Vítání jara

Založil peki, 14.02.2014, 21:14:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vyber 5 MOC  (máte 5 hlasů) které tě zaujali

1 "jarné upratovanie"
0 (0%)
2 Jarní romance
24 (34.8%)
3 Tak tady taky posílám  jedno jaro
1 (1.4%)
4 Pálení čarodějnic
23 (33.3%)
5 Cruentus a jaro...
6 (8.7%)
6 Jarní zahrada
17 (24.6%)
7 ukázka z jara
1 (1.4%)
8 RODINNÝ PIKNIK
1 (1.4%)
9 Šmigrust 1
8 (11.6%)
10 Ladovské jaro
46 (66.7%)
11 "SEKÁČI"
18 (26.1%)
12 Malé vítání Jara
1 (1.4%)
13 Nečekaný koledník
19 (27.5%)
14 První rande
2 (2.9%)
15 Veselé velikonoce
5 (7.2%)
16 Šmigrust 2
1 (1.4%)
17 Velikonoce uprostřed lovecké sezóny
16 (23.2%)
18 Vynášení Morany
8 (11.6%)
19 "Už je tu zase to pitomý jaro... "
35 (50.7%)
20 první sekání trávy
21 (30.4%)
21 JARNÍ IDYLA
7 (10.1%)
22 Vítání Jara v Hrusicích léta páně 1898
45 (65.2%)

Celkem hlasů: 69

JardaL

#90
Vítání Jara v Hrusicích léta páně 1898

Na Smrtnou neděli vynášejí děvčata Moranu k místnímu potoku.
Postavu si mládež vyrobila jako ostatně každý rok ze slaměných došků, napíchnutých na dřevě, slámy na vlasy a obyčejné bílé lněné látky, do které je zavinuta. Děvčata ji pak dozdobila pentlemi a sazemi.
Děvčata za pochodu zpívají staré písně, doprovází je několik místních veselých šumařů a v průvodu nemohou samozřejmě chybět všechny děti z vesnice.
Jirka je z průvodu tak nadšený, že ho znenanáhle přivší skot za plotem pěkně vylekal.
Na plotě za Božími mukami se soškou Panenky Marie Sedmibolestné se na jarním slunci v poklidu vyhřívá kočka, a zdá se, že ani strakapoud v koruně starého dubu se nenechá vyrušit jarní událostí a pokračuje ve své práci.

S pozdravem Váš JardaL

Můj první výlet...
..do světa vinět..

Snad se bude líbit stejně tak, jako mne bavila jeho stavba.
Ke stavbě samotné ještě toliko: záměrně jsem vybral barevné schéma blátivého pošmourného konce zimy, s několika málo barevnými známkami rašícího jara.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Izmael10

Citace od: JardaL kdy 30.04.2014, 23:08:51
Vítání Jara v Hrusicích léta páně 1898

Pekné, dám ti hlas, ale ešte by to chcelo fotku s celým MOCom.  :)

peki

#92

Hlasovaní do 15.5.2014. Máte 5 hlasů


Seznam MOC (náhledy) zde

Seznam cen zde

peki

Pokud pojedete na LP a budete chtít MOC půjčit na výstavu vezměte ho prosím s sebou  ;)

VocucBat

A co když na lp nepojedeme? A chtěli bychom ho půjčit?

peki

Citace od: vocucbat kdy 03.05.2014, 08:29:38
A co když na lp nepojedeme? A chtěli bychom ho půjčit?

Po někom poslat, nebo jako loni (pokud si dobře pamatuji) poslat poštou. Je potřeba dobře zabalit a poslat link na obrázky aby se to dalo poupravit, pokud cestou něco nebude na svém místě  ;)

milanv

#96
Citace od: JardaL kdy 30.04.2014, 23:08:51
Snad se bude líbit stejně tak, jako mne bavila jeho stavba.

Co ti na to říct? Vrátím se z hor a najdu naprosto nečekaně, na poslední chvíli, takovéhle dílko. Doufám, že tě stavba bavila tak, jako mě se líbí :)

Ani nevím, jestli jít do detailů, ale zkusím: nejdřív mě zarazila přílišná CMFkovost, ale okamžitě poté jsem uviděl, že tady to není náhrada za nedostatek nápadů. Ten plot - moc pěkný a ještě jsem nedekódoval stavební postup. Boží muka taky pěkná, i když Maria asi nevydrží závan větru. A ty housličky!!! Ty mě dostaly.

