POCTA JEDNOÚČELOVÝM DÍLKŮM

Založil Petronel, 01.02.2012, 20:50:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Tak jste mě donutili probrat všechno LEGO co mám (není toho zas tolik, jsem spíš technic-ař) a vybrat z něj jednoúčelové dílky.
Nápady by byli, ale dílky už ne. Protože předpokládám, že renderované scény nejsou povoleny, tak mám utrum.
Ale i tak to za to stálo.
Osobně se i zatím nejvíc líbí použití klobouku jako "trouby" od gramofonu.
Věřím, že ke konci měsíce se pole soutěžících ještě rozšíří.

Foton
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Máme půlku března a do uzavření soutěže ještě zbývá trochu přes dva týdny.
Ještě máte tedy půl měsíce na to abyste se účastnili této soutěže se svým dílem. Myslím, že je to stále dost času i pro ty, co na tuto soutěž narazili teprve teď. Nemusí být vaše dílo nějak extra veliké, jeho velikost i počet použitých dílků je čistě na vás. Zde uděláte největší dojem s nějakým dobře využitým jednoúčelovým dílkem / dílky.

Šanci má určitě každý kdo se účastní.
Tato soutěž vám může nabídnout získání nových tvůrčích schopností, naučení nových stavebních technik, svou tvorbu představíte všem členům fóra a v neposlední řadě si můžete odnést i nějakou pěknou cenu.

Držím všem palce a čekám, že i vy ostatní, co ještě nemáte soutěžní příspěvek, ještě něco předvedete.  ;)

MeNadruhou

Téma technic je tabu, nebo by mohlo být v kategorii ostatní?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Petronel

Citace od: MeNadruhou kdy 19.03.2012, 21:48:27
Téma technic je tabu, nebo by mohlo být v kategorii ostatní?

V prvním příspěvku jsou zapsané dostupné kategorie fóra, do kterých má soutěžní dílo zapadat. To znamená, že sekce "Ostatní" má stejný význam jako zde na fóru. Sekce technic vyjmenována nebyla. Ale samozřejmě pokud by se jednalo jen o nějaké detaily na které by byly využity technic dílky, tak v tom nevidím žádný problém. Ale celé dílo z technicu by sem mezi ostatní nezapadalo.


Zbývá deset dní, stavte stavte! Máte nespočet možností co se dá postavit.
A dílo může zapadat hned do kterékoliv z uvedených kategorií v prvním příspěvku.

MeNadruhou

Citace od: Petronel kdy 20.03.2012, 21:58:46
V prvním příspěvku jsou zapsané dostupné kategorie fóra, do kterých má soutěžní dílo zapadat. To znamená, že sekce "Ostatní" má stejný význam jako zde na fóru. Sekce technic vyjmenována nebyla. Ale samozřejmě pokud by se jednalo jen o nějaké detaily na které by byly využity technic dílky, tak v tom nevidím žádný problém. Ale celé dílo z technicu by sem mezi ostatní nezapadalo.
Zkusím to postavit tedy tak, aby to zapadalo do kategorie ostatní, asi nesoutěžně, protože ty jednoúčelové díly jsou technic, rsp bionikl  ;D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Justin

King Kong 2 - Stratený v meste  ;)

Jednoúčelový diel: hokejka a lyžiarska palica.

J.

PS: Kolesá áut sa nepočítajú, to už tu bolo.

Micho

Citace od: Justin kdy 22.03.2012, 02:22:37
King Kong 2 - Stratený v meste  ;)

Jednoúčelový diel: hokejka a lyžiarska palica.

J.

PS: Kolesá áut sa nepočítajú, to už tu bolo.

Veľmi dobrá práca, mnohé detaily sa mi páčia - lampy, stromy, cesta ...  8)

Petronel

#37
Pěkné, pěkné.

Jsem rád, že každý soutěžící má své originální a zcela odlišné dílo.  ;) Každý na to jde jinak.

Ještě zbývá něco přes týden, doufám že se zlanaří ještě nějací stavitelé a předvedou své jednoúčelové dílky  >:D

Petronel

Uvedena a "odtajněna" porota v prvním příspěvku.
Pokud by chtěl ještě někdo tvořit porotu, teď má poslední možnost, bylo by ještě jedno místo volné. Upřednostnil bych sponzory, nebo alespoň člověka, který také staví a představuje zde své výtvory, nejen diskutuje na fóru. A který dokáže posoudit díla z různých kategorií a nezajímá se jen o konkrétní skupinu.

A také je to poslední šance pro soutěžící, aby představili své soutěžní příspěvky. Myslím, že se nám tu objevili i dost hodnotné ceny a je o co hrát.

Petronel

Doplněna nová cena do soutěže. A to 33 EUR v hotovosti, viz. první příspěvek.
Děkuji všem sponzorům za jejich ceny a  doporučuji všem váhavým ať si rozmyslí, jestli se chtějí na poslední chvíli účastnit soutěže. Ještě zbývají dva dny a hodnotné bude i malé dílo, které bude mít své kouzlo.

MeNadruhou

Citace od: Petronel kdy 20.03.2012, 21:58:46
Citace od: MeNadruhou kdy 19.03.2012, 21:48:27
Téma technic je tabu, nebo by mohlo být v kategorii ostatní?
V prvním příspěvku jsou zapsané dostupné kategorie fóra, do kterých má soutěžní dílo zapadat. To znamená, že sekce "Ostatní" má stejný význam jako zde na fóru. Sekce technic vyjmenována nebyla. Ale samozřejmě pokud by se jednalo jen o nějaké detaily na které by byly využity technic dílky, tak v tom nevidím žádný problém. Ale celé dílo z technicu by sem mezi ostatní nezapadalo.
Zbývá deset dní, stavte stavte! Máte nespočet možností co se dá postavit.
A dílo může zapadat hned do kterékoliv z uvedených kategorií v prvním příspěvku.

Takže "Kolečko" nesoutěžně :D , jednoúčelový díl je žlíce, kdyby někdo nevěděl
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

martinlx

#41
OKO
Amatérský astronom si všiml na zemském orbitu neevidované družice. Nikdo se k ní nehlásí, navíc tvar i materiál je opravdu zvláštní. Data od jiné družice která zachytí neznámé vysílání směrem do hlubin vesmíru způsobí na Zemi poprask...

Bohužel žádnou galerii zatím nikde nemám tak obrázek jen jeden pod příspěvkem.

Díky za téma, bylo to moc pěkné vzpomínání na Galaxii, Vzpouru mozků a další příběhy z mládí.
Nikdy by mě nenapadlo že moje první prezentovaná věc bude zrovna ze Space, ale když jsem zkoumal dostupné díly tak se to přímo nabídlo. Hlavní díly jsou 12x 88492c00 a 6x 52036

EDIT: Jsem netušil že BL zná i 8x bb219

Petronel

OKO:
zajímavé dílko, když jsem na to koukal dopoledne na telefonu, tak jsem na tom malém displeji myslel, že se jedná o použití Lego pásů. Ale Flexible kolej je celkem originální  ;)

kolečko:
je to mimo soutěž, ale moc pěkný modýlek a pěkně využit ten žlutý "rypák"  ;D

MeNadruhou

Citace od: Petronel kdy 30.03.2012, 19:47:39
OKO:
zajímavé dílko, ... , Ale Flexible kolej je celkem originální  ;)
A využití kolíků co spojují koleje v krabici taky
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

cendix

Intergalactic science center (ISC)

Rozhodl jsem se postavit tentokrát něco menšího(relativně). Snažil jsem se o využití mnoha jednoúčelových dílků, snad jsem to nepřehnal. Nápadů bych měl spoustu, ale (naštěstí ;)) už nebyl čas

Zde je odkaz na další fotky http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=36849.msg164576#new, galerii zatím nemám

yoshimaka

#45
Blacktron v nesnázích

Zdravím všechny soutěžící s naprosto úžasnými nápady. Rád bych také přispěl svojí "troškou do mlýna:" Nevím sice, zdali se za jednoúčelový díl dá považovat "díl, složený ze 3 dílů", o tom, ať rozhodne porota, nicméně přidávám také svůj nápad, doufám, že se bude líbit. Více na http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=36853.0 Pokud by však nebylo vůbec jasné, kde se "jednoúčelový díl nachází, tak zaměřte pozornost na "nohy" exoskeletu.
Lust och fägring stor

Colonel32

Když o tom přemýšlím, asi by mi přišlo zajímavé zavést do hodnocení jakousi "znovupoužitelnost, replikovatelnost" - respektivě hodnocení ne jen na tom, co udělal autor, ale zda by to ostatní udělali také. (Jestli je použití dílu křečovité, jen naroubované aby se použil speciální dílek, nebo zda se jedná o skutečně geniální nápad, který čeká širší využití)

Petronel

zdravím další stavitele.

