RULovy pixle

Založil RUL, 25.11.2008, 01:15:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Citace od: rdk kdy 29.12.2008, 16:23:08
600,- to bylo... Těch 1700 mi přijde fakt moc...

Hodne to je v porovnani s tim, co jsme za to tehdy dali mi, ale tedka uz se to asi o moc levneji sehnat neda...

RUL

Rekordně rychle mi přišel balíček z Kanady, v pátek posláno, v pondělí doručeno. Vše je stav MIB a dohromady mě to stálo 5.200,- z toho poštovné 2.000,-. :-X

Smutek z velké útraty nakonec po rozbalení pixle vystřídala obrovská radost.  :D

Venku nádherně sněží a já jdu stavět Lego z 80's. Krásný den  :)

mary

Moc hezké sety,gratuluju!A když venku sněží,tak budu asi taky stavět  :D

linhi

Vůbec ti nezávidím ty sety Castle  >:D

Hardegon

Citace od: linhi kdy 05.01.2009, 16:08:05
Vůbec ti nezávidím ty sety Castle  >:D

tak tak. vůbec nejsou parádní  >:D

otaznik

Citace od: RUL kdy 05.01.2009, 15:08:29
Rekordně rychle mi přišel balíček z Kanady, v pátek posláno, v pondělí doručeno. Vše je stav MIB a dohromady mě to stálo 5.200,- z toho poštovné 2.000,-. :-X

Smutek z velké útraty nakonec po rozbalení pixle vystřídala obrovská radost.  :D

Venku nádherně sněží a já jdu stavět Lego z 80's. Krásný den  :)
Poštovné 100 USD (případně přepočet v CAD) a takhle prasácky zabaleno? Docela štěstí, že to došlo v takovémhle stavu.

Stavem MIB myslíš, že díly jsou ještě zatavené v pytlíkách?

RUL

Citace od: otaznik kdy 05.01.2009, 22:28:42
Citace od: RUL kdy 05.01.2009, 15:08:29
Rekordně rychle mi přišel balíček z Kanady, v pátek posláno, v pondělí doručeno. Vše je stav MIB a dohromady mě to stálo 5.200,- z toho poštovné 2.000,-. :-X

Smutek z velké útraty nakonec po rozbalení pixle vystřídala obrovská radost.  :D

Venku nádherně sněží a já jdu stavět Lego z 80's. Krásný den  :)
Poštovné 100 USD (případně přepočet v CAD) a takhle prasácky zabaleno? Docela štěstí, že to došlo v takovémhle stavu.

Stavem MIB myslíš, že díly jsou ještě zatavené v pytlíkách?

Samozřejmě, že po stranách krabice i nahoře byly noviny, ty jsem před focením vyndal.

K výrazu MIB:
Ne, kostky zataveny v sáčcích nebyly, návody a kostky jsou jenom nasypány v krabičkách, vhodný výraz jsem k tomu nenašel, rád se poučím.

Co se týká samotné stavby setů, zatím jsem postavil první tri nejmenší. Kostky v chvalitebném stavu, byly pouze zaprášené, tak jsem je nasypal do lavoru a řádně osprchoval a vykartáčoval, no po koupeli sety vypadají jako nové. Jen mě docela mrzí, že mi zatím v těchto třech setech chybí tři malé kostičky, ale to ještě pourguji u prodejce (popř. dokoupím na BL). Velmi mile mě naopak překvapily mini katalogy z 80. let (jako nové) - nevím, jestli byly součástí setu, ale asi jo, jinak proč by je tam dával.

Zde posílám obrázky zkompletovaných setíků:

RUL

U setu 6030 jsem měl dokonce nějaké kostky navíc (ty žluté válečky - mají tam být pouze 4).

otaznik

Citace od: RUL kdy 05.01.2009, 23:37:44

Samozřejmě, že po stranách krabice i nahoře byly noviny, ty jsem před focením vyndal.

I tak je to IMHO málo, preferuji, když jsou krabice chráněny ze všech stran.

Citace od: RUL kdy 05.01.2009, 23:37:44
K výrazu MIB:
Ne, kostky zataveny v sáčcích nebyly, návody a kostky jsou jenom nasypány v krabičkách, vhodný výraz jsem k tomu nenašel, rád se poučím.

Já osobně používám výraz MIB (Mint In Box) pouze pro sety, které jsou otevřené, ale díly jsou stále nepoužité a zataveny originálně v sáčcích.

Z fotek vypadá kvalita setů (dílů) velmi dobře, to vždy potěší!  8)

RUL

Při sestavování 6926 jsem narazil na zajímavou anomálii na kostce 3x2 (viz. obrázek č. 4). Schválně jestli přijdete na to, co je na té kostce divného.

RUL

U 6952 mě štve, že dvě kostky 2x2 jsou černé namísto šedých (jedna z nich jde vidět pod počítačem na obrázku č. 6). Jinak kostky vypadají jako nové, ani jsem je nemusel sprchovat.

Colonel32

Taky jsem jich doma nekolik nasel, takze myslim, ze to neni zas takova vzacnost.

RUL

#72
Další setík do sbírky, konkrétně setík 6880 - Surface Explorer z roku 1982. Pořídil jsem jej za levný peníz (i s poštovným za CZK 387,-).  :)

Sice mi už přišel 2. ledna, ale chyběly nějaké kostky, tak jsem napsal prodejci a ten s velkou omluvou do dvou dnů zbylé kostky zaslal i s bonusem - letákem (na 4. obrázku).

Colonel32

Jake jsou vlastne plany do budoucna?

Vysbirat vsechny CS sety a pak pokracovat jinym typem space, zacit od znova a tentokrat MISBy, nebo zacnes stavet zakladnu v CS stylu a la M;tron?

RUL

Citace od: Colonel32 kdy 08.01.2009, 01:37:31
Jake jsou vlastne plany do budoucna?

Vysbirat vsechny CS sety a pak pokracovat jinym typem space, zacit od znova a tentokrat MISBy, nebo zacnes stavet zakladnu v CS stylu a la M;tron?

Žádné plány, pokud se vyskytne nějaká výhodná koupě, tak to beru všemi deseti. Není nic krásnějšího, než zimní období strávit stavěním Lega.

Možná jen bych si tajně přál, že někdy budu mít ve sbírce všechny sety z 80's a 90's, ostatně do důchodu ještě času dost.  ;D

RUL

Tak jsem se vrátil zpoza "velké louže", konkrétně z New Yorku, kde jsem navšívil snad nejkrásnější hračkářství, které jsem kdy viděl - přímo v centru na Times Square (Toys 'R' Us). V oddělení Lega jsem strávil asi půl hodiny a co bych to byl za sběratel, abych si nic nekoupil:

RUL

A mezitím, co jsem byl pryč, tak mi po více, jak dvou měsících čekání, přišlo Lego přímo od Shellu. Teď mám jen dilema, který kousek mám začít stavět dříve.  :D

RUL

Pixle 2554 a 7634 zkompletovány...

2554 je z roku 1998, takže byl 11 let nerozbalen, no a set 7634 je letošní novinka, ale konečně se Lego vrátilo do starých kolejí a dělají modely, jako za stara, traktor se jim moc povedl. Zítra se obuju do kombajnu, pokud vyjde čas.

RUL

Konečně jsem se dostal k postavení 7636. Skládal jsem ho přes hodinu a stavbu jsem si užil, setík se moc vyvedl a můžu jej jen ostatním Legomaniakům doporučit. navíc jde o limitovanou edici, takže neváhejte a kupujte, dokud je ještě v prodeji, za 20 let může mít nějakou hodnotu. Model mě překvapil svou velikostí, takže na jízdu městem můžu zapomenout, protože se jednoduše nevleze na cestu.  :)