Fotka taky pěkně udělaná, i když by to chtělo trošku jinak seskládat čelo průvodu, aby líp vynikla čarodějnice a postava, co ji nese. Z tohoto pohledu téměř splývají.

Moc se těším, až tohle dílko uvidím naživo. Vezmeš to na Lipno, že jo?
Pán na Žlutém hradě

peki

#97
Dobojováno  :)
1) Ladovské jaro 46 hlasů

cena


2) Vítání jara v Hrusicích .. 45 hlasů

Cena 70812 předáno

3) Už je tu zase to pitomý jaro .. 35 hlasů

Cena 70802 předáno

4) Jarni romance 24 hlasů

Cena70807 předáno

5) Pálení čarodejnic 23 hlasů

Cena70811 předáno

Gratulace vítězům, poděkování všem co se zúčastnili. Budu rád pokud svoje stavby vezmete a zapujčíte na LP ( platí i pro zimni soutěž).

Prosim viteze aby mi sz poslali pořadi setů které preferují. Prvni vybirá z 5 druhý ze 4 atd.

milanv

Tak jsem se konečně dostal k fóru.

Chtěl bych moc a moc poděkovat všem: za hlasy i za povzbuzující komentáře. Ani nevíte, jak to potěší, když teprve začínáte a vůbec netušíte, jak bude co přijato. Naprosto mě nenapadlo, když jsem to sem posílal, že bych se mohl umístit. Natož na 1. místě. Nu což - odměna je sladká: recenze na Movie set, to je pro mě jak recenze na Clikits :D

Speciální poděkování patří Matce - i když se opakuju, v tomto případě se opakuju rád: bez matky a její Jarní romance by mě vůbec nenapadlo se soutěže zúčastnit.

No a speci-speci-speciální poděkování patří Pekimu za to, jak neúnavně organizuje soutěže. Je to skvělé, jak se  díky těmto soutěžím z individuálního stavění stává společenštější záležitost. Baví mě sledovat, jak se s tématem vypořádává každý jinak. Třeba alergikovo jaro nebo sekání trávy  by mě nikdy nenapadlo ztvárnit. Budu se snažit najít si čas soutěže nejen sledovat, ale i se víc účastnit. Je to inspirující, díky Peki!

Samozřejmě beru Ladovské jaro na Lipno, jak jsem slíbil.
Pán na Žlutém hradě

VocucBat

Já opět prohrál  ;D, no co okaždé někdo musí... Gratuluji vítězům, a jdu se zahrabat do dílků a dodělat stavbu na Lipno.

matka

Velké gratulace vítězům. Já jsem tipovala přesně tyhle tři dílka, jsou opravdu parádní a propracovaná. Děkuji Pekimu za soutěž a rozhodně všem za jejich hlasy. Díky.
Paní na Žlutém hradě

JardaL

I já bych chtěl tímto způsobem vyjádřit poděkování za podporu všem těm, co hlasovali pro moji vinětu z Hrusic.  Dává mi to chuť vymyslet a postavit něco dalšího, ale zároveň je to pro mne i závazek přijít příště s něčím ještě lepším. A že je co zlepšovat je jasné.

Vážím si vašich hlasů a děkuji.

Zároveň chci pogratulovat všem ostatním soutěžícím a zejména ostatním vítězům.
A spolu s MilanemV bych si přál, aby se do další soutěže přihlásilo ještě víc Kostkařů a konkurence v kvalitě i kvantitě jenom rostla.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Hacislav

Děkuji za soutěž a děkuji za všechny hlasy co jsem dostal.
To že se mi nakonec podaří dosáhnout třetího místa jsem vážně nečekal.

Soutěž jsem sledoval od začátku a líbilo se mi, že kvalitních MOCu tam je celá řada a další přibývali. To mě hecovalo, abych to taky zkusil. Pak přišel ten správný nápad, zbytek byl poměrně snadný.
Je to vlastně moje první samostatné dílko publikované tady na kostkách.

Nyní mě čeká další poprvé, moje první recenze.

Těším se co všechno se oběví v letní soutěži a doufám, že i mě příjde ta správná inspirace.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Icewalker

Taky děkuju Pekimu za uspořádání soutěže, ostatním soutěžícím za spoluúčast a sedmi jedincům za získané hlasy. A gratuluji umístěným soutěžícím, v čele s mým favoritem ;)

Kostkám zdar!
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr