TOP Sand Builder Contest I

Založil Colonel32, 23.01.2012, 19:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Proč jste se nezúčastnili soutěže SBC?

Nebyl čas
16 (29.6%)
Nebyly peníze na díly
8 (14.8%)
Nebyl nápad
7 (13%)
Mimo mé téma záběru
15 (27.8%)
Obava z konkurentů
0 (0%)
Obava z kritiky
2 (3.7%)
Málo atraktivní ceny v soutěži
0 (0%)
Anglický popis díla
0 (0%)
Ale já stavěl...
2 (3.7%)
Zlý plukovník
4 (7.4%)

Celkem hlasů: 54

Colonel32

Další soutěž, která nás čeká, je první ročník SBC, kde zkratka S znamená "Sand", tedy písek.

Tématem soutěže je jakékoli dílo do kategorie Castle and Pirates (tedy může být hradová stejně jako pirátská tématika), kde hlavním motivem bude poušť a písek. Minifig měřítko není požadavek. Můžete použit kostky v barvách Tan i Yellow.

Nápadů, co ztvárnit je celá řada, dám zde několik tipů pro inspiraci:

Starověký Egypt (sběratelské minifigurky) - stavba pyramid, vykrádání hrobek. Křížové výpravy, život v poušti: beduíni na velbloudech, nebo inspiraci počítačovými hrami, např. Diablo II: Lut Gholein a okolí.


Termín: Oficiální začátek soutěže 1. července, konec první neděle v září ve 23:59.


Změny oproti minulým ročníkům soutěže:

Model MUSÍ být prezentován anglicky, může být doplněn odpovídajícím českým nebo slovenským překladem.

Účastník soutěže přihlášením dává organizátorům soutěže svolení k využití fotografií i doporovodného textu k další prezentaci soutěže.


Ceny:

FilipS si zvolil:
10217 Diagon Alley (věnuje TLC)
Vzhledem k velikosti ceny se stavitel zvolením této ceny zavazuje vystavit dotyčné dílo (za které je oceněn) na minimálně 2 různých výstavách organizovaných pod hlavičkou Kostek.


Robbed si zvolil:
9446    Destiny's Bounty (věnuje TLC)
Vzhledem k velikosti ceny se stavitel zvolením této ceny zavazuje vystavit dotyčné dílo (za které je oceněn) na minimálně jedné výstavě organizované pod hlavičkou Kostek.


Petronel si zvolil:
7978 Angler Attack (věnuje TLC)
Bez omezení

KFOL Special: 3843 Ramses Pyramid (věnuje Matošo)
- Tento set získá ta osoba mladší 18ti let, jejíž dílo se umístí nejlépe v celkovém pořadí (ze všech osob mladších 18ti let, které se do soutěže přihlásí)
- Získání této ceny výherci nebrání výběru ceny za běžné pořadí

Newbie Special: 300 CZK kredit na Matošův BL obchod
- Tuto cenu získá osoba, která se na fórum Kostky.org registrovala 1.1.2012 nebo později, jejíž dílo se umístí nejlépe v celkovém pořadí (ze všech uživatelů registrovaných 1.1.2012 nebo později)
- Získání této ceny výherci nebrání výběru ceny za běžné pořadí


Vzhledem k výše uvedeným podmínkám doporučuji soutěžní dílo nerozebírat před vyhlášením výsledků soutěže.

Porota:

Tonysize
Ryxe
Linhi

Colonel32

P.S: ještě jedna změna. V tomo kole už nebudu porotcem, ale budu pouze sčítat hlasy od ostatních porotců a prezentovat výsledek, aby nehrozilo nařčení, že jsem na poslední chvíli změnil svoje body, abych pomohl některému ze svých favoritů.

Mr. Cube

Zajímavé téma, akorát všechny moje Tan byly prezentovány v Lunchtime, ale třeba jich do té doby budu mít víc  ;D

Colonel32

Citace od: Mr. Cube kdy 24.01.2012, 19:29:15
Zajímavé téma, akorát všechny moje Tan byly prezentovány v Lunchtime, ale třeba jich do té doby budu mít víc  ;D

Máš na to půl roku čas. Ale kdo se necítí na tan, ať klidně zkusí yellow.

linhi

Myslím že i dark tan se dá použít ne?? Brousím si zuby na jednu filmovou scénu :-)

Colonel32

Dark tan je spíše takový mokrý písek. Ale použít se samozřejmě dá taky. Spíš mi šlo o to, abych nebyl kritizován, že lidi nutím do nákupu drahých barev.

