Soutěž o nejlepší skupinu figů na Lipně 2014

Založil DarkDrago, 17.04.2014, 13:42:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Které skupině dáte hlas?

Western - indiáni ( Jukuruku-Kuba)
4 (7%)
Western - kavalérie (Jukuruku-Kuba)
4 (7%)
"My se práce nebojíme!" (Hacislav)
12 (21.1%)
"Na hradě to žije!" (matka)
3 (5.3%)
Dragon army (darkdrago)
2 (3.5%)
Schorpion army (darkdrago)
1 (1.8%)
Prohávači (Hacislav)
1 (1.8%)
Delegace z východu (vocucbat)
3 (5.3%)
Magic - Green army (Hacislav)
3 (5.3%)
Müngové - Green army (Hacislav)
0 (0%)
Chlupáči - Green army (Hacislav)
5 (8.8%)
Likarijští - Green army (Hacislav)
0 (0%)
Spyrius posádka (Togaran)
1 (1.8%)
western figové (šipka)
17 (29.8%)
osazenstvo pevnosti (šipka)
4 (7%)
lesní lidé (gearcs)
19 (33.3%)
aktéři na Blackhole II (Thrawn)
0 (0%)
Na Divokém západě (Aki)
7 (12.3%)
Měšťané ve středověku (Aki)
4 (7%)
Hynek Vlk ze Stráže a jeho družina (Aki)
11 (19.3%)
Western - Kovbojové ( Jukuruku-Kuba)
1 (1.8%)

Celkem hlasů: 57

VocucBat

Citace od: Hacislav kdy 18.05.2014, 00:19:37
Citace od: vocucbat kdy 17.05.2014, 23:27:51
Delegace (imigrantů) z Východu  ::)
A povíš nám něco o nich, nebo o jejich příběhu?

Jo, něco jsem vymyslel.  >:D >:D

Hacislav

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 18.05.2014, 08:34:39
Nevím proč, ale ti Magikové a pak hlavně Mungové se mi líbí nejvíce. Při tom nejsem nijak na fantasy vysazenej a co se týče lega mám rád spíše reálné minifigy a témata.

Palec tedy nahoru  :)

Děkuji

Citace od: vocucbat kdy 18.05.2014, 08:54:54
Jo, něco jsem vymyslel.  >:D >:D

Dobře ty!
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#32
Chlupáči je pracovní přezdívka jednotky, která se stala oficiální, ostatně defakto jen popisuje prvek, který je pro všechny členy společný. Členové jednotky toto jméno zrovna nemilují, ale zvykli si.

Chlupáči jsou speciální jednotkou složenou z jednotlivých smeček lykantropů a animáloidů.
Paleta úkolů, které plní je velmi široká: podpora průzkumu (zvláště když je ho třeba v širším rozsahu), pronásledování a dohledávání utečenců, jsou to zpravidla oni kdo provází beastmástra při získávání nebo odchytu nového beasta.
Jejich nejoblíbenější úkol je průzkum bojem.


Vlevo je smečka yetiů, přesněji údajně dva yatiové a bigfoot, ale to jim stejně nevěřím. Jsem si téměř jistý, že se jedna o dva wendigy a co je ten velký zač snad ani vědět nechci.
Vprávo je smečka míšanů. Vůdcem smečky je Tarfful od té doby co se stal velitelem celé jednotky poklesli rvačky v jednotce na přijatelnou mez.


Vlkani jsou nejsilnější a nejpočetnější smečkou mezi chlupáči. Jejich vůdce Sněhový Hrom je Tarkffulovým hlavním rivalem.


Vlevo jsou tři soliteři, kteří byli okolnostmi donuceni vytvořit vlastní smečku, jinak by mezi chlupáči neměli mnoho šancí, jako svého vůdce si zvolili minotaura Big Muu.
Vpravo jsou krysáci, které vede Medový chlup. Medový chlup je od začátku podporovatelem Tarffula v pozici velitele jednotky.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#33
Zde je Hagrö a jednotka Likarijských.
Hagrö je správce veškerého Hačova movitého i nemovitého majetku.
Likarijští jsou druhou speciální jednotkou v rámci Green army, složenou čistě z goblinů a malých skřetích ras.
Nejsou to sice tak špičkový válečníci jako müngové, přesto jsou dva dobré důvody proč není radno si s nimi zahrávat.
Prvním nikdy neváhají použít svých skvělých kuší, již nejeden protivník skončil prostřílený jako jehelníček, dříve než se mohl pokusit jim ukázat jaký že je "borec".
Druhým důvodem jsou jejich psi. Likarijský těžký štváč je plemeno psa, které vypadá jako výsledek toho, když fenu v lese obskočil medvěd. Část jména plemene svých psů přijali jako název své jednotky.

Likarijští plní čistě defenzivní a logistické úkoly, jako je strážní služba, doprovod zásobovacích karavan, odsun zajatců, stopování uprchlých otroků.


Vlevo Hagrö, Hačův správce.
Uprostřed velitel jednotky Hophops, veterán řady bitev. Jeho slovo respektují všichni goblini (a nejen goblini), včetně Krögga(velitele müngů).
Vpravo je Gringot, hlavní cvičitel a psovod.


Návrat karavany do zázemí.
Goblini s oblibou svá břemena, na rozdíl od lidí, nosí za pomocí čelní pásky, místo toho aby zatěžovali svá ramena popruhy.
Zdá se, že  trpaslíci se svými krátkými a svalnatými krky jsou přímo zrozeni pro tento druh přenášení břemen.


Trpaslíci jsou mým oblíbeným druhem jídla. Jsou sice hodně houževnatí, ale zato hodně vydrží, hodí se na cesty, dají se skladovat v podzemí.
Při sklizni si pokaždé užijem spousty zábavy a nemusíte být tak opatrní, aby jste je příliš nepoškodily.  Navíc jsou nepřekonatelní ve výrobě různých šikovných a potřebných hraček.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

#34
Ptal jsem se Pekiho kolik účastníků by mělo být, abychom se dočkali nějakých hodnotných cen. Odpovědí mi bylo, že 10 (a více) účastníků by bylo tak akorát. Jsou před námi cca ještě dva týdny a účastníků je momentálně 5, ještě se pokusím zatlačit na ty, kteří budou na Lipně a zúčastní se většího projektu...
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

S prvním nápadem téhle soutěže jsem se plánoval přihlásit. Ale pravidla jsou strašně roztahaná, některá z nich ani nechápu a celkově mě ta soutěž už vůbec neláká. Jednoduchí zadání "sestavte zajímavou tématickou skupinu figů, kteří budou vidět na Lipně" by vše vyřešilo. Prostě je to moc zmatený a překombinovaný. :-\

DarkDrago

#36
Pravidla zestručněna.

Teď doufám ubyde těch, kteří se nezapojí, kvůli nepochopení pravidel


Navíc teď jsem napsal několika afolům a snad dáme dohromady potřebný počet soutěžících..
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

Citace od: darkdrago kdy 19.05.2014, 20:22:42
Připíšu do pravidel ještě toto:

Soutěže se může každý zúčastnit s kolika chce skupinami, ale hodnotit se budou jen 3. Tyto 3 skupiny vyberu já s tím, že mi je soutěžící do určité doby odsouhlasí (po uplynutí doby bude výběr platný), nebo si je předem vybere sám.

A tímhle a podobnými to celé komplikuješ... Proč je tedy počet neomezen ale ty vybereš jen některé? Nevymýšlej další zbytečná pravidla, nech to tady od začátku promazat a udělej prostě jednoduché pravidlo 1 fotka = 1 soutěžní skupina, moderátora popros o úpravu ankety a je to. Pokud někdo má zájem udělat podrobný popis své skupiny a každého jednoho figa, nechť využije jiné vlastní téma. K tomu soutěže nejsou.

danyboy

Jak je teda s customama? Rad bych svoje grayfalcons přidal do soutěže.
Nejdřív v pravidlech nic o customech není, pak zase ano.
Tak jak tedy?

DarkDrago

Citace od: Hardegon kdy 19.05.2014, 21:05:49
Citace od: darkdrago kdy 19.05.2014, 20:22:42
Připíšu do pravidel ještě toto:

Soutěže se může každý zúčastnit s kolika chce skupinami, ale hodnotit se budou jen 3. Tyto 3 skupiny vyberu já s tím, že mi je soutěžící do určité doby odsouhlasí (po uplynutí doby bude výběr platný), nebo si je předem vybere sám.

A tímhle a podobnými to celé komplikuješ... Proč je tedy počet neomezen ale ty vybereš jen některé? Nevymýšlej další zbytečná pravidla, nech to tady od začátku promazat a udělej prostě jednoduché pravidlo 1 fotka = 1 soutěžní skupina, moderátora popros o úpravu ankety a je to. Pokud někdo má zájem udělat podrobný popis své skupiny a každého jednoho figa, nechť využije jiné vlastní téma. K tomu soutěže nejsou.

Dobře toto vynechám, ostatní zatím zůstane tak jak to je...

Citace od: danyboy2127-danny kdy 19.05.2014, 21:09:09
Jak je teda s customama? Rad bych svoje grayfalcons přidal do soutěže.
Nejdřív v pravidlech nic o customech není, pak zase ano.
Tak jak tedy?


Jak jsem odpovídal Hacislavovi, tak Peki by nerad aby se to zvrhlo v soutěž customů a na ostatní kostkaře se nedostalo. Takže to bude tak jak to je, pure lego, nebo nic ;)
Dračí páni s mocí ohně...

peki

Citace od: darkdrago kdy 19.05.2014, 21:25:43

Jak jsem odpovídal Hacislavovi, tak Peki by nerad aby se to zvrhlo v soutěž customů a na ostatní kostkaře se nedostalo. Takže to bude tak jak to je, pure lego, nebo nic ;)

Řekl jsem, że mi příde  nepřijatelné modifikovat ne lego způsobem lego figy.  Nejde mi o to jestli se na někoho dostane, ale aby to byla lego soutěž  ::)

Togaran

Spyrius posádka

Přikládám taky svoji bandu co se chystá na Lipno :) Seznamte se ;D

Uprostřed stojí Náměstek pro objevitelské lety Aerion Aerosol LXII. Kolem sebe má nejvyšší pobočníky (manager zbraňových systémů, manager navigace, manager kuchyňské a koupelnové techniky, manager dodržování rozvrhu a volnočasových aktivit). Na pravé straně je 6 dalších členů posádky, kteří se starají a plynulý chod všeho ostatního a vlastně jsou to ti, co doopravdy něco dělají. Ne levé straně jsou 3 vyšší droidi (samostatně uvažující jednotky, ve společenství Spyrius jsou téměř na úrovni lidí a tak je s nimi i jednáno a mohou vykonávat vyšší funkce a účastnit se mariášových turnajů) a 3 nižší droidi (jednotky plnící rozkazy, vhodné pro zametání, míchání omáček a pro práce ve vesmíru).
Celá posádka v těchto dnech připravuje naší vesmírnou loď k odletu a žhaví hyperkrabicový pohon k prostupu bublinkovou dírou až do konečné stanice Lipno :D


Moje stavby: Brickshelf, Flickr

šipka

#42
western figové

šipka

#43
osazenstvo pevnosti (část) ;)

DarkDrago

Připomínám, že do Lipna zbývá už jen týden a to taky znamená poslední týden na přihlašování soutěžních skupin.

Pokud se chcete zúčastnit soutěže, máte figy a budou na Lipně, jen vám chybí foťák, tak můžete přímo na místě nafotit za pomoci fotografů z řad afolů...

Uzávěrka je 30.5 po uzavření vitrín..

Pokud proti tomu nebudou protesty, tak bych v diváckém hlasování udělal to, že Hacislav (už jsem s ním domluvený) nafotí všechny soutěžní skupina v jejich přirozeném prostředí v akci, níž setrvají po celou dobu výstavy (nebo jiné) a tyto fotky bych dal do posledního příspěvku a podle nich by se hlasovalo.
Vidím v tom tu výhodu, že všechny skupiny budou na jednom místě a divák nemusí přepínat mezi dvěma stránkami a porovnávat, taky bude vědět kde na Lipně je možné skupinu vidět.
Navíc všichni budou mít stejné podmínky pro focení (jak si je pro fotografování naaranžujete je na vás)
Tím neříkám, že se diváci musí rozhodovat na základě těchto fotek, ale je to zjednodušení.
Taky je na každém soutěžícím jestli chce umístit do posledního příspěvku své fotky, nebo od Hacislava (tyto fotky budou pořízeny tak jako tak pro kontrolu a zdokumentování...)
Dračí páni s mocí ohně...

Kuba

To bude slozite, kdyz budu mit napr. vojaky rozlozene po cele pevnosti, kovboje po celem mestecku a indiany po jejich taboristi. Udelat nejakou dalsi ucelenou fotku. Myslim ze tato novota je zbytecna. Ps: pisu z mobilu, pri prvni prilezitosti prispevek opravim.

peki

Ceny : minifig simpsons (z pochopitelných důvodů rozbalené )

Thrawn

Citace od: peki kdy 28.05.2014, 08:38:42
Ceny : minifig simpsons (z pochopitelných důvodů rozbalené )

No, kdybyste chtěli určité minifigy dávat nerozbalené, tak to se dá taky zařídit  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

gearcs

Moje skupinka do soutěže - lesní lidé

Thrawn

Moje skupinka - aktéři na Blackhole II

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

DarkDrago

Připomínám, že dnes po zavření vitrín bude ukončeno přihlašování figů. Takže máte ještě celý den na to přihlásit nějaké ty figy. Upravování fotek bude možné ještě nějakou dobu....

K tomu co jsem psal výše.
Do posledního příspěvku bude umístěn odkaz na galerii k soutěži a budou zde ukázány všechny soutěžní skupiny. Každý ze soutěžících má možnost říct jestli bude chtít do tohoto příspěvku vlastní fotky, nebo z Lipna (někteří asi budou pro fotky z Lipna...). Fotky v posledním příspěvku budou sloužit jen pro diváckou soutěž (a všechny ostatní), ale ne pro rozhodčí, pro ty budou ty co nahrál každý jeden soutěžící...
Doufám, že to není nikomu proti srsti >:D
Dračí páni s mocí ohně...

mischidotcz

Teoreticky přihlašuji rodinku chystající se na ples, kterou jsem zapůjčila Darkdragovi na Lipno.

Příprava na ples
Rodinka s dvojčaty a nesmělým synátorem s dlouhými umaštěnými vlasy se chystá na ples a dovolí dokonce synovi vzít s sebou jeho svéráznou přítelkyni, která ještě neví, že mladíčkek neumí moc tancovat.




VocucBat


Aki

#53
Na Divokém západě (téměř všichni)

Aki

Měšťané ve středověku (většina)

Aki

#55
Hynek Vlk ze Stráže a jeho družina (malinkatá část)
Zapůjčena Sakorasovi pro tábor obléhatelů hradu Sovíku.

Edit: fotka vyměněna

DarkDrago

#56
Důležité informace

uzavírka
Dnes bych měl podle všeho udělat uzavírku soutěže a nepřibírat nové skupiny, ale pokud by se našel ještě někdo kdo má nafocené figy, jsou na Lipně a odváží se je prezentovat jako soutěžní tak na to má ještě týden (do 8.6). Nebude to přímo do půlnoci, ale někdy na večer...

hodnocení
Mám vybraných pět rozhodčích (počítám i sebe), ale pokud se ještě někdo přihlásí tak nebudu proti a uvítám to.
Hodnotit se bude celé prázdniny, néé, že by na to bylo zapotřebí tolik času, ale taky nemusíme spěchat. Konec bude (doufám) posledního srpna a prvního září by mohl by být znám bodový stav (přesné pořadí budu znát jen já a asi ho taky zašlu Pekimu), pak na Lipně budou vyhlášeny. Samozřejmě je možné, že diváci taky trochu zahýbou s pořadím ;)

fotky
Změny fotek jsou zatím povoleny, ještě nevím jak to bude po uzavírce. Teoreticky to nebude zakázáno, protože nové fotky už jen tak neuděláte a třeba to stihnete tak, že budou už ohodnoceny ;D

Omlouvám se mischidotcz, její skupinku mám v držení, byla na místě a byla odfocena, jen jsem nějak nestihl/zapomněl ji nějak umístit. Určitě bude mít odškodné, protože její skupinka není až tak špatná :D
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Přihlásil se další afol jako rozhodčí.
Kdo je rozhodčím si zatím nechám pro sebe, aby nebyli upláceni a taky, že jim to nemusí být příjemné. Po ukončení soutěže uveřejním, tedy jen ty co nebudou protestovat....

Je absolutně jedno kdo se mi přihlásí. Nemusí to být zrovna afol co dělá s figurkami, ale i technikář a jiní. Jak jsem se bavil s několika lidmi, tak každý člověk má vlastní pohled na věc a dává body za sebe a o tom to je.
Jen bych poprosil ať mi napíší jen afolové, kteří jsou přihlášeni více jak půl roku a v sekci kde se pohybují jsou známí..
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

#58
Takže dnes bude uzavírka soutěže. Uzavírka bude vypadat tak, že do posledního příspěvku přidám po jedné fotce od každé skupiny, ať je to pro diváky přehledné.
Není podmínkou, že skupina musela být vyfocena na Lipně (nemám fotky všech...), takže pokud máte minimálně 5 figů na Lipně a máte k nim fotku, tak je ještě můžete přihlásit ;)


Tímto taky startuji hlasování, jeho výsledky budou zveřejněny až později. Pokud jsem dobře počítal, tak do soutěže se přihlásilo 10 afolů s 20 skupinami, uvidíme do kolikátého místa se dostaneme s cenami >:D

Zde je odkaz na nafocené figy...
Přidám tam i fotky ostatních soutěžících, až se k tomu dostanu ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Měch

#59
Za mě vede jednoznačně divoký západ. Ať už šipka nebo Aki. Ostatní je buď neuspořádaná směska anebo ničím nezajímavá klonová armáda.
Zřady taky hezky vybočují matčiny hradní strašidla :)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!