Converter Cables for MINDSTORMS® NXT

Založil expertik, 01.12.2006, 12:16:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

expertik

Máte už niekto fyzicky tento redukčný káblik medzi NXT a klasickým 9V electic systémom?



Prípadne viete to niekto ponúknuť? (Osobne mi zatiaľ stačia 3 kusy)

P.S.: Ozaj viete, že je už aj kompas senzor k NXT? (http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=MS1034&cn=17)

Shi-So

A co to umi?Pripojit na stary 9 V system nove senzory?
Kompas senzor jsem nasel pouze v USA.....

expertik

Citace od: Shi-So kdy 01.12.2006, 12:24:26
A co to umi?Pripojit na stary 9 V system nove senzory?
Kompas senzor jsem nasel pouze v USA.....

Teoreticky aj sensory, ale mne hlavne ide o tie inteligentne servomotory, kotre by som chcel pouzit bez NXT centraly.

Jindroush

#3
Blbý dotaz - není to určeno pouze jednosměrně k opačné komunikaci? Tj. blbé senzory k chytrému NXT?

Je to tak...
Citace
Connect sensors and motors from your old MINDSTORMS® RIS 2.0 (#3804) to your new MINDSTORMS® NXT Intelligent Brick!

Ono to je IMO logický - nové umí víc věcí, takže nevím, jak bys to chtěl ovládat starým HW.

Další: http://www.legoeducation.info/nxt/2006/03/08/education-extras-converter-cables/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Opýtam sa pre istotu ešte raz...aj pre tých "šťúralov" máte niekto tie redukcie, prípadne viete ich zabezpečiť?

Jindroush

Kdyby si to šťúral chtěl koupit i k tomu, že mu to bude ležet zbůhdarma na polici, tak se podívá na BL a najde 40 kousků v Klokánii nebo zkusí napsat někomu (tuším Llevelyn), kdo vozí věci z německýho S@H, kde to taky mají.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Šťúral Šťúralovi: Police nemám, ale využil by som to na pripojenie NXT servomotorov k batteryboxom...to určite fungovať bude.  >:D
P.S.: Z klokánie zozásady a zo zdravého rozumu neobjednávam, ale tá Llevelyn nieje špatný nápad...

Shi-So

Citace od: expertik kdy 01.12.2006, 13:00:46
Šťúral Šťúralovi: Police nemám, ale využil by som to na pripojenie NXT servomotorov k batteryboxom...to určite fungovať bude.  >:D
P.S.: Z klokánie zozásady a zo zdravého rozumu neobjednávam, ale tá Llevelyn nieje špatný nápad...

Ty servomotory maji plynulou regulaci otacek?
Pokud ano tak podle me nevyuzijes bez te centraly (pokud je samozrejme nechces ,jen kvuli jejich prirozenemu zaberu)

expertik

Regulacia je sic eplynula, ale mam zato, ze pri pripojeni na plnych 9V to pojde mozno na maximum a ten zaber je uzasny. Nechcem dokalicit origos kabel, tak si splasim tie redukcie.

Jindroush

Moc mi taky není jasný, co s ním:
a) je těžkej
b) je velkej
c) je hnusnej  ;)
d) strašně, ale strašně žere
e) horší účinnost než klasický RCX motory
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Citace od: Jindroush kdy 01.12.2006, 13:21:14
Moc mi taky není jasný, co s ním:
a) je těžkej
b) je velkej
c) je hnusnej  ;)
d) strašně, ale strašně žere
e) horší účinnost než klasický RCX motory

Odpoviem na to v Melloryho duchu  ;) JE STUDLESS (nie každý je studlesshater ako Ty :P)

Shi-So

Citace od: expertik kdy 01.12.2006, 13:19:20
Regulacia je sic eplynula, ale mam zato, ze pri pripojeni na plnych 9V to pojde mozno na maximum a ten zaber je uzasny. Nechcem dokalicit origos kabel, tak si splasim tie redukcie.

A nedal by se ten kabel jednoduse vyrobit?

