Společný projekt: Fantasy bitva

Založil Hacislav, 01.11.2014, 11:38:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Jelikož se k Nageaschovi dostaly pomluvy, které šíří jeho nepřátelé z nekromantské hanzy o tom, že ssebou do války naverboval jen hrstku jednotek pod svůj prapor, aby mohl po velkém vítězství hanzy napadnout arcinekromanta Wiztracha z Vitorazi a stát se tak vládcem nekromantské hanzy, rozhodl se Nageasch přibrat do svých řad další jednotky. Nicméně to ale neznamená, že by zanechal svých plánů na zničení Vitoraze a obezřetně si proto zanechal značnou armádu v bezpečí své nekropole. >:D

Zde jsou posily jeho praporů:

Nekromanti z Aubury:
Jsou to řádoví bratři, jejichž klášter Aubury Nageasch se svou hordou napadl, mnichy povraždil a vytvořil z nich mocné nekromanty, které svou mocí zotročil tak, aby byli zcela oddáni jen jemu.

Členové Nageaschova dvora:
Na své nekropoli "Morgheasch" si Nageasch drží i vlastní dvůr.  Jeho členové jsou někteří vysocí zástupci nekromantské hanzy, kteří jsou plně na straně tohoto nekromanta.  Proto si některé z nich vybral, aby ho následovali po jeho boku do bitvy proti živým.

Aru-Dargas
Z dalekého východu přijíždí do bitvy i velmi obávaný mrtvý šáh Aru-Dargas. Ten po cestě pobral ještě pár mrtvých bojovníků na porážku >:D

danyboy

Pracovní foto orků

Petronel

Citace od: Hacislav kdy 19.05.2015, 19:38:46
Po darkdrago a mesje skončil na našem společném projektu i elerond.
Chlapci neděkujem...  :-\


Sliby - chyby...
Chtělo by to možná založit nějakou černou listinu pro příští projekty.  ;D
A já se těšil na tu velkou grupu zlatých rytířů s kterýma se tu tak pěkně chlubil mesje...

Kuba

Citace od: Petronel kdy 19.05.2015, 19:56:11
Sliby - chyby...
Chtělo by to možná založit nějakou černou listinu pro příští projekty.  ;D
A já se těšil na tu velkou grupu zlatých rytířů s kterýma se tu tak pěkně chlubil mesje...
Ono asi taky záleží na situaci toho dotyčného. Nemyslím, že odřeknutí účasti je vždy hned na černou listinu. Může se stát úraz, rodinné problémy, problémy v práci, ve škole a pak nezbyde než koníčky odsunout na druhou kolej a řešit v prvé řadě osobní problémy.
Každopádně, vždy to zamrzí, že někdo odřekne účast, hlavně těsně před začátkem projektu.  Přináší to problém především vedoucímu projektu. Myslím, že než o černé listině je to vždy o příslušných vedoucích, zda se u dalších projektu, dá lidem, kteří odřekli, ještě důvěra.
PS: Tento projekt je parádní, a začíná mě mrzet, že jsem se taky nepřihlásil. V reálu na Lipně to bude vypadat suprově. Držím palce.

sakoras

#214
Magnus je mladší syn Erharta staršího ze šlechtické rodiny sídlící v tvrzi na severu jsménem Dubeč. Má dobrodružnou povahu a je to tak trochu snílek. Rád jezdí na koni, podniká šermířské souboje a nejraději se vrhá do neznáma. Jeho cesty s ním podniká jeho přítel Ratmír. Ratmír je skvělý přítel i když občas trochu mrzutý. Skvěle ovládá lukostřelbu a při nějaké té bitce je dobré ho mít na své straně. I oni dva doprovodí hlavu rodiny Erharta z Dubče podpořit krále Všebora

Tento můj hrdina vystoupil i v dubečské kapitole svarenského příběhu.


Skyrider

promiňte že posílám fotky pozdě , ale ještě stavím

Mr. Cube

#216
KOSTLIVCI 20 + 2 nekromanti
Do bitvy se přidalo i vojsko tajemného Xarxe, černokněžníka a nekromanta, který se objevil před několika lety jakoby odnikud (ve skutečnosti se do tohoto světa propadnul z jiné dimenze a už se nemohl vrátit zpět). Brzy vyšlo najevo, že ovládá nekromancii a jeho oživlí kostlivci se zbraněmi očarovanými ledovým a ohnivým kouzlem jsou nebezpečnými protivníky. Jeho nejvěrnějším služebníkem je nemrtvý čaroděj Niglish, ovládající ledovou magii. Xarx do bitvy vyjel na svém oři Kostíkovi. Osm kostlivců tvoří elitu Xarxových kostěnných nemrtvých, jsou odolnější a silnější. Zbytek jednotky pak tvoří řadoví kostlivci s očarovanými sekyrami.


