*TOP* (Vlastní) Hamr

Založil JimB, 12.11.2008, 17:46:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

JimB

Po delší době jsem tu zase s nějakou castle stavbou. Primárně vznikla jako MOC do 3.kola Octan Cupu. Hlavní vychytávkou je místo sklepa nainstalovaný RC buggy motor a battery box, který pohání vodní kolo a přes mini převodovku také buchar a brus. Motor je zpřevodovaný do pomala, bohužel ne optimálně pro všechny funkce, protože mám málo technic řetězů, které by se na zpřevodování hodily nejvíce. Buchar by měl být o něco rychlejší, vodní kolo o něco pomalejší a nejslabším místem je brus, kde jsem bojoval s místem pro převody, navíc mi nevycházely tak aby byly 'do rychla.' Výsledek si můžete prohlédnout na videu.

Samotná budova hamru je ve stylu hrázděného domu, místo sklepa jsou převody a motor, přízemí je rozděleno na kovářskou dílnu a světnici se skladem zásob a vyrobeného zboží. V prvním patře se nachází kuchyně, jídelna, pokoj pro kováře a jeho ženu, malý pokoj pro kovářského učně a patrová postel pro děti.

Fotky hamru zvenku:
1-celkový pohled zepředu
2-celkový pohled zboku
3-celkový pohled zezadu
4-komín kovářské výhně
5-vodní kolo

EDIT: Fotky uploadovány na BS, prohlédnout si je můžete zde
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

JimB

#1
Fotky interiérů:
6-první patro zezhora
7-kuchyně
8-kuchyně a jídelna zezhora
9-patrová postel pro děti
10-kuchyně a jídelna
11-první patro

EDIT: Fotky uploadovány na BS, prohlédnout si je můžete zde
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

JimB

#2
Fotky interiérů přízemí:
12-pohled zezhora, pracující kovář a rytíř na nákupu (na téhle fotce kovář ještě nedrží meč v kleštích, nápad na ně jsem dostal až při focení :D)
13-schodiště se zásobami dříví
14-kovářská dílna
15-výheň
16-kovářská dílna

EDIT: Fotky uploadovány na BS, prohlédnout si je můžete zde
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Jonas

Skutečně hezký a velmi propracovaný model, navíc s bezvadnými technickými vychytávkami.

Snad je ta střecha působí trošku méně opravdově. Ale asi by nebyl problém ji o 1 stud předsadit před zdi, ne?

Jinak skvělý MOC!
Jonas - Můj Brickshelf

Jose

Jo, k tomu komínu, hnal bych ho ještě trochu do výšky. Alespoň tři - čtyři kostky. A dovolil bych si souhlasit s Jonasem posunout střechu a s kanálem ohledně toho tvaru. To je asi tak vše co bych viděl jako možný prvek pro přestavbu. A ke kolu bych přidal ještě žabu. Trochu to díky ní ožije.

JimB

Citace od: Jonas kdy 12.11.2008, 18:35:59
...
Snad je ta střecha působí trošku méně opravdově. Ale asi by nebyl problém ji o 1 stud předsadit před zdi, ne?
...
Já bych přidal jen okap a střechu nechal tak, jak je. Ale všechny svoje plate 1x2 with rail jsem použil na kolo a na parapety k oknům a při použití těch stejných platů ale dlouhých 8 studů mi nevyjdou rozměry, navíc Lego zatím nijak nevyřešilo jejich rohové modifikace.
Citace od: banana.com kdy 12.11.2008, 18:50:20
Radost pohledět! Parádní interiéry...exteriéru bych vytkl snad jen krabicoidní komín, osobně by se mi o něco více líbil třeba ze slopes 75, ale to je detail. K řece pod kolo bych prosil přidat rybáře s prutem  ;D
Tak na komín už nemám další dílky. Ani slope 75, ani brick 2x2 round corner macaroni. Originální rybářský prut je dlouhý 12 studů, byl by tam jako pěst na oko. Až se ke mně dostanou ty nové ryby tak bude i rybář. ;D
Citace od: banana.com kdy 12.11.2008, 19:19:57
Citace od: Jose kdy 12.11.2008, 19:14:39
Jo, k tomu komínu, hnal bych ho ještě trochu do výšky. Alespoň tři - čtyři kostky. A dovolil bych si souhlasit s Jonasem posunout střechu a s kanálem ohledně toho tvaru. To je asi tak vše co bych viděl jako možný prvek pro přestavbu. A ke kolu bych přidal ještě žabu. Trochu to díky ní ožije.