Jindroush

Citace od: expertik kdy 01.12.2006, 13:23:00
Citace od: Jindroush kdy 01.12.2006, 13:21:14
c) je hnusnej  ;)
Odpoviem na to v Melloryho duchu  ;) JE STUDLESS (nie každý je studlesshater ako Ty :P)

Ano, to jsem již zmiňoval v bodu c)  >:D

Citace
NXT motor delivers a high torque thanks to its internal speed reduction gear train. Because of that, it also turns slowly and efficiency is somewhat reduced. This motor could be connected to RCX thanks to a compatibility cable, but this is not recommended for use on a RCX because the high current it can consume is too much for RCX 500 mA current limitation.

Takže je imo levnější použít ten stejně hnusnej buggy motor, kterej je taky studless.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Citace od: Shi-So kdy 01.12.2006, 13:23:41
Citace od: expertik kdy 01.12.2006, 13:19:20
Regulacia je sic eplynula, ale mam zato, ze pri pripojeni na plnych 9V to pojde mozno na maximum a ten zaber je uzasny. Nechcem dokalicit origos kabel, tak si splasim tie redukcie.

A nedal by se ten kabel jednoduse vyrobit?

No tak ho vyrob!  :P Vies ake su drahe origos klasicke kabliky? Ja ich urcite nebudem prerabat...

expertik

Citace od: Jindroush kdy 01.12.2006, 13:26:17

Ano, to jsem již zmiňoval v bodu c)  >:D


LOL  ;D

Ale tak nahodou, ja mam tych motorov plnu prdel a koli velkosti to nebudem vyhadzovat :-)

TomG

No nevim, Lego kabliku mam nekolik a zmenit delku kabelu za jinou neni problem, pze ty konektory jsou rozcvakavaci. Takze kdyz ma clovek k dispozici prislusny kabel a nema praseci rucicky, tak po vymene nepoznas rozdil co je origo kabel a co kabelz GMka. Stejne tak by nemel byt problem na druhy konec nacvaknout RJ45, jen netusim co je v te krabicce na tom kabelu.
Only the best can survive.

expertik

Citace od: TomG kdy 01.12.2006, 13:31:42
No nevim, Lego kabliku mam nekolik a zmenit delku kabelu za jinou neni problem, pze ty konektory jsou rozcvakavaci. Takze kdyz ma clovek k dispozici prislusny kabel a nema praseci rucicky, tak po vymene nepoznas rozdil co je origo kabel a co kabelz GMka. Stejne tak by nemel byt problem na druhy konec nacvaknout RJ45, jen netusim co je v te krabicce na tom kabelu.

No dufam, ze mas pravdu, lebo toto som sa pokusal s RC motorom a vyzera to ako keby tie cudliky okusala moja dcerka :-D

Jindroush

Trošku prob je v tom, že ten protikus není k dispozici, není to standardní konektor.

Leda vzít delší kabel s 9V koncem, kabel s těma dvěma RJ-like koncema, přestříhnout, sdrátovat a je...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

 ??? no a tomuto sa my, čo si ctíme orig. lego dieliky stránime.

Shi-So

Citace od: Jindroush kdy 01.12.2006, 13:53:33
Trošku prob je v tom, že ten protikus není k dispozici, není to standardní konektor.

Leda vzít delší kabel s 9V koncem, kabel s těma dvěma RJ-like koncema, přestříhnout, sdrátovat a je...  ;)

Tam neni klasicka RJ45?

MiP

Citace od: Shi-So kdy 01.12.2006, 14:11:11
Citace od: Jindroush kdy 01.12.2006, 13:53:33
Trošku prob je v tom, že ten protikus není k dispozici, není to standardní konektor.

Leda vzít delší kabel s 9V koncem, kabel s těma dvěma RJ-like koncema, přestříhnout, sdrátovat a je...  ;)

Tam neni klasicka RJ45?

Není, má ten zacvakávací čudl posunutý na stranu...  >:( A když už tak RJ12 (6 vývodů), ne RJ45, viz. tu.
Někde tu byl i odkaz na úpravu klasické RJ12. Už jsem to našel tu.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Pepan

Vyrobit si tu redukci by opravdu nemusel být takový problém, pokud na to máš vybavení http://www.philohome.com/nxtcables/nxtcable.htm  :)
Ale je to pro připojení starých senzorů k NXT, řekl bych, že dělat si to kvůli těm servomotorům je na dvě věci...Jak už bylo řečeno, abys je plně využil, stejně je potřebuješ něčím kontrolovat - NXT  :) Takže...