Naše lego výstava II

Založil Aki, 18.05.2007, 09:27:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Myslíte si že by se výstava měla uskutečnit znovu na Moravě?

ano určitě
17 (22.1%)
když už se to naskytko, tak proč ne?
17 (22.1%)
je mi to jedno
9 (11.7%)
ne, už by neměla být žádná výstava
3 (3.9%)
Ne - měla by být na Slovensku
5 (6.5%)
Ne - měla by být v Čechách
15 (19.5%)
Ne - prdím na Moravu, Čechy i Slovensko. Výstava by měla být v Praze!
11 (14.3%)

Celkem hlasů: 76

Hlasování ukončeno: 02.06.2007, 09:27:32

Aki

Přišla mi vcelku konkrétní nabídka na uspořádání další výstavy.
Nabídku jsem obdžel jednak díky mým osobním kontaktům a jednak jako reakci na výstavu ve Svitavách.
No a odkud? Z Moravského zemského muzea v Brně!
Jde o dost velké muzeum s velmi nabitým programem.
Výstavní plán na příští rok se bude uzavírat již v červnu a do té doby se musíme vyjádřit, zda jsme schopni a ochotni jít do další výstavy!
Mám tu už před sebou plánek možné výstavní prostory i fotky různých typů vitrin, které by se pro nás dali použít, ale to je asi ještě předčasné řešit.

Otázka tedy zní zda se k tomu zavážeme. Pokud ano, měli by jsme přibližně rok na zrealizování (vernisáž by byla přibližně v květnu 2008).
Tož co si o tom myslíte?  ;)

Budu rád, když se diskuse rozvine k otázce jestli v Brně a kdo by do toho znovu všechno šel. Příspěvky co by tam mohlo a nemohlo všechno být  jsou v tuto chvíli mimo.

Jindroush

Že bych udělal další anketu na téma 'Máme se zbavit pragofilů?'  ;) Na pořádání takovejhle akcí je Praha to nejblbější možný místo...  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hobby

Jak je vidět, úspěch se dostavil a zájem mne překvapil. Nečekal jsem jej. Takovou výstavu, jako je ta svitavská, je možné absolvovat nezištně jen jedinkrát. V případě další výstavy, pokud vůbec, bych musel požadovat veškeré režijní náklady, včetně úhrady za vlakové motorky (jsem napnutý, nakolik přestály tuto zátěž a nakolik jsou opotřebované). Ale tohle jistě by chtěli všichni a z toho se dá odvodit, kolik by to muzeum stálo. Pak by se měli rozhodnout. Ale jak je vidět, výstava je výdělečná a to je potěšitelné a úspěch náš, i svitavského muzea 8)

***Banana.com

Citace od: hobby kdy 18.05.2007, 09:53:52
Jak je vidět, úspěch se dostavil a zájem mne překvapil. Nečekal jsem jej. Takovou výstavu, jako je ta svitavská, je možné absolvovat nezištně jen jedinkrát. V případě další výstavy, pokud vůbec, bych musel požadovat veškeré režijní náklady, včetně úhrady za vlakové motorky (jsem napnutý, nakolik přestály tuto zátěž a nakolik jsou opotřebované). Ale tohle jistě by chtěli všichni a z toho se dá odvodit, kolik by to muzeum stálo. Pak by se měli rozhodnout. Ale jak je vidět, výstava je výdělečná a to je potěšitelné a úspěch náš, i svitavského muzea 8)

Nejsem sice vyjma jednoho zapůjčeného motorku na výstavě činný, ovšem tento názor pokládám za navýsost rozumný.

hana

Kluci,v Praze je i spousta cizinců...Na výstavu do Svitav se chystáme,ale provozní doba muzea nám Pražákům moc nepřeje.  ;) Asi to sem úplně nepatří,ale pokud bude ještě jedna výstava kdekoliv,požaduji a ráda zapůjčím růžové Lego.  ;D ;D ;D Proč je Praha na pořádání to nejblbější místo?

