Rozumování nad cenami, pokus číslo 63.5

Založil Llevelyn, 05.09.2006, 20:52:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shi-So

Tak jsem se prokousal až sem a že to byla dřina ;D
Ten HP expres jsem kupoval od Kanala já.Volal mi to včera a když mi řekl cenu tak jsem neváhal ani vteřinu (nejlevnější jsem do té doby viděl za 1200,- a už je stejně nikde nemají a já ho chtěl už dlouho.... :))
Nákupní cenu mi Kanal sdělil jako ostatně u všech setů co mi kdy dodal a stejně jsem s tím neměl problém ,protože za 700,- je to podle mě dobrá cena.
Navíc zbraně ,figi a další blbiny ,kterými mě zdarma zásobuje ,tu cenu setu sráží prakticky na polovic.
Záleží jen na člověku samotném ,zda si set koupí nebo ne a kolikrát Kanalovi říkám ,tenhle set za tolik neberu ,protože mi to prostě přijde drahý.
Já mám u každého setu hranici za kterou nepůjdu a pokud je to do ní ,tak to neřeším...

To Llevelyn:oceňuji co děláš pro ostatní Legem "postižené" ,nákupy Z S@H ,Slovensko apod :D.To samé platí pro všechny ostatní (zvláště jeden AFOL by mohl vyprávět ,když mi vezl Lego zbytečně přes celou Prahu ,na špatnou konečnou ,protože jsem si popletl Zličín a Černý Most :-[ :-[ :-[ .
Pak mi to zavezl ještě na Vinohrady ,téměř domu :D)
Ale neodsuzuji nikoho za to jakým stylem prodává ,nebo nakupuje ,pokud jsou ty ceny aspoň trochu v normálu...(prostě Makro kartu nemám ,o Ebay ani nemluvím ,tudíž pokud je pro mě cena akceptovatelná ,tak to neřeším)

Llevelyn

#91
No.. však. Celá diskuze myslím nevznikla kvůli ceně, za kterou se prodává. To je věc mezi prodejcem a nakupujícím. Ale kvůlivá prezentaci, jak jsem kluk šikovná.. bo totok se nedělá.  8) :P

a nakonec to bylo jak tichá pošta.. na začátku je "Eva má hezký vlasy" a na konci "Frantovi smrděj nohy"  ;D ;D ;D ;D ;D

Někomu to občas rychleji píše, než myslí.  >:D >:D >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

To Shi-sho: Nikdo tu nikoho neodsuzoval. Bylo to jen konstatování něčeho, za čím si kanal stojí a přesto to má potřebu obhajovat. Buď má špatné svědomí a jen apeluje na několiko populárních názorů a nebo nečte pořádně, co vlastně píšou lidi a nakonec...co vlastně píše on sám.

Colonel32

Citace od: kocour kdy 06.09.2006, 09:58:30
s krabicí a misb je trochu rozdíl tak nedělej nechápajícího, když prodáváš 6755 misb za 1400 tak kolik by asi od tebe stálo legoredo misb, počítám tak 3000

REKL JSEM: "NABIDNI TO LEVNEJC"

kocour

Citace od: Colonel32 kdy 06.09.2006, 10:39:14
Citace od: kocour kdy 06.09.2006, 09:58:30
s krabicí a misb je trochu rozdíl tak nedělej nechápajícího, když prodáváš 6755 misb za 1400 tak kolik by asi od tebe stálo legoredo misb, počítám tak 3000

REKL JSEM: "NABIDNI TO LEVNEJC"

já si vydělám dost peněz jinak (jsem živnostník kterej platí daně = skoro ostuda) takže si lego kupuju jenom pro sebe

Colonel32

dobre, tak ti polozim jednu, jednoduchou otazku:

chapes, jaky je rozdil mezi "sehnat pro sebe" a "sehnat pro nekoho jineho"?

