Rozumování nad cenami, pokus číslo 63.5

Založil Llevelyn, 05.09.2006, 20:52:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Llevelyn

CitacePražáci, měli by jste svá Makra lépe hlídat. Dnes jsem koupil 4708 Hogwarts Expres za 235,- Kč, a za 700,- je již u majitele:-)))


Musíme si pomáhat.. ;D ;D ;D ;D ;D ::)

Sice si na tohle plácání po hřbetě " o jak jsem dobrý" nepotrpím... ale co už. Nový majitel je jistě šťastný jak blecha, jak dobře nakoupil.. :P 8) A prodávající je expert na rychlý prachy... ::) ::) ::) ::)

Ten hit bude asi v šourůmu, ne? >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

myth

Citace od: Llevelyn kdy 05.09.2006, 20:52:03
CitacePražáci, měli by jste svá Makra lépe hlídat. Dnes jsem koupil 4708 Hogwarts Expres za 235,- Kč, a za 700,- je již u majitele:-)))


Musíme si pomáhat.. ;D ;D ;D ;D ;D ::)

Sice si na tohle plácání po hřbetě " o jak jsem dobrý" nepotrpím... ale co už. Nový majitel je jistě šťastný jak blecha, jak dobře nakoupil.. :P 8) A prodávající je expert na rychlý prachy... ::) ::) ::) ::)

Ten hit bude asi v šourůmu, ne? >:D

Čo je na tom divné? Kanal vynaložil istú námahu na získanie daného setu, tak je len logické, že si dal nejakú prirážku k cene. A že je vysoká? No a čo? Zjavne nastavil takú cenu, za akú to bol niekto ochotný kúpiť. To je princíp kapitalizmu - cena sa tvorí na zákalde dohody kupujúceho a predávajúceho, predávajúci sa snaží mať maximálny zisk. Kanal bol jednoducho šikovný - našiel set za nízku cenu a predal ho za vyššiu. Princíp obchodu, nie? Nikto tu predsa nieje žiadna sociálna služba.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Llevelyn

Vážně?  ::) Že jsem sem vůbec kdy vozila cokoliv odkudkoliv komukoliv. :P....

Tímto děkuji ostatním sociálním pracvníkům za jejich služby při nákupech mimo pole mé působnosti.  ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Citace od: Llevelyn kdy 05.09.2006, 20:52:03
Musíme si pomáhat.. ;D ;D ;D ;D ;D ::)

Sice si na tohle plácání po hřbetě " o jak jsem dobrý" nepotrpím... ale co už. Nový majitel je jistě šťastný jak blecha, jak dobře nakoupil.. :P 8) A prodávající je expert na rychlý prachy... ::) ::) ::) ::)

Ten hit bude asi v šourůmu, ne? >:D

;D ;D Jsem čekal, kdy se chytneš ;D Jak pravil klasik, peníze nesmrdí, a rychlé už vůbec ne:-). Pravidlo obchodu je jednoduché: "Co nejlépe nakoupit, co nejlépe prodat". Kupec kartu do Makra nevlastní, a cenu určuje poptávka a nabídka. Je-li mnou nabídnutá cena i přes mou vysokohorskou přirážku stále nejnižší v ČR, není co řešit. Kupci jsem před nákupem řekl i to, za kolik jsem set koupil, netajím se ziskem.

V ČR po letech komunismu existuje názor, že vydělávat je nemorální. Já si to nemyslím, a naopak jsem hrdý na to, co a kde vydělám. Lepší než stát v řadě na odboru sociální podpory. Proto naprosto otevřeně prohlašuji :"Ano, vydělávám na prodeji Lega, nejsem charitativní instituce, abych něco dělal zadarmo"

P.S. Bylo by asi korektní, když už mně kritizuješ, říci, že HP draka jsem Ti prodal naprosto za čistý nákup s dovozem do Prahy ;)

myth

Citace od: Llevelyn kdy 05.09.2006, 21:14:47
Vážně?  ::) Že jsem sem vůbec kdy vozila cokoliv odkudkoliv komukoliv. :P....

To, že si pri tom objeme v ktorom si to robila, nebrala žiadnu províziu za námahu, nájdenie kontaktov v reichu, preposielanie etc., je čisto tvoja vec. Nikto ťa nenútil robiť to zdarma. Ja sa skôr divím, že si nevážiš cenu svojho času. Ale to je čisto tvoja vec.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Llevelyn

Lehce si tu soukromou přestřelku, aby mělo obecenstvo zábavu, trochu opepřím. ;D ;D

Ano, set jsem koupila bez přirážky.. nic bych neplatila navíc ani omylem, krom nutných nákladů. Totéž jsem udělala Kanále já pro tebe.. takže plichta a nic si nedlužíme.

Ano dělala, dělám a budu dělat toto pro lidi zadarmo. Můj čas zhodnotím prací, nikoliv tímto.. nemám toho zapotřebí. Když o své vůli vlezu do obchodu, a vidím ve slevě cokoliv zajímavého, zvednu telefon a obvolám další postižené, případně hodím echo sem. Za cokoliv jiného by mě hanba fackovala. Tím nikoho nekritizuju.. toto je můj styl a nikomu ho nenutím. Každého věc, kde, jak a od koho nakupuje.

Ano, vydělávám na prodeji lega... ale tam, kde vložím svou práci a přesto mám velmi slušné ceny a mraky spokojených zákazníků.  A nikde se nechválím, jak jsem dobrá.. dobré zboží se chválí samo. ;D ;D ;D


Konec. 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

To myth: O co jde je spíš to, že do teď (a naštěstí to u některých lidí stále ještě funguje) když někdo viděl někde slevu, tak to dal vědět a umožnil tak i lidem, kteří nemohou do Lega příliš investovat koupit set, který by si jinak nekoupili. Náš případ to není, ale spousta takových tu je.
Je to přinejmenším kolegiální...možná (a teď sprosté slovo) ... solidární.

A skovávat si nedostatek podobné ohleduplnosti (každého věc) za nějaké principy obchodu...pánové...tohle má do obchodu dost daleko. Obchod je docela složitá disciplina. 8)

Víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Trávím příjemný večer nad svou sbírkou technicu a nehodlám si ho kazit.

***Banana.com

Citace od: Raistlin M kdy 05.09.2006, 21:37:40
To myth: O co jde je spíš to, že do teď (a naštěstí to u některých lidí stále ještě funguje) když někdo viděl někde slevu, tak to dal vědět a umožnil tak i lidem, kteří nemohou do Lega příliš investovat koupit set, který by si jinak nekoupili. Náš případ to není, ale spousta takových tu je.
Je to přinejmenším kolegiální...možná (a teď sprosté slovo) ... solidární.

A skovávat si nedostatek podobné ohleduplnosti (každého věc) za nějaké principy obchodu...pánové...tohle má do obchodu dost daleko. Obchod je docela složitá disciplina. 8)

Víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Trávím příjemný večer nad svou sbírkou technicu a nehodlám si ho kazit.

Gratuluji k samaritánství, já samaritán nejsem. Nicméně jen pro informaci Tvou Jindro i dalších, z cca.40 setů, které jsem vykoupil po Makrech v ČR, jsem si zhruba 5 nechal pro sebe, 5 prodal se ziskem, a 30 rozeslal lidem za čistý nákup. Zisk z prodeje těch 5 mi trochu vykompenzoval čas ztracený balením, sháněním krabic, lezením na poštu apod. Můj čas vskutku není zadarmo, a pokud Tvůj a Jany ano, je to Váš boj 8).
Řada těch, co chtěli něco odněkud sehnat, i sama nabídla provizi za vyřízení, kterou jsem odmítl. Když Vás dva baví mi neustále nasazovat psí hlavu, tak si poslužte, netrápí mně to. ;D ;) 8)

ZNOVU A NAPOSLEDY : ANO, NA VĚTŠINĚ PRODANÝCH SETŮ VYDĚLÁVÁM.  ANO, JSEM NA TO HRDÝ.  ANO, JSEM NEMORÁLNÍ KANÁL, ODTUD TAKÉ MÁ PŘEZDÍVKA ;D 8). ANO, MÁLOKDY A PRO MÁLOKOHO DĚLÁM NĚCO ZADARMO.VŠICHNI, KTEŘÍ BY MNĚ ZA TO VIDĚLI NEJRADĚJI V PEKLE, JSOU MI UKRADENÍ. JE MI NAPROSTO JEDNO, CO SI KDO O MNĚ MYSLÍ, A JESTLI MNE ZA TYTO VĚTY BUDE POLOVINA KOSTKAŘŮ NESNÁŠET. HOWGH

***Banana.com

Citace od: Llevelyn kdy 05.09.2006, 21:32:45
Lehce si tu soukromou přestřelku, aby mělo obecenstvo zábavu, trochu opepřím. ;D ;D

Ano, set jsem koupila bez přirážky.. nic bych neplatila navíc ani omylem, krom nutných nákladů. Totéž jsem udělala Kanále já pro tebe.. takže plichta a nic si nedlužíme.

Ano dělala, dělám a budu dělat toto pro lidi zadarmo. Můj čas zhodnotím prací, nikoliv tímto.. nemám toho zapotřebí. Když o své vůli vlezu do obchodu, a vidím ve slevě cokoliv zajímavého, zvednu telefon a obvolám další postižené, případně hodím echo sem. Za cokoliv jiného by mě hanba fackovala. Tím nikoho nekritizuju.. toto je můj styl a nikomu ho nenutím. Každého věc, kde, jak a od koho nakupuje.

Ano, vydělávám na prodeji lega... ale tam, kde vložím svou práci a přesto mám velmi slušné ceny a mraky spokojených zákazníků.  A nikde se nechválím, jak jsem dobrá.. dobré zboží se chválí samo. ;D ;D ;DKonec. 8)

Neodporuješ si trochu? Takže když objedu já půl ČR, posbírám 40 setů, možná 50, přetahám to z auta do sklepa, napíšu na kostky, nafotím, zabalím a rozešlu, tak do toho vlastně svou práci nevkládám, tak to myslíš? Demagogie hodná politruků za generála Čepičky. Ale už mně ty veřejné hádky nebaví, takže pokud jsem Vám trnem v oku, pište o mně či v reakcích na mé zprávy třeba romány, já tímto komentářem končím diskuzi.

kocour

Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 21:15:36
Citace od: Llevelyn kdy 05.09.2006, 20:52:03
Musíme si pomáhat.. ;D ;D ;D ;D ;D ::)

Sice si na tohle plácání po hřbetě " o jak jsem dobrý" nepotrpím... ale co už. Nový majitel je jistě šťastný jak blecha, jak dobře nakoupil.. :P 8) A prodávající je expert na rychlý prachy... ::) ::) ::) ::)

Ten hit bude asi v šourůmu, ne? >:D

;D ;D Jsem čekal, kdy se chytneš ;D Jak pravil klasik, peníze nesmrdí, a rychlé už vůbec ne:-). Pravidlo obchodu je jednoduché: "Co nejlépe nakoupit, co nejlépe prodat". Kupec kartu do Makra nevlastní, a cenu určuje poptávka a nabídka. Je-li mnou nabídnutá cena i přes mou vysokohorskou přirážku stále nejnižší v ČR, není co řešit. Kupci jsem před nákupem řekl i to, za kolik jsem set koupil, netajím se ziskem.

V ČR po letech komunismu existuje názor, že vydělávat je nemorální. Já si to nemyslím, a naopak jsem hrdý na to, co a kde vydělám. Lepší než stát v řadě na odboru sociální podpory. Proto naprosto otevřeně prohlašuji :"Ano, vydělávám na prodeji Lega, nejsem charitativní instituce, abych něco dělal zadarmo"

P.S. Bylo by asi korektní, když už mně kritizuješ, říci, že HP draka jsem Ti prodal naprosto za čistý nákup s dovozem do Prahy ;)

tak tak ať si každej vydělá kolik chce a jak chce, třeba s 200% marží, ale daně platit to už většinou tydle ochodníky nebere  ;D

kocour

Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 21:56:14...z cca.40 setů, které jsem vykoupil po Makrech v ČR, jsem si zhruba 5 nechal pro sebe, 5 prodal se ziskem, a 30 rozeslal lidem za čistý nákup...

Citace od: banana.com...NA VĚTŠINĚ PRODANÝCH SETŮ VYDĚLÁVÁM...

to mluví za vše  ;D

GNOSIS

Dík za vysvětlenou, protože než jsi to vysvětlil, tak jsem to chápal tak že jsi na každém setu vydělal, ale pokud jsi vydělal jen u osminy z toho co jsi nakoupil, tak to chápu, že se ti alespoň něco vyplatilo. Ale já bych to neudělal a dělat nebudu.

***Banana.com

#12
Citace od: kocour kdy 05.09.2006, 22:01:25

tak tak ať si každej vydělá kolik chce a jak chce, třeba s 200% marží, ale daně platit to už většinou tydle ochodníky nebere  ;D

No, myslím, že z privátního prodeje daně neplatí nikdo ;), kdo má rozum.