J0hny54

Citace od: Jindroush kdy 18.05.2007, 09:50:58
Že bych udělal další anketu na téma 'Máme se zbavit pragofilů?'  ;) Na pořádání takovejhle akcí je Praha to nejblbější možný místo...  :P

Mně se taky Praha zrovna nelíbí, ale na druhou stranu je pro mě přijatelnější než Morava - přece jen 400 kiláků není málo, zase je to lepší pro lidi ze Slovenska.
Když bude výstava v Čechách tak se do ní rád aktivně zapojím  ;)

Jindroush

Blbě (šíleně draho) se tam bydlí, blbě se tam parkuje, blbě se něco pronajímá, muzea maj dost komerčněji zaměřenejch výstav i bez LEGO atd. Z 'československého' pohledu je taky z ruky.

Nemluvě o tom, že je tam spousta Pražáků  >:D >:D >:D

(Mluvím z pozice člověka, co v Praze 10 let bydlel a poměrně pravidelně tam dojíždí).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 18.05.2007, 10:23:45
Blbě (šíleně draho) se tam bydlí, blbě se tam parkuje, blbě se něco pronajímá, muzea maj dost komerčněji zaměřenejch výstav i bez LEGO atd. Z 'československého' pohledu je taky z ruky.

Nemluvě o tom, že je tam spousta Pražáků  >:D >:D >:D

(Mluvím z pozice člověka, co v Praze 10 let bydlel a poměrně pravidelně tam dojíždí).

Jojo, Budějovice jsou lepší  >:D

MildaPajda

#8
částečně má pravdu Vezír, ale když to vezmu z pohledu člověka žijícího západně od Prahy, tak je pro mě 238km a cca 3 hodiny jízdy, který píše routeplanner ....poměrně limitující záležitost...  :(
nemám problém s tím se zajet podívat, i když do teď jsem to nestihl.. :(
ale spíš se sladit s někým abysme vytížili auto...  jet tam sám mi přijde blbý...
chápu, že pro "asiaty" je výhodnější Morava z podobných důvodů... (to nebyl flame, jen poznámka...  ;))
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Jonas

Osobně bych byl spíše pro pravidelné pořádání výstav a setkání, které by se konaly jednou ročně v rámci jednoho víkendu - něco jako Brickfest nebo 1000steineLand.

Myslím, že svitavská výstava bezvadně splnila svůj úkol. Pomohla nám zviditelnit komunitu, muzeu poskytla jedinečnou šanci přílákat nadstadardní množství návštěvníků a jistě ji s potěšením kvitovalo i TLC. Opakovat ji v brzké budoucnosti bych považoval za zbytečné a navíc i poněkud inflační.

Citace od: hobby kdy 18.05.2007, 09:53:52
Takovou výstavu, jako je ta svitavská, je možné absolvovat nezištně jen jedinkrát. V případě další výstavy, pokud vůbec, bych musel požadovat veškeré režijní náklady ...

S Hobbym jednoznačně souhlasím.
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

#10
Mno, ale to je ještě náročnější. Takhle spoustu práce udělalo muzeum - lidi, místo, úklid, provoz atd. Tohle všechno si musíš udělat sám, navíc si to musíš zaplatit sám (ne, že by nám teď někdo něco zaplatil, ale prakticky byly náklady jen logistický) a vyžaduje to velký davy naráz na jedno místo.

Na to podle mě nejsme v Čechách zatím připraveni, viz. počet kostkařů, kteří ještě nebyli ve Svitavách, protože se 'nedostanou'.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

franta

Svitavy jsou v Čechách, pokud výstava ano, tak spíš na Moravě. Kvůli té - vyváženosti. Ale osobně se domnívám, že pauza je na delší čas lepší. V Brně jsem se byl podívat letos na nějakou výstavu hraček - bylo tam prd,nějaká Cheva a pár kravin, vstupný 80 korun, protory snad dobrý - nevím, nevím.

peki

Citace od: Aki kdy 18.05.2007, 09:27:32
Přišla mi vcelku konkrétní nabídka na uspořádání další výstavy.


