TOP Sand Builder Contest I

Založil Colonel32, 23.01.2012, 19:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Proč jste se nezúčastnili soutěže SBC?

Nebyl čas
16 (29.6%)
Nebyly peníze na díly
8 (14.8%)
Nebyl nápad
7 (13%)
Mimo mé téma záběru
15 (27.8%)
Obava z konkurentů
0 (0%)
Obava z kritiky
2 (3.7%)
Málo atraktivní ceny v soutěži
0 (0%)
Anglický popis díla
0 (0%)
Ale já stavěl...
2 (3.7%)
Zlý plukovník
4 (7.4%)

Celkem hlasů: 54

Colonel32

Ladies und Gentlemen, let the contest BEGIN!

Colonel32

Hodili by se mi také nějací porotci, ideálně ze strany hradových stavitelů, kteří neplánují soutěžit nebo ze strany sponzorů, případně stavitelé z jiných sekcí. Jediný úkol je počátkem září ohodnotit několik soutěžních děl a v případě času nazbyt k nim napsat i slovní komentář (ale není podmínkou).

Colonel32


FilipS

Klid, stavba je v plném proudu. ;)

Colonel32

Varuji vsechny ucastniky, ze pro prihlaseni dila do souteze je nutne dilo poprve prezentovat prave v souteznim vlakne. Jak Linhiho tak Danovo dilo se prihlasit zrejme dalo, prinejhorsim by se zpetne penalizovalo nebo diskvalifikovalo za malo pisku, ale dodatecne uz prihlasit nejdou.

Taktez varuji, ze i FilipSova "ochutnavka" byla z hlediska pravidel dost na hrane. Prosim, radeji tohle nedelejte, at predejdeme pripadnym sporum.

Petronel

Dokončuji své soutěžní dílko, ale ještě na něm nějaká práce je. Nejspíš to stihnu jentaktak  ;D

Chtěl bych ale někoho požádat, zda by mi pomohl přeložit k dílu text do angličtiny, abych zbytečně nenasekal chyby, je to trochu má slabší stránka. Jednalo by se o několik řádků (zhruba jako text v mých minulých soutěžních dílech). Byl by tu někdo ochotný? Kdyžtak mi napište SZ prosím.

Díky

Colonel32

Citace od: Petronel kdy 27.08.2012, 21:22:40
Dokončuji své soutěžní dílko, ale ještě na něm nějaká práce je. Nejspíš to stihnu jentaktak  ;D

Si na to zase budeš muset vzít dovolenou, ne?  ;D

Citace od: Petronel kdy 27.08.2012, 21:22:40
Chtěl bych ale někoho požádat, zda by mi pomohl přeložit k dílu text do angličtiny, abych zbytečně nenasekal chyby, je to trochu má slabší stránka.

Klidně mi to pošli SZ, pokud to chceš zveřejnit až na poslední chvíli najednou.


Petronel

chtěl jsem si vzít dovču aspoň na konci týdne, ale tentokrát mi to asi neprojde ;D Nojo, nejspíš to bude zas na poslední chvíli. Ono to nebyl v minulých soutěžích záměr, chtěl jsem sice prezentovat poslední den, ale i tak jsem vždycky měl co dělat abych to stihnul do uzávěrky :D

Stačilo by když bych ti ten text poslal v sobotu? Zvládnul bys ho do neděle? Ještě ho taky nemám :) Kdyžtak už odepiš přes SZ....

Colonel32

Připomínám, že zítra večer je deadline soutěže.

Pokud někdo chce, abych mu texty překládal já, potřebuju je nejpozději dneska večer.

Colonel32

Hodnocení už mám od dvou ze tří porotců, myslím že výsledky budeme schopni vyhlásit velmi brzo.

Colonel32

#40
Výsledky:

1. místo: FilipS / Útočiště
2. místo: Petronel / Slza v písku
3. místo: Robbed / Petra
4. místo: Kalethrion / Výlet do Svaté země
5. místo: yoshimaka / Pokání

hodnoceno bylo: kvality díla jako takového, kvality prezentace díla, rozsah díla,
originalita a držení se tématu - písku, dle uvážení hodnotitelů.

Prosím porotce o kontrolu.

Vlákna jednotlivých děl jsou otevřená.

Cenu pro nejlepšího nováčka vyhrává Kalethrion, cena pro nejlepšího KFOLa propadá.