***Banana.com

#96
Kocoure, 85% mnou nabízených setů by si kupec sám levněji na Ebay nesehnal, protože :

1. Nakupuji od jednoho prodejce 20-30 setů, čímž je poštovné na jeden set zlomkové v porovnání s tím, když si někdo jako Ty koupí jen jeden set. Spousta kupců chce jen jeden malý set, a to se jim absolutně nevyplatí brát přímo. Ani já neberu malé sety po jednom, protože to by byly neprodejné i za čistou nákupní cenu ;)

2. Balíky si nechám posílat na pumpu v SRN, což je mé know-how, a ne každý bydlí tak blízko hranic. Já tudíž platím poštovné 3,9-7,9 Eura i u koupě jednoho setu, zatímco poslání do ČR je nejméně 17 Euro. Rozdíl mohu v klidu použít na marži, a i tak se dostanu na dobrou cenu.

Tvé argumenty jsou velmi zavádějící, a to, že jsi koupil jeden MISB za celkem přijatelnou cenu, na tom nehraje roli. Já koupil za 4 měsíce cca.300 setů od cca.80 různých prodejců v DE,AT a GB.  Ty jsi koupil za posledních 6 měsíců 7 věcí, za poslední rok 38, od 21 prodejců. Takže myslím, že mám o něco větší zkušenosti s Ebay ;)

Právě z výše popsaných důvodů ode mně nakoupila řada lidí, kteří se sami na Ebayi aktivně pohybují, a mohli by si tedy set koupit sami také..


niessnet

Citace od: Llevelyn kdy 06.09.2006, 11:49:39
Pes jitrničku sežral.. docééláá mááličkou  >:D

Když se dva hádají (resp. vyměňují si názory), třetí se směje (resp. zpívá si).  ;D

Je pravda, že to tu na Kostkách aspoň trochu žije, i když dneska už jsou to jen takové dozvuky včerejší bouře.  :)
Včera se tu vzpomínali kapitalisté, chudý zemědělný lid, lynčovalo se. To byl adrenalin.  >:D

Abych se ale vyjádřil k tomu, o čem se tu mimo jiné diskutovalo včera a dnes v brzkých ranních hodinách.
Od včerejška patřím také já mezi spokojené zákazníky Kanala. Podle mé zkušenosti je jeho jednání férové, dodávané zboží kvalitní, čisté.  ;) K ceně se nebudu vyjadřovat, protože mě zajímá pouze u setů, které hodlám koupit. Ta je ostatně, jak již bylo uvedeno, věcí obchodníka a kupujícího.
Osobně si ale myslím (a v této diskusi se to potvrdilo), že pro příště není vhodné prozrazovat pozadí výhodného nákupu a výhodnějšího prodeje takhle veřejně. Trochu to zavání provokací a to zvláště proto, že takováto informace je ostře v rozporu se zaběhnutými mechanismy ,,Kostkového informačního systému". Oceňuji, že informuješ kupujícího o pozadí transakce předem  ;) , ale zveřejnění informace široké Lego veřejnosti podle m není nutné ani vhodné.  :-\

Uff, když to tak po sobě čtu, připadám si trochu jako sir Humphrey ze seriálu Jistě, pane ministře. ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

***Banana.com

Pro Niessnet - přesně, hřebík na hlavičku, rád provokuji:-)

niessnet

Citace od: banana.com kdy 06.09.2006, 12:29:29
Pro Niessnet - přesně, hřebík na hlavičku, rád provokuji:-)


Já sem si to hned myslel.  >:D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Honzik

Nechme Kanála provokovat jak chce...protože pokud bude dodávat takové zboží jako doposud, tak to muže být každému jedno... Já obchodní tajemství neprozrazuji, ale taky nejsem v postavení jako Kanál. A CO SE TÝČE PŘIRÁŽKY, TAK NAPŘÍKLAD CUKRÁRNA KOUPÍ V MAKRU ŹELÉ HADY V AKCI V PŘEPOČTU 1,12KČ/KS A PRODÁVAJÍ ZA 4,5KČ/KS. A TO JE PANEČKU ASPOŇ PŘIRÁŽKA (přepočteno na procenta).

Raistlin M

#101
A další Pepíku ... "O Červené Karkulce"

ad1) Vskutku od jednoho. Od ostatních kupuješ tak dva tři. Někdy i jeden. Další pohádka o kterou nikdo nestál,  a přesto to lidem cpeš, jen aby jsi dal smysl jednomu ze svých argumentů. Přitom je tolik...pravdivých věcí, kterými můžeš argumentovat. (A teď mi tu začneš přepočítávat o kolik jsem se sekl a že jsou dva a .... tedy...doufám, že ne.)
Když už níže píšeš ty nesmysly o poštovném, tak i při takovém poštovném, co ty píšeš, se každý set o ceně dvojnásobné, než je Tebou uváděný nesmysl (tedy nad 1000 korun) vyplatí koupit bez Tebe. Realita je vzhledem k poštovnému přesně opačná. Tak maximálně 15 % setů máš levněji.


ad 2 ) Ano. V rusku vymysleli telefon, v Bulharsku jogurt a ty jsi vymyslel auto, pumpu a Hermes.
A co se poštovného týče...nepiš o tom, o čem nic nevíš.

Ad zbytek: Počet předistribuovaných setů z Tebe odborníka na e-bay nedělá. To by potom každej Vietnamec byl světová kapacita přez oblečení a elektroniku.

PS: Je to už nudné, ale na některé věci se nedá neodpovědět. Snad už se budu držet včerejšího slibu a přestanu to komentovat. Odhlašuji se a dnes už sem raději nepřijdu a nebudu koukat ženě přez rameno. Máme pár pěkných knížek pohádek...tak si raději otevřu literaturu. 8)

PS2: Mohly by totiž dojít argumenty a pak už jen přicházejí pokusy o setěr (áala ZŠ) a nebo urážky. Obojí pod mou úroveň

***Banana.com

#102
Citace od: Raistlin M kdy 06.09.2006, 12:38:04
A další Pepíku ... "O Červené Karkulce"

ad1) Vskutku od jednoho. Od ostatních kupuješ tak dva tři. Někdy i jeden. Další pohádka o kterou nikdo nestál,  a přesto to lidem cpeš, jen aby jsi dal smysl jednomu ze svých argumentů. Přitom je tolik...pravdivých věcí, kterými můžeš argumentovat. (A teď mi tu začneš přepočítávat o kolik jsem se sekl a že jsou dva a .... tedy...doufám, že ne.)
Když už níže píšeš ty nesmysly o poštovném, tak i při takovém poštovném, co ty píšeš, se každý set o ceně dvojnásobné, než je Tebou uváděný nesmysl (tedy nad 1000 korun) vyplatí koupit bez Tebe. Realita je vzhledem k poštovnému přesně opačná. Tak maximálně 15 % setů máš levněji.


ad 2 ) Ano. V rusku vymysleli telefon, v Bulharsku jogurt a ty jsi vymyslel auto, pumpu a Hermes.
A co se poštovného týče...nepiš o tom, o čem nic nevíš.

Ad zbytek: Počet předistribuovaných setů z Tebe odborníka na e-bay nedělá. To by potom každej Vietnamec byl světová kapacita přez oblečení a elektroniku.



Jindro nebuď tak hořký, a vrať se raději ke svému Technicu ;) Já s Tebou už nemíním polemizovat, zhruba před týdnem jsi se do mně začal navážet, a když Tě to baví, užij si to. ;D Na příčinu mám svůj názor, ale nebudu ho ventilovat zde. ;)

EDIT 1 - k poštovnému :

http://www.dhl.de/dhl?tab=1&skin=hi&check=yes&lang=de_DE&xmlFile=3001057

To mluví za vše, mimo obraz jsi zřejmě Ty ;) ;)

kocour

používejte svoje přezdívky já v tom pak mam guláš, samej pepik a jindra a vim megablocks  ;D ;D

Llevelyn

#104
CitaceBalíky si nechám posílat na pumpu v SRN, což je mé know-how, a ne každý bydlí tak blízko hranic

Z Českých Budějovic na hranice co by kamenem dohodil... ;D ;D ;D 
ZDROJ:

zkracujte ty url, nedá se na to koukat


Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Pro Llevelyn:

Já jezdím měsíčně cca.5000 km, takže 90 km mi přijde jako kousek, ale věřím, že sváteční jezdci to vidí jinak.

