Výstava kostek v Praze

Založil Martins, 02.12.2016, 08:55:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj,
víte že ta polská výstava dorazí i do Prahy?

http://vystavakostek.cz/ - nabídka vypadá dost zajímavě, už jste to někdo viděl v těch Gliwicich?

MÍLA

Kouknul jsem na nabídku a plno věcí mi tam připomíná věci z Lipna nebo některé lidi z kostek.

Faire


HD

Vcelku mě pobavil polsko-český nízkonákladový překlad, který je na inzertních stránkách pražské výstavy.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

MÍLA

Překlad je kvalitní, stál 5 minut v překladači Google.  ;D

ogar49

Vypadá to, že se bude jednat o výstavu z loňska, co byla v Polsku - Bielsko Biala viz téma http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49860.msg234688#msg234688

Foton

Už mi tan jen chybí fráze "Dobrý den na Vás"
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

werny

Děkuji za upozornění, už teď se na výstavu těším:)

peter

Nějak furt nemohu pobrat fakt, že místo nás, zde budou vystavovat poláci. Proč nás nejprv nikdo nekontaktoval, jestli by naše fórum nedokázalo zde uspořádat výstavu? Nebo těch výstav děláme tak málo, že je potřeba už hledat jinde?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Martins

Tohle je určitě jejich aktivita, stejně tak, jako to, že Michal z Lipna uspořádá tu výstavu v Praze místo na Lipně. On to také třeba zkusí někde v zahraničí, modely má vlastní tak co by ne. Je to jen byznys, nic jiného. Těch, kteří se tím živí je v současnosti docela dost... A my jsme jen "subdodavatel" a děláme to, protože nás to baví... to ale tyhle hráče ve finále moc nezajímá... Můj názor.  ;)

papluh

#10
Tiež tipujem, že Výstavisko je len čisto komerčný poskytovateľ priestoru.
Nedávno bola v Bratislave podobne komerčná výstava "Kocky na cestách" a keďže mám kontakty na miesto kde sa konala, tak viem, že oni ich nevolali. Jednoducho ich kontaktovala tá agentúra, že chcú taký a taký priestor s podmienkami. Dohodli sa na cene z ktorej by sa LUGu prevracali oči (keďže som sa bavil aj o "priateľských" cenách) čo znamenalo, že potom vstup bol nastavený na 9 Eur na osobu (nad 100cm).
Ak si má poskytovateľ takého komerčného priestoru vybrať medzi agentúrovou čo "len podpíše zmluvu" a riziko zisku je na ich pleciach, alebo nejakým združením, čo začne riešiť podiely na vstupnom, zháňanie vitrín, a pod ... no asi je to jasné  :(
Tu je potom riešením sa skúsiť dohodnúť na poskytovaní exponátov práve takým vystavovateľom, na komerčnej báze ... na tom nieje nič zlé...

Mimochodom, tá agentúra, čo mala tú bratislavskú výstavu, mala ešte donedávna vypísaný termín v Prahe, čo by bol veľmi blízko týchto Poliakov, zdá sa že konkurencia je taká veľká, že to stiahli.

Izabella08

Citace od: Martins kdy 09.12.2016, 07:57:24
Tohle je určitě jejich aktivita, stejně tak, jako to, že Michal z Lipna uspořádá tu výstavu v Praze místo na Lipně. On to také třeba zkusí někde v zahraničí, modely má vlastní tak co by ne. Je to jen byznys, nic jiného. Těch, kteří se tím živí je v současnosti docela dost... A my jsme jen "subdodavatel" a děláme to, protože nás to baví... to ale tyhle hráče ve finále moc nezajímá... Můj názor.  ;)

Souhlasím s Martinem...každopádně se alespoň můžeme podívat snad i na něco nového.

Kuba

Citace od: peter kdy 09.12.2016, 06:57:09
Nějak furt nemohu pobrat fakt, že místo nás, zde budou vystavovat poláci. Proč nás nejprv nikdo nekontaktoval, jestli by naše fórum nedokázalo zde uspořádat výstavu? Nebo těch výstav děláme tak málo, že je potřeba už hledat jinde?

No jak píšou ostatní, je to nejspíš jejich aktivita. Teď jde jen o to, když si spočteme kostkolandy, naší budoucí výstavu na letňanech a teď toto, bude v Praze za poslední dva roky přelegováno....

...Lidi příjdou o to nejde, ale pak by to zas chtělo výstavu někde jinde, ne jen v Praze. Republika je velká....

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 10.12.2016, 07:09:33
bude v Praze za poslední dva roky přelegováno....

Přesně na tohle jsem myslel než jsem se sem dočetl ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Citace od: Chairudo kdy 13.12.2016, 18:55:54
Citace od: Kuba kdy 10.12.2016, 07:09:33
bude v Praze za poslední dva roky přelegováno....

Přesně na tohle jsem myslel než jsem se sem dočetl ;D
To je pravda, ale Praha má přece jen hodně přes milion obyvatel, tzn. návštěvnost je zaručená.

milanv

Spíš je to tak, že aby byla někde výstava, musí ji někdo uspořádat. Takže jsme závislí na tom, kde seženeme partera na výstavu, protože Kostky, chtějí výstavu jen spolupořádat, ale ne zajišťovat celou - od propagace, pronájmu prostor, koupě vitrín přes modely, dopravu... až po výběr vstupného a losování čí dům dáme do zástavy až to finančně nevyjde.
Věřte, že mně jako Pražákovi tahle smršť výstav v Praze taky až tak nevyhovuje. Doufám, že lidi přijdou. A budou třeba chtít vidět znova Filmy?
Byl bych mnohem radši za několikaměsíční výstavu třeba v Plzni nebo v Ostravě nebo v Liberci, tam by to bylo jasné. Jenže sehnali jsme někdo partnera v těch městech?
Pán na Žlutém hradě

nikolinek

A mají slušně vymyšlenou reklamu. Do školky v Plzni nám přišel na vystavení velký plakát s komentářem. Tak jestli to posílají i do škol a pod......

