Lego Mindstorms NXT

Založil Dominik93, 25.12.2006, 14:51:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dominik93

Dostal jsem nxt a chtěl jsem ho postavit ale v programu na Pc není návod otebřu ho a chybí obrázky, je to tím že nnemám nainstalovaný nějaký prohlížeč nebo je to chyba v programu? nic mi to nepíše žádný error. Nemohl byste mi někdo poradit nebo poslat plánky k Alpha Rex  Díky

Dominik93

Nyní je již celý systém pohřben návod na auto jsem si našel na netu, ale asi po 1,5 hodině provozu došlo k zhroucení systému, ze začátku nereagoval na připojení k PC tak nic ale potom přišlo to že jsem spustil svůj program který se po 5 s zastavil robot se vypnul a nic. Nešel zapnout ani připojit k pc. Tak jsem ho resetoval ale to taky nepomohlo takže můj vánoční dárek budu muset zdlouhavě reklamovat a se na....nej protože chlapíci z lega to moc nevystihli. Za ty prachy doporučuji si postavit vlastního doopravdickýho robota. Nebude to za 30 min ale za 2 měsíce určite a taky za 6000Kč. Doporučuji nekupovat

Poco

Sprav screenshot a prilož ho. Nechce sa mi veriť, žeby si tam obrázky nemal.

otaznik

Citace od: Dominik93 kdy 25.12.2006, 19:59:20
Nyní je již celý systém pohřben návod na auto jsem si našel na netu, ale asi po 1,5 hodině provozu došlo k zhroucení systému, ze začátku nereagoval na připojení k PC tak nic ale potom přišlo to že jsem spustil svůj program který se po 5 s zastavil robot se vypnul a nic. Nešel zapnout ani připojit k pc. Tak jsem ho resetoval ale to taky nepomohlo takže můj vánoční dárek budu muset zdlouhavě reklamovat a se na....nej protože chlapíci z lega to moc nevystihli. Za ty prachy doporučuji si postavit vlastního doopravdickýho robota. Nebude to za 30 min ale za 2 měsíce určite a taky za 6000Kč. Doporučuji nekupovat

Nic ve zlém, ale pořádně si to všechno ještě překontroluj, myslím, že chyba bude na tvojí straně. Zatím jsem ještě neslyšel o nikom, kdo by měl podobný problém.

Dominik93

Citace od: Poco kdy 25.12.2006, 20:17:38
Sprav screenshot a prilož ho. Nechce sa mi veriť, žeby si tam obrázky nemal.
Muzu se zeptat kde ho najdu a co to je, please.

Dominik93

#5
Ještě chci říct že to v něm pořád pípá. Našel jsem toto

***Banana.com

#6
Citace od: Dominik93 kdy 26.12.2006, 06:04:10
Muzu se zeptat kde ho najdu a co to je, please.

Nechci být nikterak jízlivý, ale z předchozího dotazu usuzuji, že chyba bude spíše u Tebe, než u NXT....pokud nevíš, co je screenshot, a chceš obsluhovat NXT, tak to asi neklapne... ;)
Screenshot je statický obrázek monitoru počítače uložený na harddisk.

Jindroush

Why does my NXT brick fail to boot or just sit and make a soft clicking or beeping sound?
   For some reason, the NXT has entered a firmware dowload mode. Try this: plug the NXT into the computer with the USB cable (a Bluetooth connection will not work for this) and in the menubar select Tools > Update Firmware. You might also want to press the hardware reset button as well – this is a tiny little button at the bottom of the pinhole on the bottom of the NXT case, closest to the USB port. You can push it with an unfolded paperclip, but a LEGO antenna works too!
If you have the LEGO MINDSTORMS NXT set, see the User Guide p. 74 for details.


Taky se dá uvažovat o aktualizaci firmware:
http://mindstorms.lego.com/support/updates/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dominik93

Citace od: banana.com kdy 26.12.2006, 09:39:54
Citace od: Dominik93 kdy 26.12.2006, 06:04:10
Muzu se zeptat kde ho najdu a co to je, please.

