Z čeho stavíte:

Založil Frco, 29.03.2006, 20:34:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Frco

Aki: Tak podla planu to vyzera dobre!:) Uz sa tesim na fotky. A chcem sa ta spytat (aj ostatnych), ze ked staviate nieco taketo velke, taky nejaky obrovsky hrad, ci rozskladate vsetko lego co mate, vsetky doterajsie stavby a spojite to do jednej? Lebo ja by som (mozno:) ) tiez mohol postavit nieco vacsie len mi je luto znicit hrady co mam doteraz (podla navodov).

chadzi

ja to stavim z rozebranejch setu + sem dokoupil old gray bricky, skaly,atd...
idealni je to mit roztrideny podle typu dilku jinak stravis vic casu hledanim nez stavenim

Frco

jj to je pravda, moja posledna vacsia stavba mi trvala 11 hodin a z toho vacsinu casu som behal po izbe a v skrini hladal nejaky veledolezity brick :D

Raistlin M

Přesně tak. Já jsem začal stavět vlastní MOC castle a už v začátku jsem došel k závěru, že moje pytlo-krabicové hospodářství na nestálém prostoru ( nemůžu mít porád všechno roztahaný, musím to dost sklízet), je nemyslitelné, pokud chci postavit cokoliv trochu propracovanějšího, neboť bez vizuálního přehledu a snadné dostupnosti jsou mi všechny dobré nápady k ničemu. Možná je problém i v tom, že stavím podle okamžitých nápadů a jen nějakou tu celkovou koncepci mám připravenou (co tam chci mít, co kde bude, styl a tak.)
Nemůžu pokračovat, dokud se nenazásobím MARS skřinkami na menší dílky. Původně jsem to chtěl dělat až v novém bydlení, ale koukat na krabice Lega a nemoci nic většího stavět...to je na mně moc. ;)
Dostupnost a roztřídění je základ!!!!!! :)

chadzi

jenze ty skrinky sou tak svinsky drahy. navic to tahat sem do rumakova je trochu nepohodlny... btw vidim ze se tady staveni hradu pomalu chyta 8)

Jindroush

IMO u každý střední až větší sbírky dílů každej příjde na to, že ty Marsky mu stačej tak 3-4 velký.

Zbytek je stejně bulk a je ho potřeba mít krabice ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Frco

co je to ta Mars krabica?dajte obrazok pls. Ja to mam v takych plechovich krabickach a je to v pohode.

rdk


Cavelon


Frco

neni vela, sak to stoji okolo 500, pre vas zarabajucich oteckov to je jak zadarmo ;)

niessnet

Citace od: Frco kdy 29.03.2006, 23:20:23
neni vela, sak to stoji okolo 500, pre vas zarabajucich oteckov to je jak zadarmo ;)
no, nevim, nejsem sice pracující otec,ale myslim si, že i tak to leze dost do peněz. Ono se řekne 500 za krabici, jenže pak člověk ještě do těch krabic přece musí nakoupit nějaký Lego. Najednou se mu to do nich nevejde a musí koupit krabice. A tak to de pořád dokola.  ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Raistlin M

Já to vidim tak na 3 velký, ikdyž si je raději koupím 4. možná 5. Ehm....jsem trochu paranoik  ::) a co kdyby mi došly šuplíčky :o ;D ;D ;D ;D ;)
Velký dílky takovej problém pohledat nemám, to je fakt. :)

Aki

#12
Citace od: Frco kdy 29.03.2006, 20:34:14
Aki: Tak podla planu to vyzera dobre!:) Uz sa tesim na fotky. A chcem sa ta spytat (aj ostatnych), ze ked staviate nieco taketo velke, taky nejaky obrovsky hrad, ci rozskladate vsetko lego co mate, vsetky doterajsie stavby a spojite to do jednej? Lebo ja by som (mozno:) ) tiez mohol postavit nieco vacsie len mi je luto znicit hrady co mam doteraz (podla navodov).
Tak já nejsem příznivec Mars skříněk. Používám je na něco jiného a spokojený s tím zrovna nejsem. Lego mám v takové směsi papírových krabiček, umělohmotných šuplíků a pytlíkoidního hospodářství.  No a jsem s tím spokojen. Když stavím tak mi hledání dílů zas tak moc času nezabere, spíš neustálé přestavování, skoušení, skládání a rozebírání, pak si to vystavím na skříň, chodím kolem toho dokola, čtu si při tom podkladové materiály a pak se zase vrhnu do přestavování.... Teď zrovna čekám na další díly z BL, takže proto byl čas i chuť nafotit něco nedokončeného. Jo a k té otázce, já stavím výhradně a pouze z volných dílů. Do setů ze sbírky nesahám.  8)

Shi-So

#13
CitaceJo a k té otázce, já stavím výhradně a pouze z volných dílů. Do setů ze sbírky nesahám.  8)
Jejej ,to bych chtel mit tvoji zasobu dilku :D

Aki

Citace od: Shi-So kdy 30.03.2006, 08:51:23
Jejej ,to bych chtel mit tvoji zasobu dilku :D
No ona zas tak veliká není (bo se neustále zmenšuje, když své MOCy nerozebírám), proto taky stále vyměňuji, kupuji atd... (A asi je zapotřebí říci, že v současnosti již nakupuji cíleně).