RUL

Tak jsem si udělal po delší době opět radost. (Vydraženo na E-bayi za 52 USD i s poštovným, což je podle mě dobrá cena - na BL stojí nový 90 USD). Krabička dlohou cestu přes velkou louži jakž takž ustála, ještě se na ni budu tak hodinku koukat a asi se dám do stavění.  :D

otaznik

Citace od: RUL kdy 25.05.2009, 17:56:49
Tak jsem si udělal po delší době opět radost. (Vydraženo na E-bayi za 52 USD i s poštovným, což je podle mě dobrá cena - na BL stojí nový 90 USD). Krabička dlohou cestu přes velkou louži jakž takž ustála, ještě se na ni budu tak hodinku koukat a asi se dám do stavění.  :D
Velmi pěkné, shodou okolností tento set mi zatím ve sbírce chybí.

RUL

Citace od: otaznik kdy 25.05.2009, 19:29:39
Citace od: RUL kdy 25.05.2009, 17:56:49
Tak jsem si udělal po delší době opět radost. (Vydraženo na E-bayi za 52 USD i s poštovným, což je podle mě dobrá cena - na BL stojí nový 90 USD). Krabička dlohou cestu přes velkou louži jakž takž ustála, ještě se na ni budu tak hodinku koukat a asi se dám do stavění.  :D
Velmi pěkné, shodou okolností tento set mi zatím ve sbírce chybí.

Díky...
Chybí, chybí to se lehko řekne, ale máš ve sbírce tucty kvalitnějších MISBů (mimochodem, otevřel a postavil jsi poslední dobou nějaký?), navíc člověk nemůže mít všechno, tedy pokud není miliardář.  ;)

Jinak ještě čekám na MISBy 6357 a 6656, už aby tu byly.  :P

RUL

Tak hotovo, postaveno.  Model po 18 letech v krabici spatřil světlo světa. :)

RUL

Právě z Itálie dorazil MISB set č. 6357 z roku 1988. Cena EUR 55,- i s poštovným je podle mě fantastická. Vždycky, jak mi přijde takový starý set, tak několik dní nad ním váhám, jestli jej otevírat nebo ne.  ::)

MwK

Úúú, veľmi pekný set za slušné peniaze, gratulujem... :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

RUL

Citace od: MwK kdy 05.06.2009, 20:23:41
Úúú, veľmi pekný set za slušné peniaze, gratulujem... :D

Díky, mám z něj velkou radost, dnes jej asi postavím, už se nevydržím na tu krabičku dívat.  :P
Nemůžu si pomoct, ale firma Lego neměla moderinizovat design krabic a zůstat u proužku LEGOLAND, krabice z 80's vypadají nejlíp...podle mě teda.  :)

Colonel32

Citace od: RUL kdy 06.06.2009, 09:42:14
Nemůžu si pomoct, ale firma Lego neměla moderinizovat design krabic a zůstat u proužku LEGOLAND, krabice z 80's vypadají nejlíp...podle mě teda.  :)

Tvůj názor co je nejlepší pro dnešní děti je zkreslený nostalgií po tom, co si v dětství viděl sám. Jenže doba se změnila.

RUL

CitaceTvůj názor co je nejlepší pro dnešní děti je zkreslený nostalgií po tom, co si v dětství viděl sám. Jenže doba se změnila.

Pravda, ale zajímalo by mě, co na to říká místní omladina.  ;)

otaznik

Krabičky byly určitě lepší, když pominu grafický design, tak minimálně svojí stavbou i použitým materiálem.

Colonel32

#89
Citace od: RUL kdy 06.06.2009, 13:09:27
Pravda, ale zajímalo by mě, co na to říká místní omladina.  ;)

Zdejší omladina se pohybuje okolo 11-12ti let, zatímco cílová skupina těchto setů je většinou nižší.

Citace od: otaznik kdy 06.06.2009, 13:13:47
Krabičky byly určitě lepší, ... minimálně svojí stavbou i použitým materiálem.

Krabička to prodává jen jednou, tak proč nešetřit? Šetření na kvalitě dílů mi vadí o dost více.