Myslím, že v diskuzi o tom kde by měla eventuální akce být, hodně předbíháte tomu za jakých podmínek a čím by jste do takové akce šli čím přispěli. Pokud někdo v ČR řeší jak se dostat do Svitav případně do Brna nebo Prahy doporučuji, aby se v SZ zeptali kolegů ze Slovenska (Micho,Cavelon) kteří to mají hodně z ruky. Ve Svitavách byli už 2 krát (aktivně se na mí podílí)a nikdy jsem je neslyšel počítat kilometry.

Bavme se proto o tom jaká by měla akce být. Co by se mělo oproti Svitavám změnit.


1)Osobně jsem pro novou akci, klidně příští rok. Bude to silná motivace jak dotáhnout spoustu věcí které nosím pouze v hlavě.  

2)Jsem pro delší akci. Udělat výkendovku mi přijde v našich podmínkách zatím nereálné z logistických i časových důvodů.

3) Akce musí mít sponzora:
- na prostory a služby (muzeum)
- "náklady" (muzeum?, LEGO?)

Do nákladů řadím např. motory naopak neřeším jestli mi někdo škrábne kostičku nebo bílá nebude bílá  ;D.  

4) Mohu přizpět obdobným způsobem jako ve Svitavách

5) Akci bych doporučoval v Praze, Brně nebo v jiném krajském městě ()

niessnet

Nejsem si jistý, jak budu za rok schopný aktivně s výstavou pomoct, ale jsem ochotný zapůjčit své setíky.
Jestli se bude konat výstava v Praze nebo v Brně je mi upřímně jedno, protože žiju v Praze a na Moravu jezdím celkem pravidelně, takže s tím nemám problém.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

peter

Nápad to není špatný, ale myslím si, že zrealizování nové výstavy, je o mnoho těžší než té letošní. Především je podle mne důležité si uvědomit, že letošní výstava byla úspěšná především proto, jelikož podobná výstava nebyla v ČR mnoho let. Dovolím si tvrdit, že i více jak 10let. Z tohoto důvodu si myslím, že zájem o další výstavu by byl jistě menší. Pokud bychom se tedy rozhodly další výstavu uspořádat, mělo by být prioritou přijít s expozicemi, které nebyly na té letošní, nebo byly v menšině.

Expozice bych tedy více směřoval k vlastní tvorbě, tedy MOC-ům. Je jisté, že samostatným setům se též asi nevyhneme, ale je zde ještě mnoho témat, které jsme na letošní výstavě neukázaly (Space, Western, Orient expedition ale i dívčí Lega a pak také Bionicle, které ač pro nás může být nezajímavé, je velkým lákadlem právě pro děti). V MOC-ech by se opět mohlo klidně udělat město s kolejištěm, ale tentokráte by se třeba mohlo zasadit do nějaké určité doby, nebo Space city.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shi-So

Souhlas s Peterem.
Ja kdyz byl poprve na Invexu taky jsem mel oci na vrch hlavy ,ale pristi rok uz klasika  a pak dal a dal az to byla nuda.....
Mozna bych i jeden  rok poseckal ,nez narod "vychladne" ze Svitav a zavladne zase zdrava zizen po Legu ;D

Ondra


Jindroush

Tak v tom případě navrhuju Litultovice, strava levná, prostory na zámku zdarma a spát můžete ve vlastních stanech u nás na zahradě  ;D

(Ostrava je šíleně z ruky odevšad kromě Čadce  >:D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ravenhorn

Ostrava je fakt mimo. Sorry Ostraváci. Mě přijde nejlepší Praha nebo Brno nebo zase Svitavy.
Castle, Pirates a Star Wars.

peki

Citace od: peter kdy 18.05.2007, 13:27:34
.....myslím, že zájem o další výstavu by byl jistě menší
.... přijít s expozicemi, které nebyly na té letošní, nebo byly v menšině...více  MOC-ům(Space, Western, Orient expedition ale i dívčí Lega a pak také Bionicle)
....Ja kdyz byl poprve na Invexu taky jsem mel oci na vrch hlavy ,ale pristi rok uz klasika  a pak dal a dal az to byla nuda.....