Raistlin M

Já v tom vidím jednu zásadní výhodu v těch volných dílech. Navíc si totiž člověk pořídí právě dílky, které potřebuje a v Akiho případě myslím i aktuálně. Není potom třeba tak složitě hledat, bo těch dílků není tolik jako celé sbírky a zároveň se hodí všechny. :)
Volné dílky jsou fajn. Občas si sednu ke kiloware a jen tak stavím, co mě napdne. Akorát mi zrovna, pokud "pytluje", Llevelyn bere dílky pod rukama a s přibývajícíma pytlíkama ubývá i možností. :)

Jindroush

Re: MARS - opravdu jsou méně než ideální, ale nic lepšího jsem v prodeji nenašel. Moje kritéria jsou:
a) musí být vidět dovnitř (není nutno mít popisky)
b) musí být různé rozměry chlífků (různých dílů je různě)
c) musí se dát přehradit (půlka velkýho není jeden malý)
d) musí být najednou dostup ke všem chlífkům (jakmile to neplatí, stane se ze stavění škatule, škatule)
e) otevření chlívku nesmí zabrat moc místa (vyřazuje cokoli, co má otevírací víko)


Re: z čeho stavět - stavím ze všeho, co není na policový výstavce. Sety kupuju kvůli dílům za co nejmenší ceny, dokupuju na BL. Podle hesla: SETY JSOU NA NIC, NÁSLEDUJ BUILDING.  ;D

(IMO IMO IMO)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Ja osobne stavim z komplet vseho co mam a neni zrovne pouzite v uz v jinem postavenem modelu. Jaksi sety primarne nesbiram, maximalne kdyz me neco zaujme, ale stejne to mam primarne na dilky :)
Only the best can survive.

muzzo

Citace od: TomG kdy 30.03.2006, 10:35:31
Ja osobne stavim z komplet vseho co mam a neni zrovne pouzite v uz v jinem postavenem modelu. Jaksi sety primarne nesbiram, maximalne kdyz me neco zaujme, ale stejne to mam primarne na dilky :)

Já sety sbírám, ale taky stavím ze všeho co mám. Nemám potřebu mít set postavený stále, nebo ho mít rozložený a uskladněný v pytlíčku. Prostě vím, že v té hromadě Lega je a že se nemůže nikam ztratit.

mph1

Stavim z toho, co mam. Sety kupuji podle dilu, ktere obsahuji a jak se mi libi. ;)

Mtron

Já sbírám sety M:tronu , ale nepohrdnu i nějakým jiným pěkným kouskem, od doby kdy jsem na fóru se snažím kupovat dílky na BL a stavět svoji vysněnou základnu , sety mám převážně složené a naskládané na polici. Ostatní kostky mám rozdělený podle barev v plastových krabičkách, figy jsou v pytlíčkách po jednom kuse  :)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

rdk

Moje zkušenost je bohužel taková, že když chci postavit nějaký set, tak nalezení dílků mi trvá dýl, než vlastní stavba... >:(

Cavelon

Citace od: rdk kdy 30.03.2006, 15:24:54
Moje zkušenost je bohužel taková, že když chci postavit nějaký set, tak nalezení dílků mi trvá dýl, než vlastní stavba... >:(

Tak s týmto, chválabohu, nemám problémy. Potrebný dielik nájdem takmer okamžite. 8)

rdk

Citace od: Cavelon kdy 30.03.2006, 15:28:48
Tak s týmto, chválabohu, nemám problémy. Potrebný dielik nájdem takmer okamžite. 8)

A jak to teda skladuješ?

Cavelon

Citace od: rdk kdy 30.03.2006, 15:29:36
A jak to teda skladuješ?

4 x takáto skrinka so 6 zásuvkami, dve Mars skrinky a 7 kýblov z basic setov. ;D 8)

Tomášek

Já si většinou rozmyslím, jestli by se mě ta stavba co budu stavět líbila, abych ji hned nerozboural, že je škaredá, abych zbytečně nerozdělával ty  sety.Ale většinou stavím ze starých origo setů.
Procházím DARK AGE.

rdk

Citace od: Cavelon kdy 30.03.2006, 15:34:12
4 x takáto skrinka so 6 zásuvkami, dve Mars skrinky a 7 kýblov z basic setov. ;D 8)

Dík za link. Vevnitř to máš volně nebo v pytlících?

Cavelon

Citace od: rdk kdy 30.03.2006, 15:40:21
Dík za link. Vevnitř to máš volně nebo v pytlících?

Niet za čo. Vo vnútri sú rôzne veľké papierové krabičky. Večer sem hodím foto. ;)

J_BOB

staviam zo vsetkeho, co prave nieje pouzite (ani to neplati vzdy). roztriedene je to fakt chabo do 4 vacsich plastovych krabic, 2 mensich, 2 este mensich a 4 miniaturnych :P bohuzial hladanie zaberie viac casu ako stavanie a potom sa mi to vacsinou znechuti a uz mi neostava moc chuti pokracovat :P
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Tomášek

Citace od: J_BOB kdy 30.03.2006, 17:51:53
staviam zo vsetkeho, co prave nieje pouzite (ani to neplati vzdy). roztriedene je to fakt chabo do 4 vacsich plastovych krabic, 2 mensich, 2 este mensich a 4 miniaturnych :P bohuzial hladanie zaberie viac casu ako stavanie a potom sa mi to vacsinou znechuti a uz mi neostava moc chuti pokracovat :P
Taky to mám tak ******* roztříděny, nic si z toho nedělej... ;D . Taky mám občas chuť s tím třísknout, když jeden díl hledám třeba pět minut...
Procházím DARK AGE.