Colonel32

Vzhledem k velmi mizivé účasti (v kontrastu s tím, kolik bylo věnováno přípravám) prosím o vyplnění ankety.

linhi


Colonel32

Citace od: linhi kdy 07.09.2012, 20:05:05
Teda zlej plukovník? :-D

O vlákno vedle čtu, jak se kvůli mně a Otazníkovi lidé bojí přispívat, tak chci vědět, co je na tom pravdy.

linhi


linhi

Ještě jsem chtěl napsat,je smutné že se tu více lidí hádá o kravinách a soutěží jen 5 MOCů !!!!
To už každého baví jen plkat??  >:D

Kalethrion

V první řadě chci poděkovat Colonelovi za zorganizování soutěže a porotcům za hodnocení. Zároveň doufám, že nízká účast nezapříčiní konec stavebních klání v sekci C&P, byla by to škoda.

Ještě si říkám, jestli nemůže být příčinou malého zájmu příliš omezené zadání (jakkoli neomezené se na první pohled zdá). Písek, to je především poušť a její jednotvárnost možná nepřišla všem dost atraktivní. Sám jsem dlouho nevěděl co postavit, piráti mi sedí spíše někam do džungle a starověkými, případně orientálními minifigurkami nedisponuji - právě MOCů se starověkými nebo orientálními motivy jsem očekával nejvíc a ono nic.
Jsem zvědavý jak dopadne anketa. 

Colonel32

Citace od: Kalethrion kdy 07.09.2012, 21:41:18
V první řadě chci poděkovat Colonelovi za zorganizování soutěže a porotcům za hodnocení. Zároveň doufám, že nízká účast nezapříčiní konec stavebních klání v sekci C&P, byla by to škoda.

Slíbil jsem ještě jednu soutěž (v sekci LB už dokonce zazněly pravidla), navíc mám do ní nějaké ceny od Beyera. Pokud se ale tragická neúčast bude opakovat 2x za sebou, silně další organizování soutěží zvážím.

Hardegon

Neměl jsem nápad, dal jsem si pauzu od stavění, rozdělal jsem víc jiných staveb, nakonec nezbyl čas. Kombinace těhle důvodů (výmluv) měla za následek mou neúčast. Navíc pro mě kombinace písku a CaP neni moc lákavá.

Matošo

#49
Citace od: Colonel32 kdy 07.09.2012, 19:54:21
1. místo: FilipS / Útočiště

Aby se další soutěže nevedly v duchu: "jakýpak vítězný MOC nám tentokrát Diidy postaví?"  :)
Zatím nemá skoro konkurenci... Gratulace

Citace od: Colonel32 kdy 07.09.2012, 19:54:21
Cenu pro nejlepšího nováčka vyhrává Kalethrion, cena pro nejlepšího KFOLa propadá.

Moje cena propadá jo?  :'( :'(


PS: možná byla nízká účast způsoben tím, že se toho letos sešlo nějak moc najednou (aspoň tak to na mě působilo) a taky mi přišlo, že možná některé soutěže byly docela rychle za sebou (i když je fakt, že SBC bylo sice vyhlášený snad někdy v únoru, ale konec byl až teď...).

FilipS

Taky bych chtěl moc poděkovat za organizaci. Škoda, že se nesešlo víc lidí, možná by stálo za zvážení opakovat klasické CBC, než dále experimentovat.

CitaceAby se další soutěže nevedly v duchu: "jakýpak vítězný MOC nám tentokrát Diidy postaví?" 
Zatím nemá skoro konkurenci... Gratulace
Díky, sice mě to těší, ale je to docela přehnané, je tu dost lepších stavitelů než já a s mnohem většími možnostmi.  :)

Matošo

To sice možná ano, ale soutěže zatím vyhráváš ty...  8)

Colonel32

#52
Citace od: Matošo kdy 07.09.2012, 22:33:10
Aby se další soutěže nevedly v duchu: "jakýpak vítězný MOC nám tentokrát Diidy postaví?"  :)

Bylo to relativně těsné, a pokud bych byl v porotě i já, asi by to vyhrál Petronel.

Citace od: Matošo kdy 07.09.2012, 22:33:10
Moje cena propadá jo?  :'( :'(

Bohužel, škoda že žádný KFOL to ani nezkusil.

Citace od: FilipS kdy 07.09.2012, 22:50:34
Škoda, že se nesešlo víc lidí, možná by stálo za zvážení opakovat klasické CBC, než dále experimentovat.