Colonel32

Vzhledem k tomu, že se jedná o první kolo soutěže, jsou samozřejmě vítáni všichni stavitelé, TOP/neTOP.

Matošo

Citace od: Colonel32 kdy 24.01.2012, 20:07:21
Dark tan je spíše takový mokrý písek. Ale použít se samozřejmě dá taky. Spíš mi šlo o to, abych nebyl kritizován, že lidi nutím do nákupu drahých barev.

Taky mohla být podmínka stavět pouze v Sand Green, Sand Blue, Sand Purple a Sand Red  ;D

No nic.

Každopádně abych motivoval některé stavitele, tak vyhlašuji, že ten, kdo u mě v obchůdku nakoupí TAN a DARK TAN díly a do poznámky uvede "Sand Builder Contest I" dostane na ně slevu 25% !!
Nutnou podmínkou však je, že se BUDE ÚČASTNIT soutěže a své dílo zde nakonec i prezentuje ! (kdo si nakoupí se slevou a nezúčastní se soutěže bude uvláčen za kočárem taženým čtyřmi páry splašených arabských horkokrevníků !).

Systematik

Citace od: Colonel32 kdy 23.01.2012, 19:17:24
Nápadů, co ztvárnit je celá řada, dám zde několik tipů pro inspiraci:
planeta Arrakis a cokoliv, co se na ní událo  :D

P4tr1cius

Táto súťaž má naozaj obrovský potenciál. Bude veľmi zaujímavé sledovať ako si pri konfrontácii poradia diela z rôznych tématických okruhov.

STARHAWK

Citace od: Systematik kdy 27.01.2012, 09:44:35
Citace od: Colonel32 kdy 23.01.2012, 19:17:24
Nápadů, co ztvárnit je celá řada, dám zde několik tipů pro inspiraci:
planeta Arrakis a cokoliv, co se na ní událo  :D

A planeta Tatooine ?

Co ma teda privadza na otazku, ci je to naozaj limitovane len na castle & pirates alebo je to len limitovane pouzitim piesku a tema je lubovolna (takze aj space, sci-fi, city - plaz) Duna a Tatooine su velmi dobre namety.

Colonel32

Dílo musí tématicky zapadnout do kategorie Castle and Pirates, jinak by byl problém s prezentací. Buď by byly příspěvky roztříštěny po celém fóru, nebo by se musely vkládat do sekce soutěže. Ani jedna z možností se mi nelíbí.

Petronel

Soutěž vypadá velmi zajímavě a určitě by se dalo vymyslet nějaké parádní dílo! Jen si myslím, že určitě část stavitelů bude odrazovat ten anglický popis, jsem částečně mezi nimi. Proč se furt přizpůsobovat ostatním? Jsme přeci české forum a ne kostky.com  :) Tak dobrý zrovna v angličtině nejsem  ::) No uvidíme

Colonel32

V případě potřeby s překladem pomohu já nebo někdo jiný.

Justin

Chcel by som sa spýtať na pár vecí, resp. si upresniť pravidlá.
- máme nejako obmedzený počet fotiek na prezentáciu,
- môže byť použitý komiks, video, ...
- je možné použiť custom časti, nálepky, ...   
- prezentácia počas stavby alebo až finálne dielo,
- sú obmedzené rozmery stavby?

SBC má veľký potenciál, hlavne je možnosť dostatočne sa vopred pripraviť, dúfam že účasť bude hojná. Teším sa na budúce MOCi.

Ďakujem

J.

Matošo

Citace od: Petronel kdy 27.01.2012, 18:06:53
Soutěž vypadá velmi zajímavě a určitě by se dalo vymyslet nějaké parádní dílo! Jen si myslím, že určitě část stavitelů bude odrazovat ten anglický popis, jsem částečně mezi nimi. Proč se furt přizpůsobovat ostatním? Jsme přeci české forum a ne kostky.com  :) Tak dobrý zrovna v angličtině nejsem  ::) No uvidíme

Jsme kostky.org - to už od "com" nemá zase tak daleko...

Naučit se v dnešní době anglicky není přizpůsobovat se ostatním, je to prostě nutnost, bez který se neobejdeš, pokud se nechceš spokojit pouze s velmi omezenými možnostmi, které nabízí ČR...

PS: jak může někdo, komu je 23 napsat, že není v Angličtině tak dobrý, aby nedokáal napsat popis k pár obrázkům... A že budeš mít v popisu chyby ? A co jako ? Ti tu poradí jak je opravit, není se za co stydět.

Nebát se a nekrást ! (TGM)

Colonel32

Citace od: Justin kdy 28.01.2012, 10:19:11
Chcel by som sa spýtať na pár vecí, resp. si upresniť pravidlá.
- máme nejako obmedzený počet fotiek na prezentáciu,

Ne. Co se vejde do jednoho příspěvku natvrdo + externí fotogalerie. Pokud ale použijete BS a ob ve chvíli hlasování nepojede, je to vaše smůla.

Citace od: Justin kdy 28.01.2012, 10:19:11
- môže byť použitý komiks, video, ...

Záleží na formě. Komix kompletně nakreslený, aniž byste měli jedinou kostku v ruce nikoli, stejně jako modely v CADu.

Citace od: Justin kdy 28.01.2012, 10:19:11
- je možné použiť custom časti, nálepky, ...   
Custom provázky ano, plachty ano, ale měly by materiálem alespoň trochu odpovídat originálním dílům. Custom díly ano, ale pouze oficiálně vyráběné ve velkém (BBB, Brickforge, etc...), žádná domácí sochařina a la mirek.
Chromované díly z Chromebricks ano.

Varování: někomu z porotců se ale nemusí líbit a může za to strhnout body.

Citace od: Justin kdy 28.01.2012, 10:19:11
- prezentácia počas stavby alebo až finálne dielo,

Kdykoli. Pokud ale někdo bude chtít pomoct s překladem, tak musí říct včas a ne v neděli ve 23:57.

Citace od: Justin kdy 28.01.2012, 10:19:11
- sú obmedzené rozmery stavby?

Ne, čím větší, tím lepší. ALE POZOR. Kvalita je důležitější než velikost. Udělej dílo jen tak velké, abys na celém díle zvládl udržet dostatečnou úroveň. Na konci pořadí PBC I najdeš krásnou ukázku, že i s velkým kašpárkem se dá hrát špatné divadlo. 

Justin

Ďakujem,

všetko zodpovedané.

Justin

PS: komiks v slovenskej aj anglickej lokalizácii  ;)


Hana129

Citace od: Colonel32 kdy 27.01.2012, 13:00:31
Dílo musí tématicky zapadnout do kategorie Castle and Pirates, jinak by byl problém s prezentací. Buď by byly příspěvky roztříštěny po celém fóru, nebo by se musely vkládat do sekce soutěže. Ani jedna z možností se mi nelíbí.

Přimlouvám se za otevření soutěže pro všechny témata.  ;)
Příspěvky by se mohly po dobu soutěže vložit do sekce soutěže (byl by tak i lepší přehled po dobu soutěže)  a pak po skončení přesunout do jednotlivých témat.

Colonel32

Ne, komplikovalo by se to příliš.

Colonel32

#20
Takže, Peki potvrdil přijetí cen věnovaných TLC.

Do této soutěže bude věnováno:

10217 Diagon Alley
Vzhledem k velikosti ceny se stavitel zvolením této ceny zavazuje vystavit dotyčné dílo (za které je oceněn) na minimálně 2 různých výstavách organizovaných pod hlavičkou Kostek.


9446    Destiny's Bounty
Vzhledem k velikosti ceny se stavitel zvolením této ceny zavazuje vystavit dotyčné dílo (za které je oceněn) na minimálně jedné výstavě organizované pod hlavičkou Kostek.

