Diskuse o stavebnicích > Recenze

Testování setů 42099 RC Exrémní teréňák 4x4 a 42100 Liebherr R9800 Excavator

(1/4) > >>

Stimpi:
Pokud sledujete toto vlákno neunikli Vám dvě čerstvé a vyčerpávající recenze od Hawrana a HD na nové Technic sety 42099 a 42100 - nový teréňák a Bagr od Liebherru.

Mimo recenzí nyní tyto sety putují po výstavách, kde je možné si je prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži.

Toto vlákno by mělo posloužit jako shromaždiště Vašich připomínek, poznatků, kritiky a chvalozpěvů z testování těchto modelů, které budeme nějakým způsobem zpracovávat na zpětnou vazbu pro TLG, které nám modely poskytlo.

Klidně jsem uložte odkaz i na případné video nebo fotografie z testování.

Díky!!!

Matthes_CS:
Stavby obou setů mi přišli dobré, nejsem moc přes technic, takže jsem je ani moc nezkoumal, jen mě překvapilo, že ten teréňák jezdí docela pomalu.

Jsem rád, že i když nebyl k setům ovladač, tak se řízení na výstavě podařilo zařídit, ale když už je to jen přes tenmobil, tak si s tím mohli trocu více vyhrát, jezdil jsem s Liebherrem a ovládání toho ramena přes joystick mi přišlo divné. Páčky nahoře pro každý pás dobré, otáčení nástavby přes joystick by šlo. Ale rameno bylo takové zvláštní a neintuitivní, člověk si musí zkusit co to dělá, aby to poznal. Otevírání lžíce a zavírání už bylo přes tlačítko s obrázky, což bylo lepší. Později jsem si všiml, že je na displejii obázek ramene a ovládaná část se oranžově rozsvítí, ale mohla by tam být i šipka, na kterou stranu se  ta část pohybuje, nebo by secelý ten obrázek mohl měnit podleaktuální polohy, z motorů by mělo jít zjistit polohu ramene, když se to na začátku kalibruje, pokud jsou dělaný jako v boostu.

Jinak se mi oproti setu 42055 líbí Liebherr více, ale taky je větší cena a více motorků, vše jelo plynule, nezasekávalo se a může i nabírat náklad (fazole) ze země.

Stimpi:
Poznámky z testování v Kroměříži:

- s modely celkem za oba dva dny odjeto s každým cca 5-6 hodin jak AFOLy, tak návštěvníky různého věku a pohlaví
- zprovoznění a aplikace pro oba modely bez problémů - během testování jsme nenarazili na žádný technický problém jak s modelem, tak s jednotkami

- spotřeba baterií myslím v pohodě - u 4x4 jsme na začátku dávali nové a jezdil stejně až do konce, v Liebherru byli originál baterie od Hawrana, měnili jsme jen v podvozku, mysleli jsme, že už jsou slabé a jede tudíž pomalu, nicméně i po výměně byl stejně "rychlý"
- v nových jednotkách oceňuji jednodušší výměnu baterií než ve starém PF AA BB :) (battery boxu na AA monočlánky)
- naopak spotřeba baterie mobilního telefonu, který sety ovládal byla docela velká

- postrádali jsme možnost ovládání pomocí HW ovladače, případně možnost namapovat HW ovladač (PS4, Xbox,...) přes oficiální aplikaci. Vzhledem k nedostatku času jsme netestovali neoficiální aplikace kde by mapování mělo fungovat.
- ovládání modelu pomocí aplikace na větších zařízeních je nešikovné, o pro menší děti takřka nemožné - hlavně u bagru
- super je ovládání lžíce bagru jedním prstem
- první spuštění aplikace s tutoriály, které se mi nepodařilo přeskočit je peklo...

- hratelnost 4x4 je až na ovládání dobrá, přejede  i překážky. Možná by stálo se zamyslet nad pomalým a rychlým módem (HW převodovka v modelu, omezovař rychlosti na motoru...). Jinak podle více lidí jde o povedený model.

- hratelnost u Liebherra je rozporuplná, pro některé děti je poměrně pomalý (některé děti si s ním poměrně vyhráli, některé po pár sekundách model přestal kvůli rychlosti bavit) ... přejezd a nabrání lžíce trvá dost dlouho. Vzhledem k váze je pojíždění po koberci s rozsypanými fazolemi, v kombinaci s dotykovým ovládáním, poměrně náročné. Hlavně pokud potřebuji někam přesně najet. Osobně nejsem fanda tohoto setu ... předloha mne neoslovila ... nicméně bagrování s ním byl pro mne docela relax a musím říci, že se mi líbilo.

- otázka ceny u Liebherra ... dokud ji mnoho lidí neznalo, tak se jim líbil ...

- osobně bych rád tyto sety nasadil full time do hracího koutku, aby se vidělo co vydrží, podmínkou je ovšem HW ovladač. Ze zkušeností vím, že například s xbox ovladačem nemají poměrně mladé děti (4 roky) problém dobře obsluhovat například nakladač Volvo 42030

Myslím, že ve zkratce vše .. pokud si na něco ještě vzpomenu, tak doplním

martindavid:
O Liebheeru jsi napsal vše já s tebou v podstatě souhlasím i když jsem model zkoušel jen chvilku.
jinak mně osobně pomalost nevadí originál se  pohybuje ještě pomaleji.
dám sem krátké video sice kvalita spíš na nic ale aspon něco
https://www.youtube.com/watch?v=RSIyyqOKm7s

stricekfido:
Pokud bude zájem, do Olomouce vezu Xbox ovladač a aplikaci, tak když bude čas můžeme to ozkoušet

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi