(vlastní) Mozaiky

Založil Skyrider, 30.12.2023, 10:53:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Skyrider

Pokus o moji první LEGO mozaiku, Kurt Donald Cobain.
Rozměr: 144x144 studů (116x116cm)
rok stavby: 2019-2022


Skyrider

#1
Po tom co jsme strávili prázdniny v Amsterdamu, tak se mamka zamilovala do obrazu Hvězdná Noc od Vincenta van Gogha.
A nápad na další mozaiku byl hned na světě  :D
Rozměr: 167x128 (167x103cm)
rok stavby: 2021-2023

Skyrider

#2
Aby se Kurt necítil sám, tak jsem chtěl k němu postavit nějakou zpěvačku.
Bohužel Lanu del Rey už postavil @danyboy  >:D
Ale poté co v říjnu 2022 vydala Taylor Swift písničku Snow on the Beach s Lanou del Rey. Dostal jsem nápad postavit ji.  ;D
Taylor Swift
Rozměr: 128x96 studů (103x77cm)
Rok stavby: březen - květen 2023

Skyrider

Srpen 2023 - Mozaiky jedou na výstavu Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř 2023  :D

Chairudo

Za mě asi nejlepší je ta Hvězdná Noc, což už bych ani nenazýval mozaikou, ale obrazem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Skyrider

Protože častá otázka návštěvníků na výstavě ve výtopně v Jaroměři byla, kdo Hvězdnou noc namaloval, Rozhodl jsem se jako další mozaiku postavit autora obrazu, Vincenta van Gogha.
Rozměr: 148x126 studů (118x101cm)
Rok stavby: srpen - listopad 2023

Skyrider

Aby Vincent nebyl jenom na šedém pozadí, postavili jsme mu se synovcem do pozadí noc. ;D  :D

Skyrider

Mozaiky na výstavě SVĚT KOSTEK OLOMOUC 2024

otaznik

Výborná práce, vypadá to všechno skvěle.

Icewalker

Citace od: Skyrider kdy 31.12.2023, 00:39:43Mozaiky na výstavě SVĚT KOSTEK OLOMOUC 2024
Ty slunečnice jako doplněk jsou skvělý nápad :D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Skyrider

@Chairudo  @otaznik  @Icewalker  Děkuji  :D
Protože né vždy se podaří, co se dařit má, tak také chvilku trvalo, než jsme přišli na to, jakým lepidlem nejlépe mozaiky nalepit na desku, aby drželi, tak došlo k pár failům. :laugh:  Naštěstí mám alespoň některé zdokumentované.  ;D

1. Fail, když jsme zkoušeli přidělat Hvězdnou Noc do výlohy prodejny.
2. Fail, zjistil jsem, že i když mám baseplaty spojené bricky, musí být umístěny na pevné desce, jinak spadnou.
3. Fail, Malířský stojan nemá úplně pevné nohy a když do něj někdo okopne, tak letí na zem.  >:D

Někdy bylo peklo dávat mozaiky zase dohromady, ale naštěstí jsou z LEGO kostek a tak se dali znovu složit během pár hodin  ;D

Skyrider

Balíme na víkendovou výstavu Fantastické Kostky Praha  8)

otaznik

Osvědčila se vám přeprava v této pozici? Čekal bych, že pro mozaiky bude ideální, když budou ležet.