7978 Angler Attack
Bez omezení


Vzhledem k výše uvedeným podmínkám doporučuji soutěžní dílo nerozebírat před vyhlášením výsledků soutěže.

Colonel32

V návaznosti na dílo, které představil v minulém kole CBC Luky je možné stavět i dílo, které časově spadá do současnosti, pokud na minulost (a tedy klasifikaci CaP) odkazuje. Např. probíhající vykopávky.

Pokud si někdo není jistý tématem, stále může konzultovat se mnou (ať už veřejně nebo SZ).

Colonel32

#22
Další ceny do soutěže SBC věnuje Matošo:

KFOL Special: 3843 Ramses Pyramid
- Tento set získá ta osoba mladší 18ti let, jejíž dílo se umístí nejlépe v celkovém pořadí (ze všech osob mladších 18ti let, které se do soutěže přihlásí)
- Získání této ceny výherci nebrání výběru ceny za běžné pořadí

Newbie Special: 300 CZK kredit na Matošův BL obchod
- Tuto cenu získá osoba, která se na fórum Kostky.org registrovala 1.1.2012 nebo později, jejíž dílo se umístí nejlépe v celkovém pořadí (ze všech uživatelů registrovaných 1.1.2012 nebo později)
- Získání této ceny výherci nebrání výběru ceny za běžné pořadí


Pokud by se nenašel ani jeden člověk splňující podmínku k získání některé ze speciálních cen, bude tato cena převedena mezi běžné ceny v soutěži.

Colonel32

Připomínám, že začátek soutěže se blíží, tak finišujte přípravy.

Raistlin M

Musí být celá scéna na pouštním podkladu, nebo může jít částečně i o oázu, pouštní město a podobně? Tedy kousek písku a pak třeba nějaká dlažba, či palmový hájek. Skoro by stálo za to určit, kolik procent musí zabírat písek, aby se předešlo případným dohadům.

A ještě malý organizační dotaz. Termín 1. červenec je termín, do kdy musí člověk otevřít thread se stavbou (jejím začátkem), tedy se fakticky přihlásit? Co přesně znamená oficiální začátek?

Díky předem za odpověď

Colonel32

No, prvního července je termín, kdy nejdříve smí otevřít thread se stavbou. (ale samozřejmě nemusí, může i kdykoli později.)

Raistlin M

Díky za osvětlení. :)

A můj první dotaz stran písečnosti scény? ;)

martinlx

Citace od: Colonel32 kdy 23.01.2012, 19:23:47
P.S: ještě jedna změna. V tomo kole už nebudu porotcem, ale budu pouze sčítat hlasy od ostatních porotců a prezentovat výsledek, aby nehrozilo nařčení, že jsem na poslední chvíli změnil svoje body, abych pomohl některému ze svých favoritů.

Jeden námět který mě napadl už dříve při prohlížení hodnocení některých soutěží a teď se mi vrátil na mysl. Při dostatečném počtu porotců nejhorší a nejlepší hodnocení škrtat, při malém alespoň snížit váhu těchto hodnocení.

Colonel32

Raistlin: odpovim tak za tyden, to musim vice rozmyslet a hori skola

martin: mohu zvazit, ale zatim byl vzdy obrovsky problem vubec nejake porotce sehnat protoze je to velmi nevdecna role (kdyz vam kazdy nadava ze jste to hodnotili jinak, nez on sam si myslel ze by se melo)

Colonel32

Citace od: Raistlin M kdy 08.06.2012, 09:01:53
Musí být celá scéna na pouštním podkladu, nebo může jít částečně i o oázu, pouštní město a podobně? Tedy kousek písku a pak třeba nějaká dlažba, či palmový hájek. Skoro by stálo za to určit, kolik procent musí zabírat písek, aby se předešlo případným dohadům.

Hlavním motivem by měl být písek, ale být vidět ani nemusí, pokud bude jeho přítomnost divákům evidentní. V případě nejasností lze posuzovat on-the-fly nebo mi autor popíše svoji představu dílk + něco, co souvisí s historií (ať už skutečnou nebo fantazií). Nelze stirktně počítat kolik studů je žlutých a kolik ne, naopak, v principu jde dokonce říct, že tam písek jako takový a SZ.