Omyly pri objednávkach na Bricklinku

Založil Villa Legina, 23.08.2013, 15:35:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matošo

Citace od: wallac kdy 26.08.2013, 15:31:11
Najdou se bohužel ale i jedinci, kteří to řeší do krve, a ten padesátník se opravdu musí refundovat. A většinou je to u objednávek typu 100 lotů / 100 kousků, celková cena 100Kč..

Mám stejnou zkušenost. Občas je to fakt prča.

otaznik


otaznik

Citace od: darkdrago kdy 25.08.2013, 16:25:41
Úplně tě chápu. Naši si taky nechtějí zakládat internetová, já si ho kdysi založil kvůli peněžní výhře.
Pokaždé někdo z rodiny přijde s tím, že potřebuje něco rychlo zaplatit, nebo jestli by nemohly na ten účet přijít peníze z nějakého prodeje, protože takhle je to všechno jednodušší.
Poradil bych ti asi toto (kdybys jednou potřeboval), založ si ho a nedávej na něj velké peníze třeba jen 5000 Kč (nebo jinou částku, která by nebyla takovou ztrátou), když přesáhneš svůj "limit" tak peníze vyber, nebo si něco kup  ;D
Ano budeš platit jeden účet navíc, ale ušetříš za výpisy, převody budou rychlé (někdy zaplaceno ještě ten den)a v případě, že by se ti tam někdo opravdu dostal, o čemž pochybuju  ::) tak neztratíš celou výplatu a další našetřené peníze.

Ještě dodám, že na účtu si udržuju hladinu pod 2000 Kč, hlavně proto, že vydělané peníze hned investuju  ;D
Nechceš si raději vždycky třikrát promyslet, než sem něco napíšeš?

Ondra

#63
Já za to když jsem mu něco napsal dostal od Pekiho varování, ale stejně si myslím že to nebylo za tohle  ;D .

DarkDrago

Tak jo dobře, zase jsem napsal pro jednou nějakou hloupost. Myslel jsem, že se to dá uzavřít tím, že dostanu sprda od dvou lidí a pak se budou řešit závažnější věci, no, ale asi ne...
No aspoň se mu snažím pomoct a nepíšu o něm, že není duševně v pořádku. Beru to tak, že fórum (každé) je o podpoře mezi členy a řešení problémů při stavbě, ale jak se často ukazuje, tak je to ve většině témat i o tom jak dobře urazit toho druhého, jak se mu vysmát a tak, prostě o něčem jiném než jsem si myslel.
Dračí páni s mocí ohně...

thunnus

Citace od: darkdrago kdy 27.08.2013, 20:33:39
...Beru to tak, že fórum (každé) je o podpoře mezi členy a řešení problémů při stavbě, ale jak se často ukazuje, tak je to ve většině témat i o tom jak dobře urazit toho druhého, jak se mu vysmát a tak, prostě o něčem jiném než jsem si myslel.

S tím bych zas já souhlasil úplně.
Ono, člověk, který neustále jen do lídí rýpe a uráží je kdydoli může z naprosto malicherných důvodů, podle mě úplně v pořádku taky není, nechci tu vyvolávat flame war, ale existuje na to dokonce diagnóza.
A teď to důležitější, nechci si hrát na moderátora, v žádném případě si nepřivlastňuju jeho pravomoci, ale může mi někdo vysvětlit, jak posledních cca 10 příspěvků souvisí  s názvem a tedy účelem tohoto vlákna??   ::) ::) Buďme trochu konstruktivnější.
lego is not a hobby, its the meaning of life :-)

otaznik

Citace od: darkdrago kdy 27.08.2013, 20:33:39
Tak jo dobře, zase jsem napsal pro jednou nějakou hloupost.
Máš pravdu.

Citace od: darkdrago kdy 27.08.2013, 20:33:39
Beru to tak, že fórum (každé) je o podpoře mezi členy a řešení problémů při stavbě, ...
Máš pravdu.