FBC už jsem slíbil a nabídl ji jako argument, proč si nechat bílé tile z LB. Zrušit ji bych si už netroufl, nebylo by to fér.


Akorát teda vtipné, že jste se mi s Prybem smáli, že jsem paranoidní, když připouštím možnost, že někdo bojkotuje soutěž čistě proto, že ji organizuji já... a přitom se dle ankety zdá, že pár takových skutečně existuje.


Matošo

Anketu bych nebral vážně. Pravděpodobně hlasijí i lidé pod dojmem vedlejšího vlákna, kteří by se stejně nezúčastnili.

Slovy klasika: Věřím jenom těm statistikám, které si sám zfalšuji...

Ryxe

#54
I já se připojuji ke gratulaci vítězům, čest poraženým. Opravdu mě dost mrzí, že se sešlo tak málo soutěžních děl. Soutěže tohoto typu by měly vést ke snaze zapojit se, zdokonalovat se, alespoň tak to vidím já.

Co se týče důvodu malé účasti, přemýšlel jsem nad její příčinou. Myslím, že prvořadý problém je v tom, že bylo značné omezení v písečné tématice a to buď nedostatkem nápadů nebo absencí dílků v pískové barvě. Anketa ukáže, jak dalece mám pravdu, nebo se mýlím. Svádět to na "zlého" plukovníka mi přijde přinejmenším zvláštní, protože ať už má kdo na Colonela jakýkoli názor, soutěže prostě organizovat umí a díky těmto soutěžím už se zde vyklubalo dost dobrých stavitelů.

Dík patří samozřejmě organizátorovi a celému týmu, který přispěl k realizaci soutěže a samozřejmě stavitelům.
Mým favoritem byl FilipS. jeho dílo mi přišlo nejživější a plné líbivých detailů, proto také ode mě získal nejvíce bodů.

Jako druhé dílo jsem volil Robbedovo dílo Petra. Líbilo se mi, jak přesně vystihl ve své stavbě reálný objekt.

Jako třetí jsem volil Petronelovu stavbu Slza v písku. Zde byl asi nejlepší popis MOCu, což výrazně zvedlo mé body a posunul tak toto dílo u mě na třetí místo. Stavba obsahovala několik pěkných prvků, ale jako celek mě nějak neoslovila, což nemyslím vůbec ve zlém. Prostě mi tam nějak chyběla atmosféra, nevím, jak přesně to vysvětlit.

Čtvrté místo u mě obsadila stavba Kalethriona Výlet do svaté země. Právě mezi tímto dílem a dílem Petronela jsem byl nejvíce na vážkách. Líbilo se mi celkové zpracování, domky, život. Nakonec ale více detailů, rozsah a popis Petronelova výtvoru rozhodlo o tom, tomuto MOcu udělit čtvrté místo

Páté a poslední místo u mě obsadilo dílo Pokání od stavitele Yoshimaky. Na tomto díle mi přišlo příliš volné plochy, která by se dle mého názoru dala zajímavě pořešit a zastavět.

Co říci na závěr? Snad jen to, aby i stavitelé, kteří obsadili spodní příčky nevěšeli hlavu a snažili se dále rozvíjet, aby v příštích soutěžích postupovali na žebříčku výš ;). A do příští soutěže, aby se zúčastnilo více stavitelů, neboť jak jsem psal na začátku svého příspěvku, je to určitě dobrá zkušenost pro stavitele ať už ostřílené, či začínající.

Ethan

Zvolil jsem "nebyl nápad", ale to ve skutečnosti souvisí s možnostmi "obava z konkurence" a "obava z kritiky". Stavím velmi málo a většinu věcí ani nedodělám a zase rozeberu, protože mi prostě nepřijde dost dobrá. Navíc mám koníčků víc a podle toho, ke kterému mě to táhne, ty ostatní zanedbávám. Lego jsem vzal za poslední 2 měsíce do ruky až minulý týden, kdy jsem byl nemocný a zase mě to chytlo. O soutěž SBC jsem se zajímal na začátku a ještě před tím, než začala. Nenapadlo mě nic, co by stálo za řeč, nebo bych dokázal postavit (kvůli schopnostem nebo kostkám) a když pak později viděl výtvory ostatních, tak ztratilo cenu na to myslet. Prostě mě nenapadlo co, případně jak a z čeho postavit to, co bych se nestyděl ukázat světu.