Nechci být nikterak jízlivý, ale z předchozího dotazu usuzuji, že chyba bude spíše u Tebe, než u NXT....pokud nevíš, co je screenshot, a chceš obsluhovat NXT, tak to asi neklapne... ;)
Screenshot je statický obrázek monitoru počítače uložený na harddisk.
kde teda přímo je please je pravda že jsem ujel tak se tedy legu omlouvám

Hansel

Citace od: Dominik93 kdy 26.12.2006, 10:01:37
Citace od: banana.com kdy 26.12.2006, 09:39:54
Citace od: Dominik93 kdy 26.12.2006, 06:04:10
Muzu se zeptat kde ho najdu a co to je, please.

Nechci být nikterak jízlivý, ale z předchozího dotazu usuzuji, že chyba bude spíše u Tebe, než u NXT....pokud nevíš, co je screenshot, a chceš obsluhovat NXT, tak to asi neklapne... ;)
Screenshot je statický obrázek monitoru počítače uložený na harddisk.
kde teda přímo je please je pravda že jsem ujel tak se tedy legu omlouvám

Kam jsi ujel?
Na klávesnici máš tlačítko Prt Scr. Až se objeví problém, zmáčkni ho, pak hurá do malování - úpravy - vložit.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Dominik93

Tak tady to je

Dominik93

Citace od: Jindroush kdy 26.12.2006, 09:44:48
Why does my NXT brick fail to boot or just sit and make a soft clicking or beeping sound?
   For some reason, the NXT has entered a firmware dowload mode. Try this: plug the NXT into the computer with the USB cable (a Bluetooth connection will not work for this) and in the menubar select Tools > Update Firmware. You might also want to press the hardware reset button as well – this is a tiny little button at the bottom of the pinhole on the bottom of the NXT case, closest to the USB port. You can push it with an unfolded paperclip, but a LEGO antenna works too!
If you have the LEGO MINDSTORMS NXT set, see the User Guide p. 74 for details.


Taky se dá uvažovat o aktualizaci firmware:
http://mindstorms.lego.com/support/updates/
Aktualizoval jsem vše ale stále mi nechce nxt naskočit moje kostka vůbec kromě slabího pípání nic nedělá

Jindroush

Podle všeho je slabé pípání prostě 'žádost' o firmware. Co se stane, když tam to firmware pošleš? Skončí to s nějakou chybovou hláškou?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dominik93

sorry

Dominik93


Jindroush

No evidentně se do NXT nic nenahrává, páč ho PC nevidí. Tohle by ti měl asi poradit někdo, kdo ho má...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Dominik93 kdy 26.12.2006, 10:41:41
sorry
Máš NXT připojené a zapnuté? Jde do něj nahrát program?

Pepan

#17
Teda já NXT mám a na žádné problémy jsem zatím nenarazil, všechno šlo samo... Nemáš možnost to celé nainstalovat na jiný počítač? Třeba od rodičů? Protože jinak mě nenapadá čím by to mohlo být, že ti ten software nefachčí. Já sem měl  podobný problém se starým Mindstorms 2.0, na obrazovce kromě pozadí a pár čárek nic nebylo, nakonec sme přišli na to, že ten software si příliš nerozumí se starším procesorem tupu MMX, na jiném počítači to jelo v pohodě. Minimálně bych zkusil alespoň reinstal...

A to resetovací tlačítko na NXT kostce si zkusil???

PS: Ty obrázkové návody v programu zobrazuje nejspíše Macromedia Flash Player, takže chybička by mohla být tak třeba tady...


Cavelon


Dominik93

#19
Citace od: otaznik kdy 26.12.2006, 12:14:24
Citace od: Dominik93 kdy 26.12.2006, 10:41:41
sorry
Máš NXT připojené a zapnuté? Jde do něj nahrát program?
Nxt mám připojené ale nejde mi zapnout windows honajde ale program ne, a do kostky nemůžu nic importovat

Dominik93

Pomůžete mi někdo, jsem schopný io za váma zajet. Jsem z Poděbrad u Nymburka.
Muj Mindstorms Nxt pípá tzn. chce aktualizovat firmware, ale v návodu píšou pokud i po restartu(což jsem udělal) stále pípá tak je rozbitý nebo nefunkční(to jsem aspoň tedy přeložil), dále je můj problém v návodech na sestavení, které prostě nefakčí, sw mého pc je 2,6Ghz, 512mb ram, Xp profesional, nVidia 5200Fx 128ram.
Tak mi prosím nějak poraďte. Když jsem zavolal do lega tak mi řekli, že dříve jak za 2týdny to nebude.

Poco

Hm, si si istý, že si to nainštaloval?
1. Zapni a resetni NXT (musíš počuť to klikanie, ale to počuješ)
2. Zastrč kábel
3. Cez software vyber update firmwaru.
4. Downloadni firmware a nasleduj inštrukcie, ktoré ti ukazuje software.
-PC ti musí počas inštalácie rozoznať NXT ako nový hardware.

Toto ti prebehne?

Dominik93

Jenže mě nejde NXT vůbec zapnout nic se mi na display neukáže

peter

Já vim, že je to možná blbost, ale už jsem tu na fóru zažil ledacos. Nemáš náhodou vybité baterie? Já když mám vybité baterie, tak mi také pak spousta věcí jen pípá a nic jiného nedělá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Dominik93

Citace od: peter kdy 27.12.2006, 11:03:15
Já vim, že je to možná blbost, ale už jsem tu na fóru zažil ledacos. Nemáš náhodou vybité baterie? Já když mám vybité baterie, tak mi také pak spousta věcí jen pípá a nic jiného nedělá.
Bsterie a=nemám vybité na 100%, protože i s legem jsem dostal nabíječ´ku a baterie a navíc jsem to už zkoušel

rdk

Citace od: Dominik93 kdy 27.12.2006, 13:36:06
Bsterie a=nemám vybité na 100%, protože i s legem jsem dostal nabíječ´ku a baterie a navíc jsem to už zkoušel

A nemůže být v tom problém? Akumulátory nedávaj 1,5 V, ale s bídou 1,2 V... Některý spotřebiče nemaj akumulátory rády.

Dominik93

To není špatnej nápad. Vyzkouším to.

Dominik93

Citace od: rdk kdy 27.12.2006, 15:42:01
Citace od: Dominik93 kdy 27.12.2006, 13:36:06
Bsterie a=nemám vybité na 100%, protože i s legem jsem dostal nabíječ´ku a baterie a navíc jsem to už zkoušel

A nemůže být v tom problém? Akumulátory nedávaj 1,5 V, ale s bídou 1,2 V... Některý spotřebiče nemaj akumulátory rády.
Bohužel ale není to tím

Pepan

Citace od: Dominik93 kdy 28.12.2006, 07:45:04
Citace od: rdk kdy 27.12.2006, 15:42:01
Citace od: Dominik93 kdy 27.12.2006, 13:36:06
Bsterie a=nemám vybité na 100%, protože i s legem jsem dostal nabíječ´ku a baterie a navíc jsem to už zkoušel

A nemůže být v tom problém? Akumulátory nedávaj 1,5 V, ale s bídou 1,2 V... Některý spotřebiče nemaj akumulátory rády.
Bohužel ale není to tím

To opravdu tímhle nebude, já mám NXT s akumulátory odzkoušené a všechno je v pohodě  :)

Dominik93

#29
Tak jsem to rozchodil ale návody mi pořád nechodí nemohli byste mi je někdo poslat na e-mail  DPlacek@seznam.cz   moc vám děkuji za vaši pomoc a ochotu teším se na další spolupráci s vámi. nakonec jsem asi po 10 nainstaloval program, které měl o 1část více to byla ale ta důležitá moc vám děkuji