lego na Aukro

Založil blackhawk, 31.01.2012, 18:52:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

blackhawk

Teď jsem si jen tak prohlížel nabídku lega na Aukro. Koukám co lidi za lego dokážou zaplatit.:-D

http://aukro.cz/lego-6265-sabre-island-rarita-i2080296831.html

Cavelon

Heh, tak to ja som pred dvomi dňami zasa zostal čumieť na toto s otvorenou hubou. OMG! ;D

blackhawk

Také pěkná cena:-D.

Colonel32

Popis ale jasně navozuje dojem, že je prodáván celý set a nikoli jen lokomotiva.

Cavelon

Popis předmětu:
Předmětem prodeje 9Vraritní vlak viz foto. Vypada ze je kompletní a je fungční motor jsem testoval

Ondra

Citace od: blackhawk kdy 31.01.2012, 18:52:35
Teď jsem si jen tak prohlížel nabídku lega na Aukro. Koukám co lidi za lego dokážou zaplatit.:-D

http://aukro.cz/lego-6265-sabre-island-rarita-i2080296831.html
Nejak nechapu tento prispevek.Je snad tento set za 980 predrazeny?Me se osobne nezda, jelikoz ani na bricklinku ho nemohu najit.

Cavelon


Ondra

Hmm, kdyz jsem dal do vyhledavace 6265 tak mi to vyhaovalo jenom ruce od kostry a kdyz jsem pridal sabre island nenaslo to nic  ??? .

nerow

Proto při hledání je dobré z "Items For Sale" překliknout na "Catalog items". Najdeš danou položku a přes ní můžeš dát zobrazit její prodej na BL, historii cen, inventář...

Colonel32

Na fóru jsi 6 let a ještě ses nanaučil, že vyhledávání na bricklinku v podstatě nefunguje, nebo vrací nesmyslné výsledky?

Ondra

Za tech sest let jsem totiz s nim nemel problem a nasel vse co jsem chtel.Nerow-Dekuji, na bricklinku neobchoduji takze jsem rad za tvoji radu.

votrelec

Omg, co mate obe ruky lave?
http://www.bricklink.com/search.asp?pg=1&q=6265&sz=10&searchSort=P

EDIT: nie vsetky parametre sa prenasaju cez querystring, ale cez session, tak si musite este kliknut v dropdowne, ze SETS a GO!

Venah

Citace od: Ondra kdy 31.01.2012, 20:03:41
Hmm, kdyz jsem dal do vyhledavace 6265 tak mi to vyhaovalo jenom ruce od kostry a kdyz jsem pridal sabre island nenaslo to nic  ??? .
http://www.bricklink.com/search.asp?itemID=4890

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2012, 20:12:40
vyhledávání na bricklinku v podstatě nefunguje, nebo vrací nesmyslné výsledky?

Toto som nejako nepochopil. ???

Na BL vyhľadávam dennodene desiatky dielikov a ešte nikdy som s tým nemal problém...

Colonel32

Stačí dát hledat "6265 Sabre Island" a nenajde to nic. Ani v nabídce, ani v katalogu.

Cavelon

Stačí dať hľadať 6265 alebo Sabre Island a nájde, čo chceš... :P

Colonel32

Citace od: Cavelon kdy 31.01.2012, 20:58:15
Stačí dať hľadať 6265 alebo Sabre Island a nájde, čo chceš... :P

Vždyť to přesně říkám. Kdyby to bylo naprogramované správně, tak to najde i "6265 Sabre Island". Evidentně není, pokud se to musí obcházet hledáním jen částí toho řetězce.

MÍLA

na aukru jsou nejzajímavější takovéhle kousky.

100% padělek

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2012, 21:16:38
Vždyť to přesně říkám. Kdyby to bylo naprogramované správně, tak to najde i "6265 Sabre Island". Evidentně není, pokud se to musí obcházet hledáním jen částí toho řetězce.
Dobře, v tomto máš pravdu. Ale je trošku alibismus prohlásit celé vyhledávání na BL za špatné.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 31.01.2012, 22:11:02
Dobře, v tomto máš pravdu. Ale je trošku alibismus prohlásit celé vyhledávání na BL za špatné.

Auto které brzdí jen v polovině případů podle toho, jak zrovna zmáčkneš brzdový pedál by označit za "špatné" byl také alibismus?

Cavelon

Citace od: germik kdy 31.01.2012, 22:01:12
Ale kdepak padělek! >:D To je přece bratr Lega - Wenge http://www.zive.cz/clanky/wange-hit-vanoc/sc-3-a-159613/default.aspx

Hurá, po prečítaní tohto článku už konečne nemusím vešať hlavu, čo s tým nahrabaným LEGOm! :D Asi sa na LEGO už vy*eriem a budem kupovať už iba WANGE! >:D




otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2012, 22:25:02
Auto které brzdí jen v polovině případů podle toho, jak zrovna zmáčkneš brzdový pedál by označit za "špatné" byl také alibismus?
Proboha, tohle není auto a vyhledávání nejsou brzdy, toto nelze objektivně porovnávat.
Já vždy na BL našel, co jsem chtěl, i ve svých LEGO počátcích. Nikdy mě ani nenapadlo psát dohromady číslo a název a pak hledat. Tím netvrdím, že je to takto OK, ale v mých očích je to jen velmi nicotný problém.

otaznik

Citace od: Cavelon kdy 31.01.2012, 22:46:21
Hurá, po prečítaní tohto článku už konečne nemusím vešať hlavu, čo s tým nahrabaným LEGOm! :D Asi sa na LEGO už vy*eriem a budem kupovať už iba WANGE! >:D


To není článek, to je inzerce.

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 31.01.2012, 23:09:27
Proboha, tohle není auto a vyhledávání nejsou brzdy, toto nelze objektivně porovnávat.
Já vždy na BL našel, co jsem chtěl, i ve svých LEGO počátcích. Nikdy mě ani nenapadlo psát dohromady číslo a název a pak hledat. Tím netvrdím, že je to takto OK, ale v mých očích je to jen velmi nicotný problém.

Presne takto to vnímam aj ja. Super ako si to vystihol! 8)

Citace od: otaznik kdy 31.01.2012, 23:10:04
To není článek, to je inzerce.

Viem, veď práve preto som si z toho urobil srandu ;D, lebo z tých dristov mi bolo až na .

MiP

Citace od: otaznik kdy 31.01.2012, 22:11:02
Citace od: Colonel32 kdy 31.01.2012, 21:16:38
Vždyť to přesně říkám. Kdyby to bylo naprogramované správně, tak to najde i "6265 Sabre Island". Evidentně není, pokud se to musí obcházet hledáním jen částí toho řetězce.
Dobře, v tomto máš pravdu. Ale je trošku alibismus prohlásit celé vyhledávání na BL za špatné.

Alibismus to není, IMHO celé GUI má BL katastrofální a nelogické.  ;) Je vidět, že to celé dělali jen programátoři = myšlenky dobré, akorát to nejde ovládat  ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Mr. Cube

Ono není nejhorší, že se na Aukru prodávají tyto padělky, pardon,  legální napodobeniny. Nejhorší je, když nakoupíte hromadu kostek a až za nějaký čas zjistíte při stavbě, že jsou ty kostky tak nějak dvojího druhu. Jedny sedí, pasují, mají logo LEGO, druhé vypadávají a na první pohled je jasné, že to LEGO není. A když nakoupíte několik zásilek a zpětně už to pak nedohledáte, co bylo od koho, tak máte doma napodobeninu, i když jste ji nechtěli.   >:D ;D

...jinak nevycházím z údivu ohledně těch napodobenin - nejenže kopírují tvary dílků, ale třeba ten lví štít - to taky mohou? Zkopírovat komplet grafickou podobu? Je mi z toho do pláče. Anebo na blití.

Anatyt

Citace od: Mr. Cube kdy 01.02.2012, 13:01:37
...jinak nevycházím z údivu ohledně těch napodobenin - nejenže kopírují tvary dílků, ale třeba ten lví štít - to taky mohou? Zkopírovat komplet grafickou podobu? Je mi z toho do pláče. Anebo na blití.

Všetko môžu. Kto im to zakáže?
Svet je posratý im aj ľudské práva vyčítať, nie ešte nejaké kopírovanie...

nerow

#28
Ano. Sestry spolužák má pár takových setů. Např. vesnici s domorodci do poslední součástky a potisku okopírovanou jako originální set od TLC. Ty lví štíty jsem viděl též na vlastní oči. Hrůza. Chudáka toho kluka rodiče krmí tím, že to je LEGO a on jim to věří.

Cavelon

Mne ide na nervy aj to, že väčšina ľudí nazýva Legom pomaly každú sr*čku, čo je mu podobná. :(

Citace od: Mr. Cube kdy 01.02.2012, 13:01:37
Nejhorší je, když nakoupíte hromadu kostek a až za nějaký čas zjistíte při stavbě, že jsou ty kostky tak nějak dvojího druhu. Jedny sedí, pasují, mají logo LEGO, druhé vypadávají a na první pohled je jasné, že to LEGO není.

Stala sa mi nedávno opačná vec. Medzi LEGO dielikmi sa nachádzalo zopár kúskov, o ktorých som si myslel, že to isto nebude LEGO (žiadne nápisy ani nič, čo býva na LEGO dielikoch, som tam nevidel). Už som s tým kráčal k odpadkovému košu, keď mi v hlave preblesklo predsa len sa ešte pozrieť do katalógu na BL. S prekvapením som zistil, že ide o dieliky z kategórie Fabuland. :)