*TOP* (Vlastní) Kostel sv. Bartoloměje (Roztoky 2010)

Založil Ryxe, 03.01.2010, 19:18:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaká varianta střechy je podle Vás lepší.

1. varianta (tmavě-světle šedá varianta)
9 (37.5%)
2. varianta (barevná kombinace)
10 (41.7%)
Je to jedno.
5 (20.8%)

Celkem hlasů: 24

peter

Prostě tam dej jeden ten plot, ve kterém už bude pár trans plate a další trans plate dej do nějaké díže, ze které si je daný minifig vybírá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Daniel

A nepřeháníte to s tím stavěním (myslím lego-stavaře) Michal-gearcs bude opravovat zeď, Ondra-linhi bude dostavovat věž a ty budeš zasklívat okno? Nikdy nikdo neměl žádný lešení a teď bude na každý stavbě? ;D

Colonel32


Hardegon

Popravdě od kostela přes řeku bude taky stavba. Bylo to to první co jsem postavil...

Daniel

Jo, to jsem tak nějak zaznamenal, zase tak novej tady nejsem ;). To byla jen poznámka, že jsem viděl na castle stavbách maximálně tak 3x lešení v životě a teď na na jedný výstavě to bude všude... Ale je mi to jedno, to byl jen takovej postřeh.

Siegnord

  Dost dobrý postřeh. Zřejmě jsi zachytil novou módu. Takovou první významnou vlaštovkou byla dle mého Evoluce hradu, od které jsem bohužel nenašel web.

Daniel

jj, nová stavařská vlna...aneb kdo nemá lešení je out ;D
...asi jsi myslel tohle: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=370290

Hardegon

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 29.01.2010, 14:16:40
jj, nová stavařská vlna...aneb kdo nemá lešení je out ;D

Takhle bych to rozhodně nebral. Já s tím dlouho a dlouho experimentuju, baví mě to a líbí se mi to. Nedělám to protože to mají ostatní.

Gibur

Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Ryxe

Mirku, Petere, děkuji za rady, zkusím to takto realizovat.

Nemyslím si, že se jedná o nějakou novou stavařskou vlnu. Rozhodně jsem to nemyslel tak, že když to má ten a ten stavitel ve svém MOCu, tak to musím mít také. Spíše mi to přišlo jako nejvhodnější řešení, jak vyplnit a trochu oživit jedno menší prázdné místo a zároveň ukázat další zajímavé řemeslo ;).

Ryxe

#40
Dnes jsem se dostal k nafocení nové varianty kostela. Jak jsem již předeslal, dostalo se mu trochu větší přestavby a momentálně se jedná o trojlodní baziliku s dvěma věžema v čele stavby. Zkoušel jsem i trochu rozbít šedou fádnost pomocí tan doplňků, tak snad to prospělo.
Dále jsem zkoušel, jak by mohlo vypadat ono lešení a zasklívání oken, ještě tedy přidám pár těch trans plates do plotu a do sudu a žebřík.
A ještě malá ukázka custom štítů, které vyrobil gearcs ;)

Ondrej

Tahle varianta se mi líbí ze všech nejvíc, jen bych možná dostavěl věžičky. Vím, že takhle vypadaj kostely jako Notre Dame, ale sem bych je možná dal.

Colonel32

Ta bílá mi na tu střechu vůbec nesedí. Nedala by se zkusit nějaká jiná barva? Sand blue? Tan?

Ryxe

#43
Další fotky ;).

Hardegon

A z malého kostelíka se stává katedrála.  :D Taky myslím, že je hezčí než původní verze.

Ryxe

Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2010, 14:00:22
Ta bílá mi na tu střechu vůbec nesedí. Nedala by se zkusit nějaká jiná barva? Sand blue? Tan?

Zkusím ji nahradit Tan barvou, ale nevím, jestli ji budu mít v takovémto množství.

Citace od: Ondrej kdy 31.01.2010, 13:59:25
Tahle varianta se mi líbí ze všech nejvíc, jen bych možná dostavěl věžičky. Vím, že takhle vypadaj kostely jako Notre Dame, ale sem bych je možná dal.

Špičaté věže ještě zkusím nějak pořešit, ještě musím vymyslet, jakým způsobem je udělám.I manželka mi říkala, abych je tam dal ;)

Hana129

#46
Spodní část úplně skvělá, hodně mi to připomíná náš kostel, takže až se někdy odhodlám ke stavbě budu okoukávat. Základy už vidím a  ještě by to chtělo vymyslet takovou špičatou věž a mohu začít kopírovat  ;D ;).

