MINDSTORMS NXT Software download

Založil johndr, 21.07.2008, 23:31:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

johndr

Zdravim. Ztratil sem instalační cd MINDSTORMS NXT Software. Nevíte někdo jestli se nedá někde stáhnou, popř. objednat. Na internetu sem nenašel nikde odkaz na stáhnutí. Děkji za všechnu pomoc.

vdave

#1
koupit se da na oficialnim shopu LEGA dokonce ve sleve http://shop.lego.com/Product/?p=4524081

vili42

Citace od: johndr kdy 21.07.2008, 23:31:28
Zdravim. Ztratil sem instalační cd MINDSTORMS NXT Software. Nevíte někdo jestli se nedá někde stáhnou, popř. objednat. Na internetu sem nenašel nikde odkaz na stáhnutí. Děkji za všechnu pomoc.


Tady to je:

mind.part1.rar
mind.part2.rar


Heslo: legonxtg

Kupoval sem to pred rokem, takze je to verze 1.0


johndr


mato92

Našiel som torrent pre verziu 1.1 ! Sťahoval som to celú noc, ale oplatilo sa :D FUNGUJE TO. Použil som program BitTorrent.  ;D


http://thepiratebay.org/torrent/3904932/Mindstorms_NXT_1.1_(second_try)
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Tynian

Otázka je, jestli se vůbec vyplatí pídit se po originální verzi softwaru. Ovladače se dají stáhnout volně z oficialních stránek, stejně jako SDK, a pak lze již bez problémů použít jakékoli jiné vývojové prostředí, které podporuje Mindstorms ... Tím se teprve otevřou možnosti skutečného programování robotů .... troufám si tvrdit, že dělat v originální softu něco složitějšího než sledování čáry & spol. je sebevražda :-)

mato92

Čo máš proti NXT-G ? Náhodou som v tom už urobil niektoré veci, o ktorých som si myslel, že sa ani nedajú  ;D
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Tynian

Citace od: mato92 kdy 10.08.2008, 09:23:41
Čo máš proti NXT-G ? Náhodou som v tom už urobil niektoré veci, o ktorých som si myslel, že sa ani nedajú  ;D

Nemám proti tomu nic, jen to nepoužívám. Zkusil jsem to a přijde mi to dost těžkopádný, pomalý a nepraktický .... jestli ti vyhovuje, dobrá, já radši klasický programování, jelikož se v současný době živím programováním řídících kontrolérů, tak používám na Mindstorms spíš nástroje typu NQC/NXC nebo RobotC a podobně :-) Nicméně se v brzké době chystám i na BrickOS a kompilaci modelů ze Simulinku do Mindstorms :-)

mato92

No ja som iný software ešte neskúsil, takže to neviem porovnať. Niekedy skúsim aj NXC, vzhľadom na to že budem mať Gyroskopický senzor, a robot ktorý bude balancovať len na dvoch kolesách sa bude v NXT-G programovať fakt ťažko (dokázalo to dosť málo ľudí, podla toho čo som hladal na internete).
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Tynian

Citace od: mato92 kdy 17.08.2008, 09:09:26
No ja som iný software ešte neskúsil, takže to neviem porovnať. Niekedy skúsim aj NXC, vzhľadom na to že budem mať Gyroskopický senzor, a robot ktorý bude balancovať len na dvoch kolesách sa bude v NXT-G programovať fakt ťažko (dokázalo to dosť málo ľudí, podla toho čo som hladal na internete).

Já skončil u RobotC z toho důvodu, že jsem hledal jednotný prostředí, kde půjde programovat jak NXT, tak i RCX, vzhledem k tomu, že se víc orientuji na RCX (víc mi i vyhovujou klasický studded bricky a tak :-)

Balancovaní na dvou kolech jsem viděl i pomocí světelnýho senzoru, kdysi jsem se to i pokoušel napodobit, akorát jsem nějak neměl chuť ladit na to program a pak jsem začal řešit něco zajímavějšího, tak to vzalo za svý :-)

Mě víc laká IR link senzor na ovládání Power Functions z NXT :-) To bude pak maso, robot se sedmi motorama :-) (i kdyz mozna zkusim nejdriv zaexperimentovat s retezenim RCX kostek a meziprocesorovou IR komunikaci, tim by sly taky delat slusny veci :-)

mato92

Ano, aj nad IR-Link a PF motormi som už rozmýšľal, ale to je drahe na mňa, to bude niečo ako ďalší level :D

Mymochodom nedá sa tam aj presne nastavovať frekvencia? Bola by to sranda ovládať tým napríklad TV.
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Tynian

Citace od: mato92 kdy 27.08.2008, 22:19:53
Ano, aj nad IR-Link a PF motormi som už rozmýšľal, ale to je drahe na mňa, to bude niečo ako ďalší level :D

Mymochodom nedá sa tam aj presne nastavovať frekvencia? Bola by to sranda ovládať tým napríklad TV.

Mno ja nedavno poridil buldozera a jsem z PF komponent docela prijemne prekvapen, tak hned planuju, jak je vyuzit dal ... tudiz IR senzor byl jasna volba :-)

Mimochodem, uz ho mam na ceste, konkretne tohle:
http://www.mindsensors.com/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=59
Umi to ovladat PF komponenty, PF vlaky a komunikovat obousmerne NXT <-> RCX ... tak jsem zvedavej ... zatim studuju examply v RobotC a NXC a nejsem z toho moc moudrej :-) O tom ovladani televize pochybuju ... i kdyz kdovi ... teoreticky by to mohlo jit i z RCX, to ma infra primo v sobe :-)

vili42

#12
Citace od: Tynian kdy 29.08.2008, 13:13:35
Mimochodem, uz ho mam na ceste, konkretne tohle:
http://www.mindsensors.com/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=59
Umi to ovladat PF komponenty, PF vlaky a komunikovat obousmerne NXT <-> RCX ... tak jsem zvedavej ... zatim studuju examply v RobotC a NXC a nejsem z toho moc moudrej :-) O tom ovladani televize pochybuju ... i kdyz kdovi ... teoreticky by to mohlo jit i z RCX, to ma infra primo v sobe :-)

Ja sem zase objednal tohle:
http://www.hitechnic.com/index.html?lang=en-us&target=d25.html&lmd=39675.726030

Melo by to taky umet  komunikovat s PF komponenty. Tak uvidime  :)

Jinak musim souhlasit s tvym nazorem na RobotC.
Rozhodne nejvetsi vyhodou je rychlost provadeni programu. Vyzkousel jsem si jednoduchej program na sledovani cary jak v RobotC, tak v NXT-G, a RobotC je hoooodne rychly (minimalne 10x).
Uz sem si chtel koupit licenci, ale nenasel sem moznost zaplatit pres PayPal (jenom kreditkou), tak sem to vzdal.

Tynian

Citace od: vili42 kdy 29.08.2008, 14:18:04
Ja sem zase objednal tohle:
http://www.hitechnic.com/index.html?lang=en-us&target=d25.html&lmd=39675.726030

Melo by to taky umet  komunikovat s PF komponenty. Tak uvidime  :)

Jinak musim souhlasit s tvym nazorem na RobotC.
Rozhodne nejvetsi vyhodou je rychlost provadeni programu. Vyzkousel jsem si jednoduchej program na sledovani cary jak v RobotC, tak v NXT-G, a RobotC je hoooodne rychly (minimalne 10x).
Uz sem si chtel koupit licenci, ale nenasel sem moznost zaplatit pres PayPal (jenom kreditkou), tak sem to vzdal.

O tom Hitechnicu jsem taky uvazoval ... preci jen vypada vic jako lego a ne nejakej kus divny elektroniky :-) ale odradilo me, ze tam nejsou priklady prave pro RobotC nebo aspon NXC... sleduju to uz pres dva mesice a furt tam visi, ze dalsi priklady "will be posted shortly" ... Kdezto Mindsensors maj ukazkovy zdrojaky pro robotC i nxc ... a navic jsem usetril i 15 dolaru ... pravdou je, ze to fakt nevypada jako LEGO :-(((

Ja se s RobotC zatim porad jen seznamuju ... nejdriv me dost stvalo, ze k tomu nebyla prakticky zadna dokumentace, jen par vyukovejch lekci na par zakladnich veci, ale to se nedavno vyrazne zlepsilo, takze studuju manualy, pokusnicim a tak :-) Na placeni pres net mam spesl virtualni kreditku, takze kdybys mel fakt zajem o porizeni, tak ti muzu nakup zprostredkovat ...

vili42

Diky za nabidku. Ja mam k tomu PayPalu taky kartu, jenom me absence platby pres PayPal odradila. Urcite si RobotC objednam.

S dokumentaci k RobotC to je problem. Asi to vis, ale nainstaluje se ti spousta ukazkovych programu sem: C:\Program Files\Robotics Academy\ROBOTC for Mindstorms\Sample Programs\NXT.
Ty programy jsou velmi dobre okomentovane, takze se z toho da dost zjistit.

A jeste ke komunikaci s PF. Podle specifikace PF protokolu -  http://www.philohome.com/pf/LEGO_Power_Functions_RC.pdf , by melo byt teoreticky mozne, ovladat motory proporcionalne (na strane 10 toho dokumentu). Takze treba buldozer by mohl jezdit 7mi rychlostmi vpred i vzad, zatacet ruznymi polomery .....  :P

Tynian

Citace od: vili42 kdy 30.08.2008, 20:08:29
Diky za nabidku. Ja mam k tomu PayPalu taky kartu, jenom me absence platby pres PayPal odradila. Urcite si RobotC objednam.

S dokumentaci k RobotC to je problem. Asi to vis, ale nainstaluje se ti spousta ukazkovych programu sem: C:\Program Files\Robotics Academy\ROBOTC for Mindstorms\Sample Programs\NXT.
Ty programy jsou velmi dobre okomentovane, takze se z toho da dost zjistit.

A jeste ke komunikaci s PF. Podle specifikace PF protokolu -  http://www.philohome.com/pf/LEGO_Power_Functions_RC.pdf , by melo byt teoreticky mozne, ovladat motory proporcionalne (na strane 10 toho dokumentu). Takze treba buldozer by mohl jezdit 7mi rychlostmi vpred i vzad, zatacet ruznymi polomery .....  :P


No tak ja uz mam ten senzor doma :-) Resp. v praci, pred chvili dorazil ... to abych sel rychle studovat ... cekal jsem ho vyrazne pozdeji, kdyz psali 3 - 4 tydny na cestu :-)

Jsem na to hodne zvedavej, vecer to otestuju a dam vedet ...

O tom proporcialnim rizeni jsem taky nekde zaslechl, ze to ma LEGO pripraveny do budoucna ... tak uvidime, co z toho vymacknu ...

vili42

Citace od: Tynian kdy 01.09.2008, 14:27:11


No tak ja uz mam ten senzor doma :-) Resp. v praci, pred chvili dorazil ... to abych sel rychle studovat ... cekal jsem ho vyrazne pozdeji, kdyz psali 3 - 4 tydny na cestu :-)



To mas dobry, me se cesky distributor ozval, ze az v listopadu  >:(
Pozitivni na tom je, ze se vubec ozvali, a nenutej me kazdej tejden psat maily kdy ze uz to dorazi  ::)

Aspon zatim vyzkoumas jak s tim PF, no a ja uz pujdu proslapanou cestickou  :)

Tynian

Citace od: vili42 kdy 02.09.2008, 12:37:34
To mas dobry, me se cesky distributor ozval, ze az v listopadu  >:(
Pozitivni na tom je, ze se vubec ozvali, a nenutej me kazdej tejden psat maily kdy ze uz to dorazi  ::)

Aspon zatim vyzkoumas jak s tim PF, no a ja uz pujdu proslapanou cestickou  :)

Mno jestli to beres pres Eduxe, tak to jednak vyjde docela draho :-)

Kazdopadne zas tak slavny to neni, funguje to nejak podivne, uz jsem psal i na support ... Nezavisle na tom, co vsechno v programu provadim, tak po SKONCENI programu se provede posledni prikaz stylem, ze se jeden motor roztoci cca na pul vteriny ... to samy pri ovladani RCX ... a ukazkovy priklady pro RobotC jsem vubec nerozchodil, nic to nedela ... tak nevim, bud mam smulu na vadnej kus nebo delam neco blbe ... Kazdopadne IR dioda sviti, overil jsem to pres fotak na mobilu :-)

A ke vsi smule mi ted prestal fungovat jeden kanal na jednom IR prijimaci .... fakt skvelej den ...

vili42

Citace od: Tynian kdy 02.09.2008, 22:25:54

Mno jestli to beres pres Eduxe, tak to jednak vyjde docela draho :-)