Na návštěvnosti výstavy se hodně odráží způsob její propagace (mimochodem na nedostatečnost propagace, přesto že jsme udělali v této oblasti mnoho,  je také poukazováno v některých anketních odpovědích). Např. po reportáži na ČT1 návštěvnost prudce stoupla.

Podle odpovědí z ankety by se možná dalo zjistit co se návštěvníkům líbilo nebo co naopak postrádali.

.. Na Invexu nevystavují LEGO. Akce by byla zaměřená na AFOLY kterým se LEGO neokouká a děti (když jsem naposledy ve Svitavách opravoval tak jsem při odjezdu před muzeem se zájmem (a  uspokojením ;D) pozoroval rodinu se skupinkou dětí, jak utíkají aby jim neujel vlak. Jenom dodávám že mířili do muzea, nikoliv na nádraží  :o )


Shi-So

#20
Citace
.. Na Invexu nevystavují LEGO. Akce by byla zaměřená na AFOLY kterým se LEGO neokouká a děti (když jsem naposledy ve Svitavách opravoval tak jsem při odjezdu před muzeem se zájmem (a  uspokojením ;D) pozoroval rodinu se skupinkou dětí, jak utíkají aby jim neujel vlak. Jenom dodávám že mířili do muzea, nikoliv na nádraží  :o )

Jen jsem narazel na to ,ze je treba brat v uvahu nasycenost trhu (v tomto pripade navstevniku)
Aby to nebylo typu:
dite: je mami bude zase Lego
maminka:ale jdi mas ho doma a videl jsi to minule....

J0hny54

Citace od: Shi-So kdy 18.05.2007, 14:46:07
Citace
.. Na Invexu nevystavují LEGO. Akce by byla zaměřená na AFOLY kterým se LEGO neokouká a děti (když jsem naposledy ve Svitavách opravoval tak jsem při odjezdu před muzeem se zájmem (a  uspokojením ;D) pozoroval rodinu se skupinkou dětí, jak utíkají aby jim neujel vlak. Jenom dodávám že mířili do muzea, nikoliv na nádraží  :o )

Jen jsem narazel na to ,ze je treba brat v uvahu nasycenost trhu (v tomto pripade navstevniku)
Aby to nebylo typu:
dite: je mami bude zase Lego
maminka:ale jdi mas ho doma a videl jsi to minule....

Proto by možná bylo lepší to udělat jinde než na Moravě, pochybuju, že například rodina z Chebu jela do Svitav jen proto, že mají doma pár LEGO stavebnic... Ale kdyby měli pár desítek kilometrů tak třeba přijedou  :P

Petrjr

#22
Citace od: J0hny54 kdy 18.05.2007, 15:38:57
Proto by možná bylo lepší to udělat jinde než na Moravě, pochybuju, že například rodina z Chebu jela do Svitav jen proto, že mají doma pár LEGO stavebnic... Ale kdyby měli pár desítek kilometrů tak třeba přijedou  :P
Neprotiřečíš si trochu?

Bráno jenom z tohoto pohledu, dle hustoty obyvatelstva (edit: počet obyvatel na:)na km^2, je nejvhodnější Praha, pak hned Brno, ...
Citace od: Aki kdy 18.05.2007, 09:27:32
No a odkud? Z Moravského zemského muzea v Brně!

EDIT2:
http://www.czso.cz/cz/cisla/1/13/137201/m01.htm
http://www.czso.cz/cz/cisla/1/13/137201/m03.htm


J0hny54

Citace od: Petrjr kdy 18.05.2007, 15:48:52
Citace od: J0hny54 kdy 18.05.2007, 15:38:57
Proto by možná bylo lepší to udělat jinde než na Moravě, pochybuju, že například rodina z Chebu jela do Svitav jen proto, že mají doma pár LEGO stavebnic... Ale kdyby měli pár desítek kilometrů tak třeba přijedou  :P
Neprotiřečíš si trochu?




on je rozdíl jet 30 kilometrů a 300

Jindroush

No to bychom to ale mohli taky zájemcům vozit domů.  :o

Dva z nás, bílý košile, černý obleky, kabela přes rameno a 'Přišli jsme si popovídat o Legu, máme tady takovou brožuru...'  >:D

(Já vím, pak to po sobě někdy smažu).