Ta střecha je taky teď fajn, možná bych ještě zkusila místo té bílé dát černou, takže taková kombinace, ale sv.+tm.šedá + černá, ale nevím co by to udělalo.


maeror

Opravdu dosud nejhezčí varianta, i když bez zatím (také v to doufám) dostavěných věží.

Jenom nevím s tím lešením... nic o tom nevím, ale říkám si, proč by ta okna dělali zvenčí, větru a dešti napospas... nebylo by lepší pracovat na nich uvnitř?

germik

Citace od: maeror kdy 31.01.2010, 15:26:35
Jenom nevím s tím lešením... nic o tom nevím, ale říkám si, proč by ta okna dělali zvenčí, větru a dešti napospas... nebylo by lepší pracovat na nich uvnitř?
To by nebyli vidět ;D :P

Jinak se musím připojit, je to krása, hlavně kombinace staré a nové šedé na zdivu, vypadá to mnohem přirozeněji než jednobarevné.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

AdamKo

I když tato sekce není přesně můj šálek kávy a zavítám sem zcela vyjímečně, jsem nadšen! ;)

Kulím oči :o   Úžasná stavba, střecha se mi líbí taková jaká je - inu, 100 lidí 100 názorů.    Za špičaté věže v průčelí se též přimlouvám :)

mirek

Opravdu, to není už kostel, ale katedrála. Ale moc pěkná.
Když je tady anketa o střeše, nedalo mi to a ve svém foto archivu jsem našel toto.

germik

Citace od: mirek kdy 31.01.2010, 17:09:52
Opravdu, to není už kostel, ale katedrála. Ale moc pěkná.
Když je tady anketa o střeše, nedalo mi to a ve svém foto archivu jsem našel toto.
Nojo ta bílá tam je docela hezká, ale je tam menší plocha, tzn. že bílé pruhy jsou stejně široké jako ty šedé.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

gearcs

Je to bezva, asi bych udělal špičaté věže, ale i takhle je to OK.  :D

Martys08

Je to hodně hezké a ty špičaté věže by to chtělo.

Hardegon

Já bych věže nechal klidně i takto. Je to hezké a aspoň nebude celá stavba tak monumentální.  ::)

maeror

Citace od: germik kdy 31.01.2010, 16:14:11
Citace od: maeror kdy 31.01.2010, 15:26:35
Jenom nevím s tím lešením... nic o tom nevím, ale říkám si, proč by ta okna dělali zvenčí, větru a dešti napospas... nebylo by lepší pracovat na nich uvnitř?
To by nebyli vidět ;D :P

Ano, toto sofistikované vysvětlení je mi jasné; já vznášel svůj dotaz spíše ve směru k reálnosti umístění dělníka... ale budiž - je venku, aby na práci lépe viděl. ;)

Gibur

#56
Citace od: Hardegon kdy 31.01.2010, 20:18:40
Já bych věže nechal klidně i takto. Je to hezké a aspoň nebude celá stavba tak monumentální.  ::)

JJ,třeba takto:

P.S.Ten custom erb jsi vymyslel nebo je něákého rodu nebo města?
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Šejmus

Tak tohle je jinačí kafe :D ... předchozí verze mi přišly takové fádní, tahle má styl
Fool of a Took!

Daniel

JJ, uřčitě je to takhle hezčí, než původní verze. Jak již zaznělo z malého kostelíka se stává katedrála :). Možná že by jí ale slušely větší vrata ;).
S těma věžema je to těžké: 99% čechů má zafixováno, že musí mít špičatý střechy, když by se na to koukal například Ir, tak by souhlasil více s tím, co máš teď...

hobby

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 01.02.2010, 07:46:02
S těma věžema je to těžké: 99% čechů má zafixováno, že musí mít špičatý střechy, když by se na to koukal například Ir, tak by souhlasil více s tím, co máš teď...
Jenže většina těch katedrál zůstala, co se týče věží, nedokončena (chybějící vůle, peníze, nástup nových slohů ap.). Původně tam pochopitelně být měly; nezvyklé je jedna věž špičatá, druhá nikoliv (např. Štrasburk).
Ale u tohoto kostela bych je tam dal.