*TOP* CBC #7 (Vlastní) Městská věž

Založil Ryxe, 01.05.2009, 12:03:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj,
jelikož se již blíží termín ukončení CBC, přemístil jsem fotky svého MOCu do tohoto příspěvku aby vše bylo podle regulí soutěže ;) Nakonec jsem na stavbě již nic neměnil a nechal vše tak, jak jsem naposledy uveřejnil.
Ještě k fotkám přidávám takový krátký popisek toho, co se na ulici děje.
Na středověké ulici je živo. Dva žebráci v průchodu věže obtěžovali dvě mladé dámy a proto městský stážník musí sjednat pořádek a nevybíravě vykazuje oba darmožrouty z ulice. Všichni okolo se na toto divadýlko koukají a královsky se baví.


Ryxe

#1
Zde jsou fota ;).

Lego_Radek

Tvé stavby rád sleduji, učím se z nich, vždy jsou zajímavé. Tato je opět podařená, jediné co mně osobně nějak kazí dojem je ten minifig na "čele" věže. Když, tak by se tam více hodil nějaký čistě castle minifig, nebo ještě jedno brnění nebo klidně bez toho. Celá věž je ale super a těším se na finální fotky a stavbu.

linhi

Ano,opravdu hodně vydařené - jsem zvědav jak to půjde dál

mirek

#4
Velmi pěkné. Jen malá připomínka. Většina městských bran a věží měla rohy chráněné zakulacenými, vystouplými nástavbami směrem k průjezdu. Tvůj nálitek v levé části, (nevím co představuje), je právě opačně.
Tyto kamenné zakulacené patníky měly za úkol nasměrovat kola povozů tak, aby vozy projely.

Ryxe

#5
Všem děkuji za reakce, potěšily ;)
Mirku, ty zakulacené patníky jsem tedy předělal, snad jsi to takhle myslel ;)
Toho minifiga jsem tam strčil jen do doby, než najdu části torza na sochu a před focením jsem ho zapoměl sundat :) Už je tedy nahrazen.

Sice ještě není dodělaná ta zadní strana, ale zkoušel jsem, jak by mohl vypadat ochoz a střecha.

Lego_Radek

Teda musím řící, že po úpravách je to ještě lepší. Opravdu velmi pěkné. Má to atmosféru a navíc tvé stavby se mi líbí proto, že stavíš (v rámci možností) tak, aby byla respektována architektura a prvky skutečné podobnosti.

Šejmus

ten klasickej minifig se mi líbil víc :D
Fool of a Took!

mirek

Citace od: Ryxe kdy 01.05.2009, 16:43:58
Všem děkuji za reakce, potěšily ;)
Mirku, ty zakulacené patníky jsem tedy předělal, snad jsi to takhle myslel ;)
Ano tak je to správně v daných možnostech Lega.
Přiznám se, že jsem si sedl ke stolu a snažil se vytvořit vlastní patník. Vzdal jsem to. Aby to bylo dokonalé musel bych řezat.   >:D ;D

Ryxe

#9
Takže stavba zase o něco pokročila, už je téměř hotova. Do brány jsem přidal takovou malou scénu, kdy měštští obyvatelé bojují na barikádě proti králově gardě ;)

gearcs

Tahle stavba se mi opravdu moc líbí. Teď už k ní jen dostavět nějaké to město ;)

Ryxe

Citace od: gearcs kdy 08.05.2009, 20:28:50
Tahle stavba se mi opravdu moc líbí. Teď už k ní jen dostavět nějaké to město ;)
Děkuji  ;), město asi nebude i když jsem nad tím nejdřív přemýšlel, ale znamenalo by to zbořit celý hrad, který jsem ještě nedokončil a to se mi moc nechtělo ;)
Včera se věž nešťastnou náhodou pobořila v dost velikém rozsahu :'(, tak ještě nevím, jestli se ji pokusím sestavit podobně a ještě si sní trochu hrát, nebo to již uzavřít, když už vlastně ta věž byla hotova.

Colonel32

Jedna věc je hotová stavba, a druhá její prezentace. Pokud tedy nemáš udělané nějaké lepší fotky než tu byly prezentovány, skoro bych na tvém místě věž postavil znova.

Ryxe

Citace od: Colonel32 kdy 10.05.2009, 17:07:32
Jedna věc je hotová stavba, a druhá její prezentace. Pokud tedy nemáš udělané nějaké lepší fotky než tu byly prezentovány, skoro bych na tvém místě věž postavil znova.
Tak určitě bych je neprezentoval takto, kdyžtak bych je nějak estetičtěji upravil, hlavně jednobarevné pozadí. Takto sloužily pouze jako dokumentace stavby ;)
Ale asi to zkusím ještě jednou ;)

Lego_Radek

Pokud se ti věž pobořila, asi bych ji už nechal tak a použil na rozšiřování Rabsburgu, protože to je opravdu pěkné dílo. Jinak mě tyto tvé fotky bohatě stačily na to, aby se mi věž zalíbila. Jak jsem už někde psal...pokud je dílo z lega alespoň trochu povedené, zaslouží vždy pochvalu, protože lega není nikdy dost :-)

Drakyr

Souhlasím  s ostatními, mě osobně  se líbí moc. Už jen chybí to město  ;D. jsem pouhý začátečník  a jsem ohromen  profíky ,kteří tu prezentují takové stavby. jednou bych chtěl umět takhle stavět.Jen mám  dotaz . Tato  brána  bude součástí  opevnění nebo spojena domy s cimbuřím? Jak tak koukám  mám co dohánět :'(

Colonel32

Citace od: Drakyr kdy 12.05.2009, 12:18:59
Souhlasím  s ostatními, mě osobně  se líbí moc. Už jen chybí to město  ;D. jsem pouhý začátečník  a jsem ohromen  profíky ,kteří tu prezentují takové stavby. jednou bych chtěl umět takhle stavět.Jen mám  dotaz . Tato  brána  bude součástí  opevnění nebo spojena domy s cimbuřím? Jak tak koukám  mám co dohánět :'(

Já myslel, že profíky jsme ze soutěže vyloučili  >:D
Ale na druhou stranu je pravda, že po této soutěži se seznam "profíků" asi zase o něco rozroste  ;D

Takže Drakyre, soutěž běží, času je ještě dost. Zkus taky něco postavit!

Drakyr

Jasně stavím  ;D ,ale nemám vůbec žádnou šanci.  :'(  Prostě jste profíci  ;D  .Já osobně si myslím že nato je potřeba strašně moc kostek  jak na stavbu tak i na detaily .Tolik kostek nemám. Takže moje stavby by byli jednoduché  ne tak propracované. :'(

Ryxe

Drakyre,nemyslím si,že je potreba ke kvalitni stavbě hromady dílků.Viděl jsem již spoustu nádherných děl postavených z minimálního množství dílků.Hlavně podle mého záleží na nápadu:-) Jinak dám na slova Colonela a dnes zkusím věž postavit znovu.Nějaké části z ní ještě zbyly,tak to zkusím dát dohromady:-)

Lego_Radek

Tak pokud ses rozhodl o znovuzrození věže, tak se už moc těším.

Ryxe

Takže přikládám malou ochutnávku ze stavby druhé verze věže. Ještě tedy není dokončena, tudíš se na ni ještě pár věcí určitě změní, nebo přibude. narozdíl od původní věže, tato je postavena na větší baseplate, tak vzniklo místo i na pár domků. Určitě nakonec přibude i nějaká scénka ;).

Ryxe

#21
Zde detail nabírání vody...

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 17.05.2009, 16:12:55
Zde detail nabírání vody...

Tohle je opravdu povedený detail. :D Ten se mi líbí. Jen tak dál.

Marty713

#23
Pěkný :D
Ale jestli potřebujou takhle obrovský rameno k nabírání vody do sudu, chtěl bych vidět, čim krájej jídlo. ;D

Navíc by to dost dobře nefungovalo. Konec ramene je už skoro na zemi a sud je pořád ve vodě. Ještě to trochu uprav. ;)

Lego_Radek

TAk musím říci, že druhá verze věže je ještě povedenější než první.Celkově tvé stavby jsou moc pěkné.

rukay

Hodně taky udělá to ,jak je objekt nafocen. Ale stejně je to docela dobrý. :)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Ryxe

#26
Konečně se mi podařilo za pomoci Akiho dodělat dvířka na ochoz a tak je věž už hotova. Do prvního příspěvku dám fotky, které se ještě pokusím poupravit v nějakém počítačovém prográmku ;)

Hardegon

Popravdě, první verze mě moc nenadchla. Toto je však něco úplně jiného. Opravdu pěkně zpracované.

Jen mam detail, na který zde na foru mnoho stavitelů zapomíná. Když má fig na hlavě nastříknuté černé vlasy, proč má nasazené hnědé?  :-\ viz. jedna slečna u věže (a viz. mnoho dalších stavitelů)

linhi

Je to parádní,jen mám také jeden rýpanec - pokud je to brána do města je určitě součástí opevnění a já vidím v místě kdy by měla být hradba jen prázdné místo. Budeš to ještě dodělávat?

Ryxe

Děkuji za reakce ;). Hardegone, máš jistě pravdu, já jsem to nějak nezaregistroval ;)
Linhi, s tou hradbou jsem od začátku moc nepočítal. Spíš jsem to zamýšlel udělat jako ulici zakončenou věží s bránou. Vím, že by bylo asi realističtější ji zasadit mezi hradby, ale nevím, nějak se mi tato varianta líbila víc ;)