Ulrich14

Já se přiznám, už pár měsíců jsem absolutně bez nápadu. A když mě na poslední chvíli napadlo postavit zničení Jeruzaléma Římany v roce 70. n.l., tak jsem začal hledat prameny a na stavění již bylo pozdě. Tak snad příště  ;)

germik

Bylo toho víc - zaprvé poslední dobou mám strašně málo času - na cokoliv, souvisí to i s tím že Lego mám mimo domov, na písečnou tematiku navíc nemám moc nápadů ani kostek - a dokupovat kostky, o kterých vím že bych je jindy moc nevyužil se mi moc nevyplatí... Jestli ale bude zase něco normálního, (tím myslím ne písek, ne sníh apod) budu se snažit si trochu času urvat >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Co se mého názoru týče, tak nejvíc mě zaujala Petra. Někomu to přijde chudé a bez života, ale jaké je to ve skutečnosti? Myslím že právě Robbed nejlépe splnil myšlenku soutěže.

Za nejlepší detail považuji Petronelovo oko v horním patře chrámu, a celkově se mi velmi líbily odkazy na egyptskou mytologii.

Co mi naopak přišlo vyloženě škoda, to byl ten dvojbarevný písek. Před deseti lety ještě tan barvu nikdo neznal, jak jsem psal, není ostuda stavět písek žlutý.   

Petronel

Největší problém, kvůli kterému byla tak malá účast, je ten, že opravdu výběr z možností co stavět byl dosti omezený. Jednak byly potřeba zásoby dílů na stavbu písku a okolí, ale také téma co postavit. Já vlastně celou dobu také nevěděl co bych měl stavět a neplánoval jsem se účastnit, spíš jsem přemýšlel o porotci. Až na poslední chvíli se vše rychle změnilo a chtěl jsem to zkusit.  ;D Moc lidí také asi nemá sety Pharaoh's Quest, Prince of Persia či něco podobného, z čeho by použil materiál. No i když dá se to zvládnout i bez těchto prvků... Ale někoho to odradí.
Zkrátka soutěž výborná a je to zas něco nového, jen tolik lidí nemělo předpoklady na to aby se mohli účastnit (vymyslet vhodné téma a prostředí + mít dostatek stavebního materiálu).

Určitě to ale nebude tak, že by už o soutěže nebyl zájem, jen to tak nevyšlo u této no... Přiznám se, že jsem také čekal o dost více lidí a po uzavření jsem byl v šoku, že nás je jen pět.
Ale myslím, že další nápad Colonela co se už sem blíží dopadne jinak. Tam zcela jistě bude větší zájem, pokud se jedná o to co myslím.

Zároveň bych chtěl říct, že tu byl nejen nedostatek soutěžících, ale myslím, že by to chtělo i více porotců, než jen tři. Obzvlášť když je vidět, že každý hodnotil zcela rozdílně a měl zcela jiná kritéria na soutěžní díla. Čím více dobrých porotců, tím by bylo hodnocení více objektivní, podívejte na tabulku s body. V minulé soutěži bylo porotců 6 a v CBC II pět pokud se nemýlím.


Děkuji tedy za možnost účastnit se další soutěže a aspoň za druhé místo. A Diidimu (FilipSovi) gratuluji ke zlatu!

Někomu se dílo líbí a zkoumá všechny detaily a někdo zas mu nedá předposlední místo jen díky tomu, že dílo mělo pěkný text:  ;D
Citace od: Ryxe kdy 08.09.2012, 00:46:49
...
Jako třetí jsem volil petronelovu stavbu Slza v písku. Zde byl asi nejlepší popis MOCu, což výrazně zvedlo mé body a posunul tak toto dílo u mě na třetí místo.

Beru to ale sportovně, každému se zkrátka líbí něco jiného. Jen příště prosím nick s velkým písmenem.  ;)

Citace od: Colonel32 kdy 07.09.2012, 23:43:22
Citace od: Matošo kdy 07.09.2012, 22:33:10
Aby se další soutěže nevedly v duchu: "jakýpak vítězný MOC nám tentokrát Diidy postaví?"  :)

Bylo to relativně těsné, a pokud bych byl v porotě i já, asi by to vyhrál Petronel.

No to potěší.  ;D A mohl jsi být v porotě, když byly jen tři.  >:D
Ale já to Filipovi přeju, měl pěkné dílo, u kterého jsem věděl už od začátku, že nasadil laťku hodně vysoko.