1. Fakt nejdřív popřemýšlej, jestli to, co chceš napsat, bude mít nějakou přidanou hodnotu. Chápu, že chceš sdělit svoje názory a pocity, ale méně je někdy více.
2. Že někdo nechce v dnešní době používat internetové bankovnictví mi přijde úsměvné. Pokud jsem někdy slyšel o nějaké ztrátě peněz na účtu, tak to nikdy nebylo přes internetové bankovnictví, ale přes zneužití platební karty. A vždy to banka vyřešila tím, že peníze vrátila.

wallac

Mě by docela zajímalo, jak někdo bez internetového bankovnictví, respektive účtu, dneska vlastně může existovat.. Totiž shromažďování peněz doma a tím zadržování jejich oběhu, je údajně trestný čin..

germik

No tak já například funguju... Jsem student, stálý příjem nemám. Mám účet, na něj mi chodí stýpko, z účtu když potřebuju tak vyberu. Když potřebuju platit převodem, použiju složenku. Nepřijde mi na tom nic moc divného. Samozřejmě až jednou budu nějak pravidelně vydělávat, tak se tomu asi nevyhnu no...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Fox_25

Villa Legina
Ona to spíš byla teoretická otázka. Kdybych mě počítat váhu padesáti druhů dílků a násobit to počtem, potom odvážit obaly, na to bych se vykašlal. Ani to espresso neodvažuju na 7 gramů ale dávám tam odhadem.

Wallac
Já taky nemám účet, byť mám stálý příjem. Je to nepříjemné v tom že musím každého otravovat s dobírkou do které se většině nechce protože je tam riziko nevyzvednutí.
To s tím shromažďováním peněz doma je doufám jen legrace.

wallac

No legrace to neni, ale asi je to tedy mysleno jen na mince, jestli to dobre chapu, viz http://trestni2.juristic.cz/484691/clanek/trz.html

SpCasPi000

#71
Zákaz zhromažďovania dúfam neplatí aj pre dieliky a figy... :-X

Systematik

Citace od: wallac kdy 27.08.2013, 21:39:13
Mě by docela zajímalo, jak někdo bez internetového bankovnictví, respektive účtu, dneska vlastně může existovat.. Totiž shromažďování peněz doma a tím zadržování jejich oběhu, je údajně trestný čin..
Docela dobře a hromadění je až od opravdu velkých počtů... spořím tak, že si odkládám kovový padesátikoruny
a extra kvůli tomu jsem se na to hromadění informoval a mincí bys musel mít tisíce, aby to bylo hromadění

Villa Legina

#73
Citace od: wallac kdy 27.08.2013, 23:41:56
No legrace to neni, ale asi je to tedy mysleno jen na mince, jestli to dobre chapu, viz http://trestni2.juristic.cz/484691/clanek/trz.html

Je to myslené na drobné mince, musí byť navyše podmienka bez hospodárskej potreby...to je podľa mňa len preventívne, na dnešnú dobu neaktuálne v reále pochybujem, že by sa niekto našiel čo systematicky za týmto účelom by dokázal nahromaždiť také množstvo drobných, že by tým ohrozil peňažný obeh, tak ako píše systematik, museli by to byť obrovské množstvá.

Peniaze možno držať kdekoľvek, aj v pančuche, nesmú sa len poškodzovať.Napríklad šúľať z bankoviek cigarety alebo páliť ich kozube  :)

Horšie je skôr v dnešnej dobe falšovanie mincí, lebo vzhľadom na dnešnú ich nominálnu hodnotu sa to oplatí, pri výrobných nákladoch Číňanov, ktorí navyše majú stále lepšie a lepšie technológie a mince sú skoro na nerozoznanie, a falšujú sa údajne ľahšie ako bankovky (z Číny vraj falzifikáty jednoeuroviek pochádzajú). Ak sa dá spoľahnúť na zdroj Spiegel, tak v roku 2012 bolo zachytených 184.000 falošných euromincí, čo údajne znamená, že sfalšovaná je každá stotisíca eurominca.

