Ošklivé a staré díly

Založil Jindroush, 13.11.2005, 12:59:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Zase mi přetekla nějaká krabice a po posledních stavěcích zkušenostech jsem usoudil, že je čas na radikální čistku v basic dílech. Basic díly mám i z dětství a z různých nákupů a přeci jen je na nich věk a používání poznat. Některé jsou fyzicky poškozené (okus, obité rožky), některé jsou neostranitelně špinavé, některé změnily barvu (bílé, modré, šedé a s překvapením i červené a žluté).

Tak jsem postavil věžicky z basic dílů, a rychlou inspekcí jsem jich pár desítek až stovek po druhu 'vyházel'.

Pak jsem dumal, co dál. Napadly mě prakticky tyto řešení:
a) opravdu a nezvratně vyházet do popelnice
b) prodat za nějakou mizivou částku (samozřejmě s upozorněním na 'druhou jakost')
c) používat jako neviditelnou výplň velkých struktur.

Bod c) ssebou nese problém, že je pak problém ty díly stále znovu vytřiďovat. Tak jsem udělal pokus se stříbrným autosprejem  ;D Výsledek je vidět na přiloženém obrázku - barva drží jak helvítská víra, je neseškrábnutelná nehtem, i druhou kostkou to dá celkem práci. Asi bude stačit stříkat jen ze dvou stran - i tak to bude v hromadě po rozebrání na první pohled patrné a je snadné to pak vytřídit do výplňové hromady.

Komentáře?  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Ja by som bol za bod a - vyhodiť do smetiaka, keďže príjem z predaja by bol asi dosť malý, teda pre teba zanedbateľný. A mne čo nesedí, nepáči sa, tak to zbytočne už neskladujem.

Na druhej strane je to škoda vyhodiť do metiaka, možno v škôlke by to decká ešte vedeli vyižiť a potešili by sa. A získal by si nepriamo možno nejakých ďalších Lego priaznivcov.  ;)

betakaroten

 >:( Lego se prostě nevyhazuje! Já se kloním k bodu c) a klidně i bez třídění, bez rozlišování. Odlišného odstínu si všimnu už během stavění, a tak mohu kostku umístit ihned na nějaké méně viditelné místo (třeba do interiéru, kam je vidět oknem).

Za další - zažloutnutí dává dílům jakýsi punc originality. Např. jeden z mých prvních setů je 6503, silně zažloutlý, jenže obsahuje "vzácné" díly se znakem Shell, takže prostě nemůžu "obyčejné" díly nahradit novými, ta kombinace by vypadala hůř, než když je zažloutlé vše.

Colonel32

vybelit aj potistene dily, woe

Jindroush

Citace od: betakaroten kdy 13.11.2005, 14:42:01
Já se kloním k bodu c) a klidně i bez třídění, bez rozlišování. Odlišného odstínu si všimnu už během stavění, a tak mohu kostku umístit ihned na nějaké méně viditelné místo (třeba do interiéru, kam je vidět oknem).

Čoveče, já jsem skoro nad hrobem, není šance, že v trochu horších světelných podmínkách ten rozdíl uvidím a za denního světla pak nadávám jak špaček...  ;)

(Asi mám málo betakarotenu  ;D ;D ;D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

I já bych se klonil k bodu c), i když to pro tebe do budoucna bude znamenat stálé třídění na lepší a horší dílky :-\
Na druhou stranu nebudeš muset na výplně staveb používat dobré kostky, tím pádem se můžeš pustit do větších staveb ::) :D

muzzo

Bod a) je v Tvém případě nejrozumnější řešení. Vzhledem k tomu, že jsi zde již několikrát zmínil, že máš tolik Lega, že nevíš kam s ním. Je lepší to vyhodit a získat tak prostor pro nové Lego.

Raistlin M

Citace od: Micho kdy 13.11.2005, 13:08:28
Ja by som bol za bod a - vyhodiť do smetiaka, keďže príjem z predaja by bol asi dosť malý, teda pre teba zanedbateľný. A mne čo nesedí, nepáči sa, tak to zbytočne už neskladujem.

Na druhej strane je to škoda vyhodiť do metiaka, možno v škôlke by to decká ešte vedeli vyižiť a potešili by sa. A získal by si nepriamo možno nejakých ďalších Lego priaznivcov.  ;)

Myslím že Michovo řešení by bylo rozhodně lepší než bod a). Dětem v mateřské školce, nebo třeba dětském domově bude vcelku jedno, jak kostky vypadají a pohrají si s nimi neuvěřitelně. Prodej je spousta práce na víc za ne moc extra peníze a s výplní je to jen o tom zda je kam ještě kostky skladovat :)

TomG

Taky myslim, ze skolka bude idealni reseni.
Only the best can survive.

rdk

Ideální řešení je podle mě popelnice... Rozdávat někomu vokousaný/poškrábaný/dobitý/zažloutlý bricky mi přijde trapný...

chadzi

si asi nikdy nebyl v detskym domove... Lepsi naka hracka nez nic.
Nebo to muzes poslat do Iraku http://www.operationgive.org/

TomG

Me napada, ze vsichni co maji znicene kostky lega a delaji treba kiloware, tzn. ze jich maji hodne, tak by se to vazne dalo hazet do krabice a pak nekomu dat, pze i poskrabane a otlucene dilky jsou stale dobre na hrani :)
Only the best can survive.

Micho

Citace od: rdk kdy 14.11.2005, 13:15:35
Ideální řešení je podle mě popelnice... Rozdávat někomu vokousaný/poškrábaný/dobitý/zažloutlý bricky mi přijde trapný...

Niekto mi dal pred rokom v igelitke nejakých pár kociek z Lega. Tie boli fakt riadne poškrabané, obhrýzené a neviem čo ... Takže väčšina z nich v tom smetiaku vážne skončila. Je to na J., aby zvážil ich stav ... Zrejme až v takom dezolátnom stave nie sú, lebo neviem si predstaviť dôvod u J., aby držal kocky vo veľmi zlom stave.

Samozrejme budú tam nejaké známky požitia, ale ako som pochopil, je tu skôr problém vyblednutia. Teda tie staré kocky už farebne nesedia s tými novými. Teda zrejme ešte by to mohol niekto nenáročný využiť. Napr. tým deckám zo škôlky alebo z detského domovu by určite ešte boli dobre.

Jarmila

#13
Mám naplánováno, že z hodně poškrábaných, okousaných (mně mohli křísit), či jinak dost poničených kostek, postavím na okraji města polorozbořené domky, určené k likvidaci - slumová oblast, bezdíci (bezdomovci) a jiní nepřizpůsobiví občané.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

muzzo

Citace od: chadzi kdy 14.11.2005, 13:25:08
si asi nikdy nebyl v detskym domove... Lepsi naka hracka nez nic.
Nebo to muzes poslat do Iraku http://www.operationgive.org/

Promiň, ale Ty jsi byl v děcáku? Já bych řekl, děti v děcáku nemají nedostatek hraček, spíš citu a dětem v Iráku taky nechybí zrovna Lego.

Micho

Citace od: Jarmila kdy 14.11.2005, 13:51:37
Mám naplánováno, že z hodně poškrábaných, okousaných (mně mohli křísit), či jinak dost poničených kostek, postavím na okraji města polorozbořené domky, určené k likvidaci - slumová oblast, bezdíci (bezdomovci) a jiní nepřizpůsobiví občané.  ;)

Tak toto je perfektný nápad. To sa mi páči.  8)  Máš u mňa Jarmilka pár bezvýznamných plús.  ;)

Jindroush

Abych to upřesnil:
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

a ty sou spatne vsechny, nebo jen ta jedna bila?

muzzo

Ha ha ha, většina mejch kostek je takhle "zachovalá" :(

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 14.11.2005, 14:44:49
a ty sou spatne vsechny, nebo jen ta jedna bila?

Fotka vždycky klame, IMHO je z těch sloupečků 50% kostek na vyhození.

Jindroush

100% je na vyhození. Já to prostě neumím vyfotit, no. Tady je srovnání bílého a modrého sloupečku z předchozí fotky se 'zdravejma' kostkama. Leckdy taky může být důvod k vyhození na druhý straně...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Teraz tie rozdiely celkom dobre vidno, čo sa týka aj fyzického stavu. Na modrej je to vidno evidentne, čo sa týka aj farby.

Ja osobne podľa toho by som to zrejme vyhodil. Určite tie evidentne poškodené kocky. Zvyšok by som zauvažoval, ako som už písal ... Keby mi také niečo náhodou prišlo z BL, tak by som  >:D.

muzzo

Já bych řekl, že vezír je moc velká fajnovka :-*. Ty kostky (alespoň co mohu podle fotek soudit) zas tak zničený nejsou. No ale jsou to Tvoje kostky.

chadzi

souhlas s muzzem, kdybys mi to nasypal na hlavu kdyz mi bylo tak 7, tak bys byl muj nejlepsi kamos  8) basic kostky se vzdycky hodi

KLF

#24
Musim suhlasit s muzzom. Tie kocky su fakt v dobrom stave - ja mam aj horsie a radim ich medzi stale pouzitelne.
Terminated.

rdk

Nemáte pravdu. Já takhle jetý bricky taky dávám do pytlíčku na vyhození...

TomG

Spis je to otazka toho, ze kazdy ma tu hranici pouzitelnosti kostek nekde jinde .. nekomu nevadi kostky hodne jete, nekdo na nich nesnese jediny skrabanec a uz je vyhazuje :)
Only the best can survive.

Micho

Tak, tak. Každý sme iný. Veď J. sa len spýtal na začiatku, čo s tým. A každý tu len hovorí svoj názor, za seba. A ako to spraví J. to je jeho vec.  8)

Colonel32

mozna je to tim, jak Jindrous nesbira sety, ale dily... ja pokud mam spatnej dil, ale nahradni nemam, tak do setu radsi davam spatnej, nez tam nemit zadnej (pokud teda neni zlomenej nebo tak, ze jo) ale pokud se jindrous zamysli a filozofuje nad kazdym dilem zvlast...

betakaroten

Sbírat sety ... sbírat díly ... inu, asi jsem spíše stavitel, a na neviditelné výztuže používám i ty nejhorší křápy.

Tohle je skutečně extrémní případ - kostku jsem před pár lety v tomto stavu našel na chodníku (tuplovaní barbaři - napřed ji flambují a pak hodí z okna), ale všechny study jsou funkční! Takže zůstává v krabici mezi Technic kostkami 1x14.

(Mimochodem, stejnou kostku shání Mates ve své inzerci; že by vykonal záslužný čin, zachrániv zbytek setu před těmi barbary?)