Nic o Eduxe jsem nepsal  ;) Ale je to asi jediny dovozce pro CR, takze ses trefil. Maji to za 1320,- , no a primo od HiTechnicu z USA i s postovnym je to $74, tedy nejakych 1200,-
A to jeste nevim jak by to bylo se clem a DPH, takze jsem sel radsi na nepatrne drazsi jistotu  :)


Nemyslim, ze by tvuj kousek byl vadnej. To bude spis neco v konfiguraci nebo chybka v programu. Kdyz se ty motory rozjedou, tak to neco dela  ;)

BTW v tech prikladech se predpoklada, ze je sensor v portu 1. To mas? Nechci te nejak podcenovat, ale clovek kdyz je nedockavej, tak dela spoustu chyb  :)




Tynian

Citace od: vili42 kdy 04.09.2008, 12:16:07
Nic o Eduxe jsem nepsal  ;) Ale je to asi jediny dovozce pro CR, takze ses trefil. Maji to za 1320,- , no a primo od HiTechnicu z USA i s postovnym je to $74, tedy nejakych 1200,-
A to jeste nevim jak by to bylo se clem a DPH, takze jsem sel radsi na nepatrne drazsi jistotu  :)

Nemyslim, ze by tvuj kousek byl vadnej. To bude spis neco v konfiguraci nebo chybka v programu. Kdyz se ty motory rozjedou, tak to neco dela  ;)

BTW v tech prikladech se predpoklada, ze je sensor v portu 1. To mas? Nechci te nejak podcenovat, ale clovek kdyz je nedockavej, tak dela spoustu chyb  :)
Mno prave, on to nikdo jinej nedodava a Eduxe je uvedenej i na lego.com jako oficialni dovozce Education setu ... :-) Ale mas pravdu, ja myslel, ze to vychazi mnohem draz .... Me vysel ten senzor od Mindsensors i s postovnym na cca 630,- a mel jsem to do tejdne doma ... a bez cla, dph a podobnejch veci, ackoli jsem si to nechal poslat do prace na firmu :-)

Kazdopadne vcera vecer (vlastne dneska hoooodne brzo rano) jsem to rozchodil - hlavni problem byl v zastaraly verzi RobotC, coz mi samozrejme chlapci s Mindsensors neporadili, musel jsem na to prijit sam :-) Kazdopadne uz to facha jak vino :-)

mato92

Na Mindsensors som nic take ako IR-Link nenasiel...  ???
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Tynian

Citace od: mato92 kdy 06.09.2008, 22:48:55
Na Mindsensors som nic take ako IR-Link nenasiel...  ???

http://www.mindsensors.com/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=59

Vcera mi dokonce jeste psali maila, ze pridali dalsi dokumentaci k makrum a zdrojaky ... Oproti Hitechnicu maj dost ukazkovejch zdrojaku pro kdejaky vyvojovy prostredi od NXT-G po LeJOS :-)

mato92

Z HiTechnicu by som ajtak kupoval radsej lebo oni maju lego certifikat a aj mam v plane kupovat od nich... mimochodom tato diskusia vobec nepatri do tejto temy  :)
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Tynian

Citace od: mato92 kdy 07.09.2008, 21:56:34
Z HiTechnicu by som ajtak kupoval radsej lebo oni maju lego certifikat a aj mam v plane kupovat od nich... mimochodom tato diskusia vobec nepatri do tejto temy  :)

Mno nejsem si jist, co přesně znamená, že mají LEGO certifikát??? Skutečně je to nějaká výhoda? Originální LEGO to stejně není, tak to vyjde nastejno, jestli to má certifikát nebo ne... :-)


Mimochodem, máš pravdu. PROTO PROSÍM ADMINISTRÁTORY O PŘESUNUTÍ RELEVANTNÍCH PŘÍSPĚVKŮ DO NOVÉHO TÉMATU:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=19017

mato92

No možno to výhoda je, lebo ak majú certifikát znamená to, že im to schválila firma lego (mimochodom oni aj predávajú hitechnic produkty). Z čoho som ja usúdil, že senzor od hitechnic bude úplne bezproblémový a bude dokonale pracovať v spojení s NXT kockou.  ;D Ešte som to nevyskúšal, ale mám to v pláne.  ;D
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.