*TOP* CBC #3 (Vlastní) Lindholm

Založil Hardegon, 07.05.2009, 14:46:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Do soutěže se zapojím s klasickým Castle tématem "Brána". Tato moje je ale spíše jen jakousi postranní branou směrem k polím či vesnici, odkud se neočekává žádný silný útok. Kolem hradby vede malá říčka a za hradbou je již rozvíjející se město Lindholm.

Né moc projevenou originalitu tématu se snažím vyvážit detaily a zpracováním.

Kompletní galerie fotek

Popis:

Jak je u mě zvykem, snažím se přiblížit své výtvory severské kultuře (nikoli ji kopírovat na 100%). Jedná se o část města Lindholm. Snažil jsem se vytvořit vedlejší bránu do města (např. k nedaleké vesnici za lesem, k polím, k řece) + přilehlé okolí před i za ní.

Před bránou je možné zahlédnout říčku, ke které se zaběhne čas od času dobytek. Pro přehled strážců nad okolím byly velké stromy vykáceny a zůstaly pouze nízké roztroucené keříky.

Za bránou již začíná městský život. V okolí je malá zlatnická dílna označená zlatou "lucernou", řezníkův sklep se seníkem nahoře a dům obchodníka. Ten je spojen s vedlejším domem. V centru náměstíčka je maláfontána a okolo ní se koná trh prodejců z okolí města.








Hardegon

#1
První fotky jsou již z více rozpracované fáze. V současnosti dolaďuji terén, zástavbu a nějaké drobnosti na budovách. Možná se ještě celá stavba rozšíří (směrem do města).

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=382187


Ryxe

Moc se mi to líbí, máš moc pěkný styl stavby. Chtěl jsem se jen zeptat, ti dva tam přímo před branou kopou studnu?

Ramtinka

také se mi to moc líbí. Nejvíc se mi ovšem líbí zamilovaný pár figů, kteří k sobě běží a kráva, co pojídá chudáka kytičku  ;D. Rozhodně velmi nápadité dílko :)

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 07.05.2009, 14:56:08
Moc se mi to líbí, máš moc pěkný styl stavby. Chtěl jsem se jen zeptat, ti dva tam přímo před branou kopou studnu?

Styl jsem se snažil trochu změnit oproti ostatním stavbám, které jsem tu již prezentoval.

A studna tu neni.  ;D Jde o 2 cestáře. Bohužel se o cesty moc nestarali, tak je budou muset opravit.  :P

peter

#5
Citace od: Hardegon kdy 07.05.2009, 14:51:17
První fotky jsou již z více rozpracované fáze. V současnosti dolaďuji terén, zástavbu a nějaké drobnosti na budovách. Možná se ještě celá stavba rozšíří (směrem do města).

Na Brickshelf bude brzy uvedena série fotek z této fáze výstavby.

Nevypadá to špatně, ale moc tomu nerozumím. V úvodu píšeš, že se chceš zapojit s tématem brána. Na fotkách sice nějaká brána je, ale krom pohledu z města toho moc z brány vidět není. Zároveň nechápu tvůj následný postup v rozšiřování MOCu směrem k městu. Když jsi si vybral téma brána, tak bych se snažil co nejvíc věnovat právě jí. Městské domy, které zde jsou bych naopak zrušil a postavil je jen náznakově (kulisově) k dotvoření pohledu - nehledě na to, že nyní dost odvádí pozornost právě od té brány. Díly, které bych tímto ušetřil bych vrazil opět na bránu, jelikož se mi zdá v tuto chvíli i dosti strohá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hardegon

Citace od: peter kdy 07.05.2009, 15:02:37
Nevypadá to špatně, ale moc tomu nerozumím. V úvodu píšeš, že se chceš zapojit s tématem brána. Na fotkách sice nějaká brána je, ale krom pohledu z města toho moc z brány vidět není. Zároveň nechápu tvůj následný postup v rozšiřování MOCu směrem k městu. Když jsi si vybral téma brána, tak bych se snažil co nejvíc věnovat právě jí. Městské domy, které zde jsou bych naopak zrušil a postavil je jen náznakově (kulisově) k dotvoření pohledu - nehledě na to, že nyní dost odvádí pozornost právě od té brány. Díly, které bych tímto ušetřil bych vrazil opět na bránu, jelikož se mi zdá v tuto chvíli i dosti strohá.

Proto jsem psal: "Brána". Nejde přímo o ni, ale o to klasické téma brány a nějakého okolí v blízkosti. Proto neni klasicky robustní.

Pokud jde o fotky, byla to první ochutnávka. Na BS bude detailnější serie.

rukay

Podle mě nevadí, že se věnoval i okolí.  :) Ale je pravda, že tomu něco chybí.  Třeba trochu víc detailů právě u tý brány... nevim  :-\ . Mám z toho rozpolcené pocity.  :-\ :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Lego_Radek

Hardegonovy výtvory se mi líbí už dávno. A toto dílo je opravdu pěkné, moc se mi líbí zakomponování krav a pěkně řešena oboustranná různost - krajina (terén)/stavba(y), má  to život i atmosféru. hodnotím 10 z 10

Colonel32

Citace od: rukay kdy 07.05.2009, 17:21:10
Podle mě nevadí, že se věnoval i okolí.  :) Ale je pravda, že tomu něco chybí.  Třeba trochu víc detailů právě u tý brány... nevim  :-\ . Mám z toho rozpolcené pocity.  :-\ :-\

Inu, Gearcs to sice není, (proto taky Gearcs soutěžit nesmí  >:D ) ale z prezentovaných soutěžních modelů s mi to zatím líbí asi nejvíc.

Šejmus

trochu nešťastné jsou úhly těch fotek...
Fool of a Took!

Hardegon

rukay: Detaily samozřejmě doladím. Mám mnoho plánů a nápadů, ale to co je vidět teď, je jen pro zachycení atmosféry a nastínění budoucích úmyslů.  :)

Šejmus: Ano, fotky jsou kvalitativně hrozné. Focené narychlo a pak hodně ořezané (na originálech je vidět všechno možný  >:D )

Všem ostatním děkuji za chválu, ale snad zbude něco i na konečnou verzi.  ::) >:D

Gibur

Je to moc hezký :),ale ta zeleň před bránou by chtěla doladit,třeba něáký strom.
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Gibur

Sorry za spam,ale co je to CBC? ???
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

linhi

Soutěž - jako že je to stavba do této soutěže.

Colonel32


Gibur

Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Hardegon

#17
Co se týče stavby samotné, úpravy byly jen kosmetické. Většina předělaných věcí neni vidět (trochu se to pobořilo tak byla potřebná změna ).

Ale zkusil jsem do toho dosadit pár figů.  >:D

První je ukázka z běžného života:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=382846

Zlatník odevzdává výběrčímu poplatky (samozřejmě pod přísným dohledem stráží).

Mistr cestář vysvětluje učni, že se musí pracovat šetrněji.  >:D

Zamilovaný pár u seníku snad poznáváte.  ::)



Colonel32

Kdybys měl ještě sílu to předělávat, tak bych tam dal hladkou vodu (modré Bricky na ležato). Krásně to máš vidět např. zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=23239.0


grohl

Opravdu velmi pěkné dílko.

rukay

#20
V akci teprve pořádně vynikne celá ta nádher. Až doděláš tu vodu jak říkal Colonel32 bude to geniální!
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Hardegon

#21
Citace od: rukay kdy 12.05.2009, 20:02:53
V akci teprve pořádně vynikne celá ta nádher. Až doděláš tu vodu jak říkal Colonel32 bude to geniální!

Opět děkuji za kladné ohlasy.  :)

A zkoušel jsem to upravit podle Colonelova návrhu a moc se mi to nezamlouvalo. Na takovou úpravu jsem na začátku nemyslel, tak mi nehrají výšky terénu a hladiny.  >:(  Navíc mi tam nešmakují spáry bricků a na vodu z plates ve stylu gearcse nemám dost dílků.  :( Aspoň vím, co v příští stavbě nějak pořešit.  :)

MwK

Tiež sa musím pridať,toto dielo sa mi naozaj páči... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Hardegon

#23
Konečně jsem se k tomu zase dostal. Holt rekonstrukce paneláků.  :P

Přistavěl jsem část města. Je to jen základní stavba. Střechu samozřejmě dodělám.  ;) Snad i nějaké úpravy povrchu, aby se odstranila jednolitost. Zahradu jsem jinde ještě neměl, ale nevím, jestli jí ponechám. Ještě plánuji pár obchodních stánků naproti zlatníkovy, před plotem zahrady.

Doufám, že omluvíte kvalitu fotek a dáte nějakou radu či návrh na úpravu.  :)

Icewalker

Chválím, a jenom chválím. Ta přidaná část města je skvělý nápad. Teď dodělat baráčky, trochu to oživit měšťany, a bude to paráda. Hrady jako takové mě už moc neba, ale středověké město, to je něco jiného. Jen tak dál ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Ramtinka

Mě se hrozně líbí ta zahrádka, tu bych tam nechala, celkově to oživuje celou stavbu. akorát mi přijde nádvoří poněkud prázdné, možná by to vyřešily ty stánky jak jsi psal.... Ale jinak to na mě působí jako pravé středověké město  :)

Colonel32

Podle mě je zatím nově přistavěná změnou spíše k horšímu. Zatímco terén před hradem je jako terén, ta placka uvnitř je bez nápadu, a zahrádka mi tam absolutně nedává smysl. Spíš bych na takovém místě viděl např. kašnu nebo nějaké stánky.

Hardegon

Citace od: Colonel32 kdy 03.06.2009, 13:58:59
Podle mě je zatím nově přistavěná změnou spíše k horšímu. Zatímco terén před hradem je jako terén, ta placka uvnitř je bez nápadu, a zahrádka mi tam absolutně nedává smysl. Spíš bych na takovém místě viděl např. kašnu nebo nějaké stánky.

Ten terén zahrady jsem měl v plánu doladit, ale ne moc. Dělat v zahradě kopce by bylo extrémní. Ale nápad s kašnou je dobrý. Díky za inspiraci.  :)

Colonel32

nemyslel jsem nějaké kopce, ale spíš se pohybovat v rovině +- jedna plate

maeror

Myslím, že v podobném středověkém městě by taková zahrada (ještě takhle oplocená - připomínající spíš soudobý park) opravdu nejspíš nebyla. Možná za zdí coby součást jiné stavby, většinou sakrální, třeba kláštera nebo fary...