Místo se musí odvíjet od cíle. Je cílem aby to vidělo co nejvíc lidí (vyžaduje velká města) nebo aby se tam mohli co nejpohodlněji sjet lidi ze všech koutů republiky (republik), kteří mají o téma zájem (vyžaduje místo blízko geografického středu, což pomezí Čechy x Morava celkem splňuje)?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

Citace od: J0hny54 kdy 18.05.2007, 16:55:25... z Chebu ..
Citace od: J0hny54 kdy 18.05.2007, 16:55:25
on je rozdíl jet 30 kilometrů a 300
Dyť to říkám, je rozdíl, když musí jet 300 km pět a půl člověka  >:D  nebo pět a půl set tísíc lidí.

Petrjr

   Byť jsem jinak Pražák jak poleno, tak souhlasím, že v tomto případě, m.j. z pohledu Československa, je Brno Praze rovnocenný partner.

  Ovšem odhaduji, že otázka umístění je v současné době celkem podružná. Důležitější je, jestli/zda/kolik z nás má vůbec zájem účastnit se další výstavy (předpokládám opět dlouhodobé, několikaměsíční) už další rok.

matny

Považujem za bezpredmetné dnes polemizovať o tom, v akom konkretnom mieste by mala prípadná budúca výstava zapustiť svoje korene. V tomto smere vyjadrujem súhlas s Jindrom, že výstava vyžaduje miesto blízko geografického stredu, ktorý si ja dovolujem vzhladom na slovenskú lego obec, ktorá je síce v pomere s českou komunitou nižšia, posunúť rovno na hraničný priechod Brodské-Břeclav, kde sa dúfam, už v budúcom roku bude nachádzať zbytočný komplex hraničných budov, ktoré vzhladom na kapacitu by sme nezaplnili aj keby sme pozvali vystavovateľom z celej EU.  ;)
A teraz vážne - do úvahy prichádza jednoznačne Brno.

A polemizovať počas ešte stále prebiehajúcej výstavy nad realizáciou ďalšej výstavy je predčasné - na prípravu ďalšej výstavy musíme dozrieť a to chce minimálne dva roky - aktívných členov tohoto fóra je natolko nízky, že pochybujem, žeby sme behom jedného roka dokázali pripraviť nový zaujímavejšší koncept - taktiež sa priklánam k tomu aby budúca výstava bola krátkodobého charakteru.

Inak najväčším pozitívom tejto výstavy nie je ani nadštandartný záujem zo strany návštevníkov, ale to, že dokázala našu komunitu zjednotiť a pomohla vytvoriť nové priatelstvá a predovšetkým nás motivuje k realizácii ďalšej podobne úspešnej akcii.  :)

rdk

Můj názor:

- Jsou nabídnuty kvalitní prostory ve městě s cca 400k obyvateli.
- Dá se tam jednoduše dojít pěšky z autobusu i vlaku pro "přespolní." (Na druhou stranu, s příjezdem autem to není dobré, ale o víkendech je tam snad vjezd povolen.)
- Dva roky na přípravu výstavy jsou IMO zbytečné (viz. 1000Steine - každý rok).
- Výstava krátkodobého charakteru (typu 1000Steine) je organizačně podstatně náročnější.

V okamžiku, kdy neexistuje podobně kvalitní "protinabídka" z Prahy či Blavy, mi přijde vcelku luxusní odmítnout.

Samozřejmě je otázka, jestli chceme uspořádat další podobnou výstavu, že... Moje zkušenost je, že všichni moji známí i příbuzní, co byli ve Svitavách, byli vcelku výrazně nadšeni...

Na bouracím víkendu můžeme pokračovat v brainstormingu. ;D

Robbed

#29
Pokud by se měla příští výstava zaměřit více na děti, tak je Moravské zemské muzeum asi nejvhodnější. Co jsem slyšel, tak se dost zaměřuje právě na akce pro děti.

Já osobně bych se další výstavy rád zase zúčastnil a klidně i příští rok...