Diskuse o stavebnicích > Alternativní modely

Velká alternativní stavební výzva

(1/13) > >>

Tomik:
Chtěl bych sekci alternativních modelů trochu oživit, aby nevypadala jako one-man-show, a tak mě napadlo uspořádat "Velkou alternativní stavební vyzvu".

O co v ní půjde?
O stavění modelů z Lega.

V čem bude "alternativní"?
Budeme stavět pouze z kostek obsažených v jediném setu, takže budeme stavět tzv. "alternativní modely".

Bude to soutěž?
Ano i ne. Budeme navzájem soutěžit mezi sebou, kdo zadaný úkol zvládne nejlépe, ale nebude tu žádná porota, ani výhry. Nepůjde tedy o to vyhrát, ale zúčastnit se.

A jak to bude celé probíhat?
Hlavními předpoklady pro účast je pořízení setu, ze kterého budeme stavět, a pak už jen mít chuť stavět a bavit se. Jednotlivé výzvy můžou probíhat podle následujících scénářů:

* Někdo "vykopne" téma modelu a poté se každý z účastníků pokusí postavit na dané téma model. Navzájem se tu pochlubíme svými výtvory a poté někdo další zvolí nové téma a celý proces se bude opakovat. Smysl je v tom, že máme stejné kostky, stejné zadání, ale různé výsledky.
* Vybereme nějaký speciální dílek a úkolem účastníků bude postavit cokoliv, co bude daný dílek obsahovat. Opět máme stejné kostky, stejné zadání, ale různé výsledky.
* Hra na "poslední kostku v oběhu" - někdo jako první postaví model na volné téma. Může k tomu použít všechny kostky daného setu. Následující účastník výzvy opět staví model na volné téma, ale pouze z kostek použitých při stavbě prvního modelu, tj. staví "alternativní model alternativního modelu". Takto se bude pokračovat dále a počet dostupných kostek se bude stále zmenšovat.
Zaujala vás myšlenka uspořádat takovouto výzvu? Chtěli byste se jí zúčastnit? Pokud ano, který ze scénářů by se vám líbil nejvíce? Nebo byste chtěli postupně vyzkoušet více scénářů? Případně máte nápad na další typ "alternativní výzvy"?

Budu se těšit na vaše reakce a podměty.

Stimpi:
Určitě. Scenář 1 a 3 se mi líbí nejvic.

yoshimaka:
1. scénář se mi líbí - už jsme ho tu měli a byla spousta zajímavých výtvorů - moji podporu má jasnou.
2. scénář tu také už v nějaké podobě byl - a určitě ho také podporuji.
3. scénář je jednoduše maso! Tam si troufám zúčastnit se jako divák  ;D

milanv:
Super! Líbí se mi všechny scénáře a do každého se zapojím rád. Jen si myslím, že je potřeba zvolit pro začátek jeden a věnovat mu maximální energii, ať se tahle rubrika zase oživí. Už se na to těším!

Tomik:
Díky všem za reakce a chuť se zúčastnit. Uvidíme, kdo další se ozve.

--- Citace: milanv  20.05.2019, 11:53:35 ---Super! Líbí se mi všechny scénáře a do každého se zapojím rád. Jen si myslím, že je potřeba zvolit pro začátek jeden a věnovat mu maximální energii, ať se tahle rubrika zase oživí. Už se na to těším!

--- Konce citace ---
Vidím to tak, že vybereme jeden scénář a podle něj pojedeme. Podle toho, jak se to bude vyvíjet, vymyslíme co dál...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi