Vánoční/novoroční soutěž

Založil peki, 19.12.2013, 11:19:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

vyber 5 modelů které tě zaujaly

1) Veselé vánoce
2) baron Prášil a ruská zima
3) Betlém z Lega.
4) Vánoční pohoda.
5) Puristický Betlehem  
6) stromeček
7) Vánoční přípravy
8.)  NENÍ KOMÍN JAKO KOMÍN
9) stromeček (Deti boli pred štedrým dňom neposlušné)
10) Vánoce ve Dnu Pytle
11)Mrkev v zímě?
12) Důvod, proč nemám rád ohňostroje
13) X-mas in Isengard
14) Santův příchod
15) Buďte hodní, andělíčkové vás hlídají
16) Letos je teda neschovali moc dobře...
17) Pravé padoušské
18) Rodinka v Betlémě

peki

Seznam soutěžících modelů (pořádí podle zveřejnění modelu):

1)Veselé vánoce


2) baron Prášil a ruská zima


3) Betlém z Lega.


4) Vánoční pohoda.


5) Puristický Betlehem 


6) stromeček


7) Vánoční přípravy


8 ) NENÍ KOMÍN JAKO KOMÍN


9)stromeček (Deti boli pred štedrým dňom neposlušné)


10) Vánoce ve Dnu Pytle


11) Mrkev v zímě?


12) Důvod, proč nemám rád ohňostroje


13) X-mas in Isengard


14) Santův příchod


15) Buďte hodní, andělíčkové vás hlídají


16) Letos je teda neschovali moc dobře...


17) Pravé padoušské


18) Rodinka v Betlémě






Ceny (od Jana Beyra):

set 30186


set 40056


set 40059


set 40058


set 40034



uzávěrka 31.1 2014

Pravidla :
postavte  1 soutěžní MOC nebo vinětu s  (mikuláš-čet, vánoční, novoroční nebo zimní) tématikou
umístěte sem 1 fotku (ideálně odkaz)  s popisem (pokud máte více fotek uložte na jiné servery)

Počet soutěžních MOC není omezen

Vyhodnocení bude formou hlasování uživatelů kostek



mirek

Peki, když jsi mne popostrčil...tady je fotka.

betakaroten

Klasická zimní viněta na 8x8 ... baron Prášil a ruská zima ;D

Šťastné a veselé a kostkovaný nový rok!

david4662

Betlém z Lega.

danyboy

Lepší fotky až  zítra. :P
Vánoční pohoda. 8)

peki

Doufám, že bude více soutěžících než cen  ;)

Villa Legina

Tak teda, toto je model ktorý som vyhotovila ešte minulý rok - ale tu na fóre ešte nebol zverejnený:

MOC Puristický Betlehem 

Farky_cz

Rychle sestavený model, než byly kostky opětovně použity na stavbu něčeho jiného.
Zpět u Lega po třicítce.

hobby


holub

#9
Tady přidávám moje "Vánoční přípravy"   >:D   (takhle nějak to u nás vypadalo  ;D )
2. foto tady : http://www.2i.cz/33a494be6d

hobby

to Villa Legina:
Opět jsem se podíval na ten tvůj "puristický betlém", kroutím nevěřícně hlavou nad tímhle výtvorem a zajímalo by mě, co tím chceš říct? Ani jako vtip to není dobré (navíc by mně tam chyběl onen smajlík). Nechceš nám k tomu dát krátký osvětlující komentář?

Aki

#11
Citace od: hobby kdy 30.12.2013, 09:40:00
zajímalo by mě, co tím chceš říct?
Počítám, že to je betlém sběratele MISBů.  :D Takže to je od Legginy, řekl bych, sebeironie?

peki

Citace od: hobby kdy 28.12.2013, 14:35:18
Peki, osm let staré MOCi se nepočítají ?  :D
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=8959.0;attach=7610;image


Nepočítají  ;) Nehledejte v tom žádnou vědu,  berte to jako takové vánočně/novoroční zpestření s Legem.

hobby

Citace od: Aki kdy 30.12.2013, 10:23:04
Počítám, že to je betlém sběratele MISBů.  :D Takže to je od Legginy, řekl bych, sebeironie?
Jestli je to tak, jak říkáš, tedy betlém sběratelky krabic, což se rád dozvím, tak potom je to jako ve slavné knížce "Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ", který také místo obrázku beránka upřednostnil obrázek bedýnky (s tím beránkem). Děti mají představivost (neříkám, že já ne), ale já bych přeci jen preferoval poctivě vymakanej MOC >:D.

Aki


Villa Legina

Citace od: hobby kdy 30.12.2013, 09:40:00
to Villa Legina:
...Nechceš nám k tomu dát krátký osvětlující komentář?

Myslím si, že väčšina pochopila o čo ide...ale keď sa pýtaš...:

-purizmus - česky purismus (odv. z lat. purus-čistý) je umelecký smer  vychádzajúci z kubizmu (vznik niekedy zač. 20 st.)

Skrátka a v kocke ide o snahu zobraziť objekty nezvyčajným spôsobom, jednoducho, zbaviť sa všetkých dekorov a ozdôb, dosiahnuť výsledný účinok minimálnymi prostriedkami.


Lattak

Deti boli pred štedrým dňom neposlušné, preto som im povedal, že tento rok nebude žiadny vianočný stromček. Ako to vyriešili posúďte sami. 

PS: Nakoniec bol aj ozajstný stromček >:D

hobby

Citace od: Villa Legina kdy 31.12.2013, 15:17:45
Myslím si, že väčšina pochopila o čo ide...ale keď sa pýtaš...:
-purizmus - česky purismus (odv. z lat. purus-čistý) je umelecký smer  vychádzajúci z kubizmu (vznik niekedy zač. 20 st.)
Skrátka a v kocke ide o snahu zobraziť objekty nezvyčajným spôsobom, jednoducho, zbaviť sa všetkých dekorov a ozdôb, dosiahnuť výsledný účinok minimálnymi prostriedkami. 

No, tos mě tedy zklamala, Legino, s tím vysvětlením. Já jsem čekal legraci, nadsázku, sebeironii a ty to snad myslíš opravdu vážně. Ach jo!
Na druhou stranu, kdyby to nebyl nesmysl, ale normální MOC, tak bys asi neměla tolik shlédnutí  :o.

VocucBat

Vánoce ve Dnu Pytle
Na letošní oslavy Vánoc přijel do Hobitína i Gandalf a přivezl s sebou vánoční stromek z Temného Hvozdu od svého přítele Radagasta. Copak asi bude v těch balíčcích?





PS. Omlouvám se za strašnou kvalitu fotek, ale jsem rád že tem foťák alespoň trochu fungoval.

Izmael10

Citace od: vocucbat kdy 01.01.2014, 16:18:18
Na letošní oslavy Vánoc přijel do Hobitína i Gandalf a přivezl s sebou vánoční stromek z Temného Hvozdu od svého přítele Radagasta. Copak asi bude v těch balíčcích?

Pekný MOC Vojto, aj fotky sú celkom dobré.  ;)
P.S.: Asi im poslal lysohlávky.  ;D

VocucBat


danyboy


Raistlin M

#22
Tak taková rychlovka

Mrkev v zímě? No pwosím?

Toho dne byl Wogew obzvláště podezřívavý.


peki

S potěšením sleduji rostoucí počet staveb, věřím že do uzávěrky (konec ledna 2014) ještě něco přibude.

Jak myslíte, že dopadne návštěva Santy v opuštěném domě na kraji města za hřbitovní zdí?

danyboy

Citace od: peki kdy 03.01.2014, 20:50:08
S potěšením sleduji rostoucí počet staveb, věřím že do uzávěrky (konec ledna 2014) ještě něco přibude.

Jak myslíte, že dopadne návštěva Santy v opuštěném domě na kraji města za hřbitovní zdí?

S hlavou u nohou? >:D

Raistlin M

2 peki: Já si myslím, že bude účast hojná, protože jsou hodně volná pravidla a hlavně, zatím nevylezl žádný mudrc hodnotící stavební techniky, kombinace barev či fotografický talent. ;D A ceny jsou malé, avšak příjemné.


VocucBat

Čekám, kdy se takoví agenti objeví. ::)

danyboy

Citace od: vocucbat kdy 03.01.2014, 23:08:24
Čekám, kdy se takoví agenti objeví. ::)

Máš hrozné fotky.
Stačí? ;D

Ber to jako vtip!

DarkDrago

Citace od: danyboy2127 kdy 03.01.2014, 23:17:54
Citace od: vocucbat kdy 03.01.2014, 23:08:24
Čekám, kdy se takoví agenti objeví. ::)

Máš hrozné fotky.
Stačí? ;D

Ber to jako vtip!

Ty můžeš začít vtipkovat až po tom, co nahraješ ty tvoje "lepší fotky", slibuješ je už od minulého roku  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Villa Legina

Citace od: peki kdy 03.01.2014, 20:50:08
Jak myslíte, že dopadne návštěva Santy v opuštěném domě na kraji města za hřbitovní zdí?

Bude viacej mäsa v hadej polievke? Ja byť Santom, by som si to s návštevou v tom strašlivom dome rozmyslela...

PS Hobby: vôbec Ti nerozumiem, najprv napíšeš, že je to tak nezmyselné, že to ani vtipné nie je, žiadaš vysvetlenie a keď ho dostaneš, tváriš sa že si čakal legraci, nadsázku a sebeironii  :)