#20. Pražská KOSTKY Pub Org hospoda

Založil danny01, 05.08.2009, 16:01:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Termin pro konani hospody

13.11.
0 (0%)
20.11.
2 (14.3%)
27.11
5 (35.7%)
4.12
3 (21.4%)
11.12
4 (28.6%)

Celkem hlasů: 14

otaznik

Tak včera úspěšná hospoda, i účast byla slušná. Díky všem, kteří dorazili.

Jamesek

Noc byla sice delší než jsem čekal, ale hospoda byla super.

Jen aby se dařilo je pořádat častěji ....

danny01

Parada! Po roku (mozno rok aj nieco) som opat videl kostkacov! Dakujem za ucast/pokec/Lego  :-*
Danny

Shmade

Kokal jsem, že fabuland jede :) , jeden jsem doma vyhrábnul, jen je tam zaměněnej jeden fig, myslíte, že se vyplatí před prodejem figa dokoupit a dát tam jednoho navíc, nebo je to "jedno", jedná se o set tenhle set, místo papaláše je tam nějaká zaječice...



jinak díky za osahání "vlaků", už chápu proč si na tom lidi ujížděj :)

Petrjr

#94
Citace od: Shmade kdy 15.12.2009, 20:25:00... Kokal jsem, že fabuland jede ...
No, on ani tak moc nejede. To je trochu podobné jako třeba scala.

   Je to takový paradox, pozorovaný mnou nejprve na fabulandu (méně), pak u scala (více). Není extra moc zanícených sběratelů (pravda, u fabulandu více než scala). Takže z jedné strany je nabídka menší a pravidelní prodejci nasadí u konkrétních dílů větší ceny a on se občas někdo chytí. Ale pak klidně přijde i pár várek kiloware /po dětech .../ a neznamená to automaticky, že by musely jít také za draho (i dokonce když třeba i viditelně obsahují ony "speciální" díly) a neznamená to, že budou vykoupeny spekulanty (Asi se jim to nevyplatí, odhaduji, leželo by to na skladě dlouho a neotáčely se peníze, chtěli-li by dráž prodat. Odhaduji.)

   A o bricklink ani nemluvě. Tím, že na to nejsou AFOL zaměření, tak když už to dostanou do ruky, tak /neznalí cen/ nasadí ony průměrné (vysoké) BL nabídkové ceny a nejde to prodat. Pak časem, když zjistí, že je to ležák, jdou níže (a to už se i prodá) - jenomže je nákupů relativně málo, takže ty zlevněné nepohnou s těmi vysokými průměry. A zdání drahoty je zachováno. Protože nefunguje zpětná vazba tím, že jsou to pro AFOL "divné" dílky se zdáním unikátnosti.

-----

   Ale možná se mýlím a je to jen můj pohled, tím, že už toho mám dost. Obdobně jako otazník čekává na "své" ceny ;) , tak možná už mne to tak nebere a také podvědomě počkám a ono něco přijde. Tu na aukru /dokonce až tak/, tu srazech kostek, tu od známých stejně zaměřených (co na AFOL fóra ani nechodí). Tím, že už se o mně ví co beru za šílenosti.


otaznik

Citace od: Petrjr kdy 17.12.2009, 11:13:06

   Ale možná se mýlím a je to jen můj pohled, tím, že už toho mám dost. Obdobně jako otazník čekává na "své" ceny ;) , tak možná už mne to tak nebere a také podvědomě počkám a ono něco přijde. Tu na aukru /dokonce až tak/, tu srazech kostek, tu od známých stejně zaměřených (co na AFOL fóra ani nechodí). Tím, že už se o mně ví co beru za šílenosti.


S největší skromností říkám, že poměr kvalita/cena, je v setech z mé nabídky vynikající.  8)

Petrjr

Myslel jsem při nákupu ... na ebay ...

otaznik