NXT?

Založil jakpet, 12.01.2010, 15:17:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jakpet

Před časem jsem jakýmsi způsobem přišel k velkému mění a samozřejmě ho chci investovat do lega. ;D Už dlouhu mě láká NXT, ale vůbec nevim, jak funguje, jak se programuje a co všechno si k jeho provozu musim kupovat/stahovat. Byl by někdo ochoten mi poradit, po případě napsat, jak se to s NXT má? A taky jestli je lepší první typ a nebo 2.0.?

Ondra

Citace od: jakpet kdy 12.01.2010, 15:17:06
Před časem jsem jakýmsi způsobem přišel k velkému mění a samozřejmě ho chci investovat do lega. ;D Už dlouhu mě láká NXT, ale vůbec nevim, jak funguje, jak se programuje a co všechno si k jeho provozu musim kupovat/stahovat. Byl by někdo ochoten mi poradit, po případě napsat, jak se to s NXT má? A taky jestli je lepší první typ a nebo 2.0.?
Upaluj mílovým krokem od NXT  ;D .Garantuji ti, že pokud jsi k programování a robotice neměl už předtím vztah tak ho tím tuplem nezískáš.
Zaplatíš 8000 kč, párkrát si s ním pohraješ a za nějakou dobu s tím sekneš, protože to není tak jednoduché jak se všude prezentuje.Pak budeš rád když to prodáš za polovic.

Investuj raději do pořádných setů a PF nebo do kitů na roboty, když se o robotiku chceš zajímat.NXT je pořád hračka, byť se na první pohled nemusí zdát.

jakpet

I přes to, že mě tvá rada moc nepotěšila, tak za ni děkuju... Mimochodem na morelega je za 7159. Mě uchvacujou hlaně roboti typu řešitel sudoku, nebo třeba továrny. Ale vůbec nevim, jak se s nim pracuje, mě baví stavět a jestli NXT vyžaduje dluhý hodiny strávený programovánim u počítače, tak by mě to asi nebavilo...

Ondra

#3
Citace od: jakpet kdy 12.01.2010, 16:08:50
I přes to, že mě tvá rada moc nepotěšila, tak za ni děkuju... Mimochodem na morelega je za 7159. Mě uchvacujou hlaně roboti typu řešitel sudoku, nebo třeba továrny. Ale vůbec nevim, jak se s nim pracuje, mě baví stavět a jestli NXT vyžaduje dluhý hodiny strávený programovánim u počítače, tak by mě to asi nebavilo...
Řeknu ti to takhle, program se na první pohled zdá ultrajednoduchý.Máš barevné čtverečky(Se znakem daného senzoru nebo motoru) a tam nastavuješ co od daného senzoru nebo motoru chceš do předem připravených možností.V pohodě nastavíš aby to jelo po barevné čáře nebo aby ti to dělalo jak ty chceš.

Když chceš kombinovat některé úkony nebo chceš aby to bylo závislé na tom bez znalostí programování(Na to sudoku už je potřeba hodně vysoký level) a trpělivosti se neobejdeš.Hraju si s tím už dva roky a ovládám sotva základ.

Robota připojuješ k počítači pomocí USB kabelu nebo modréhozubu.Když máš nxt 2.0 tak pomocí modrozubky jde robot na dálku ovládat.

Pokud budeš mít o robota zájem sežen si tuto stavebnici http://www.eduxe.cz/legomenu/nxt_menu_sest.htm je výhodná oproti klasicky prodáváné.Obsahuje nabíječku a bateriový blok, lepší program(Jak koukám tak i už kompatibilní s 2.0).Bohužel je jiná nabídka dílů.Kdybys ho chtěl za těch 8999 kontaktuj mně  ;), za tu cenu je to perfektní koupě.Schválně si to srovnej s vybavením klasicky prodávané NXT2 a jeho cenou.Jo a nxt 2.0 se liší od nxt 1 pouze programem a tím že má lepší senzor rozpoznávání barev video- http://www.youtube.com/watch?v=Vi2j3tiLrqY




merlog

Ahoj, vlastním NXT 2.0. Sehnal jsem ho použitý za 4000,- od člověka, který si ho s nadšením koupil a nenadchlo ho to. Pokud chceš zaexperimentovat s NXT zkus stejný postup. V internetových bazarech je jich za tuhle cenu spousta a budeš to mít za polovic.
Samotné programování v přiloženém programu je jednoduché, ale asi tě přestane po několika týdnech bavit. Pak přichází na řadu programy pro skutečné programování.
Největší nedostatek NXT vidím v možnosti připojení jen 3 motorů. Kdo kdy viděl pořádného robota jen se  3 servama. Ale i tak lze postavit spoustu zajímavých modelů (např. moje NXT tiskárna: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=25444.0).
Jinak NXT lze ovládat také pomocí mobilu. Můžeš si vytvořit dálkově ovládané modely. Možností v LEGu je spousta a o NXT to platí dvojnásob.

werrac

#5
No já nevím, jestli někde za tu cenu bude, ale podívejte se do ceníku Zima 2010, byl před pár dny spuštěn, je tam ofiko cena 4999Kč ......

Jak bylo správně doplněno níže ne 2.0, ale jen NXT, NXT 2.0 se dá sehnat nová za 6.995Kč.
Děkuji

rdk

Citace od: werrac kdy 13.01.2010, 15:53:50
No já nevím, jestli někde za tu cenu bude, ale podívejte se do ceníku Zima 2010, byl před pár dny spuštěn, je tam ofiko cena 4999Kč ......

Je to ale 8527 LEGO MINDSTORMS NXT, nikoliv 8547 LEGO MINDSTORMS NXT 2.0.

mato92

#7
Ja som si NXT kupil pred tromi rokmi - ked som mal 14 rokov, a nevedel som o programovani ABSOLUTNE NIC. Program NXT-G, ktory je dodavany na CD k tomuto legu je naozaj VELMI DOBRY, a je vhodny aj pre ludi co programovat nevedia. S NXTckom sa hravam doteraz, kupil som si aj novy senzor od Hitechnic.com - gyroskop, s ktorym sa daju skladat roboti, ktori balancuju na dvoch kolesach, ale program  NXT-G je na to prilis pomaly...preto sa ucim pisat programy v RobotC...ale naspat k veci...ja mam s tymto legom velmi pozitivne skusenosti, je to dobra vec, zaklad programovania sa pri tom naucis asi za pol roka...a naozaj je s tym sranda! Na zaciatok mas par navodov na skladanie robotov, a aj navod ako ich naprogramujes...jednoducho vsetko aby si s tym vedel zacat. Jednoducho JA OSOBNE to vrele odporucam kazdemu, kto ma na to peniaze  ;) :) :)
A ziadne dlhe hodiny programovanim nestravis...teda aspon kym budes robit v NXT-G...programujes to tak, ze zoradujes ikony, na ktorych nastavujes hodnoty...mna to od zacaitku bavilo :)
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

NewsikCZ

Musím souhlasit s Matem.NXTčko jsem dostal v devíti (teď mi je jedenáct).Potom co jsem to dostal mě to moc nenadchlo ,ale po roce jsem začal stavět a programovat.NXT-G není pro začátečníky vůbec špatný (já sám v něm do teď programuju).Asi před půlrokem se mi povedla udělat loterie a k tomu vracela peníze.Obrazovka se ovládala pomocí vyrobeného NXT Joystiku a fungovala dobře. A pokud možno kup si NXT 1.0 ,protože 2.0 je o dost dražší a nějáké věci jsou tam zbytečně.  ;)

jakpet

Všem moc děkju za rady, nechám si to ještě projít hlavou...