Tu žábu jsem chtěl poznamenat taky, než jsem si jí všiml na jedné z fotek. Dřepí na konci fotky naproti kolu..
:D He he, tu žábu jsem od tebe, Kanále, koupil v Brně.
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

5o

Nádhera, na prvý pohľad domček vôbec nevyzerá taký veľký, ale tie interiéry ma dostali. Myslím spracovaním a aj hrateľnosťou, až ma napadá iba jedno: Nepredáš?
Veľmi rád si takúto kováčsku dielňu postavím aj ja, no nebudem mať asi dieliky na toľko detailov. A teraz som začal stavať taký väčší mestský dom, tak už nemám ani okná. 
Preto lebo Lego...

gearcs

Dokázal jsi vměstnat na malý prostor spoustu pěkných detailů a hlavně žádné místo jsi nenechal nedokončené a prázdné. Chválím interiéry, kolo a podlahy, moc pěkné :)

zakm

Jednoducho paráda.  :o. Interiér a celkový vzhlad velmi vydarený, nápadov je tam tiež veľmi veľa no najviac ma dostalo video na youtube kde je to celé v plnej kráse u mňa 9 /10 ( vonkajšok domu by som inak trochu urobil ) ...ale inak paráda  ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Ryxe

Tak to je fakt úžasné!!! Interiéry promyšlené a perfektně zpracované,zvenku to taky vypadá dobře,ale po funkčí stánce je to úplně super.

JimB

Citace od: 5o kdy 13.11.2008, 06:34:13
Nádhera, na prvý pohľad domček vôbec nevyzerá taký veľký, ale tie interiéry ma dostali. Myslím spracovaním a aj hrateľnosťou, až ma napadá iba jedno: Nepredáš?
Veľmi rád si takúto kováčsku dielňu postavím aj ja, no nebudem mať asi dieliky na toľko detailov. A teraz som začal stavať taký väčší mestský dom, tak už nemám ani okná. 
Bohužel není na prodej. Kdybych prodal tak si rozbiju základní paletu svých castle dílů, nemluvě o spoustě nekompletních setů, které by mi doma zbyly. Pokud nepostavím něco lepšího tak ho můžu dát na výstavu v Roztokách. ;)

Děkuji za ohlasy a ptám se těch zkušenějších: Myslíte, že má cenu tenhle hamr přihlásit do CCCVI?
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Aki

Citace od: JimB kdy 13.11.2008, 17:29:37
Myslíte, že má cenu tenhle hamr přihlásit do CCCVI?
Zcela určitě!  8)

Colonel32

Citace od: Aki kdy 13.11.2008, 19:47:38
Citace od: JimB kdy 13.11.2008, 17:29:37
Myslíte, že má cenu tenhle hamr přihlásit do CCCVI?
Zcela určitě!  8)


zvlast s videem

Chili

Tak takhle bych chtel jednou stavet! Fakt nadhera! :)
Ziju abych stavel,stavim abych zil!

Aki

Citace od: Colonel32 kdy 13.11.2008, 20:49:48
Citace od: Aki kdy 13.11.2008, 19:47:38
Citace od: JimB kdy 13.11.2008, 17:29:37
Myslíte, že má cenu tenhle hamr přihlásit do CCCVI?
Zcela určitě!  8)


zvlast s videem
Video do soutěžní sestavy vložit bohužel nemůže. Je předepsaný počet a velikost fotografií.  8) Což je v tomto případě opravdu škoda.