bitvy.  :(

Mr. Cube

#10
Při vší úctě k autorovi tohoto plánovaného projektu si osobně myslím, že:

1) "Warhammer styl" je určen primárně k hraní, takže takto seskupené armády budou samozřejmě vypadat pěkně, ale bude to více výstavka (přehlídka armád), než zobrazení bitvy. I když z určitého pohledu to bude "těsně před bitvou" :).

2) Trochu se to bude kanibalizovat s Fantasy bitvou. Kdybych to plánoval já, tak bych to udělal více ve sci-fi nádechu, tzn. třeba ve stylu StarCraft. Tím by to bylo dobře odlišitelné od Fantasy bitvy (a z pohledu návštěvníka - aspoň podle mě - více odlišné, atraktivní, jiné).

Ale jak říkám, jestli se to povede, jak to je plánováno, bude to určitě pěkné, berte to jen jako další názor.

Hardegon

Nevidim důvod, proč na Lipně mít dvě bitvy. Proč radši neudělám jednu velkou bitvu, která ohromí?

Hacislav

Úmyslně jsem počkal s reakcí v tomto vlákně než se k tomu vyjádří i další. Abych nikoho "neovlivňoval" a "nemanipuloval".

I přes tuto v úvodu uvedenou větu:
Citace od: darkdrago kdy 13.11.2014, 20:09:10
Předem ještě zmiňuji, že toto není nijak mířeno proti Hacislavově bitvě, ani ji nijak nechci okrádat o účastníky...
Tato bitva ve fantasy pojetí (Warhammer/LOTR/ atd.) si rozhodně koliduje s Fantasy bitvou. Proč?

Protože jsou do ní zapracováváš stejné prvky a stejné nápady, například čarodějové a magie:
Citace od: Hacislav kdy 01.11.2014, 11:38:44
na takovéto podstavci bude čaroděj sesílající kouzlo a  měl by tam být i oběť zasažená kouzlem.

Citace od: darkdrago kdy 13.11.2014, 20:09:10
čaroděj vyvolávající mocné kouzlo.

Od začátku plánujeme do Fantasy bitvy zapojení "modulů" = podstavečků pro drobnou scénu z bitvy:
Citace od: Aki kdy 19.11.2014, 21:42:40
při řešení terénu pro fantasy bitvu i o zapojení nějakých podobných modulů.
S jediným rozdílem, že ve Fantasy bitvě bude snaha, aby podstaveček pokud možno zapadal do okolí. Tedy aby nebyl tak "výrazný" jako ty Warhammerové.

Jde o tříštění pozornosti diváka ("Proč jsou na jednom místě dvě skoro stejné bitvy a jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?")

A především tříštění sil vystavovatelů/stavitelů. Kolik se najde na kostkách stavitelů, kteří by byli schopni plnohodnotně se zúčastnit obou projektů? (Já bych toho sice byl schopen, ale to jen protože fantasy figurky je jedno z mých hlavních zaměření). Nemá smysl tady opakovat všechny slova, které napsal Peki o tom proč není vhodné tříštit síly na mnoho výstav, ikdyž jsou teoreticky nekolidující. A todle je velmi obdobný případ...

Byloby dobré, kdyby se Bitka ve stylu Warhammer vyprofilovala jiným směrem než do Fantasy.
Jsou zajímavá témata, která nebudou s Fantasy bitvou příliš přebíjet. Například Star wars má na kostkách řadu svých fandů a bylo by pěkné, kdyby se jich podařilo větší množství zapojit do nějakého společného projektu.
Pokud bude "Warhammer bitka" na nějaké pro mne zajímavé téma a práce na ostatních projektech, na které jsem se pro Lipno zavázal mi to dovolí, tak rád podpořím i tento projekt. Nicméně Fantasy bitva je pro mne na prvním místě.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Tak tedy s konečnou platností bylo Fantasy zrušeno.
Jen v krátkosti taková obhajoba. Jak jsem psal, neměl jsem/nemám nijak poškozovat Fantasy bitvu, jen jsem toto téma volil protože by se do něj mohlo zapojit několik kostkařů a třeba jak to psal Miketuk, tak z určitých důvodů je pro něj lepší účast zde...

Momentálně budu tedy prorážet spíše Star Wars kde budu moct přispět velkým množstvím rytířů jedi a několik klonů, Sci-fi a Steampunk a další které někdo navrhne a budou dobré.
Dračí páni s mocí ohně...

Artezs

No možná to moje téma bude poněkud vedle, ale poslední dobou, jakožto nováček... který postavil sotva dvě skály v moři (cca 8 kostek do výšky :-D )... se zaměřuji na imperiální vojáky. Moje vize je, dostat tak cca 150 nových modrých a pokusit se postavit přímořskou pevnost. I s vodou plánuji rozlohu dejme tomu 1,5m x 1,5m. Kostky ovšem chybí, a tak to bude chvíli trvat, abych poskytl nějaké foto... 

Futurion

Ohledně Star Wars jsem pro. I pro mě by bylo zajímavé se na toto téma zkusit něčeho zúčastnit.

DarkDrago

Když se tady dostává do popředí Star Wars místo fantasy, tak by bylo dobré dohodnout se které období by bylo nejlepší. Jestli republika proti separatistům, nebo impérium vs. rebelové. Samozřejmě není vyloučené udělat oboje (a k tomu i další témata).

Je taky otázkou jestli se budeme snažit síly nějak sjednotit v tématice. Nejlepší by byla bitva na Geonosis, protože tam bylo nejvíce rytířů Jedi na jednom místě, ale zase cloni měli převážně (né-li úplně) bílé zbarvení, jakožto nováčci.
Z tohoto důvodu bych asi nevolil nic konkrétního a udělal to jen jako střed dvou stran přičemž pokud bude mít někdo zájem tak může udělat nějaké "kulisy", ale to až ve chvíli kdy bude tento projekt trošku živější a bude známa i velikost...

Poslední věc, kterou by bylo dobré vyřešit (seznam bude vypsán na začátku), tak je rozložení sil. U clonů je to celkem jedno, no protože to jsou kloni :D ale otázkou je kdo si veme jakého Jedi, aby se tam některé významnější osobnosti neopakovali ve velkém množství...

Zabírám si:
Ahsoka Tano
Mace Windu
Plo Koon
(+ nějaký Sith)



Za špatné informace se omlouvám a prosím o opravení.
Dračí páni s mocí ohně...

Skyrider

#17
taky bych se přidal ale mám 6 clonů a 5 nebo 6 ritířů jedi 2 ewoky 1 r3-d5a 1 jar jar binkse 2 mandoloriany a 1 královnu naboo a 1 nebo 2 droidy

zedman

Tak pokud by byla bitva sw tak mám 25 droidů, 11 klonů a nějake jedie.
připadně at-te a republic gunship pokud by se konal nějaký výsadek

Skyrider

jenom bych se rád zeptal jestli nějaká bytva bude?

Petronel

Citace od: elerond kdy 02.04.2015, 19:03:12
jenom bych se rád zeptal jestli nějaká bytva bude?

"bytva" určitě ne. Ale bude jedna fantasy bitva.