cendixi: tvé dílo vypadá dobře a některé použité jednoúčelové díly také. Možná by jen stálo za to uvést více detailních fotek, aby vynikly detaily, popř. výhodou by bylo i popsání některých takových dílků způsobem, jakým to udělal např. martinlx

yoshimaka:
jeden jednoúčelový díl se tam tedy najde, tím pravidla splňuješ. Formátem soutěžního příspěvku však nikoliv, přečti si prosím pravidla soutěže.

to Colonel:
nejvíce bodů budou moci soutěžící získat za jednoúčelové díly a toto by mělo patřit mezi jeden z několika faktorů, podle kterých se budou tyto body počítat. Samozřejmě není jednoúčelový díl jako díl, každý je jiný a má jinou váhu při hodnocení, to vše se do hodnocení promítne.

yoshimaka

Tak jsem si znovu přečetl pravidla, upravil příspěvek - doufám, že to je ta vada. Pokud se jedná vyloženě o fotografii, tak s tím už nic nenadělám, v případě nouze počítám s vyřazením.
Lust och fägring stor

Petronel

Tak máme již 8 soutěžících, ještě zbývají 4 hodiny pro nějaké posledníčky  ;D

Petronel

#50
Soutěž je nyní oficiálně uzavřena. Další soutěžní příspěvky již prosím neposílejte a vy účastnění své soutěžní příspěvky již prosím neupravujte.
Nyní přejdeme k hodnocení a poté na vyhlášení výsledků. Dejte teď prosím čas porotcům k zhodnocení vašich staveb.


Petronel

#51
JimB, který zde prezentoval svoje dílo o pár vteřin pozdě by chtěl stejně ještě stavbu lépe nafotit a upravit, takže se soutěže neúčastní. Ale i tak se určitě těšme alespoň na jeho pěkné dílo. I on stavěl s jednoúčelovými dílky. Jeho dílo poté najdete v sekci space pod názvem "obchod"

Ostatní soutěžící se dozví verdikt hned jak je porota oboduje.

Petronel

Vyhodnocení soutěže!

A je to tady! Netrvalo to dlouho a již máme vítěze soutěže, porota se jednoznačně shodla, že nejlepší dílo představil soutěžící Tonda28. Jeho dílo již jistě znáte, jedná se o podmořského bojovníka v plné zbroji s hand-granátem. Gratuluji!

A jelikož již známe výherce, přišlo mi zbytečné vyhlašovat další místa a tak tímto děkuji všem účastněným a pokládám tuto soutěž za uzavřenou.


Emerald Warrior

Justin


cendix

 ;D ;D ;D
A kdy se Tonda zaregistroval na Kostkách? ;D

  Poisson d´Avril?

QuiGon

Tady to smrdí lobbováním  ;D ;D

martinlx

 ;D už jsem si myslel že mě dneska mine  :)

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Petronel

Tak jsem rád, že apríl všichni pochopili a nikdo nezačal plašit  ;D

Skutečné výsledky budou známy hned co rozhodne poslední z porotců.
Jinak do poroty byl přidán Colonel32 jelikož se nikdo adekvátní na tento post nepřihlásil a chtěl jsem alespoň čtyři porotce.

Petronel

Vyhodnocení soutěže POCTA JEDNOÚČELOVÝM DÍLKŮM!

Je to tu, všichni porotci ohodnotili všechny soutěžní díla a zde vám předkládám výsledky.

Ještě jen pár informací k tomu, jak fungovalo hodnocení:


  • První část bodů byla udělena za celkový dojem a kvalitu celého díla (1-6 bodů)
  • Druhá část bodů je za jednoúčelové dílky (0-12 bodů). Tato část hodnocení byla  tvořena několika kritérii. A to zejména jak dílky skutečně zapadají do stavby, jestli je jejich využití vskutku originální a nebo jednoduché a očekávané a jestli zakomponování těchto dílů ostatním stavitelům něco přináší a dali by se využít i v dalších stavbách. Pokud toto všechno někdo splnil na jedničku, mohl získat až těch zmíněných 12 bodů.

Dále jsem pak ještě udělil bonusové body za následující případy:
A. počet jednoúčelových dílků (1-3 body) - pokud jich bylo v díle použito více než jeden
B. velikost díla a náročnost stavby (1-3 body) - za větší a náročnější díla
C. celková prezentace díla (1-3 body) - úprava fotek, text k dílu a celková prezentace soutěžního počinu

Takže výsledky:
1. místo - Diidy a jeho dílo Poroučím se.
2. místo - cendix a jeho dílo Intergalactic science center
3. místo - Robbed a jeho dílo Vesmírná loď Proteator
...