Hardegon

Když se tady dřív mluvilo o rychlosti dodání ze zahraničí, dneska jsem byl celkem ohromen. V sobotu večer jsem objednal z Německa, ráno v neděli jsem měl invoice a ihned jsem poslal přes pay pal peníze, v pondělí to bylo podáno na poště a dneska jsem to měl ve schránce. To se to pak staví rychle  ;)

MLT

Citace od: Hardegon kdy 28.08.2013, 13:44:59
Když se tady dřív mluvilo o rychlosti dodání ze zahraničí, dneska jsem byl celkem ohromen. V sobotu večer jsem objednal z Německa, ráno v neděli jsem měl invoice a ihned jsem poslal přes pay pal peníze, v pondělí to bylo podáno na poště a dneska jsem to měl ve schránce. To se to pak staví rychle  ;)

Mám naprosto stejné zkušenosti s nákupem na BL ze zahraničí.
Několikráte rychlejší než-li u nás, a to i o týden  ;)

Jen z výše uvedené připomínky musím "vyjmout" Hanku, s takovýmto dodavatelem jsem se ještě nesetkal.

Stane se mi že opomenu na nějakou maličkost za pár stovek, a když ji požádám zda by to neposlala obratem třeba i na dobírku, ještě ten den s tím běží na poštu abych to druhý den měl, a na dobírku to nepošla (abych já ušetřil). peníze posílám převodem.
Takže naprosto super  8) Mám v podstatě dříve bricky než-li má ona ode mne peníze.

Děkuji touto cestou Hance a ať se daří  :)

otaznik

Citace od: MLT kdy 28.08.2013, 22:16:34

Jen z výše uvedené připomínky musím "vyjmout" Hanku, s takovýmto dodavatelem jsem se ještě nesetkal.

Stane se mi že opomenu na nějakou maličkost za pár stovek, a když ji požádám zda by to neposlala obratem třeba i na dobírku, ještě ten den s tím běží na poštu abych to druhý den měl, a na dobírku to nepošla (abych já ušetřil). peníze posílám převodem.
Takže naprosto super  8) Mám v podstatě dříve bricky než-li má ona ode mne peníze.

Děkuji touto cestou Hance a ať se daří  :)
Toto mohu potvrdit! Vždy perfektní!

Villa Legina

No, takže som to definitívne uzavrela tú reklamáciu.

Chlapík dnes reagoval, že mi je ochotný tých 5 eur vrátiť za ten zle dodaný strom, že popozeral zásoby a ten čo som pôvodne objednávala vraj bohužiaľ nemá.

Lenže medzitým som zistila, že ten nesprávne dodaný strom nakoniec sa mi aj tak zíde, pretože som dnes oprášila jeden prastarý supplemental set a vidím, že strom toho istého druhu čo tam mám, nie je v takom dobrom stave ako tento, tak to vymením. Aj keď by som to za normálnych okolností neobjednávala nové a nevymieňala, bude to aspoň tip top.

Tak som chlapíkovi napísala, že ďakujem za ochotu, že nakoniec si nenárokujem nič vyreklamovať, lebo to takto vzišlo. Hotovo. 

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 02.09.2013, 19:37:36
Tak som chlapíkovi napísala, že ďakujem za ochotu, že nakoniec si nenárokujem nič vyreklamovať, lebo to takto vzišlo. Hotovo. 
Respekt! Ne každý by tohle udělal!

SpCasPi000

Zatiaľ z vlastnej skúsenosti = SK AFOLs ktorých ja poznám sú všetci na respekt!
Vrátane Leginy, ktorej gratulujem k nakoniec nečakane úspešnej objednávke.  ;)

A čakáme na ďalší prípad nejakého nešťastníka ...  >:D

Thrawn

To můžu potvrdit, i prodejci ze Slovenska jsou skvělí.

A Hanka taky  :)

P. S.: Nechcete smazat to flame mezi Dingem a Matosem?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.