Můžeš mně jít udat sem: (konkrétní podezření pro přečin krácení daně z příjmu)

EDIT : Mám vozidlo Nissan Maxima 3,0 V6 se spotřebou dle TP 12,5  l, a když si tak jezdím pro každý balík do SRN, jsem vlastně ve ztrátě..neměl by mi stát ještě něco doplácet, jako např. VZP apod.? ;D

Finanční úřad České Budějovice
F. A. Gerstnera 5/1
370 01  České Budějovice 7

Telefon: +420 387 723 111
Fax: +420 386 353 394
E-mail: podatelna@ceb.cb.ds.mfcr.cz
WWW: http://cds.mfcr.cz

Otevírací hodiny:
Pondělí 7:30 - 17:00
Úterý 7:00 - 15:30
Středa 7:30 - 17:00
Čtvrtek 7:00 - 14:30
Pátek 7:00 - 14:30



***Banana.com

Citace od: kocour kdy 05.09.2006, 22:04:28
Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 21:56:14...z cca.40 setů, které jsem vykoupil po Makrech v ČR, jsem si zhruba 5 nechal pro sebe, 5 prodal se ziskem, a 30 rozeslal lidem za čistý nákup...

Citace od: banana.com...NA VĚTŠINĚ PRODANÝCH SETŮ VYDĚLÁVÁM...

to mluví za vše  ;D

Myšleno na většině setů dovezených z ciziny, nikoliv z Makra. Ale jsem rád, že řady svatých se nám rozrůstají ;D ;)

myth

Citace od: Raistlin M kdy 05.09.2006, 21:37:40
To myth: O co jde je spíš to, že do teď (a naštěstí to u některých lidí stále ještě funguje) když někdo viděl někde slevu, tak to dal vědět a umožnil tak i lidem, kteří nemohou do Lega příliš investovat koupit set, který by si jinak nekoupili. Náš případ to není, ale spousta takových tu je.
Je to přinejmenším kolegiální...možná (a teď sprosté slovo) ... solidární.

...

Nevravím, že je niečo zlé na tom, ak sem niekto dá oznam o zľave na set x v obchode y. Avšak stojím si za tým, že ak vidím v obchode niečo zľavnené, obvolám ľudí z fóra, kúpim set a pošlem/doveziem ho, tak je úplne normálne k cene dať prirážku za náklady a námahu s tým, že mám aj nejaký zisk. V prípade obchodu, kam nemá každý prístup (Makro), je to snáď úplne pochopiteľné.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

kocour

#15
Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 22:05:52
Citace od: kocour kdy 05.09.2006, 22:01:25

tak tak ať si každej vydělá kolik chce a jak chce, třeba s 200% marží, ale daně platit to už většinou tydle ochodníky nebere  ;D

No, myslím, že z privátního prodeje daně neplatí nikdo ;), kdo má rozum.


Můžeš mně jít udat sem: (konkrétní podezření pro přečin krácení daně z příjmu)

Finanční úřad České Budějovice
F. A. Gerstnera 5/1
370 01  České Budějovice 7

Telefon: +420 387 723 111
Fax: +420 386 353 394
E-mail: podatelna@ceb.cb.ds.mfcr.cz
WWW: http://cds.mfcr.cz

Otevírací hodiny:
Pondělí 7:30 - 17:00
Úterý 7:00 - 15:30
Středa 7:30 - 17:00
Čtvrtek 7:00 - 14:30
Pátek 7:00 - 14:30




já nikoho udávat nebudu, mě bylo hned jasný že tvoje podnikání tady na kostky.org neni jen zábava ale tvrdej ziskovej podnik a v takovym rozsahu že bych se nedivil kdyby to bylo i na uživení, ale jak řikám ať si každej dělá co chce

EDIT: Fyzické osobě, která neoprávněně podniká v činnosti, která je předmětem živnosti volné, může živnostenský úřad uložit pokutu až do výše 50 tisíc Kč, u živnosti řemeslné nebo vázané do výše 100 tisíc Kč a v případě živnosti koncesované až do výše 200 tisíc Kč. Pachatelem tohoto deliktu může být jak každá fyzická osoba, která bez oprávnění provozuje uvedenou činnost, tak i podnikající fyzická osoba (typicky živnostník, který provozuje činnost mimo rámec uděleného živnostenského oprávnění).

Trestného činu neoprávněného podnikání se dopustí ten, kdo neoprávněně ve větším rozsahu poskytuje služby nebo provozuje výrobní nebo jiné výdělečné podnikání, za což mu lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok nebo trest peněžitý.

kocour

Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 22:05:52
EDIT : Mám vozidlo Nissan Maxima 3,0 V6 se spotřebou dle TP 12,5  l, a když si tak jezdím pro každý balík do SRN, jsem vlastně ve ztrátě..neměl by mi stát ještě něco doplácet, jako např. VZP apod.?

jistě platíš silniční daň že? pokud obchod nevynáší tak se nepodniká, pokud ano tak se platěj daně, je to tak jednoduchý  :P

myth

A ty si myslíš, že kupovanie, vozenie, čistenie, triedenie, kompletovanie a preposielanie lega nejak veľa vynáša? To si na veľkom omyle. Áno, zaplatí ti to sety, ktoré si z dodávky necháš a možno ti ostane aj niečo naviac, ale na nové auto rozhodne nieje.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

***Banana.com

V bodech, stručně:

1. Obchod je stále především zábava, kdyby to bylo tak superziskové, vrhl by se na to každý, a já bych dávno měl ŽL a shop.

2. Silniční daň platí podnikatelé a firmy, to já nejsem

3. Každá druhá firma v zemi je papírově ve ztrátě díky tomu, že s likvidačními daněmi Parouback Melody Boys se legální podnikání rovná ekonomické sebevraždě

kocour

#19
Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 22:16:03
V bodech, stručně:

1. Obchod je stále především zábava, kdyby to bylo tak superziskové, vrhl by se na to každý, a já bych dávno měl ŽL a shop.

2. Silniční daň platí podnikatelé a firmy, to já nejsem

3. Každá druhá firma v zemi je papírově ve ztrátě díky tomu, že s likvidačními daněmi Parouback Melody Boys se legální podnikání rovná ekonomické sebevraždě

1. ale kdyby to nevynášelo tak to neděláš
2. no kdybys podnikal a chtěl si do nákladů dávat náklady na PHM tak musíš platit sil. daň
3. ostatní kradou, proč ne já  ;D

ještě že každej aspoň trochu schopnej člověk si může cokoliv koupit na ebay.de a ještě levnějc než od obchodníků tady na foru

***Banana.com

Citace od: myth kdy 05.09.2006, 22:15:45
A ty si myslíš, že kupovanie, vozenie, čistenie, triedenie, kompletovanie a preposielanie lega nejak veľa vynáša? To si na veľkom omyle. Áno, zaplatí ti to sety, ktoré si z dodávky necháš a možno ti ostane aj niečo naviac, ale na nové auto rozhodne nieje.
Přesně tak, kdybych si započetl strávený čas, tak se s výdělkem nedostanu ani na to, co vydělám v zaměstnání. Kdybych komukoliv řekl čistý zisk za 4 měsíce, tak by možná nad celkovou cifrou padl na zadek. Kdybych to pak vydělil počtem strávených hodin, padl by nad hodinovým výdělkem asi na zadek podruhé, tentokrát však zklamáním. :P

kocour

Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 22:19:47
Přesně tak, kdybych si započetl strávený čas, tak se s výdělkem nedostanu ani na to, co vydělám v zaměstnání. Kdybych komukoliv řekl čistý zisk za 4 měsíce, tak by možná nad celkovou cifrou padl na zadek. Kdybych to pak vydělil počtem strávených hodin, padl by nad hodinovým výdělkem asi na zadek podruhé, tentokrát však zklamáním. :P

ale tomu se řiká podnikání, investuješ svoje schopnosti + čas a máš zisk a ze zisku platíš daně, já nevim co nechápeš

***Banana.com

Citace od: kocour kdy 05.09.2006, 22:21:41
[ale tomu se řiká podnikání, investuješ svoje schopnosti + čas a máš zisk a ze zisku platíš daně, já nevim co nechápeš
Nechápu to, že se najdou lidé, kterým vadí, že jsem na kostkách začal nabízet poměrně slušný výběr setů nových i starších za IMHO slušné ceny. Pokud bych to měl dělat na bázi podnikatelské, měl bych jednak výběr asi jako běžné e-shopy s Legem (vesměs jen aktuální sety) a také stejné ceny. Zjisti si něco o tom, jak jsou prodejci Lega sešroubovaní podmínkami distribuce - např.Otazník by Ti asi byl schopen to vysvětlit

Jindroush

Začíná se to tu nějak zvrhávat a asi vám to tu utnu.

Kocoure, nechápu, o co ti jde (pokud nejsi nepřítel lidstva, tj. státní úředník).

Kanál nabízí lidem, kteří z různých důvodů nemají dostup k LEGO z ebay.de nebo Makra za takový a makový ceny. A že jich tu je.

BTW: Neplacení daní socanům je snad pozitivní, aspoň to nemůžou rozkrást nebo prožrat.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

kocour

ale vždyť bys přece podnikal se stejnym sortimentem jako teď akorát bys na každej set dal doklad a na konci roku spočítal zisk nebo prodělek a podle toho zaplatil daně

mě to tvoje koupil sem za 250 a prodal za 700 jenom přesvědilo že si od tebe nic nekoupim (čekám odpověď ve smyslu "já ti to nenutim"  ;D), protože u osotaních věcích se asi procento zisku moc lišit nebude...a jak už sem napsal dá se sehnat na ebay levnějc

kocour

Citace od: Jindroush kdy 05.09.2006, 22:31:04BTW: Neplacení daní socanům je snad pozitivní, aspoň to nemůžou rozkrást nebo prožrat.  8)

zaspals dobu viz www.vlada.cz  :D

***Banana.com

Citace od: kocour kdy 05.09.2006, 22:18:09
1. ale kdyby to nevynášelo tak to neděláš
2. no kdybys podnikal a chtěl si do nákladů dávat náklady na PHM tak musíš platit sil. daň
3. ostatní kradou, proč ne já  ;D
ještě že každej aspoň trochu schopnej člověk si může cokoliv koupit na ebay.de a ještě levnějc než od obchodníků tady na foru


1. Přesně, a o tom to je, to už jsem psal, že zadarmo nedělám. ;)
2. Vím, a mj.proto podnikat nechci oficiálně
3. Ano, okrádám stát, kde se dá. Dokud tu budou vlády, které podporují příživníky, parazity, cikány a jinou verbež na úkor pracujících lidí, nedám tomuto státu ani o korunu více, než je nezbytně nutné.


kocour

Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 22:34:43

1. Přesně, a o tom to je, to už jsem psal, že zadarmo nedělám. ;)
2. Vím, a mj.proto podnikat nechci oficiálně
3. Ano, okrádám stát, kde se dá. Dokud tu budou vlády, které podporují příživníky, parazity, cikány a jinou verbež na úkor pracujících lidí, nedám tomuto státu ani o korunu více, než je nezbytně nutné.



výrazně si protiřečíš v skoro každym druhym příspěvku, nejdřív že na tom nic nemáš pak zas že vyděláš na všem pak že seš v mínusu a ted zase zadarmo neděláš  ;D

***Banana.com

Citace od: kocour kdy 05.09.2006, 22:32:05
ale vždyť bys přece podnikal se stejnym sortimentem jako teď akorát bys na každej set dal doklad a na konci roku spočítal zisk nebo prodělek a podle toho zaplatil daně

mě to tvoje koupil sem za 250 a prodal za 700 jenom přesvědilo že si od tebe nic nekoupim (čekám odpověď ve smyslu "já ti to nenutim"  ;D), protože u osotaních věcích se asi procento zisku moc lišit nebude...a jak už sem napsal dá se sehnat na ebay levnějc

Hodně štěstí na Ebayi, jen směle do toho! Zítra si nezapomeň dojít nakoupit do Tesca/Globusu/etc., kde se marže pohybují od 80% výše. Možná tam budou mít rohlík za 0,6 Kč a cestou domů si můžeš zpívat, jak jsi ušetřil...Btw.-v pekárně ho můžeš koupit levněji ;) A když si vypěstuješ žito, postavíš mlýn a pec, vyjde Tě to vůbec nejlépe ;D ;D ;D

Michal Moučka

Citace od: banana.com kdy 05.09.2006, 22:28:11
Nechápu to, že se najdou lidé, kterým vadí, že jsem na kostkách začal nabízet poměrně slušný výběr setů nových i starších za IMHO slušné ceny. Pokud bych to měl dělat na bázi podnikatelské, měl bych jednak výběr asi jako běžné e-shopy s Legem (vesměs jen aktuální sety) a také stejné ceny. Zjisti si něco o tom, jak jsou prodejci Lega sešroubovaní podmínkami distribuce - např.Otazník by Ti asi byl schopen to vysvětlit
Myslím si, že to většině lidem na kostkách nevadí, akorát není moc rozumné vyhlásit, kolik si přihazuješ k ceně. To by mělo být obchodním tajemstvím. To akorát naštve lidi, kteří ostatním něco koupí nebo jinak pomůžou zcela zdarma. Už třeba z toho důvodu, že předpokládají podobný přístup od ostatních.