Llevelyn

#106
Ano.. jistě. A já jsem demagog. ;D ;D ;D ;D ;D

Vzdálenost je nepřímo úměrná vloženým prostředkům. Čím více nejde z mé kapsy tím je vzdálenost kratší.  ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

#107
Citace od: Llevelyn kdy 06.09.2006, 12:55:55
Ano.. jistě. A já jsem demagog. ;D ;D ;D ;D ;D

Vzdálenost je nepřímo úměrná vloženým prostředkům. Čím více nejde z mé kapsy tím je vzdálenost kratší.  ::)
Došla Ti munice, že sem opět taháš toto? Velmi nerad někoho veřejně stírám, ale tentokrát si to neodpustím : Uvědom si, že jen díky určité úspoře nákladů na PHM jsem Vám vozil balíky až domů bez nákladů, jen za podíl na poplatku pumpařce, který jsem jí skutečně dal(věř nevěř, ani Němci nejsou samaritáni). Možná by Ti lépe vyhovovalo, kdybych tam jel vždy jen svým vozem, pak i do Lysé svým vozem, a chtěl po Vás podíl na těchto nákladech:

1. Cesta ČB-SRN-ČB 180 km
2. Cesta ČB - Lysá - ČB 400 km

Netoužím po žádných ovacích, upřímně řečeno na ně kašlu, ale myslím, že za kritiku výše zmíněného by Tě měla hanba fackovat... :P Svézt se s někým, kdo má někde výhodu, a pak ho za to kritizovat, to je tedy nářez! Bravo! :P

EDIT : TÍMTO PŘÍSPĚVKEM DEFINITIVNĚ PŘESTÁVÁM REAGOVAT, NA MÉM IGNORE LISTU PŘIBYLI DVA LIDÉ, A JE TO.

EDIT 2 : JEN JEŠTĚ PŘIPOMENU, KDO SE DO KOHO ZAČAL BEZDŮVODNĚ NAVÁŽET A HRÁT SI NA SVATOU, KTERÉ MIZERA KANÁL ZABRÁNIL V DOBROČINNOSTI:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=7347.msg40513#msg40513

Jindroush

Začíná to tu trochu smrdět - ze strany LL + Raista to vypadá jako osobní napadání Kanála za každou cenu. Tohle je můj poslední předwarningový komentář k jejich výpadům. xadmin

Už toho nechte. Kanál si zaprovokoval, vy jste mu na to skočili, ukázalo se, že je tu furt řada lidí přesvědčená, že zisk je nemorální a jsme zase tam, kde jsme už několikrát byli.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MiP

Škoda, že nemůžu založit anketu ke threadu... Dal bych tam něco ve smyslu: Je tato diskuze jestě normální? ano/ne a volil bych jednoznačně NE.
Tohle už není smysluplná diskuze, včera jsem se ještě bavil, dnes už to jsou jen osobní útoky...  :(

A připomíná mi to jednu scénu z Policejní akademie, kdy mu vypadlo z okna jabko a spustila se ta vlna rabování  ;D ;D ;D Jinými slovy, i mávnutí motýlých křídel může způsobit na opačném konci zeměkoule zemětřesení...  >:D To se právě včera stalo...  ;)
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Llevelyn

No.. riskuji warning, to ustojím. Na to co jsem zde napsala mám písemné důkazy. Nebudu je zde předkládat.. koho se to týká ví své. Nikdy jsem po nikom nechtěla, aby mi cokoliv vozil pod nos, vždy šlo pouze o nabídku a její přijetí, když v rámci své služební cesty zajede někdo až k nám... Vždy jsem navrhla, že si zboží nechám poslat poštou. Dovoz až do domu byl přeci v nabídce, jako součást ceny zboží. 8)

Fakt končím. Každý má právo názoru a toto byl můj. o ostatním, nechť si publikum udělá názory své. :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

#111
Citace od: Llevelyn kdy 06.09.2006, 13:14:15
No.. riskuji warning, to ustojím. Na to co jsem zde napsala mám písemné důkazy. Nebudu je zde předkládat.. koho se to týká ví své. Nikdy jsem po nikom nechtěla, aby mi cokoliv vozil pod nos, vždy šlo pouze o nabídku a její přijetí, když v rámci své služební cesty zajede někdo až k nám... Vždy jsem navrhla, že si zboží nechám poslat poštou. Dovoz až do domu byl přeci v nabídce, jako součást ceny zboží. 8

Fakt končím. Každý má právo názoru a toto byl můj. o ostatním, nechť si publikum udělá názory své. :P
DALŠÍ ZAVÁDĚJÍCÍ TVRZENÍ. NEMLUVIL JSEM O ZBOŽÍ, CO JSTE ODE MNĚ DVAKRÁT ČI TŘIKRÁT KUPOVALI, ALE O CCA.30 BEDNÁCH, CO JSEM S NIMI NEJMÉNĚ 4X JEL DO LYSÉ JEN KVŮLI VÁM, ANIŽ BYCH TAM MĚL CESTU. TYTO BEDNY JSTE SI OBJEDNALI PŘÍMO VY Z EBAYE, TZN.JÁ NA NICH NEMĚL NIC, PROČ MLUVÍŠ TEDY O CENĚ ZBOŽÍ???? UŽ SE MI FAKT NECHCE TO KOMENTOVAT, JE MI Z VAŠEHO CHOVÁNÍ NA BLITÍ. KDYŽ UŽ SE TO ZVRHLO V PUBLIC FLAMEWAR, TAK I MŮJ FINÁLNÍ NÁZOR : MÁM Z DĚNÍ POSLEDNÍCH 14 DNŮ POCIT, ŽE JSTE VYTOČENÍ, ŽE JSEM VÁM ODMÍTL DÁLE DĚLAT SOUMARA ČI STĚHOVÁKA, PŘÍPADNĚ ŽE JSEM OBSADIL TRH, KTERÝ JSTE CHTĚLI VY, A VRACÍTE MI TO TEDY RÝPÁNÍM ZDE. BUDIŽ. HOWGH.

Llevelyn

#112
Ano, tato věta byla nesmysl. Omlouvám se... všechno je jinak než se na první pohled zdá. Tohle fakt už je jen souboj emocí. Tohle se stát nemělo, veřejně už vůbec ne.

Omlouvám se za nechutné výlevy, to nemá vejšku, je to všech nedůstojné.,

Edit to edit.. zboží z pumpy neberem již víc než měsíc..krom S@H pro více lidů, ale ten jde poštou. Šlo o naše rozhodnutí dávno před tím, než jsi cokoliv pověděl.  >:D

Trh? Šmarjá...opravdu? Ne to už je fakt... slabota. Ti zde  nakupující jsou jen mizivé promile skutečného trhu.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Jarmila

#113
V zájmu zachování dušení svěžesti jiných uživatelů tohoto fóra bych nejraději viděla toto téma vyhozené do koše a to tak, že komplet. Protože nezúčastněná osoba z toho bude mít zákonitě v hlavě ne guláš, ale vysloveně svíčkovou se šesti.
Nechť laskaví admini zváží, zda je nutné ponechat tuto dišputaci pro budoucí pokolení AFOLů a zda by nebylo lepší to celé vygumovat. Zúčastnění jsou v obraze, zbytek si vyříkáme SZ nebo v hospodě.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

standa

Citace od: Jarmila kdy 06.09.2006, 13:45:12
V zájmu zachování dušení svěžesti jiných uživatelů tohoto fóra bych nejraději viděla to téma vyhozené do koše a to tak, že komplet. Protože nezúčastněná osoba z toho bude mít zákonitě v hlavě ne guláš, ale vysloveně svíčkovou se šesti.
Nechť laskaví admini zváží, zda je nutné ponechat tuto dišputaci pro budoucí pokolení AFOLů a zda by nebylo lepší to celé vygumovat. Zúčastnění jsou v obraze, zbytek si vyříkáme SZ nebo v hospodě.

Já bych negumoval, je dobře vidět různé pohledy na věc a každý si z toho může vybrat pro sebe to důležité. JE POTŘEBA si takové věci vyjasnit, otázkou však zůstává, jestli by nebyla vhodnější soukromá pošta. Já si to všechno se zájmem přečetl a udělal si svůj obrázek. Takže zamknout téma? Možná. Vymazat? Určitě ne.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

chadzi

nevim co se tu navazite, jestli nekdo je takovej svetec ze to vozi zadarmo tak budiz. ja jsem to udelal jednou - v recku na dovolene jsem nakoupil 3x rapid river village a pak to v cr prodal za nakupku (v ramci 'kolegiality'). ovsem po teto zkusenosti jsem si rekl dost protoze to d*bani mi za to nestoji (preprava, domlouvani se na platbe, posilani na poste, atd...) takze plne chapu kanala ze na tom ma prirazku - nektery sety bych sice sehnal levnejc tak je kupuju sam ale nektery nemam sajn (napr. 6079) tak co bych mu nedal najist.

pokud to nekdo chce delat zadaco tak ma muj obdiv ale nikdo nema pravo dr*at ostatni kvuli vysi prirazky, zvlast pokud na to dotycnej nema monopol a da se to sehnat jinde. to muzem rovnou zpatky ke komunistum


standa

Já se obávám, že tady nešlo o přirážku, ale jakýsi morální rozměr týkající se výšky přirážky, což samozřejmě na jednu stranu chápu, ale faktem zůstává, že prodávat to může každý za kolik chce, maximálně ho můžeme morálně odsoudit, ale nic víc  ;D
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

Jarmila

Citace od: chadzi kdy 06.09.2006, 14:06:17
.....ja jsem to udelal jednou - v recku na dovolene jsem nakoupil 3x rapid river village a pak to v cr prodal za nakupku (v ramci 'kolegiality'). .....

Taky na Tebe pokaždé s vděčností a slzou v oku vzpomenu, kdykoliv si jdu hrát na indiány.  :-*
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Llevelyn

#118
No však.. celej ten " mnoho povyku pro nic" vznikl pro úúplně jinou věc, než kolik si kdo  na co přiráží, ale že to zveřejňuje. Však to tu melu už po třetí. A nakonec jsem málem majitelem chiquity. Ale co už...  8)

A aby už to skončilo, právě jsem si fšimla, že totok jsem já založila. Takže tu zamknu případné další příspěvky.

Každý ze zúčastněných duelantů má své zastánce i odpůrce a to by mohlo být ad infinitum. Myslím, že vše bylo řečeno a prosím adminy s jakýmkoliv názorem, aby téma nechali zamčené.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

#119
To chadzi: Celá ta diskuse ale nezačla jako drbání. Jen se tu několik zůčastněných vyjádřilo k tomu, jak to vidí se sety v obchodech, které jsou za dobrou cenu. Problém nastal v momenttě, kdy se tu začalo řešit (a to ne z naší strany) , nakolik je to v případě kanala legální  a podobně. Druhý stupeň to nabralo, když se tu začaly probírat skutečnosti, s původním tématem, už ale vůbec , nesouvisející a to pro mne formou překrucování určitých informací, aniž by se na ně někdo ptal a tedy aniž by bylo nutné to tu probírat.

Myslím, že mazat by byla škoda. Jsem pro zamčení