*TOP* (Vlastní) Kostel sv. Bartoloměje (Roztoky 2010)

Založil Ryxe, 03.01.2010, 19:18:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaká varianta střechy je podle Vás lepší.

1. varianta (tmavě-světle šedá varianta)
9 (37.5%)
2. varianta (barevná kombinace)
10 (41.7%)
Je to jedno.
5 (20.8%)

Celkem hlasů: 24

Ryxe

Představuji Vám Kostelík sv. Bartoloměje, který bude zasazen do městské části v Castle dioramatu. Na městě pracujeme s Gearcsem a Hardegonem a celé město bude k vidění až přímo na výstavě, napadlo mě ale, že bych mohl udělat takovou malou předvýstavní ochutnávku v podobě této jedné stavby ;).
Kostelík je těsně před dokončením, zbývá jen pokrýt zbytek střechy a vyplnit ještě dvě okna a bude hotovo.

Colonel32

Omezím se na pro dnešek již klasické "No ty vole"  >:D

Jonas

Další krásný model!!

Rok 2010 zdá se býti velice plodným, a to je teprve je 4. leden.
Jonas - Můj Brickshelf

linhi

#3
Výborná práce,myslím že se máme do Roztok na co těšit,pokud bude někdy ještě nějaká akce,tak aby se na castle zamluvila plocha jak na kolejiště :-) ..........

Jen ten zalitý člověk v soše.... kouká mu ruka.... :-)

Rhox

Krásná práce, v budoucnu taky chci postavit gotický kostel. Ten tvůj je skvělou inspirací.

Icewalker

Kostel se mi moc líbí. Není přehnaně veliký, a přesto musí v každém minifigovi, ať již bezvěrci či katolíkovi, vzbuzovat úctu. Mohu se zeptat na předlohu/předlohy?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

maeror

Pěkná práce, to musím ukázat klukům :) Snažili se o vlastní kostel, tak ať vidí, jak se to má správně dělat... Na tvých stavbách se mi totiž líbí, že jsou skromné, nepřeplácané, ale stejně docela plné detailů a promyšlených věcí.

Siegnord


gearcs

V Ryxem dřímá stavitel, který se teď probudil. Tento kostel předčil všechna moje očekávání a musím říct, že jsem velmi rád, že stavím s Ryxem stejné diorama. Překrásné dílo!

Daniel

No tak to už aby jsme se na tu Vaši městskou část, jako celek těšili ;)

Gibur

Už se těím do roztok :),ještě bych se chtěl zepat jak jsi udělal ty zarámovaná okna v zadní části?
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Ryxe

#11
Moc děkuji všem za kladné ohlasy ;).
Citace od: Icewalker kdy 03.01.2010, 20:15:47
Mohu se zeptat na předlohu/předlohy?
Kostel není stavěn přesně podle nějakého opravdového kostela. Je to spíše směsice toho, co se mi na různých kostelech líbilo. Silueta je inspirována kostelem sv. Václava na Zderaze v Resslově ulici. Tento kostelík se mi moc zalíbil, když jsem jednou čekal v dopravní zácpě a tak jsem si ho mohl i dosti dlouho nerušeně prohlížet. Původní verze mého kostela byla bezvěžová, poze s malou zvoničkou na střeše. Mnoho inspirace, ze které jsem vycházel mi poslal i Aki. Že bude mít kostelík věž jsem se rozhodl až na výletě ve Vídni, kde mě tamní kostely opravdu dostaly. Věž jsem postavil do střední části, trochu po vzoru zmiňovaného stephansdomu, některé prvky se mi líbily i na kostele v Klosterneuburgu.


Citace od: linhi kdy 03.01.2010, 19:52:21

Jen ten zalitý člověk v soše.... kouká mu ruka.... :-)
Stavitelům bohužel došel beton >:D

A ještě pár detailnějších fotek:



peter

Bohužel mě tento MOC nezaujal. Nejvíc mě na něm nesedí právě ta mozaiková střecha a vůbec celkové barevné pojetí. Model je až moc jednobarevný (šedý). Zejména střechy bych se snažil mít odlišné, třeba SandGreen, Black. Dále bych doladil okna u oltáře, tak jako jsou ty v hlavní lodi. Bohužel mi také moc nesedí použití technic prvků (ozubená kola). Vstupní dveře bych změnil za dvoukřídlá (Brown Door 1 x 3 x 6 Curved Top) a zvon ve zvonici by měl být též v jiné barvě, ať je výraznější a nesplývá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

maeror

Citace od: Dog-Čum kdy 04.01.2010, 12:41:07
ještě bych se chtěl zepat jak jsi udělal ty zarámovaná okna v zadní části?

a) Můžeš zkusit navrstvit průhledné 1x1 plates na sebe, a pak je připevnit za hotový okenní rám (většinou z boku aka SNOT, ale klidně i klasicky na sebe odspodu). Na ozřejmení SNOT techniky se podívej třeba tady nebo použij google :)

b) Udělej to jako Ryxe - nakrájej gumové medvídky na kostičky, slep k sobě (stačí naslinit), přilep ke své stavbě. Nebo se pletu? ???

Shmade

#14
Citace od: maeror kdy 04.01.2010, 16:55:39
b) Udělej to jako Ryxe - nakrájej gumové medvídky na kostičky, slep k sobě (stačí naslinit), přilep ke své stavbě. Nebo se pletu? ???
To jsou bricky 1x1 ne?