Icewalker

Citace od: milanv kdy 14.12.2016, 09:32:00
... Byl bych mnohem radši za několikaměsíční výstavu třeba v Plzni nebo v Ostravě nebo v Liberci, tam by to bylo jasné. Jenže sehnali jsme někdo partnera v těch městech?
Osobně mi jsou bližší výstavy v klasických muzeích (např. Roztoky u Prahy, Beroun, Frýdek-Místek atd.), než čistě komerční akce v obchoďácích. Samozřejmě nevidím do složitosti zákulisí, a záleží i na ostatních stavitelích a na podmínkách podpory pro vystavovatele ze strany Lega (zatím jsem přispěl jen pár komiksy a letos jedním modulárem). Krajská města mi přijdou jako slušná volba.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Hardegon

Citace od: milanv kdy 14.12.2016, 09:32:00
Byl bych mnohem radši za několikaměsíční výstavu třeba v Plzni nebo v Ostravě nebo v Liberci, tam by to bylo jasné. Jenže sehnali jsme někdo partnera v těch městech?

Už na Lipně jsem jednou večer mluvili o Plzni, jako o další možnosti, kde udělat výstavu. Nic tu nebylo a Plzeň má hodně možných prostor. Těch výstav je ale ted tolik, že ani nevim, na jakej termín se s nima domlouvat. Podzim 2017? Nebo až někdy na 2018?

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 14.12.2016, 09:32:00
Byl bych mnohem radši za několikaměsíční výstavu třeba v Plzni nebo v Ostravě nebo v Liberci, tam by to bylo jasné. Jenže sehnali jsme někdo partnera v těch městech?

Já jsem původem z Liberce a je tam třeba pobočka Muzea Lega, nečlo by oslovit je? A pokud ne, tak co by bylo k takové věci potřeba - mohl bych se poptat, jestli by něko nevěděl o někom, kdo by se tak chtěl zviditelnit, ale musel bych k tomu říct víc, než jestli někdo nechce uspořádat výstavu lega.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peki

Koukám že člověk není "chvilku" on line (po 20 letech jsme stěhovali naší pobočku v ČB abychom si ten konec roku trošku zpestřili) a rozproudí se diskuse. Budu se tedy odpojovat častěji  ;)

Několik komentářů:

1) Dlouhodobé akce
=============

Komerční akce:
- provozovatel má vlastní vitriny, platí pronájem prostor a ostatní náklady (propagace). Vidím do zákulisí několika akcí. Jsou to investice v několika milionéch Kč (a to se zatím ještě nebavíme o legu a nákladech do Lega)

- pokud někdo z AFOLů, chce založit firmu a jít do toho tak držím palce ale za mne je to tak vše. Lego a kostky je můj koníček dělám ho pro zábavu, prachy vydělávám jinde a jinak (mnohem efektivněji). Naposled přišel s tímto nápadem Colonel32

- Lego podpora maximalní

Muzea:
- nemají téměř žádné finance. První akce ve Svitavách, Roztokách, Brno jasně akce byly fajn (před Svitavama jsme se vůbec neznali osobně). Organizace zabere hodně času - v podstatě stejně někdy ještě více než tzv. zavedené "komerční" akce (kterých se účastní i Lego). Čas jsou peníze, za sebe říkám že jsem ho nainvestoval v rámci kostek/výstav mraky takže už "charitu" nedělám. Snažím se aspoň o uhrazení nákladů a získání max. množství benefitů pro VŠECHNY účastníky akce/kostky.

- pokud někdo z AFOlů něco domluví a v ideálním případě to nebude kolidovat se zavedenou "komerční akcí", proč ne.

- Lego podpora 1/3 komerční akce (lego podporuje pouze 3 akce v roce, proto se snažím v ideálním případě nahlásit podporu na 3 komerční akce pokud jsou)
   

2) Víkendové akce

to je podle mne alternativa k "nekomerčním" dlouhodobým akcím typu muzeum. Je však potřeba ohlídat způsob řešení finančních toků. V zasadě jsou 2 možnosti:
- založit konečně něco s ICO, prokousat se daň předpisy a řešit to jedním způsobem centrálně
- nebo jako doposud (nebudu dále rozepisovat)

- Lego podpora 1/3 komerční akce (paradoxně Lego nerozlišuje mezi víkendovou akcí a střední akcí v muzeu, která je několikaměsíční)

- nemusí se řešit vitriny

- zpravidla se najde nějaký zájemce škola (kromě prostor dodá i návštěvníky)
- výhodou je že Lego materiál je blokován na krátkou dobu


Ještě k muzeu Lega, dneska se jmenuje jinak. S p. Křečkem se znám osobně.  V tom opravdu problém není. Mají trochu jiný koncept, původně vystavovali pouze tovární sety (p. Křeček sbírá úplně všechno co Lego vydá/vydalo). Postupně začali doplňovat expozice o zakázkové stavby, které většinou staví někdo ze zdejších AFolů.