Mindstorms NXT

Založil Jindroush, 05.01.2006, 10:31:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Tisková zpráva o nových Mindstorms je zde i s obrázky (bohužel jen CGI)

dlouhej link na lego.com
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Hmm, to už vypadá fakt zajímavě. Místo 8-bitového procesoru 32-bitový, žádná zpětná kompatibilita (to je vždycky dobře :-)) a hlavně - pryč s infračervenou krabičkou! Bluetooth a nebo USB 2.0 kabel...
Nikdy jsem Mindstorms nedržel v ruce, takže nevím, jak moc "volný" je ten jejich programovací jazyk (i když v NTX bude úplně nový, jestli jsem to správně pochopil). Kdyby šlo z robota pomocí bluetooth posílat data zpátky na PC, byla by to mela!! Řídící program by vlastně běžel v počítači a robůtek by si řešil jen základní věci a "velké" problémy by konzultoval s tatínkem  :). Nemáte s tím někdo zkušenosti?

BTW, všimli jste si, že kvůli tomu začnou vyrábět pravoúhlé studless kostky? Nevěděl jsem, že neexistují...
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

Zpětná kompatibilita pryč - vyhozený tisíce za předchozí systém = ŠPATNĚ, proboha! (mluvím o HW kompatibilitě, nikoli SW).

Studless = ŠPATNĚ

Nekompatibilní připojení = ŠPATNĚ (nelze využít již pořízené věci), ale i DOBŘE - lze lépe a levněji připojovat bastly.

IMO si to s těma pravejma úhlama blbě pochopil - podle mě myslel pravoúhlej pin nebo konektor, ne beam.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Aha, tak chyba byla na mém přijímači, pravoúhlé studless kostky samozřejmě existujou. Např. 32526
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

Jasně, já si to představuju jako díl, kterej má 2 díry, pravej úhel a dvě díry... takže když do toho naklikneš 4 piny a 2 beamy, máš pravej úhel v rovině...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Z mého pohledu (nikdy jsem Mindstorms neměl) je to dobře, že se nezatěžujou zpětnou kompatibilitou (myslel jsem hlavně softwarovou). Ale pravda je, že obecně to asi bude lidem vadit.
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

Navíc to vypadá teda dost hnusně a otyle (olitě)  :-\

Asi jsem moc starej na to, abych byl cílová skupina.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

Naopak! My jsme právě cílová skupina. V tom článku přece bylo, že 70% lidí, co si Mindstorms kupuje, jsou dospělí.
A programátoři zvlášť  :). Proč by nemohl existovat LegoCAD nebo LegoAVG robůtek?  ;D
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

J_BOB

#9
vyzera to moc zaujimavo  :) inak co je to spätna kompaktibilita kompatibilita?  ???
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

TomG

Citace od: J_BOB kdy 05.01.2006, 16:42:02
vyzera to moc zaujimavo  :) inak co je to spätna kompaktibilita kompatibilita?  ???

Treba neco takove, ze na to pripojis moduly z aktualnich mindstorms a bude si to s nima rozumet.  Ukazka toho kdyz kompatibilita neni je ve Windows XP,  kdyz chces korektne spustit libovolny program pro DOS.
Only the best can survive.

Jindroush

Citace od: Honza D. kdy 05.01.2006, 14:12:00
Naopak! My jsme právě cílová skupina. V tom článku přece bylo, že 70% lidí, co si Mindstorms kupuje, jsou dospělí.
A programátoři zvlášť  :). Proč by nemohl existovat LegoCAD nebo LegoAVG robůtek?  ;D

Proboha, já přece nejsem cílová skupina pro nějakýho Robosapiena, nebo cokoli, co vypadá jako nějakej Mac, iPod nebo nějaká taková trendy hnusota.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Teddy Bear

#12
Ehmmm, co mas proti Macum a iPodum? ::)
Buďte sami sebou!!!

rdk

Tady je velmi, velmi velký a podrobný obrázek.

Teddy Bear

Nahodou to vypada moc hezky! ;D
A nevim proc, ale zaujaly me ty draty - moc se mi libi.
Buďte sami sebou!!!

Jindroush

Citace od: Teddy Bear kdy 05.01.2006, 17:47:22
Ehmmm, co mas proti Macum a iPodum? ::)

Co se týče vzhledu a s přihlédnutím k cílové skupině, tak úplně všecko  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Teddy Bear

Vypadaji prece uplne uzasne! :o
(pokud nejsou moc poskrabane :))
Chapu, ze se ti treba vzhled nelibi, ale funguje to uzasne!
Buďte sami sebou!!!

Jindroush

Šak na ten vzhled nadávám, vypadá to jako Robosapien kříženej s Macem, což mi připadá odpudivý. O tom, že je to studless a bude se to nahovno kombinovat se system setama, to už ani nemluvím. Opravdu, Technic is dead, Mindstorms si taky nekoupím, holt...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Další článek, další fotky a i video, jak reaguje na zvuk...

http://botmag.com/articles/lego_mindstorms_robot_news_1.shtml
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

Koukám, že nám "odrostlým pionýrům" se to teda moc nelíbí a cílová skupina je zase švorc..tak nevím >:D

já bych to dom nechtěla....
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

tHomas

Koukam ze lego zmenilo konektory ted pouziva (aspon myslim ze jsou to oni) telefoni koncovky RJ-11

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dansson


Jindroush

269 euro
249 usd

Pravděpodobnost, že to doveze LT do Čech - 10% (IMO)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

tiez si myslim, ze je to skarede. ani to nevyzera ako lego. stare RCX aspon pripominalo tehlu teda brick :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

otaznik

Mě se to docela líbí a asi (uvidíme jak na tom budu) si to pořídím. Na studless jsem si už zvykl.

Jindroush

Citace od: Jindroush kdy 05.01.2006, 13:58:00
Jasně, já si to představuju jako díl, kterej má 2 díry, pravej úhel a dvě díry... takže když do toho naklikneš 4 piny a 2 beamy, máš pravej úhel v rovině...

Tak jsem se skoro trefil!  :D

Jinak ty konektory nejsou bohužel RJ-11, takže kdyby nááhodou chtěl doma někdo mastit nějaký příslušenství sám, tak to bude trošku hůř shánět.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

#27
Mi se ten vzhled taky moc nelíbí :P Navíc se mi to opravdu zdá nějaký velký. Ten dotykový senzor je výrazně větší než ten současný atd. A to že je to studless... Zdá se mi že Lego ty kostky, a teď i tohle dělá čím dal tím větší, jednodušší a tím pádem i méně univerzálnější. Sice ty Nové funkce jsou bezva, ale kdyby jimi obohatily současné MindStorms líbilo by se mi to rozhodně více >:D

peter

Citace od: Jiri J. kdy 24.01.2006, 15:43:02
Jinak ty konektory budou mít 6 kontaktů- takže ani RJ 11 ani RJ 45 ale něco mezi tím-takže napytel >:(

Nevadí, tak se koupí RJ12. neboli, dle katalogu GM electronic se jedná o telefonní koncovku 6 pólů s katalogovým označením WS 6-6 a cena je 2,- Kč (vč. DPH).

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

#29
Nojo, ale prej ani tohle nejde, protože je ten camprdlikos jinde.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)