Edit: a za zamřížovanými okny plates 1x1...

maeror

Citace od: Shmade kdy 04.01.2010, 18:30:29
To jsou bricky 1x1 ne?

Hm, asi máš pravdu, nebudou to plates ale bricky. (A soukromě si tipnu, že stavěné klasicky vertikálně.)

Zamřížovaná okna pak pochopitelně ploty plné plates 1x1, tam je to jasné.

otaznik

Citace od: peter kdy 04.01.2010, 15:58:03
Bohužel mě tento MOC nezaujal. Nejvíc mě na něm nesedí právě ta mozaiková střecha a vůbec celkové barevné pojetí. Model je až moc jednobarevný (šedý). Zejména střechy bych se snažil mít odlišné, třeba SandGreen, Black. Dále bych doladil okna u oltáře, tak jako jsou ty v hlavní lodi. Bohužel mi také moc nesedí použití technic prvků (ozubená kola). Vstupní dveře bych změnil za dvoukřídlá (Brown Door 1 x 3 x 6 Curved Top) a zvon ve zvonici by měl být též v jiné barvě, ať je výraznější a nesplývá.
Také hlasuji pro jednobarevnou střechu (ne šedou), stejně tak dvoukřídlé dveře a "bronzový zvon".

Ryxe

Děkuji za užitečné rady, určitě se pokusím jimi řídit ;)
Máte pravdu, že ta okna za oltářem by bylo lepší sladit s ostatními, hlavně po nasvícení to včera působilo divně. Dvířka určitě vyměním. U zvonu jsem původně počítal s tmavě šedou, ale doma jsem nenašel vhodné dílky, takže jsem tam dal zatím provizorně světle šedý, než potřebné dílky koupím, ale otazníkův nápad "bronzového zvonu" je určitě lepší, jestli se mi podaří sehnat dílky této barvy, tak do toho půjdu.
Mozaiku na střeše bych rád zachoval, ale zkusím zakomponovat jiné barvy, aby kostel nebyl až tak "jednobarevný"

Jinak si podle fotek od kluků myslím, že se v Roztokách bude opravdu na co těšit ;)

Ondrej

A co barevnou střechu, na téhle stavbě by taky nemusela vypadat špatně. Zde přikládám BS galerii, kde je použita barevná střecha a nevypadá to vůbec špatně.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=308155

linhi

Co třeba ten kříž či jiné části střechy udělat červeně? Ale zase to nesmí tlouct do očí,musíš to sladit

Ryxe

Ta střecha vypadá hodně dobře, otázkou je jestli na menší by to působilo stejně dobře. Zakomponovat červenou také není špatný nápad, možná spíše tmavou. Něco vyzkouším a uvidíme ;)

Ryxe

#21
Zkoušel jsem kostelík trochu upravit. Udělal jsem obloukové dveře, sjednotil výplňě oken a udělal novou mozaiku na střeše. Zkoušel jsem jich hodně, různé barevné kombinace i vzory. Nakonec jsem nechal tuhle. Tak posuďte ;)

hadato

Mě se to líbí, už to konečně nepůsobí tak smutně jako na těch prvních fotkách. Chtělo by to ale ještě podrobnější fotky.

Ondrej

Ty šedý tile na střeše bych nahradil černými a dal pryč tu žlutou věžičku a je to super.

gearcs


Ryxe

Citace od: Ondrej kdy 17.01.2010, 17:35:33
Ty šedý tile na střeše bych nahradil černými a dal pryč tu žlutou věžičku a je to super.

Černou jsem také zkoušel, ale moc se mi to ke kostelu nehodilo. Černá byla moc výrazná a dominantní.
Žlutá věžička byl jen takový pokus, už je zpátky původní verze ;)


Ryxe

V sobotu se mi stala dosti nemilá věc. Dělal jsem drobné dodělávky na kostelíku, jednou špatně přitlačil a část stavby srovnal se zemí :-\. Málem mi hráblo >:(.Zbyl jen presbytář a kus věže. začal jsem tedy skoro od znova, kostel lehce prodloužil a trochu změnil půdorys. Do víkendu snad bude hotovo a pošlu fotky.

maeror

No vidíš - z tragédie ještě bude přednost - nová varianta nakonec bude lepší, uvidíš. ;)

Ryxe

Měl bych jeden dotaz, neví někdo, jak se ve středověku dělala vitrážová okna. Nebo spíše jakými nástroji. Napadlo mě totiž, že bych u jednoho okna u presbytáře postavil lešení, na kterém by právě nějací figové pracovali na zasklívání.

mirek

"tiffany technika", stará více něž sto let, umožňuje vytvářet jemnější kontury než vitráž vsazená do olova. Skleněné dílky jsou po nařezání a zabroušení olepovány měděnou páskou a pomocí cínových prutů spojovány v konkrétní motiv. Cínové spoje jsou ponechány v původní, tedy stříbrné barvě nebo se mohou patinovat na černou, hnědou případně měděnou barvu.

Ryxe ...na tom lešení by musela být deska, na ní část vitráže v okenním rámu. Vitráž se vyráběla naležato a po ztvrdnutí cínu se osazovala.