SKŘETI 40
Armáda porobených skřetů se již začíná šikovat. Co jiného jim taky pod nátlakem nekromantů zbývá, že? Jdou v první linii jako kanonenfutr, nejsou ani moc vyzbrojeni. Ale raději půjdou z vlastní vůle (?) jako živí, než bez vlastní vůle jako nemrtví...


TRPASLÍCI 20 + 1
Hrstka trpaslíků, kteří se smrtonosnými hordami proradných nekromantů bojují i ve své domovině, přišla podpořit síly dobra i v této bitvě. Vede je jejich král Železolam III.


HOBITI 20
Hobití dobrovolníci vyslyšeli výzvu krále Všebora III. a přidali se do rozhodující bitvy. Malí vzrůstem, ale velcí odhodláním.


Téren jsem vytvořil s mokřadem.


Celkové fotky se nějak nepovedly, tak jsem to nafotil jednotlivě a spojil, slouží zároveň jako předávací foto.

Hacislav

Citace od: Aki kdy 16.05.2015, 20:48:19
Připravil jsem dva QR kódy pro bitevní příběhy - Svarenii a galerii s družinami a jejich popisy.

Todle bych měl asi malinko vysvětlit. Přemýšlel jsem jak návštěvníkovy (kterého by bitva zaujala) zprostředkovat i to co vzniká kolem bitvy. Svět a příběh na pozadí bitvy, který úžasným způsobem vypráví Aki
A taky to že jste/jsme si dali práci s každou jednotkou/figurkou, k některým vznikli i popisky a příběhy.
Což je vidět na fotkách jednotlivých jednotek nebo Hrdinu, případně v popisku pod fotkami.
Proto jsem založil specializovanou  pinteresti nástěnku pro fantasi bitvu, kde je vlastně mozaika s těchto fotek, fotky se dají roskliknout a zvětšit a zároveň fungují jako prolink na přislušné místo na kostkách, kde se můžou návštěvníci dostat i k popisům příslušejícím k dané jednotce.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 20.05.2015, 07:07:38
Citace od: Petronel kdy 19.05.2015, 19:56:11
Sliby - chyby...
Chtělo by to možná založit nějakou černou listinu pro příští projekty.  ;D
A já se těšil na tu velkou grupu zlatých rytířů s kterýma se tu tak pěkně chlubil mesje...
Ono asi taky záleží na situaci toho dotyčného. Nemyslím, že odřeknutí účasti je vždy hned na černou listinu.

Přesně jak říká Kuba, já bych nad nimi hned nelámal hůl a za sebe, rozhodně jsem jim ochoten dát další šanci při nějaké eventuální příští příležitosti spolupráce. Ale je to rozhodně impulz o jejich spolehlivosti. Co si s toho vyvodí kdokoli kdo povede nějaký společný projekt v budoucnosti, je na něm.
Já rozhodně na ně budu již od začátku přísnější. 

Citace od: sakoras kdy 20.05.2015, 16:28:46
Magnus je mladší syn Erharta
Povedený hrdina

Citace od: elerond kdy 21.05.2015, 18:33:33
promiňte že posílám fotky pozdě , ale ještě stavím
Trošku pozdě, nezdá se ti? A on byl problém poslat fotku s průběhu práce?

Citace od: Mr. Cube kdy 22.05.2015, 17:12:59
Mozaika je taky možnost.   ;) Děkuji.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#219

foto

Divoká elfka Auriel na hipogryfovy společně se svými dvěma vílími kamarádkami na pegasech, se rozhodli že také nezůstanou stranou a napomohou zakročit proti tomuto bezuzdnému zlu.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#220
Skupina Nekromanstkých vozů


foto



* První je těžký vězeňský vůz - slouží na přepravu zajatců (zejména těch důležitějších) je postaven tak, aby se dal dobře bránit proti přepadům "banditů". Dá se zároveň použít jako mobilní opevnění. 
(jedná se o mou přestavbu vozu ze setu 7092)

*  Druhý vůz také slouží pro přepravu zajatců, je lehčí a rychlejší. Obvykle se používá pro převáženi zajatců určených pro rituální objetování.
(Jedná se o mou přestavbu vagónku z Vlaku duchů z Monster Fighters.)

* Dva těžké válečné vozy, s toho jeden nese insignie věrných Arcinekromanta Wiztracha z Vitorazi
(jedna se o realizaci podle virtuálního návrhu který pro mne udělal  Marty713)

* Srpový vůz - jedná se o upravený válečný vůz, jenž má vhánět děs a paniku do řad nepřátel.
(moje realizace srpového vozu, založena na technologii z Marty713 ho návrhu předešlého vozu)

* Dva lehké válečné vozy - ty těží zejména ze své vysoké rychlosti a dobré manévrovatelnosti.
(mnou upravená verze lehkého válečného vozu od  Sean and Steph Mayo)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#221
Mám i nějaké Dobré zprávy.
Moje excel tabulka říká, že jsme se přehouply přes 1.600 evidovaných minifigů. A že především, momentálně máme konečně cca o 120 nekromantů více, což je velmi zdravý poměr.

Fantasy bitva Momentálně u mě doma zabírá 3 banánovky a nějaké menší krabičky. A to jsem už jednu banánovku vyslal jako předvoj na Lipno. (A to se zatím jedná jen o věci moje, Akiho a Sakorase)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy

Taková rychlovka, může být?

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

Chtěl jsem do fantasy bitvy přispět i něčím jiným, než jen návrhy vozů a kočáru, tak jsem dnes ze zbylých oranžových kostek "slátal" hada/draka vylézajícího ze země (na vodítku ho má netopýří rytíř). Modrý brick a černý plate je jen pro stabilitu, zvířátko bych samozřejmě umístil přímo na nějaký vyvýšenější kus terénu.

Našlo by se místo pro oranžovýho vetřelce? Chybí mu nožičky, ale je přítulnej a má rád děti. >:D

(Omluva za kvalitu fotky)

Hacislav

Jo proč ne. :-)
Jen nemohl by být pán co drží vodítko méně drsno-temný? Přecejen budou oba stát na straně živých.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peter

Citace od: Marty713 kdy 26.05.2015, 19:58:12... ale je přítulnej a má rád děti.

Jo tak s tím souhlasím. Chtělo by to asi zapracovat na výrazu, protože tenhle na mne opravdu nijak děsivě nepůsobí, což se u takové "zrůdy" asi očekává.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

Citace od: Hacislav kdy 26.05.2015, 20:57:57Jen nemohl by být pán co drží vodítko méně drsno-temný? Přecejen budou oba stát na straně živých.  ;)

Hacislav: Tak vezmu jen hada a vodítko, který už pak můžem dát do ruky komukoli.

Citace od: peter kdy 27.05.2015, 08:46:24Chtělo by to asi zapracovat na výrazu, protože tenhle na mne opravdu nijak děsivě nepůsobí, což se u takové "zrůdy" asi očekává.

Peter: Bojuje za ty hodný (viz výše), tak bych tu děsivost u něj zas až tolik nečekal. Jestli se nelíbí, nedělá mi problém ho nepřivézt, jen jsem si říkal, že je to aspoň něco jiného, co by mohlo trochu oživit ty legie minifigů.


Hacislav

#228
Moje náhradní verze porobených skřetu, za ty co nám odpadly

foto


foto
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#229
V pravdě jeden z nejhrůznějších druhů nemrtvých.
Tento konkrétní byl stvořen s člena Nekromanstké hanzy, který neuposlechl vyzvu Arcinekromanta Wiztracha z Vitorazi, pro všechny nekromanty aby se přidali k velkému tažení.
Za to ho stihl trest horší než smrt.
Byl upálen zaživa a přímo na hořící hranici znovu povolán spět. Díky tomu, že jeho duši nebylo povoleno opustit tělo, si zachoval fragmenty předchozí osobnosti, je značně šílený, neboť jeho upálení je vlastně nekonečné, pokud někdo neukončí jeho nebytí, tak bude hořet navěky.


foto

Nejsem s tímto minifigem úplně na 100% spokojen. Bohužel hořící křídla s Chimi, které jsem na něj chtěl použít, jsou ještě stále na cestě...

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hardegon

Konečně jsem měl možnost opět něco vytvořit z vlastního. Nakonec hlásím vikingů místo 40 dorazí celá stovka. Dvě lodě platí.

A přidávám fotku nasazených čarodějů ohnivého řádu s jejich vyvolaným démonem.

Aki


Hacislav

Tak je postaveno!
Bylo to náročné. Musím říct, že když jsme ještě v pět odpoledne navazovali minifigy na vlasce do vzduchu a na zemi defakto nebyla ani jedna jednotka a terén ještě nebyl na 100% doladěn, že mě krapet chytali černé myšlenky.
A když pak byla bitva v jedenáct večer komplet postavená, považoval jsem to za malý zázrak. (v některých vitrínách ostatních projektů se ještě stavělo)

Musím Vám všem zúčastněným poděkovat!

Ze zúčastněných stavitelů jednotek bych explicitně chtěl poděkovat Akimu, za nejen nemalé množství figurek kterými přispěl do bitvy, ale za vzorné plnění veškerých pokynů, neustálou podporu radou chrlení neuvěřitelného množství výborných nápadů a v neposlední řadě za to že je otcem , příběhů ze Svarenie které z bitvou přímo souvisí.

Dále bych chtěl poděkovat všem kdo pomáhali s realizací stavby na místě:
Jmenovitě: bubutymmy (přivezl defakto celou bitvu na Lipno a pomáhal se vším od začátku do konce), danyboy (doladění skoro celé plochy terénu a umístění nemalého množství minifigů na plochu), Davroman a jeho žena a synek (Davroman dostal do vzduchu většinu leteckých jednotek, synek a manželka vybalili všechny jednotky ze sáčků, synek taky pomáhal s aranžováním jednotek do bitvy), Elerond umisťoval jednotky na plochu bitvy a chvíli pomáhal i jeho tatínek.
O své části se postarali Ryxe, Šipka, Hardegon a Marty713.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Nu těším se na nějakou fotku výsledku.  ;)

peki

Citace od: Aki kdy 01.06.2015, 11:13:34
Nu těším se na nějakou fotku výsledku.  ;)

Vypadá to opravdu suprově, nevím ale jestli se i našim odborníkům na focení podaří zachytit výsledné dílo. Všem co pomohli a přiložili ruku k dílu patří poděkování  ;)   

Hacislav

#235
Citace od: Aki kdy 01.06.2015, 11:13:34
Nu těším se na nějakou fotku výsledku.  ;)

Třeba takovou fotku?


foto

Citace od: peki kdy 01.06.2015, 11:21:03
nevím ale jestli se i našim odborníkům na focení podaří zachytit výsledné dílo.   


Nevím jak odborníkům, ale mě se Fantasy bitvu vyfotit podařilo, ale vyfotit veškerou stafáž co tam byla je, dle mého názoru, téměř nemožné.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Ve věcech které jsem přivezl z Lipna jsou 3 kusy baseplate, které nemají označení vlastníka. Nepostrádáte je někdo?
Drobná nápověda všechny jsou šedivé, ale každá je úplně jiná.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#237
Udělal jsem velkou galerii téměř všech fotek co mám z bitvy.
Tentokrát jsem tvorbu galerie pojal jako svého druhu "předávací". Takže jsem z výběru vyřazoval více méně jen fotky duplicitní (a i to jen málo). Najdete tam i fotky jejichž technická kvalita více než pokulhává.
Ostatně nemůžu říct, že bych s míma fotkama z bitvy byl zrovna nadšenej, nenašel  jsem prakticky žádnou s kterou bych byl plně spokojen. Dost se na tom projevila uspěchanost focení před zasklením a následně odlesky po zasklení...

Tak doufám, že se najde fotograf kterému se dařilo lépe, na místě fotili i profesionální fotografové.


foto

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

#238
Super, na tyhle fotky jsem se těšil. Celkově to dopadlo dobře a i když jsem tu pár řádek poznámek (co se mi na umístění nelíbí) udělal. Je to asi zbytečné to tady rozepisovat. Určitě jste si hraní se stavbou užili a návštěvníkům se to určitě líbit bude. Mně se to (i přes ty poznámky) taky líbí.  ;)

PS. Přiznejte se kdo zařadil pan Rajmunda z Herštejna mezi nemrtvé? To mi dost míchá mými plány v příběhu o Svarenii. Tahle postava neměla zemřít a už vůbec se neměla změnit v zombí!  ::) :o

Hardegon

Bojuje tam s ohnivým démonem mé produkce, tak asi přežije... >:D